Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1320 dnia: Październik 29, 2020, 00:28:58 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Podziwiam odwagę jeżdżenia Uno.
To nie odwaga, to przymus. Zwyczajnie nie stać mnie na nic niczego. Jakbym miał wolne choć 8k zł to mimo sentymentów pozbył bym się tego potworka, ale przy moich obecnych dochodach to jakiś 2 lata życia o chlebie i wodzie. I to przy założeniu, życia w domu rodzinnym, bo jakbym miał iść na swoje... To nawet by mnie na czynsz nie było stać.

To pokazuje w jakim popierdolonym kraju żyjemy, że człowiek który potrafi zrobić remont i swap silnika, żyje w biedzie.

Tutaj w Wielkiej Brytanii, jak sobie przeliczyłem ceny wszystkiego, jedzenia, chemii, ubrań, prądu, mieszkań, to mi wyszło że nawet człowiek pracujący w bardzo nisko płatnej pracy, typu pracownik sklepu spożywczego, może dobrze żyć, tzn. powinno starczyć na przyzwoite mieszkanie, dobre jedzenie, kilkuletni samochód, wakacje i rozrywki. Dobry mechanik powinien tu mieć jak przysłowiowy pączek w maśle. Kiedyś też patrzyłem jak tu zarabiają ludzie wykonujący zawody wymagające pewnych umiejętności, np. stolarze pracujący przy jachtach mają naprawdę bardzo dobre zarobki, bo minimalna to koło 8 funtów za godzinę i to spokojnie wystarcza na życie, a taki stolarz zarabia 30-40 funtów, a za 20 funtów już masz spory koszyk pełen fajnego żarcia na tydzień. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 00:30:31 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1321 dnia: Październik 29, 2020, 05:18:42 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
O proszę, jednak wyjechałeś? :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1322 dnia: Październik 29, 2020, 09:42:26 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
człowiek który potrafi zrobić remont i swap silnika
To, że umiesz poradzić sobie z 20 czy 30 letnim samochodem wcale nie oznacza, że z 3 miesięcznym też sobie poradzisz. Ale zgoda, że:
popierdolonym kraju żyjemy

Posiedzisz trochę w WB, dorobisz się samochodu i pojedziesz nim na przegląd to zobaczysz jak to tam wygląda. PL w porównaniu do nich to jakiś bardzo żenujący żart. O zarobkach diagnosty nawet nie wspomnę, u nas albo bijesz wszystko jak leci, albo wypłata starcza ci na dojazd do pracy i 3 metry sznura, żeby się wyhuśtać.
Nie wspominając już nawet to tym jak się do ciebie odnosi szefostwo i klienci. W Anglii byłbym szanowanym urzędnikiem państwowym, a tutaj jestem pachołkiem, który musi lawirować między przepisami tak, żeby przede wszystkim zadowolić klienta i szefa. A mój komfort psychiczny? To takie coś wgl istnieje?
Dlatego z jednej strony śmieszą, a z drugiej drażnią mnie głosy narzekające na nadchodzące zmiany w BT, które i tak zmienią niewiele. Polecam poczytać fora dla diagnostów, zwłaszcza tematy kręcące się w koło zmian w BT, teksty klientów etc. zobaczycie, że to nie jest takie fajne na jakie wygląda z perspektywy klienta...

Pamiętam jak rodzice dali się na mnie w gimnazjum, że jak nie będę się uczył to w najlepszym wypadku skończę zawodówkę i będę nikim, teraz widzę że paradoksalnie lepiej by mi się żyło jakbym skończył właśnie tą ZSZ w zawodzie choćby mechanika...
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 09:45:22 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1323 dnia: Październik 29, 2020, 12:10:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gomulsky,  u mnie w okolicy,  najwieksze barany,  mają najwięcej kasy, więc coś w tym jest. Jeden taki, to nawet chyba podstawówki nie skończył,  a dzisiaj by mnie kupił,  wraz z całym dobytkiem. Po prostu mają szczęście i im się składa. Nie będę się tu wydawał w szczegóły,  ale tytanami intelektu, to oni nie są.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1324 dnia: Październik 29, 2020, 12:13:44 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie matura lecz chec szczera zrobi z Ciebie oficera :p
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1325 dnia: Październik 29, 2020, 12:37:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Gomulsky,  u mnie w okolicy,  najwieksze barany,  mają najwięcej kasy, więc coś w tym jest. Jeden taki, to nawet chyba podstawówki nie skończył,  a dzisiaj by mnie kupił,  wraz z całym dobytkiem. Po prostu mają szczęście i im się składa. Nie będę się tu wydawał w szczegóły,  ale tytanami intelektu, to oni nie są.

