Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169336 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1440 dnia: Listopad 08, 2020, 11:32:03 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
124orginał  czy łada 2101?
Włoski Fiat.
Aktualnie jeden błotnik ma od Żuguli; generalnie niebawem cały ma być rozkręcony i będzie konserwowany, dalej lakiernik - choć ogólnie rzecz biorąc nie wygląda źle.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1441 dnia: Listopad 08, 2020, 12:09:03 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pękanie podłużnicy przy przekładni, to ponoć skutek kręcenia kierą na postoju
Podobno ale jak auto było całe życie w mieście to rusz sobie z miejsca parkingowego jak na 5 razy się składasz żeby wjechać czasem nie ma opcji ot i co dlaczego pękło :P

A co do pękania pasa przedniego . Jeszcze nie groźnie ale jednak już coś zaczęło mu się kiedyś chrupać po pęknięciu .




(tak tak wiem strumiennica powietrza pęknięta ale tylko do takiej miałem dostęp jak złomowałem Carówkę)

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1442 dnia: Listopad 08, 2020, 12:13:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
o instalacji się nie można przyczepić, z wyjątkiem "głupich" w mojej opinii, klem

Ano można z główny plus nie jest zabezpieczony niczym żadnym bezpiecznikiem jeśli pójdzie zwarcie na alktu albo rozruszniku to ci się auto zacznie jarać w najsłabszym punkcie jednemu znajomemu w szesnastce zajarało się od alternatora a 2 od rozrusznika i wygląda właśnie że kable plusowe gdyby był bezpiecznik to by go wywaliło i nic by się nie stało ...

Ojj z demoludów to chyba mało które auto ma bezpiecznik na plusie od aku. W "zachodnich" są bezpieczniki na + alternatora?

Cytuj (zaznaczone)
A spadki napięć w szerokim Caro są popatrz że przy hamowaniu ci przygasają lekko liczniki tak samo jak masz włączony kierunkowskaz o dziwo w wąskim caro do którego jest zamontowany taki licznik z MR 94 to nie występuje przypadek ? Nie sądzę ...

Kurczę, przy włączonym kierunku nie zaobserwowałem czegoś takiego, natomiast jak miałem jeszcze żarówki, to przy hamowaniu na ułamek sekundy potrafiło lekko mignąć podświetlenie zegarów. Ale tą przypadłość zauważyłem też w innych autach, np. w civic z 2000r znajomego.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1443 dnia: Listopad 08, 2020, 12:25:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja i tak podziwiam Koreańczyków, że przejęli ten syf.
Masz na myśli całe FSO?  :P No bój się Boga  :-)
Takie herezje w niedzielę, jeszcze przed poranną mszą?  :d 
No to chyba powoli trzeba będzie jednak pomyśleć nad porządnym, niemieckim samochodem w TDI i zapomnieć, co to usterki  ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1444 dnia: Listopad 08, 2020, 12:47:44 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
W "zachodnich" są bezpieczniki na + alternatora?

W tych "Lepszych" zdarzają się ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1445 dnia: Listopad 08, 2020, 14:17:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po raz kolejny sugeruje zobaczyc jakie kabelki sa w "nowoczesnych" samochodach i apeluje o skaczenie pierdolenia, jakie to cienkie kabelki sa w plusie,
X2 u mnie w dupowozie (07r) kabelki do swiateł mijania i drogowych sa grubosci takiej jak w polonezie do postojówek, a wszystko bez problemu dziala.
w moim wlasnie tez cienizna taka sama na postojowki i drogowe, do tego stopnia, ze jaka w Holandii zrobili jakas choinke ze swiatlami - polaczyli ze soba przewody tak, ze postojowki zasilaly mijania (rownoczesnie), bo jedna nitka mijania nie dziala to nadal wszystkie swiecily tak samo i nic nie grzalo sie,
rozplatanie tego wezla gordyjskiego troche mi zajelo, rozdzielilem uklady i sila rzeczy musialem dorobic jedno mijania, wiec poszlo przez przekaznik z przewodami 4mm^2 (takie byly przy przekazniku) i oba mijania swieca tak samo,
jedno zasilane z 4mm^2 dlugosci ~20cm ,a drugie z 0.75mm^2 dlugosci ponad 1m  (a moze to jest 0.50mm^2)

Zasrane kitajce musiały okraść na grubości blachy.
przeciez C+ jest katalogowo ciezszy o 20kg od C-  <cwaniak2>


