Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1500 dnia: Listopad 13, 2020, 22:03:49 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Też mam podobne odczucia. Coraz więcej się spotyka na drogach aut ze zbyt mocnymi światłami mijania, trzeba mrużyć oczy, bo tak oślepia w lusterku.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1501 dnia: Listopad 13, 2020, 22:06:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Skąd ja to znam - często, jak jadę po zmroku (teraz to już często - bo już po 17tej) to też to zauważam.
W UK zrobili sondaż w śród kierowców i 70% powiedziało, że lampy ledowe oślepiają i nie funkcjonują jak powinny. Oczywiście nikt wniosków nie wyciągnął.
rodzaj oswietlenia nie ma tu nic do rzeczy,
kluczowy jest rozklad swiatla i wysokosc na ktorej umiejscowiony jest reflektor,
a pierdolone dostawczaki i suvy maja lampy zamontowane wysoko
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1502 dnia: Listopad 13, 2020, 23:03:04 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
nie do końca
Wiele nowych aut ma automatyczne światła drogowe, które selektywnie maja oświetlać drogę gdy zauważą że jedzie coś z przodu lub przeciwka. Tylko to nie działa poprawnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1503 dnia: Listopad 13, 2020, 23:40:20 pm »

Offline bodzioklb

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6GSI
Problem pierwszy:
HID w lampach które słabo świeciły - Janusze wkładają HID by coś widzieć - oni może coś więcej widzą za to inni dostają po eyebolach
Problem drugi:
LED żarówki w starych lampach - efekt jak powyżej...
Problem trzeci:
Współczesne auta z ledowymi reflektorami adaptacyjnymi - po dzwonach: zakładane są tanie zamienniki, jak i  elektronika nie jest odpowiednio skalibrowana - ma być tanio...
Problem czwarty:
Jakość reflektorów - nawet minimalne zaparowanie reflektora z reflektorami adaptacyjnymi potrafi skutecznie oślepiać - problem parowania lamp dość powszechny ale producenci nic z tym nie robią. Niższa temperatura źródła światła ledowego nie osusza tak reflektora wewnątrz jak tradycyjne źródła światła halogenowego...

ZAWSZE jak widzę że jedzie jakiś Januszowaty  i oślepia to wale drogowymi tak długo aż mnie minie  :d
Kiedyś taki oświecony HIDami i dokładanymi dziennymi zawrócił za mną, wyprzedził mnie i zablokował mi drogę.
Nomen omen stara BełeMWa trUjka a w niej kark  z torebką na podpaski przewieszona przez ramię.
Podszedł do mnie i od razu z @#$%^ do mnie i zaczął skakać przy moich drzwiach.

Ja na to kulturalnie: Przepraszam szanownego Pana, ma Pan usterkę w samochodzie, proszę mi dać chwilkę i zaraz Panu ją naprawię.
Gość odsunął się od moich drzwi, wysiadłem, poszedłem do bagażnika swojego auta, wyciągnąłem gaśnicę.

Podszedłem do przodu jego auta i spodem gaśnicy wyje@#$ mu po reflektorach.
Jego mina była bezcenna, zapytałem czy szyby mu też naprawić...
Gość był w takim szoku że aż mi się śmiać chciało - stał jak wryty mimo że był o głowę wyższy i jakieś 30 kg cięższy.

Wsiadłem do auta i odjechałem... Nawet mnie nie szukał, minęło już chyba ze 2 lata i cisza :-D

Szkoda że do mnie nie ruszył bo aż mnie korciło by użyć wciąż sprawną gaśnicę i mu ryło spryskać  <lol>
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2020, 23:43:55 pm wysłana przez bodzioklb »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1504 dnia: Listopad 14, 2020, 07:22:10 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Podszedłem do przodu jego auta i spodem gaśnicy wyje@#$ mu po reflektorach.
Jego mina była bezcenna, zapytałem czy szyby mu też naprawić...
Gość był w takim szoku że aż mi się śmiać chciało - stał jak wryty mimo że był o głowę wyższy i jakieś 30 kg cięższy.

Wsiadłem do auta i odjechałem... Nawet mnie nie szukał, minęło już chyba ze 2 lata i cisza :-D

Szkoda że do mnie nie ruszył bo aż mnie korciło by użyć wciąż sprawną gaśnicę i mu ryło spryskać
Dobrze rozumiem, że potłukłeś mu lampy, a on nic!?  ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1505 dnia: Listopad 14, 2020, 09:43:21 am »

Offline bodzioklb

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6GSI
Si senior

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1506 dnia: Listopad 14, 2020, 10:29:57 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Eee... Niszczenie mienia, i to jeszcze ograniczonym umysłowo ludziom, to zdecydowanie nie moja bajka. Tym bardziej, że najprawdopodobniej odreagował to później na jakiejś Bogu ducha winnej osobie...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1507 dnia: Listopad 14, 2020, 10:58:48 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wsiadłem do auta i odjechałem... Nawet mnie nie szukał, minęło już chyba ze 2 lata i cisza :-D

