Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #520 dnia: Kwiecień 27, 2020, 20:39:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Operacja się udała pacjent umarł zdrowy  <jupi> Teraz dla odmiany lewy ręczny hamuje trochę słabiej, ale to jest tylko 8% więc jest ok.
Zmierzyłem też przepuszczalność tylnych szyb w Kombi, folia była o przepuszczalności 60%, a miernik wypluł 63%, ale nigdy bym nie powiedział, że tak jest.
W Atu zmierzyłem ładowanie 14,1V niezależnie od obrotów. Dodatkowo pobór prądu na postoju ok. 70mA.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 21:13:42 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #521 dnia: Kwiecień 27, 2020, 21:13:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
bo ręczny działał tylko na jednym kole
Witaj w klubie,ja wczoraj rozruszałem zapieczoną dźwignię ręcznego (bo już irytowało mnie że tak ciężko chodzi) Hamulce z tyłu "konserwowałem" jakieś pół roku temu,ręczny był git po poł roku jedno koło tylko blokuje podczas jazdy, znowu trzeba tam zajrzeć.
Haha, ostatnim razem, gdy zdenerwował mnie ręczny i roboczy na bębnach, to stworzyłem podwójne zaciski lucasa na tył i problem ustał. Teraz znów jeżdżę na bębnach, bo auto już inne i znów mnie kusi coś takiego zrobić, ale tym razem z ręcznym na linkę. Mam stare hamulce "spowalniacze" wraz z kompletnymi półosiami z szerokiego ostu, ale jakoś i się z tym bawić nie chce. Tylko mierzi mnie strasznie patrzenie na te bębny z tyłu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #522 dnia: Kwiecień 27, 2020, 21:50:10 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja mam wprost przeciwnie. Mam awersje do bendixow. Tylko czekam na chwilę wolnego żeby te piepszone zaciski z tyłu wyrzucic. :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #523 dnia: Kwiecień 27, 2020, 22:06:54 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co kto lubi. Mi się bębny kojarzą z ciężarówkami. Stary bendix, to był taki tam przykład. Równie dobrze, można zaadaptować coś innego. Bocian ma przecież zaciski z golfa 4 na tyle. Znalezienie dzisiaj golfa 4 na szrocie, raczej nie jest wyzwaniem ponad siły. A to pewnie i w innych "pancerwagenach" było montowane, jak to u nich.
Ja to nawet myślałem nad zrobieniem mixa lucas/bendix na tył. W sensie, lucas do nożnego, a tamto gówno do ręcznego. Tłoczek chodziłby tylko mechanicznie, poprzez ten trzpień. Dobrze wszystko wysmarować i już. Ja lucasa na początku posadziłem na tarczach starego typu, więc i problemów by nie było. Żałuję, że oddałem auto z tymi płytami kotwicznymi na złom, bo mi się nie chciało przekręcać półosi i zmieniać na te od bębnów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 27, 2020, 22:16:39 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja myślę nad zaciskami z fiata stilo na tył ale nie wiem czy pompa locasowa by ogarnela zaciski palio z przodu i że stilo z tylu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 27, 2020, 22:41:36 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Proponuje też alfe 147 ( zacisk podobny jak w vw tylko jażmo inne). Przy odrobinie rzeźby w tarczy kotwicznej bendixa idzie posadzić je na tarczy 227mm i przykryć 13" felgą...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 28, 2020, 00:24:38 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem czy pompa locasowa by ogarnela zaciski palio z przodu i że stilo z tylu.
te zaciski maja chyba ta sama srednice tloczka jak bendix, czyli 38mm,
w sumie moge sprawdzic na zywo, bo i tak mialem tarcze zdejmowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 28, 2020, 06:46:16 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tył zwyczajowo ma od 34 do 42. Najczęściej 36 lub 38...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 28, 2020, 09:32:23 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
jako że aktualnie pracuję w domu /home office/  autka maja mało ruchu, zatem wczoraj po chlebek poldasem okrężną drogą. Nie mogłem się powstrzymać i trochę tylnych opon poszło w atmosferę :-D
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 28, 2020, 10:29:56 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
te zaciski maja chyba ta sama srednice tloczka jak bendix, czyli 38mm,
w sumie moge sprawdzic na zywo, bo i tak mialem tarcze zdejmowac
Tak, mają 38mm więc charakterystyka pracy pedału w układzie bendix się nie zmieni. W układzie Lucas nie wiem. Trzeba by znać średnicę tloczkow w cylinderkach.
Tarcze stilo mają średnicę 251 A bendix jak wiadomo 227, więc tutaj widzę poprawę w skuteczności hamowania.
Zaciski, jarzma, klocki, tarcze są śmiesznie tanie więc uważam że warto pokombiniwac. Tarcze kotwiczne byłby do odrobienia ale nie sądzę że byłby to wielkim problemem. Większy problem widziałbym przy dostosowaniu linki od ręcznego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 28, 2020, 10:34:05 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Przy zaciskach z alfy jest szansa że i linka by siadła. Tylko więkdza podkładka pod pancerz linki w zacisku... miałem to przećwiczyć w carolu 115 jednak aktualnie szykuję go do złomowania bo nikt konkretny nie chciał go przygarnąć. Max za 2 tygodnie szrot...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 10:35:48 am wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 28, 2020, 11:13:51 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
jako że aktualnie pracuję w domu /home office/  autka maja mało ruchu, zatem wczoraj po chlebek poldasem okrężną drogą. Nie mogłem się powstrzymać i trochę tylnych opon poszło w atmosferę :-D