Ja i tak podziwiam Koreańczyków, że przejęli ten syf.
przeciez to byl jeden z najbardziej rentownych zakladow w grupie dajewo ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 14:18:52 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1446 dnia: Listopad 08, 2020, 15:16:03 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
przeciez C+ jest katalogowo ciezszy o 20kg od C-
ta przez dołożone plastiki we wnętrzu i na zewnątrz spojler i blende noi oczywiście  wzmocnienia w zderzakach których w minusie nie ma :P Czy nawet pampers pod silnik. Jak by wsiąść że te całe plastiki są bardziej napompowane to się już ta waga uzbiera. Chociaż i tak cieli koszta na czym mogli jak ktoś ma sfatygowany daszek od plusa to rozetnijcie go zdziwicie się zawartością w środku o tym że metalowe zawiasy zostały w nich nawet zmienione na plastik nie wspominam .
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 15:22:11 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1447 dnia: Listopad 08, 2020, 18:46:45 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Cieli koszty gdzie się dało tak jak Dacia teraz, w plusach przynajmniej nie ma tak jak w Dusterach że wiązka wyliczona co do milimetra :p
A sam spoiler od C+ to świetny docisk, po zdjęciu go prawie mi klapa wybiła zęby bo siłowniki nagle zaczęły dawać rade  <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1448 dnia: Listopad 08, 2020, 18:53:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sam spoiler wazy nie duzo, ale po powieszeniu na koncu klapy dzwignia robi swoje

wczoraj bylem na psach, bo z czwartku na piatek jakis kutafon przywalil mi w auto i rozpruł przedni zderzak,
jego pech, ze kamera z Burger Kinga lapie to miejsce,
ciekawe jak tam moj pech i czy psy zdarza sprawdzic nagrania, bo maja na to mniej niz 30dni ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 18:56:06 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1449 dnia: Listopad 08, 2020, 19:32:22 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
ze kamera z Burger Kinga
Pod moją firmą też była taka sytuacja. Były Policjany spisały protokół i miałem im udostępnić monitoring. Nagrałem płytę, opisałem tablice, miałem dane osobowe tych osób :) I co ? I nikt się z Policji nie zgłosił, a sprawę umorzyli . Wiec dopytaj w Burger Kingu czy ktoś odebrał nagranie czy temat olali.
Kilka miesięcy później była stłuczka w okolicy. Też płakali o monitoring i też potem nikt się nie pojawił.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1450 dnia: Listopad 08, 2020, 21:24:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie do firmy też przyszedł któregoś razu jakiś facet, że samochód mu ktoś na ulicy uszkodził.
Trzeba pomóc człowiekowi, nie? No, to dawaj tracić czas na szukanie chwili, w której to się stało. No i rzeczywiście nagrał się samochód delikwenta... Ale numery nieczytelne.
No to przyszedł po jakimś czasie z policjantami. I teraz najlepsze - policjanci do mnie z tekstem, czy mogę to dla nich nagrać... Masakra. Już nie chciałem zaśmiać im się w twarz, że niby tacy wszechwładni, a wysługują się zwykłymi obywatelami, więc grzecznie odpowiedziałem, że i tak pomogłem, więcej nie potrafię, nie mam sprzętu, umiejętności ani czasu, by się tego uczyć, a policja ma swoich informatyków, których ja nie mam, w związku z czym zapraszam ich ponownie, z kimś kompetentnym.
No i tyle ich widziałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 21:26:16 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1451 dnia: Listopad 08, 2020, 22:06:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ha ha, typowe. Jak chodzi o mienie zwykłego Kowalskiego, to sprawa się rozmywa, ale jak kogoś z wyższej półki, to nawet znaczne siły dadzą radę zaangażować. Jeszcze się nie nauczyliście?
Gdzieś to mi się obiło o uszy, jak to Marcie Kaczyńskiej auto zawinęli. Ponoć bardzo szybko się znalazło, chyba nawet sami złodzieje odstawili. To już chwilę temu było i słabo pamiętam.
Edit: Chwila w google i już wszystko jasne.
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Odnaleziono-zlodzieja-samochodu-Marty-Kaczynskiej-n136460.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2020, 22:08:19 pm wysłana przez Buźka »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1452 dnia: Listopad 08, 2020, 22:44:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ze kamera z Burger Kinga
Pod moją firmą też była taka sytuacja. Były Policjany spisały protokół i miałem im udostępnić monitoring. Nagrałem płytę, opisałem tablice, miałem dane osobowe tych osób :) I co ? I nikt się z Policji nie zgłosił, a sprawę umorzyli . Wiec dopytaj w Burger Kingu czy ktoś odebrał nagranie czy temat olali.
Kilka miesięcy później była stłuczka w okolicy. Też płakali o monitoring i też potem nikt się nie pojawił.
za bardzo sie nie nastawiam, ze rozwiaza tak prosta sprawe, sadzilem ze samo zgloszenie to 10% sukcesu, ale teraz oceniam na 30%, bo musialem nalegac kilkukrotnie, by przyjeto zgloszenie - suczka widac zahartowana w zbywaniu ludzi, a to ze musze miec wycene szkod do protokolu,
mowie, ze jestem mechanikiem, to sam moge podac,
a to czy mam uprawnienia do tego <lol2>
w koncu sie poddala, zaczalem juz nawet mowiac,ze to prosta sprawa i poprawi im statystyki, a stratni nie beda, bo mandat jakis kolesiowi wlepia ,
 ale wymyslila sobie, ze straty to takie jakbym mial sprzedac, ale w sumie z tablica nie do konca,
wiec cena uzywanego zderzaka (bo taki moglbym sprzedac, gdyby nie byl rozwalony) to 500pln ,ze trzy sztuki na alledrogo sa
demontaz 100pln i tablica 60pln (bo tyle kosztuje nowa w WK),
generalnie 660pln strat.... szczegol, ze naprawa to tablica 60pln, malowanie elementu 400pln i zderzak... niedostepny, wiec po sprowadzeniu z Korei bedzie grubo ponad 1k, a na pewno mniej nie moze policzyc ubezpieczyciel, bo uzywka kosztuje 500,
a jeszcze ta belka styropianowa do wymiany,
czyli sprawa rozbija sie o nie mniej niz 1500pln z ubezpieczenia, to sie pofatygowalem

