Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1620 dnia: Grudzień 01, 2020, 23:53:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
132mm, a 107mm wysokości opony to chyba istotna różnica mająca właśnie wpływ na prowadzenie auta.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1621 dnia: Grudzień 02, 2020, 02:24:18 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Za bardzo bierzesz to wszystko do siebie. Według mnie, nic a nic Cię nie obraził, a jedynie na swój sposób skomentował to, co napisałeś o akumulatorze. I według mnie, właśnie w humorystyczny sposób. Mógł napisać Ci wprost, co o tym sądzi, używając języka, który dżentelmenom nie przystoi. Taki KGB, napisał by to bardziej dosadnie. Piszesz, że akumulator z napięciem poniżej normalnego, kręcił jak zły, a ten z nominalnym nie kręcił, to się chłopak zdziwił i tak napisał. Wyluzuj czasem trochę. Mnie też ruszało, jak pisałeś, że polonez to złom, ale teraz mam to głęboko w dupie i Tobie radzę to samo. Będziesz zdrowszy. Pokój z Tobą.

Tego mi właśnie najbardziej na emigracji brakuje. Że Polak gorzej lub lepiej, instynktownie stara się ogarnąć logiczny sens wypowiedzi i podchodzi do formy z dystansem. Nie to co tutaj. Starzy Brytyjczycy od razu podchodzą z humorem, ale młodzi to jakaś tragedia. Przewrażliwieni, bezmyślni i poprawność polityczna pozbawiła ich wszelkiego dystansu i tolerancji dla różnych osobowości.

Nawiasem mówiąc, mój najlepszy kumpel tutaj, to Berber z Algierii (i praktykujący Muzułmanin). Ten ma poczucie humoru, ale i mówi swoich rodakach mniej więcej więcej to, co w Europie mówią ludzie nazywani Islamofobami. Że Algierczycy przeważnie to ograniczeni, nietolerancyjni ludzie, którzy osobę o innej orientacji seksualnej, lub innej religii gotowi są zabić. Dlatego zdecydował się emigrować do Europy, że już miał dość umysłowej ciasnoty i nienawiści wobec wszystkiego co inne. Inżynier, mówi w pięciu językach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2020, 02:34:46 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1622 dnia: Grudzień 02, 2020, 02:29:09 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Podejrzewam że polonez na 165.. będzie "pływał".

Oczywiście że będzie pływał. Moje Caro było ta tym fabrycznie i po zmianie na 185, to jak przejście z 13 na 14.

Jeździłem na zestawie zimówek nominalne 185/cośtamR13 z przodu, i 155/80R13 z tyłu. fajnie się jeździło. Owszem, auto śmiesznie wyglądało, i na mokrym ani na śniegu się nie odpychało, ale za to na suchym asfalcie cały czas fajnie zamiatało ogonem, a szykany były super. Pamiętam jak jechałem sobie 80km/h na ogonie siedziało mi jakieś stare Audi, lewy pas wyłączony, na prawym pachołki i zjazd na lewo. Skręcam sobie jak gdyby nigdy nic na lew pas i dodaję gazu żeby dokończyć skręt, zamiatam leciutko ogonem, zerkam w lusterko, a kierownik (bo na pewno nie kierowca) Audi, sugerując się moją prędkością, wypierdolił w tory tramwajowe.  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1623 dnia: Grudzień 02, 2020, 11:24:02 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
a propo opon co sądzicie o zimówkach 165-80- 13 do caro minus ?
Chodzi mi bardziej o rozmiar niż producenta.
W oryginale czyli 185-70-13 nie ma wyboru a to co mam teraz czyli 175-70-13 mi sie nie podoba bo mam mniejsze koło.
bardzo dobry rozmiar, zwlaszcza na zimowke,
popylalem na Frigo 165/80/13 waskim Caro, kilkaset km zrobilem tez Plusem

Popieram, bardzo dobry rozmiar na zimę. Najlepszy na śnieżną zimę.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1624 dnia: Grudzień 02, 2020, 11:42:05 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tak, oczywiście. Na takich balonach auta prowadzą się świetnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1625 dnia: Grudzień 02, 2020, 11:52:59 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Popieram, bardzo dobry rozmiar na zimę. Najlepszy na śnieżną zimę.
Tylko kiedy ostatnio była sniezna zima? W centralnej Polsce ostatni raz w kopnym śniegu jechałem z 15 lat temu.
Teraz nawet jak bedzie padać śnieg całą noc to zaraz rusza piaskarki i do południa drogi będą czarne.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1626 dnia: Grudzień 02, 2020, 12:46:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niestety, nie piaskarki, a solarki. Ja szczerze mówiąc wolałbym jeździć po kopnym śniegu.

Swoją drogą, wczoraj w nocy nieźle przymroziło, ekran na autostradzie pokazywał -8 stopni. Akurat zrobiłem szybką trasę do Krakowa, i taki spadek temperatury mnie zaskoczył, skoda na wąskich, letnich barumach zachowywała się dość nieprzewidywalnie. Zdecydowanie potrzebuje szerszych niż 155 zimówek. Przerzucę na dniach opony w polonezie z tej okazji, aktualnie mam dwuletnie zimowe 175/70.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1627 dnia: Grudzień 02, 2020, 13:06:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Szczerze, przy zimach jakie ostatnio były to by szedł bardziej w letnie deszczówki o w miarę niskim profilu niż jakiekolwiek opony zimowe.
Zresztą ostatnia zima Plusa była właśnie na letnich RainExpertach3 bo nie było śniegu w ogóle.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1628 dnia: Grudzień 02, 2020, 13:06:54 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Niestety, nie piaskarki, a solarki. Ja szczerze mówiąc wolałbym jeździć po kopnym śniegu.
Ja tez wolałbym jeździć po kopnym lub ubitym śniegu ale niestety. Drogowcy sypią na drogi tony soli.
Zima traci swój urok przez to. Zmiast ładnego białego krajobrazu mamy breję w postaci mixu śniegu, blota, piachu i soli.