Nie lubię takiej gadki. A może ostro zapierdzielają lub zainwestowali, zaryzykowali i się to im opłaciło.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1326 dnia: Październik 29, 2020, 13:29:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Albo zawarli dobre znajomości przy %  :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1327 dnia: Październik 29, 2020, 13:30:49 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Albo mieli łeb na karku,jak ktoś jest ofiarą życiową to choćby i 20 lat studiował nic nie osiągnie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1328 dnia: Październik 29, 2020, 13:33:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Buźka, nie chodzi o to czy masz IQ graniczące z upośledzeniem czy mimo skończonej zawodówki MENSA chętnie przyjęłaby cię w swoje skromne progi. Tylko o to jaki masz fach w ręku, możesz być zdunem, kołodziejem lub bednarzem, ale teraz z tego raczej nie wyżyjesz bo na takie usługi nie ma zapotrzebowania. A możesz być archetypowym Bogdanem Łeciną i roboty mieć po pachy, bo firm oferujących usługi budowlane wciąż jest za mało w stosunku do zapotrzebowania. Jeśli rzeczonych budowlańców byłoby tyle co mechaników, fryzjerów, stacji benzynowych czy SKP to ceny ich usług siłą rzeczy musiały by spać, a jakość usług wzrosnąć*, żeby czymś przyciągnąć klienta.

* - tyle, że w przypadku SKP im bardziej na odpierdol robisz tym więc masz klientów.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 14:12:50 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1329 dnia: Październik 29, 2020, 13:45:07 pm »

Offline kelmi81

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro plus
Jest tak jak pisze Gomulski, bardziej chodzi o to czy na dany zawód jest zapotrzebowanie czy go nie ma. A niektórym jeszcze się udaje stworzyć coś nowego i wstrzelić w niszę.  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1330 dnia: Październik 29, 2020, 14:36:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Albo zawarli dobre znajomości przy %  :P.

A co w tym złego? Ja z firmami współpracującymi spotykam się na wszelkiego rodzaju imprezach. Alkohol to normalna sprawa na spotkaniach.

Ludzie wietrzą spiski i zbyt dużo widzą u innych.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1331 dnia: Październik 29, 2020, 14:47:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jedni tracą czas na użalanie się nad sobą, a drudzy wykorzystują ten czas na poprawę swojego losu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1332 dnia: Październik 29, 2020, 14:51:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
teraz widzę że paradoksalnie lepiej by mi się żyło jakbym skończył właśnie tą ZSZ w zawodzie choćby mechanika...

Kilka lat temu było tu kilku uczniów szkół samochodowych i pisali jak wygląda "nauka" w wielu takich szkołach. Zgaduję że punktem wyjścia do zostania dobrym mechanikiem jest załapanie się na staż w dobrym dużym zakładzie i uczenie się w pracy, poza tym teraz pewnie dużo większe znaczenie ma znajomość elektroniki i bycie na bierząco z tym co wchodzi na rynek+ posiadanie sprzętu do obsługi tego.

Gomulsky,  u mnie w okolicy,  najwieksze barany,  mają najwięcej kasy, więc coś w tym jest. Jeden taki, to nawet chyba podstawówki nie skończył,  a dzisiaj by mnie kupił,  wraz z całym dobytkiem. Po prostu mają szczęście i im się składa. Nie będę się tu wydawał w szczegóły,  ale tytanami intelektu, to oni nie są.

Są też takie opłacalne przedsięwzięcia, których większość ludzi po prostu nie chce się podjąć.
Przykład z mojego miasta, budynek banku stawiał biznesmen który wyglądał jak typowy kark. Szef firmy budowlanej w wieku 35-40 lat, ABS, do tego jeszcze w skórach chodził i jeździł czarnym Mercedesem. <lol2>
Duża część jego ekipy to były najgorsze głupki w mieście których znam jeszcze z podstawówki. Trzeba mieć specyficzną psychikę żeby z takimi ludźmi w ogóle chcieć się zadawać, a może i parę w łapach żeby tę hałastrę utrzymać w ryzach. Możliwe też że taka działalność jest i przy okazji pralnią dla innych przedsięwzięć. Np. znany w okolicy alkoholik który jest właścicielem największego tam parku wodnego, dorobił się na termach rzymskich które do tej pory działają, i do tej pory oprócz gorących basenów, sauny i usług masażu działa tam po prostu dom publiczny.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 14:59:12 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1333 dnia: Październik 29, 2020, 14:56:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bardziej mi chodziło o średnio rozgarniętych Dyzmów, których nie oszukujmy się, że w Polsce jest dużo. Spora część przetargów publicznych jest ustawiana przez znajomków Zdziśków przy wódeczce, dzięki czemu możemy w Polsce zaobserwować absurdy w postaci bezużytecznych przystanków autobusowych za milion zł, bezsensownych dworców aka "chlebak Poznań" powstałych w wyniku dziwnychm nagłych zmian decyzji o 180 stopni, albo z z czym i ja miałem się okazję niestety spotkać w moim rodzinnym mieście: podczas prób uznania za obiekt zabytkowy budynku, którego rozbiórka została ustawiona pod stołem i uzgodniona z konserwatorem grubo przed zakończeniem oficjalnego postępowania . Nie dziwmy się zatem, że niektórzy wysuwają pogląd, że "ustawione tłumoki" dorobili się tylko i wyłącznie dlatego, że wstawali trochę wcześniej, pracowali trochę więcej, jedli trochę mniej, kupowali tańsze buty, i teraz mogą się pochwalić willą z basenem :P. Oczywiście "bogaty, to pewnie ukradł" wobec każdego to też przesada w drugą stronę.