z kamery w BK numerow nie odczytaja, ale delikwent prawdopodobnie wyjezdzal ze stacji BP, wiec wystarczy znac godzine i tablice odczytac z kamer BP,
w sumie do przejzenia 16h filmu, co na przyspieszeniu 10x daje maks 2h ogladania ze spowolnieniami w kluczowych momentach i pozniej kilka minut z kamer BP,
razem 3h ogladania i 70% szans,ze tego nie zrobi psiarnia,
gdybym dostal te filmy, to sam bym to zrobil - rutkowskiego do tego nie potrzeba,
oprocz kasy za rozwalona fure to jakos mam ochote, by pajac mial problemy za ucieczke, skoro nie potrafi zachowac sie czlowiek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1453 dnia: Listopad 08, 2020, 23:32:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
gdybym dostal te filmy, to sam bym to zrobil
Jasne, zrób wydruki z filmu, itd. jeszcze sam znajdź gościa i go doprowadź, a oni i tak to będą mieli w dupie. Mają teraz ważniejsze sprawy, niż zajmowanie się jakimś tam samochodem zwykłego kolesia, który gówno im może zrobić. Im to najlepiej wychodzi wysyłanie mandatów na podstawie filmów z kamerek, gdy ktoś czarno na białym uwieczni zdarzenie, wyśle im, a oni nawet nie muszą dupy sprzed komputera ruszyć. Nie twierdzę, że to źle, bo chamstwo trzeba karać i drogowych debili też, ale to policja ma ustalać sprawcę i karać, a nie obywatel, który im przecież za to płaci. Nie nastawiaj się zbyt optymistycznie, bo raczej gówno ugrasz w tej sprawie. Jakby jakiś debil przywalił w dystrybutor na stacji paliw (co się zdarza), to prędzej by się ruszyli, bo to co innego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1454 dnia: Listopad 09, 2020, 05:17:10 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jakiś debil przywalił w dystrybutor na stacji paliw (co się zdarza)

I to dość często jak były początki kwarantann i tego całego bajzlu bardzo często jeździłem na samoobsługę na stacji Tesco  bo jak się okazało wtedy w Krakowie było tam najtańsze paliwo a wcale nie takie złe jakościowo gaz był po 1.50 a benzyna po 3 zł  haczyk był że stacja była otwarta do 22:50 dość często i lałem poldasa do pełna to trochę się zaznajomiłem z chłopaczkiem który tam robił i przypieprzenie w dystrybutor do dość częsta była sprawa z tego co opowiadał tak samo wyrwanie przewodu do tankowania gazu/Paliwa czy nawet wyrwanie szlabanu bo kasjerzy siedzieli sobie w budce gdzie żeby wyjechać ze stacji trzeba było im zapłacić to dopiero  otwierali szlaban nie raz  się zdarzało że ktoś zostawił auto na biegu popuścił sprzęgło i wyrwał szlaban czy za szybko się zebrał jak się jeszcze nie podniósł  chodź to naprawdę trzeba być przykręconym żeby coś takiego zrobić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 05:20:11 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1455 dnia: Listopad 09, 2020, 10:30:55 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
porządnym, niemieckim samochodem w TDI i zapomnieć, co to usterki  ;p

