Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopad 15, 2020, 17:39:28 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
No to w tygodniu w ramach odpoczynku od pracy przy kompie trzeba będzie pohałasować szlifierką
TO się zdejmuje odklejaczem do łożysk.
Wczoraj zmieniałem w moim Polonezie to padły oba małe łożyska jednocześnie i lewe i prawe.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopad 15, 2020, 18:14:08 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
TO się zdejmuje odklejaczem do łożysk.
Nie znałem takiego ustrojstwa :) Dzięki!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopad 15, 2020, 19:57:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No właśnie, cymbałów na stacjach trzeba prosić, żeby zrobili to co jest ich obowiązekiem (tzn. sprawdzenie nie ustawienie). Ja zawsze patrzę na ustawienie świateł i w razie czego ustawiam tak, żeby były ok. Do roboty 30 km i zwłaszcza teraz sporo jazdy nocą, więc robię to nie tyle w trosce o innych tylko o siebie, żebym oślepiony przez inne auto w coś nie wyjebał. A za HIDy i nieoryginalne LEDy z automatu daje N. Bo raz, że to właściwie nigdy nie daje granicy światła i cienia, a dwa zazwyczaj świeci wszędzie tylko nie na drogę.

W ostatnim czasie z samochodami nie zrobiłem właściwie nic. Zamówiłem zestaw do cynkownia do malucha, wyciąłem jeszcze jeden zgniły element, ten do którego montuje się boczny kierunkowskaz. Mogłem się wstrzymać z ćwiartowaniem błotnika, bo widzę że teraz byłoby niewiele więcej dłubania że wstawieniem całości, o ile by pasował...
Przegoniłem i dotankowalem kombi. Atu czeka na przegląd, a w Uno pomimo nowej uszczelki misy olejowej już pojawiły się solidne zapocenia... No cóż natury Fiata nie da się oszukiwać i ten silnik musi ciec. Dziś przemyłem Uno także jutro można spodziewać się opadów ]:->

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopad 15, 2020, 20:02:45 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A za HIDy i nieoryginalne LEDy z automatu daje N.
A jak to się ma do żarników ksenonowych włożonych w reflektory z soczewka?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopad 15, 2020, 20:19:37 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Polonez Cargo przechodzi reanimację przedniej części nadwozia.

Niestety, pas wyglądający na zdrowy i nawet nie jakoś mocno pospawany puścił przy ostrzejszym hamowaniu i koło uciekło do tyłu ciągnąć za sobą resztki pasa i podłużnicę od dołu. Okazało się, że jest tam ukryte naprawdę dużo rudej, więc wspawane będą części z dawcy. Dodatkowo pas zostanie opancerzony żeby sytuacja się nie powtórzyła  ;p




Także dbajcie o swoje pasy w plusach bo nie znacie dnia ani godziny a sytuacja może być niebezpieczna. Trzeba je wzmacniać nawet gdy są zdrowe bo nigdy nie wiadomo gdzie ma słaby punkt i puści.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopad 15, 2020, 21:24:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A za HIDy i nieoryginalne LEDy z automatu daje N.
A jak to się ma do żarników ksenonowych włożonych w reflektory z soczewka?

Tak samo, soczewki to był sposób na miniaturyzację reflektora, natomiast co do zasady działanie jest takie samo i źródło światła inne przewidziane do danego reflektora powoduje zaburzenie światła i cienia - na maszynce widać albo jaśniejsze kółko, albo tylko tyle, że coś zajebiście jasno świeci i nic poza tym. Jeśli chodzi i to co jest zamontowane to każdy rektor na oznaczenia do jakiego światła jest przewidziany, poza tym od razu widać czy światło jest normalne czy "podejrzane". I oczywiście LEDy czy HIDy chyba nigdy nie mieszczą się w obydwie reflektora, więc 1 rzut oka i od razu widać co jest grane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2020, 22:07:34 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopad 15, 2020, 23:31:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Także dbajcie o swoje pasy w plusach bo nie znacie dnia ani godziny a sytuacja może być niebezpieczna. Trzeba je wzmacniać nawet gdy są zdrowe bo nigdy nie wiadomo gdzie ma słaby punkt i puści.
oj tam, oj tam,
dokladne ogledziny powiedza na ile pas jest sfatygowany, chyba ze klos dla zamaskowania nalozyl tam 0.5cm biteksu,
niestety, zeby porzadnie wzmocnic mocowanie drazkow w plusie, to trzeba powrocic do wymiarow z minusa, a wiec zmniejszyc odstep do kola pasowego,
co w przypadku kola 3-bieznie (klima) moze powodowac problemy - w koncu po cos wyprofilowali ten pas inaczej niz w minusie