Szkoda że do mnie nie ruszył bo aż mnie korciło by użyć wciąż sprawną gaśnicę i mu ryło spryskać 
https://youtu.be/5STRpIGGoCg


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1508 dnia: Listopad 14, 2020, 11:36:42 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O cholera, trafił się nam tutaj prawdziwy Seagal, albo Van Damme. Nie pamiętam, który walił z półobrotu, a który łamał kości, ale takiego fragmentu brakuje w tej historii.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1509 dnia: Listopad 14, 2020, 11:56:11 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kurde, różne zwierzenia już tu czytałem, ale to jest zdecydowany nr 1
Co by nie mówić, to ten fragment mnie serdecznie rozbawił.
Nomen omen stara BełeMWa trUjka a w niej kark  z torebką na podpaski przewieszona przez ramię.
Zawsze się zastanawiałem, po co im to potrzebne i co oni w tym noszą, a tu zagadka się rozwiązała. A ja głupi myślałem, że może pieniądze, albo jakieś "medykamenty" tam noszą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1510 dnia: Listopad 14, 2020, 11:58:04 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wsiadłem do auta i odjechałem... Nawet mnie nie szukał, minęło już chyba ze 2 lata i cisza :-D

Szkoda że do mnie nie ruszył bo aż mnie korciło by użyć wciąż sprawną gaśnicę i mu ryło spryskać 
https://youtu.be/5STRpIGGoCg
Mistrz   <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1511 dnia: Listopad 14, 2020, 18:54:26 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Najgorsze co może być to jazda przed Ducato, tamten to ma promienie śmierci. Ale z tymi okularami to prawda, znajomy z poprzedniej roboty takie nosił to śmiałem się z niego że jest X-Men, ale teraz sam widzę że to się przydaje. O dziwo mijając własne auta jakoś mnie nie rażą po zmorku. Niektórzy po prostu mają w dupie poprawne ustawienie świateł, a ja po wymianie żarówki pierwsze co to uderzam na SKP ustawić światła.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1512 dnia: Listopad 14, 2020, 21:34:25 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Po wymianie zarowki na SKP aby swiatla ustawic? Haa. Dobre. To wlasnie na SKP w wiekszosci przypadkow zle ustawiają swiatla, albo ustawia tak, ze nic nie widac albo tak, ze kilometr dalej patrol policji zabiera dowód...
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1513 dnia: Listopad 14, 2020, 22:55:12 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Zmień SKP <lol2> U mnie to robią za darmo, ale mnie to traktują jak swojego w sumie bo regularnie jeżdżę obczaić co i jak z autami u mnie na podwórku, a nie tylko żeby wbić pieczątkę w dowód.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1514 dnia: Listopad 15, 2020, 09:37:28 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Naucz sie wymieniac zarowki bo trzeba miec talent aby po zmianie zarowki zmienic kat świecenia swiatla😅
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1515 dnia: Listopad 15, 2020, 09:48:13 am »

Offline bodzioklb

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6GSI
Jeśli po wymianie żarówki przestawia się kąt świecenia to masz reflektory do wymiany.
Punkty mocowania odbłyśnika są luźne.
Nie skacze Ci światło na dziurach?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1516 dnia: Listopad 15, 2020, 11:31:14 am »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Auta zmieniam tak często, że po prostu przy wymianie żarówek jadę ustawić wszystko od zera dla pewności, do tej pory miałem tylko dwa auta dłużej niż rok. Nie róbcie z kogoś debila na siłę

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1517 dnia: Listopad 15, 2020, 16:04:07 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Zabrałem się za przyczepkę - 2 osiówka z piastami z PNa. Generalnie każda miała luzy, natomiast jedna konkretnie już szumiała (ale to przekonałem się dopiero po ustawieniu przyczepki na podporach). Suma sumarum zastałem takie coś - łozysko wewnętrzne zajechane, nie idzie cholery ruszyć z trzpienia...
No to w tygodniu w ramach odpoczynku od pracy przy kompie trzeba będzie pohałasować szlifierką :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1518 dnia: Listopad 15, 2020, 16:54:45 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Przyznam szczerze, że co roku na przeglądzie sam proszę o sprawdzenie świateł, i kilka razy już diagnosta ustawiał. Zawsze było po ustawieniu BDB. Jak z tyłu za mną ktoś wali światłami tak, że nie mogę wytrzymać, to lusterko w górę ( w Polonezie mam w bocznych niebieskie szkła i to jest fajny patent, żeby to nie denerwowało, swoją droga, nie wiem czemu zrezygnowano z tego i nikt nie montuje :( ) jeśli to nie pomaga, to zaczynam się niemiłosiernie wlec, żeby oślepiacz mnie wyprzedził i potem jest spokój  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1519 dnia: Listopad 15, 2020, 17:12:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
nie wiem czemu zrezygnowano z tego i nikt nie montuje

Bo są lusterka fotochromatyczne.