Porządne to były Passaty B3 i B4 i to jak stały nowe w salonach. Dziś po wielu latach, to na ogół dojechane trupy a o nowych VW lepiej zapomnieć, bo od co najmniej 10 lat ten producent nie wypuścił nic sensownego. Chcesz zapomnieć co to usterki ? Tylko japoniec  <cwaniak2>  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1456 dnia: Listopad 09, 2020, 11:29:17 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Tyle że japoni już nie ma
Są składaki z UE i one maja mało wspólnego z jakością.
Mam swifta mk6 z węgier i drugiego z japonii. To są dwa inne auta . Jedynie silnik jest taki sam a cały osprzęt jest robiony w UE ...
Różnią się nawet kolektory ssące, przepustnice (japonia ma linkę) i tysiące innych rzeczy ;)
W Yarisach też były takie różnice . Japonia od francji różniła się wieloma rzeczami.

Korea też zeszła na psy po 2009 roku, wprowadzili wiele swoich pomysłów silnikowo skrzyniowych które oględnie mówiąc nastawione są na zysk serwisów i przebiegi max 150 tyś km bez grubszych napraw.
Jedynie z przepaści wystaje honda z silnikami serii K i D, ale UE stara się zrobić wszystko by się wycofali z naszego rynku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 11:31:28 am wysłana przez diodalodz »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1457 dnia: Listopad 09, 2020, 11:37:58 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Porządne to były Passaty B3 i B4 i to jak stały nowe w salonach. Dziś po wielu latach, to na ogół dojechane trupy a o nowych VW lepiej zapomnieć, bo od co najmniej 10 lat ten producent nie wypuścił nic sensownego.
To była ironia. Ja wiem, że to wszystko szmelc. Wszyscy narzekają, że im nowsze, tym gorsze, ale i tak większość kupuje niemieckie. To już jest jakoś zakorzenione u nas i nic nie poradzisz. Biorąc pod uwagę usterkowość i cenę tych marek premium, to może lepiej kupić jakieś tanie wozidło, bo skoro i tak się wysypie, to przynajmniej tanie i koszty mniejsze. Nastały niestety czasy drogiego i awaryjnego szmelcu, pod płaszczykiem ekologii, co z ekologią niewiele ma wspólnego, bo na ile ekologiczna może być konieczność wymiany auta na nowe po kilku latach, bo zaczyna się wszystko sypać? Spokój jakiś czas, ma tylko pierwszy nabywca nówki, a i to nie zawsze. Każdy następny już ryzykuje. Takie chodzą opinie. Ale i tak ludzie kupują.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1458 dnia: Listopad 09, 2020, 12:15:36 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Szmelc szmelcem, ale jakoś jeżdżą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1459 dnia: Listopad 09, 2020, 12:19:47 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Od lutego tego roku jako daily ujeżdżam Punto Evo 1.4 8V 77KM, demonem prędkości to on nie jest ale jest w rodzinie od nowości i dobijam nim do 230.000km. I... nic się z nim nie dzieje, poza tym, że co jakiś czas fiksuje dmuchawa. Twierdzę też, że trafił mi się jakiś dobry egzemplarz bo od wymiany do wymiany, zużywa 0,5l oleju, czyli 0,5 oleju na 10tyś km. Kolega ma takie samo Punto, tylko jeszcze Grande, od nowości natłukli nim niemalże 300tyś bo auto robi w firmie i... nic się z nim nie dzieje. Po 250tyś trzeba było zrobić parę rzeczy zwłaszcza w zawieszeniu bo łódzkie drogi robią swoje, ale poza tym ten samochód jest tłuczony dzień w dzień po mieście i daje radę. Akurat znajomi nie planują go w ogóle sprzedawać tylko jeździć ,,do końca", więc ciekaw jestem do ilu dojeżdżą  <cwaniak2> moim zdaniem jak na współczesny plastik to dobry samochód.

Ze ,,współczesnych" aut, kręci mnie Subaru Impreza GD ( 2000-2007 ) i nie ukrywam, że chętnie bym sobie sprawił kiedyś coś takiego jako dupowóz  <cwaniak2> Kolega ma GC i po przejażdżce mocno się zauroczyłem tym autem. Tylko GC ze względnie zdrową budą już w przyrodzie nie występuje, a jak występuje to kosztuje chore pieniądze.

Nowe-nowe auta praktycznie mnie nie kręcą, wyjątkiem jest Alfa Giulia, ale ceny są tak kosmiczne, że nawet nie biorę pod uwagę zostania posiadaczem takiego auta. A gdybym już naprawdę MUSIAŁ kupić nowe auto, to... kupiłbym Dacie, bo jest tania, prosta i ponoć w miarę niezła.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 12:24:18 pm wysłana przez Dawid91 »