Tak samo, soczewki to był sposób na miniaturyzację reflektora, natomiast co do zasady działanie jest takie samo i źródło światła inne przewidziane do danego reflektora powoduje zaburzenie światła i cienia - na maszynce widać albo jaśniejsze kółko, albo tylko tyle, że coś zajebiście jasno świeci i nic poza tym.
nie bardzo,
jezeli w soczewce masz H1, to on swieci na okolo, a wiec zastapienie go kseonem swiecacym na okolo nie zmienia rozkladu swiatlA,
mam takie soczewki, gdzie odciecie swiatla jest realizowane na wkladce z blachy wycietej w odpowiedni ksztalt,
reki sobie nie dam obciac, ale sadze, ze po wlozeniu kseona bedzie swiecila tak samo jak na H1,
gorzej byloby z LEDem, bo moga sie pojawic ciemne plamy,

tak naprawde problem z zastapieniem halogenow czyms innym dotyczy glownie "kapturkowcow", czyli H4 i H7, bo reszta to jest poprostu swiecaca kulka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopad 16, 2020, 00:24:00 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
niestety, zeby porzadnie wzmocnic mocowanie drazkow w plusie, to trzeba powrocic do wymiarow z minusa, a wiec zmniejszyc odstep do kola pasowego,
co w przypadku kola 3-bieznie (klima) moze powodowac problemy - w koncu po cos wyprofilowali ten pas inaczej niz w minusie
No proszę, to albo klima, albo bezpieczeństwo? Spawanie profilaktyczne niby sensowne, ale jakoś żal tam gmerać i palić lakier spawarką, jeśli wszystko jest ok. W polonezie trzeba raczej likwidować korozję, a nie dokładać jej potencjalnych ognisk.
A co do tych oślepiających świateł w cudach techniki, to jak już raz pisałem, czasem jeździłem chwilowo w nocy w okularach, jak idiota, bo nie dało się na oczy spojrzeć, jakbym pod słońce jechał. A jechałem żukiem, czyli siedziałem nieco wyżej, niż w osobówce, co już daje pogląd na ustawienie i stan tych reflektorów. Ja nie wiem naprawdę, czy to producenci takie dziadostwo wsadzają, czy rzeczywiście sobie ludzie samowolkę robią. I to czasem nie ustawienie lamp było problemem, tylko intensywność światła. Jarzyło, że się trawa na poboczu paliła.
A właśnie  :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopad 16, 2020, 02:09:50 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Producenci wsadzili g..., a urzędnicy im to klepnęli. Nie powiecie mi że każdy nowy suv, nawet w Pisolsce jesg po wypadku, na zamiennikach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopad 16, 2020, 07:57:31 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
jezeli w soczewce masz H1, to on swieci na okolo, a wiec zastapienie go kseonem swiecacym na okolo nie zmienia rozkladu swiatlA,
mam takie soczewki, gdzie odciecie swiatla jest realizowane na wkladce z blachy wycietej w odpowiedni ksztalt,
Przecież odbłyśnik też działa jak soczewka, żeby prawidłowo odbijał światło to łuk/włókno musi być w odpowiednim miejscu. Jeśli nie będzie to albo nadmierne rozszerzenie światła, albo nierównomierne rozłożenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 07:59:47 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1530 dnia: Listopad 16, 2020, 10:10:10 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A z ciekawości zapytam jak się mają sprawy typu oświetlenie tablicy rejestracyjnej w ledach ? Niby mam znajomego co pracuje jako diagnosta i  się tego nie czepia ale po prostu z czystej ciekawości pytam .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1531 dnia: Listopad 16, 2020, 11:04:13 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Policja spoko,w A6 mam te gówna założone przez poprzedniego właściciela i policja ostatnio jadąc za mną wieczorem zwróciła mi tylko uwagę że stop nie świecił z lewej strony,o tablicy mimo że wygląda to "ch*"owo nic nie mówili
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1532 dnia: Listopad 16, 2020, 17:46:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przecież odbłyśnik też działa jak soczewka, żeby prawidłowo odbijał światło to łuk/włókno musi być w odpowiednim miejscu. Jeśli nie będzie to albo nadmierne rozszerzenie światła, albo nierównomierne rozłożenie.
przy soczewce to  tak mniej,
przy takiej dokladnosci jak wykonywane sa H1 i H3 to spokojnie da sie zrobic zamiennik kseonowy,
sam nie widze sensu w takim zamienniku,bo potrzebne sa przetwornice, ale technicznie jest jak najbardziej do zrobienia