Przy czym mając łeb na karku, w Polsce też da się być średniakiem, nie trzeba wcale wegetować za najniższą krajową. Niemniej, trzeba się pogodzić z życiem na dużo niższym poziomie niż za granicą (choćby pod względem służy zdrowia, emerytur, siły nabywczej za otrzymaną pensję za wykonaną pracę itd), ale to temat na inną dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 14:59:26 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1334 dnia: Październik 29, 2020, 14:58:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
O wiele lepsza od mechaniki pojazdowej jest branża remontowo - budowlana. Robota prostsza, nie potrzeba drogich narządzi a kasa całkiem fajna.
A jak ktoś ma dużo kasy to najlepiej iść w nieruchomości. Miec ze 4 mieszkania w dużym mieście. I można żyć z wynajmu nie robiąc praktycznie nic .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1335 dnia: Październik 29, 2020, 15:08:53 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
I można żyć z wynajmu nie robiąc praktycznie nic
Niby tak, ale przy tej popierdzielonej ustawie o ochronie praw lokatorów (gdzie właściciel legalnie nic nie może) to tez jest to obarczone ryzykiem. Kwestia na kogo  (jakiego lokatora) się trafi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1336 dnia: Październik 29, 2020, 15:18:45 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Niby tak, ale przy tej popierdzielonej ustawie o ochronie praw lokatorów (gdzie właściciel legalnie nic nie może) to tez jest to obarczone ryzykiem. Kwestia na kogo  (jakiego lokatora) się trafi.
Daj ogłoszenie że masz mieszkanie do wynajęcia. Zaraz będziesz miał kilka telefonów. Nie wynajmujesz pierwszej sobie tylko robisz casting podczas którego możesz odrzucić większość podejrzanych typów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1337 dnia: Październik 29, 2020, 15:31:24 pm »

Offline bodzioklb

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6GSI
O wiele lepsza od mechaniki pojazdowej jest branża remontowo - budowlana. Robota prostsza, nie potrzeba drogich narządzi a kasa całkiem fajna.
A jak ktoś ma dużo kasy to najlepiej iść w nieruchomości. Miec ze 4 mieszkania w dużym mieście. I można żyć z wynajmu nie robiąc praktycznie nic .

Gdybyś miał te 4 mieszkania... to byś tak nie pisał...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1338 dnia: Październik 29, 2020, 15:32:51 pm »

Offline bodzioklb

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6GSI
Niby tak, ale przy tej popierdzielonej ustawie o ochronie praw lokatorów (gdzie właściciel legalnie nic nie może) to tez jest to obarczone ryzykiem. Kwestia na kogo  (jakiego lokatora) się trafi.
Daj ogłoszenie że masz mieszkanie do wynajęcia. Zaraz będziesz miał kilka telefonów. Nie wynajmujesz pierwszej sobie tylko robisz casting podczas którego możesz odrzucić większość podejrzanych typów.

Wynajmuje kulturalna pani... i podnajmuje na czarno ukraińcom - co wtedy? nic nie zrobisz. Umowę najmu nie wypowiesz od tak, a pani nie zabronisz mieć "gości"


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1339 dnia: Październik 29, 2020, 15:35:42 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Daj ogłoszenie że masz mieszkanie do wynajęcia. Zaraz będziesz miał kilka telefonów. Nie wynajmujesz pierwszej sobie tylko robisz casting podczas którego możesz odrzucić większość podejrzanych typów.
Znam tę procedurę - kumpel ma mieszkanie na wynajem, opowiadał, że po dodaniu ogłoszenia od razu miał telefony. To, o czym pisałem, to może niezbyt częste przypadki, ale jednak występują -- na castingu może być OK, a po paru miesiącach przestana płacić i wówczas trzeba kombinować. Od opcji z wywaleniem za drzwi z całym majdanem (ale to zaraz jacys obrońcy, anarchiści i inne nieroby się zlecą i zaczna drzeć ryja) po sposoby legalne (co w tym kraju jest drogą przez mękę dla właściciela).

Ale zgadzam się, że mieszkanie na wynajem może być dobrym źródłem dochodu (choć aktualnie może niekoniecznie w centrach akademickich :) ).