Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1580 dnia: Listopad 21, 2020, 18:07:05 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja na swój mówię garażo-warsztat. Teoretycznie mial to być garaz na dwa auta, ale po wybudowaniu okazało się że miejsce jest tylko na poloneza i na resztę warsztatowych sprzetow. Jak coś innego niż przy samochodzie to auto wystawiam ale teraz od jakiś 3 miesiecy ślimaczy mi się praca przy polonezie i nie ma wyboru. Jakoś trzeba sobie radzić w tej ciasnocie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1581 dnia: Listopad 21, 2020, 18:28:50 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Całkiem całkiem stanowisko pracy. To u mnie jest graciarnia, jak tak by porównać :)

Jakie masz wymiary tego garażu? Bo nawet sporo miejsca na bokach.

Ja mam 4.x * 7.x z asymetrycznie umieszczonym wjazdem (z prawej strony w garażu nie można wysiąść z auta).

Fajny ten stół / blat spawalniczy.
Też skłaniam się, aby kupić żuraw - póki co radzę sobie wyciągarką łancuchowa + belka na drabinach :)

Jakoś trzeba sobie radzić w tej ciasnocie
Dokładnie. Ja jestem ojcu wdzięczny, że postawił chociaż taki garaż jak mam,

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1582 dnia: Listopad 21, 2020, 18:32:19 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Budowałem na zgłoszenie. W związku z tym zewnętrze wymiary to 7x5m. Wewnątrz 6.5x4.5.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1583 dnia: Listopad 21, 2020, 19:04:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja jestem ojcu wdzięczny, że postawił chociaż taki garaż jak mam
Coś o tym wiem. Ja za dużo miejsca nie mam, ale coś idzie zrobić i po otwarciu wszystkich możliwych drzwi/klap/masek w polonezie, daje się jeszcze obok tego przejść. Dawniej miałem tam warsztat z imadłem itd. ale wtedy, to była ciasnota straszna. Dziwię się, że dałem radę tam żuka rozebranego zmieścić i coś jeszcze zrobić. Teraz mam wykute przejście do pomieszczenia obok i tam mam wszystkie graty, a tutaj praktycznie gołe ściany i sam piec. Miejsca nadal mało, ale to i tak 100% więcej, niż mają niektórzy. Jedynie brak kanału doskwiera przy polonezie. No i trochę niskie to pomieszczenie, takie absolutne minimum. Raczej do prac przy ciągniku/mniejszym samochodzie. O dostawczakach można zapomnieć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1584 dnia: Listopad 21, 2020, 22:51:29 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Znalazłem na komputerze stare zdjęcia mojego Poloneza i fragmentu szopy w której mieszkał. 2008 rok.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1585 dnia: Listopad 21, 2020, 22:54:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Najlepsze prostowniki to Rosyjskie Kulony. tylko taki Kulon720 kosztuje nie mało i trzeba go zamawiać prosto z Rosji. Jedna żadna ładowarecza mu do pięt nie dorasta.

Ale nie trzeba aż szukać Kulsona, wystarczy zwykły, tradycyjny prostownik z regulacją + moduł. Szukam aktualnie takiego, do którego uda się wsadzić moduł, i wyciąć ladnie panel pod przyciski i wyświetlacz.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1586 dnia: Listopad 21, 2020, 23:14:30 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wyciągnąłem poloneza po tygodniowym postoju, i posłużył mi jako auto do jazdy po częsci do rozebranego dupowozu ;p poatym udało mi się dzisiaj o dziwo od ręki kupić pierwszy tłumik do rovera.  :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1587 dnia: Listopad 24, 2020, 18:01:58 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Odbyłem dziś jazdę spolonezowaną Omegą, problem jak był tak jest. Żeby było ciekawiej, w między czasie zmieniłem w niej zegary na takie z obrotomierzem i w nich zegar temperatury jest inaczej skalowany niż w zegarach bez obrotomierza (cholerne GM jakby nie mogli zrobić jednego rodzaju wskazań) więc w jednych zegarach temperatura skalowana jest od 70stC do 110stC, a w innych od 80stC do 120stC, oczywiście zegarów ( i tych z obrotomierzem i bez) skalowanych do 110stC jest większość, a mi się trafiły takie które występowały sporadycznie :( Więc wychodzi na to że ten wskażnik zawyża o 10stC w górę, dalsze opowieści będę snuł tak iż, wg wskazań wskaźnika temperatury wentylator załącza się przy 100stC jednak temperatura rośnie dalej do 110stC i po chwili spada do ok 105stC, wprawienie auta w ruch powoduje spadek temperatury do ok 100stC wentylator wyłącza się. Jednak wystarczy postój na światłach i procedura powtarza się. Ogrzewania nadal brak, po wyłączeniu silnika, płyn wywalamy jest do zbiorniczka wyrównawczego, na oplowskiej chłodnicy płyn znalazł by się pod autem na asfalcie. Jednak przypuszczenia się potwierdziły auto ma HGF-a. Jutro zrzucam głowicę i wymieniam uszczelkę
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2020, 18:06:04 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1588 dnia: Listopad 24, 2020, 22:03:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
 <lol2> A tam będziesz wymieniał,silikonem elegancko opierdolić paluszkiem i też będzie działać. Na sam koniec szprajem dla estetyki jebnąć i cyk fuch <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1589 dnia: Listopad 24, 2020, 22:39:40 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Naprawa a'la motobieda edition powiadasz? To po co ja kupowałem nową uszczelkę 😋

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1590 dnia: Listopad 24, 2020, 22:54:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie mozesz silikonowac starej uszczelki, bo ona uszkodzi sie przy zdejmowaniu glowicy,
musisz sobie wyciac nowa z kartonu i ta dopiero silikonem posmarowac ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1591 dnia: Listopad 26, 2020, 19:19:20 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Dziś zrzuciłem głowicę a jutro składam wszystko do kupy. Starą uszczelkę mocno przygrzało do bloku, będę miał trochę do czyszczenia. Nowa uszczelka się już produkuje, zabrałem na ta część gruby mocny karton, myślę że wystarczy.