Producenci wsadzili g..., a urzędnicy im to klepnęli. Nie powiecie mi że każdy nowy suv, nawet w Pisolsce jesg po wypadku, na zamiennikach.
to wlasnie obnaza meandry uzyskiwania homologacji, nie trzeba nawet siedziec w temacie, zeby golym okiem dostrzec oslepianie nie tylko przez reflektory, ale rowniez tylne lampy np. hamulcowe,
tak jakby zasady dotyczyly zarowek, a LEDy to juz niech sobie swieca jak chca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1533 dnia: Listopad 16, 2020, 18:00:05 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Uwielbiam nowe auta w automacie i stanie za nimi w nocy na światłach. Trzeba deptać heble bo auto samo odjedzie... to tak trochę jak ze staniem na światłach z wciśniętym sprzęgłem.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1534 dnia: Listopad 16, 2020, 20:25:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
zeby golym okiem dostrzec oslepianie nie tylko przez reflektory, ale rowniez tylne lampy np. hamulcowe,
tak jakby zasady dotyczyly zarowek, a LEDy to juz niech sobie swieca jak chca

Światła z przodu, to może być zawsze kwestia niefachowych napraw, złego ustawienia, nie działającego poziomowania itd. Ale własnie tylne światła są wg mnie problemem. Często świecą intensywnie, jak przeciwmgielne. Do tego kwestia ich kształtu i wielkości. Niby jest jeden "klosz", ale w środku kilkanaście kółeczek, kwadracików, krzyżyków, trójkącików i innych "wygibasów". Albo linia świetlna przez cała szerokość pojazdu. W kodeksie jest coś o symetryczności, a jak to interpretować? Mam wrażenie, że nikt tego nie kontroluje.   




« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 20:31:34 pm wysłana przez utek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1535 dnia: Listopad 17, 2020, 13:44:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, o tym też wspominałem jakiś czas temu. Większość nowych aut tak bije "stopem" po oczach, że można się poczuć jak na przesłuchaniu w kwaterze głównej gestapo.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1536 dnia: Listopad 17, 2020, 15:17:58 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Niech rzuci kamieniem ten, kto sam nie stoi na światłach ze święcącymi "stopami".  <figielek>

A co do tego, co dzisiaj...
Właśnie starszym masterem obskoczyłem badanie techniczne, które przeszedłśpiewająco. Diagnostę próbowałem pociągnąć za język, do czego ewentualnie można by było się przyczepić, to i tak powiedział, że wszystko w porządku. Przy okazji dowiedziałem się, że od poprzedniego badania przemielił całe 5 tys. km.  <olaboga>   <hahaha>
Lublinkiem na b.t. na razie się nie wybieram, bo takie dziury w budzie wyłażą, że masakra. Trzeba będzie zapoznać go z kątówką i spawarką, bo w dziewiczym stanie długo nie przetrwa.  <marzyciel>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1537 dnia: Listopad 17, 2020, 17:06:28 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Od dzisiaj Polonez i Octavia mają zimowe obuwie. Wiadomo, można by sie zastanawiać, czy jest sens zmieniać koła, ale skoro i tak mam zimówki do jednego i drugiego, to czemu nie. Zerknąłem na prognozę pogody, niby temp. ma spadać; zresztą połowa listopada; więc nie ma co trzymać kół na stojaku, aby się tam zestarzały :) Niech się kulają :)
Szczęśliwie udało się zgadać ze znajomym wulkanizatorem i po zdjęciu oraz umyciu kół, zawiozłem je na wyważenie. Także teraz przygotowane będą teraz czekać na stojakach na kolejny sezon.

mp79, tego Lublina to masz diesla czy może benzyniaka?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1538 dnia: Listopad 17, 2020, 17:31:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niech rzuci kamieniem ten, kto sam nie stoi na światłach ze święcącymi "stopami".  <figielek>

Rzucam, wiem, jak to wkurza innych i zaciągam po prostu ręczny :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1539 dnia: Listopad 17, 2020, 18:10:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
tego Lublina to masz diesla czy może benzyniaka?
Diesla, z pancerną polską andorią na pokładzie. Benzyniaki podobno miały 2,2 z omegi - a ile w tym prawdy...  <bezradny>

Rzucam, wiem, jak to wkurza innych i zaciągam po prostu ręczny :P
To jesteś jednym z nielicznych.  <ok> Dziwi mnie, jak mało pozytywnych nawyków mamy, jako ogół kierowców. Podobnie jestem pozytywnie zaskoczony, kiedy ktoś zauważy mnie w lusterku i np. zjedzie z prawego pasa, by umożliwić mi warunkowy prawoskręt - a sam przecież zawsze tak robię, chociaż nieoślepianie światłami hamowania to jeszcze większa rzadkość...