Nie rozumiem co ludzi w tym bawi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 30, 2020, 21:47:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dzisiaj zrobiłem przegląd, przy okazji 150 tys km wpadło na licznik. Na jutro planuje zmiane przegubu miedzy wałem, a skrzynią :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 30, 2020, 21:50:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zamontowałem sobie taki zamienniki ledówek zamiast żarówek w światłach stopu, mając na uwadze, żeby nie było widać, że świeci led, i wyszło super - pobiera tylko 4W zamiast 42W podczas hamowania, no i nie ma tego efektu "mignięcia" licznika przy naciśnięciu pedału hamulca. :) Stopy świecą tylko przez chwilę, także pewnie nie będę ich musiał wymieniać przez lata.

https://allegro.pl/oferta/p21w-led-cob-2w-12v-24v-szklana-filament-b-cieply-7675536118
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 30, 2020, 22:28:35 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Do Kombi wlecieli nowe cylinderki, dolne sworznie i paski osprzętu.
Cylinderki marki A.B.S., dziwna sprawa z nimi, jeden sprawiał wrażenie dobrze wykonanego, a drugi jakby ktoś pomylił pudełka i do pudełka ABS zapakował Delphi... Po wymianie hamulce niby odpowietrzone, a pedał dalej jakiś taki niski  <uoee> Sworznie TRW, nie wiem kiedy były one ostatni raz zmieniane, ale wszystkie śruby trzeba było ciąć. Do tego tak się zapiekły w zwrotnicy, że ściągacz jakże renomowanej marki YATO powiedział Ya to pier*e i pękł... Mimo wszystko udało się sworznie zmienić. Przy okazji mogłem pooglądać sobie resztę zawiasu i tak sobie myślę, że pora odkładać na poliuretan.
Wymieniłem też czujnik temperatury silnika, bo stary z niewiadomej przyczyny padł. Będąc już pod maską, przejrzałem świece, tak jak mówił Pan Dr na uczelni, 3 elektrodowe świece to przerost formy nad treścią. Ujawniło sie też, że  na 1 i 4 jest problem ze spalaniem, o co podejrzewam kable zapłonowe - sentechy.
No i na koniec, kombi znowu zostało posadzone na rialach.
Poza tym, dziś naszła mnie wena, więc nieco podłubałem maluszka. Miałem dzięki temu okazję zgłębić tajniki fuszerki lat 90tych, gdzie po naprawie blacharskiej połowa wzmocnień nie była do niczego przytwierdzona :|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 30, 2020, 23:19:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
3 elektrodowe świece to przerost formy nad treścią.

Stosuje się je żeby wydłużyć przebieg między wymianami, często w silnikach w których wymiana jest utrudniona. Iskra i tak jest jedna, więc innych efektów poza trwałością nie będzie. 

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 30, 2020, 23:27:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
3 elektrodowe świece to przerost formy nad treścią.

Stosuje się je żeby wydłużyć przebieg między wymianami, często w silnikach w których wymiana jest utrudniona. Iskra i tak jest jedna, więc innych efektów poza trwałością nie będzie. 
Kombi kupiłem z przebiegiem niespełna 113k km, wtedy też przeszli pełne "odgrzybienie", obecnie ma nieco ponad 121k km i świecie są wypalone w pizdu i jeszcze trochę, także coś ewidentnie nie zagrało z tą trwałością świec :)
Ja z kolei słyszałem, że te świece to miał być patent na wypadające zapłony, tzn. że zawsze łuk wystąpił.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 01, 2020, 00:05:52 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
8kkm i wypalone?

Ja w dupowozach zmieniam co ok. 60kkm (na LPG).

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 01, 2020, 00:21:29 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
U mnie iskry po 10kkm zwiększyły przerwę o zbyt wiele, jakieś 0,3mm, a mocno pilnuję świec, bo nie lubię jak układ zapłonowy jest przeciążony. Ale to chyba była słaba partia, bo iskrom nie mam nic do zarzucenia na dłuższą metę, i uważam je za całkiem dobre świece. Inny komplet po 10kkm trzymał przerwę ustaloną przy montażu. 60kkm na jednych świecach bez wymiany bym nawet nie próbował, po co kusić los, mikropęknięcia izolatora niewidoczne gołym okiem też potrafią bruździć :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 01, 2020, 01:17:42 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak, mają 38mm więc charakterystyka pracy pedału w układzie bendix się nie zmieni. W układzie Lucas nie wiem. Trzeba by znać średnicę tloczkow w cylinderkach.
do lucasa wlozylem na tyl bendixa i na pracy pedalu hamulca nie wyczulem roznicy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.