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1592 dnia: Listopad 27, 2020, 21:43:27 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Miała być szybka wymiana płynu chłodniczego (a dokładnej wody dem. z domieszką płynu) na nowy, świeży płyn, a skończyło sie wymianą chłodnicy :)
W dotychczasowej był wyłamany króciec do zbiorniczka, miałem tam wklejony inny, ale cały czas to łączenie się pociło i ubywało płynu (stąd dolewki wody).
Po zmontowaniu i zalaniu układu walka z wyciekami na łączeniach i wydaje się, że teraz cały układ znów jest szczelny.

W wolnej chwili muszę spróbować zrobić kolejne podejście do posklejania tej wymontowanej chłodnicy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1593 dnia: Listopad 27, 2020, 22:42:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zmieniłem koła w pupowozie, poprawiłem przy okazji hamulce i kolejny raz podszedłem do uszczelnienia wycieku z parownika. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że węże transportujące płyn chłodniczy trochę z luźno nachodzą na jego króćce i stąd te problemy. Montaż bezpośrednio w serwisie producenta nie gwarantuje pełnego profesjonalizmu, niestety. I to nawet nie jedyny aspekt w tym przypadku...

W tygodniu znalazłem czas na babranie się w złomie. Forum poloneza, więc niby nie dzisiaj, ale wspominam, bo kilka ciekawostek w związku z powyższem...
Próbowałem do odpalić na starym akumulatorze, który trzyma napięcie ok. 12,4 V. Nie daje rady, ale wcześniej, bezpośrednio po naładowaniu prostownikiem, miał na tyle mocy, żeby zakręcić i odpalić. Teraz już w ogóle do samochodu się nie nadaje. Z ciekawości, pożyczyłem aku z pupowozu.
Mierzę napięcie... 11,9  ;-|
Wsadzam go pod maskę Trupa - kręci jak szatan. A zaznaczam, iż wszystkie parametry ma gorsze niż tamten, z napięciem włącznie - to ostatnie akurat udało mi się zmierzyć. Większy to varta blue; mniejszy - centra futura. Pewnie niektórzy już się z czymś takim spotkali, ale mnie (fakt faktem, eletrykiem nie jestem) zaskoczyło, że różnica potencjałów na elektrodach nie jest wyznacznikiem przydatności akumulatora. Bo ten teoretycznie mocniejszy włożyłem w ramach tej roszady pod pupowozową maskę. Ledwo, bo ledwo, ale jakoś odpalił. Niemniej, nie chciałbym musieć na czymś takim polegać.
Trupowy silnik, konkretnie obrócony rozrusznikiem, oczywiście odpalił, a ja zauważam po każdym odpaleniu coraz więcej wody wydostającej się z wydechu. Czy ma to związek z niejeżdżeniem, czy HGF, czy jakaś inna cholera, okaże się w swoim czasie...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1594 dnia: Listopad 28, 2020, 14:14:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Podlasie to chyba po prostu taki czwarty wymiar: akumulator bez napięcia kręci lepiej, niż ten sam je posiadający, żarówki palą się same z siebie (wszystkie naraz), auta stojące w krzakach zazwyczaj nie kumulują wody w układzie wydechowym. Przypomina mi się stara prawda warmiańska (ale wygłoszona na Podlasiu), że woda zagotowana trzy razy jest gorętsza od zagotowanej jeden raz.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1595 dnia: Listopad 28, 2020, 15:16:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Daniel, Ty nigdy nie zawodzisz. Jak zawsze z celnie i z humorem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1596 dnia: Listopad 28, 2020, 15:58:30 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Omega poskładana, teraz tylko zostało naładować akumulator i zobaczyć czy wszystko działa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1597 dnia: Listopad 28, 2020, 16:58:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Normalne wywalanie wody po długim postoju na dworze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1598 dnia: Listopad 28, 2020, 22:07:14 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Zmieniłem termostat, trzyma ~86st (niby 88), ostatnio było 70 a przy 120km/h 50... Niestety nadzieja, że wewnątrz będzie gorąco prysła. Nagrzewnica musi poczekać do lata...
Zmieniłem też rurkę obudowa do termostatu - kolektor. W obudowie termostatu króciec fi10, w obudowie kolektora fi12 - Jydjota to projektował...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1599 dnia: Listopad 28, 2020, 22:42:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak zwykle niewiele się działo.
Wczoraj nieco przegoniłem kombi, coby się nie zastał. Prawdopodobnie rozwiązałem problem wysokiego spalania w Uno, wszystko wskazuje na to, że padł czujnik temperatury silnika. W każdym razie po podmianie na setkę wcisnął już tylko ~5,5 l zamiast poprzednich 7-8 litrów.
Atu miało przegląd, trochę pobawiłem się z regulacją gazu z resztą z miernym efektem.
Poczyniłem niewielkie postępy przy maluszku. Zacynowałem miejsce spawu błotnika i wstawiłem lewy "trójkącik/trapezik". Z blachy chyba jeszcze tylko wspawanie lewej końcówki przedniego błotnika.
Warsztat natomiast doposazyłem w dwa nowe narzędzia: szlifierkę i przecinarkę plazmową, zwłaszcza to drugie zajebista sprawa. Szkoda, że udało mi się to kupić tak późno, bo przy remoncie malucha nie raz przydałoby się do wycięcia pruchna tam gdzie diax nie mógł dojść.