 

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1629 dnia: Grudzień 02, 2020, 13:23:01 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Zmiast ładnego białego krajobrazu mamy breję w postaci mixu śniegu, blota, piachu i soli.
a do tego potem rdzewiejące auta...

Tak jak już tu wspomniano - zaleznie od regionu kraju; czasem śniegu się nie uświadczy przez całą zimę.
Choć jak pamiętam, kilka lat temu, jak byłem przejazdem przez Kuj-pom, to trafiłem na niezłą śnieżyce - dobrze, że miałem odpowiednie kapcie, bo inaczej byłoby kiepsko :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1630 dnia: Grudzień 02, 2020, 13:28:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przez tyle lat telewizja pompowała kampanię p.t. "zima znowu zaskoczyła drogowców" i pokazywała dramatyczne ujęcia koła samochodu mielącego w miejscu śnieg na osiedlowym parkingu, to w końcu udało się doprowadzić do sytuacji, w której sypią sól tonami, zanim jeszcze śnieg spadnie :). Jednym z efektów są gnijące podwozia samochodów, lub... skórzane buty zimowe nadające się do wyrzucenia po jednym roku, i wspomniana przez was paskudna, czarno-błotnista papka zamiast śniegu.

W temacie, wczoraj zrobiłem ostatnią naprawę w skodzie - zamontowałem ręczny włącznik elektrozaworów gazowych typu "psiuk-psiuk", i odpala na gazie na mrozie od strzała, bez zbędnego kręcenia. W tym tygodniu trafia wreszcie do nowego właściciela :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1631 dnia: Grudzień 02, 2020, 13:44:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
sypią sól tonami, zanim jeszcze śnieg spadnie
Tym razem to drogowcy zaskoczyli zimę. Ja w zeszłym roku praktycznie zimówek nie złożyłem, teraz też jeszcze na letnich jeżdżę, bo albo tu u mnie jest mokry asfalt, albo suchy jak pieprz od mrozu, jak dzisiaj. Jeśli gdzieś będzie gołoledź, to żadna guma nie pomoże, może oprócz takiej z kolcami. Wtedy albo siedzieć na dupie, albo jeździć w żółwim tempie. Niektórym się zimą nieśmiertelność włącza i zapieprzają jak w środku lata, bo mają super hiper nowoczesne systemy. Tyle tylko, że albo niedługo zimę będziemy oglądać tylko na starych zdjęciach, lub filmach, albo wręcz przeciwnie, odwróci się to wszystko i będzie jak na Syberii.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1632 dnia: Grudzień 02, 2020, 14:01:43 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jest na to rozumienie. Opony uniwersalne. Coraz bardziej popularne. Chyba że ktoś zapyta wulkanizatora co jest lepsze: Dwa komplety, lato i zima czy całoroczne. Wulkanizator wiadomo co powie. :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1633 dnia: Grudzień 02, 2020, 14:29:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiadomo, ale jest też powiedzenie, że co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jak to mówią, każdy chwali swoje. Różne rodzaje opon na różne warunki, to wiadomo, zysk dla producentów i wulkanizacji, ale i ponoć nasze bezpieczeństwo. A jak jest naprawdę, to każdy musi zdecydować. Faktem jest, że na takie zimy ze zmiennymi warunkami, temperaturą itd. to ani do końca zimówki nie są ok, ani letnie. Takie nie wiadomo co. Podejrzewam, że bliżej świąt, ta obecna "zima" się skończy i będzie na plusie, pewnie nawet będzie padać. U mnie dzisiaj cały dzień trzyma koło -3, a im później, tym będzie większy mróz. Śniegiem dosłownie zabieliło, drogi suche i tyle. Taka zima. Warunki do jazdy jak na wiosnę, tyle, że zimno. A jak tam wam polonezy się dogrzewają i  grzeją w środku? Ja musiałem chłodnicę w GSI zatkać kartonem, bo poniżej 90*C trzymał. Teraz jest ok. Termostat sprawny, na wiosnę i w lecie jest ok, nie za dużo, nie za mało. A teraz, to wiadomo, lodowate powietrze, a ogrzewanie chodzi cały czas. Jak już złapie powyżej 80*C, to grzeje ok, ale niżej, to tak sobie.  W tych dzisiejszych nowych zabawkach, to pewnie po 20 minutach gorąc leci, co? Nie miałem do czynienia, to nie wiem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1634 dnia: Grudzień 02, 2020, 14:41:38 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Czyli na ten czas, to najlepszym wyjściem będą opony całoroczne, bo i kasy wyda się mniej, i problem z przechowaniem odpadnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1635 dnia: Grudzień 02, 2020, 15:06:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Niestety, nie piaskarki, a solarki. Ja szczerze mówiąc wolałbym jeździć po kopnym śniegu.
Ja tez wolałbym jeździć po kopnym lub ubitym śniegu ale niestety. Drogowcy sypią na drogi tony soli.
Zima traci swój urok przez to. Zmiast ładnego białego krajobrazu mamy breję w postaci mixu śniegu, blota, piachu i soli.


Poza tym, jak raz złapie gołoledź to zaraz masz auta poza drogą, a pod Katowicami wypadek śmiertelny. Czasem kilka na jedną zimę.
Dlatego jak dojdę do władzy, zakażę sypania soli na drogi. Będą tylko piaskarki, a w razie dużych opadów tworzących zaspy, spychacze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1636 dnia: Grudzień 02, 2020, 15:13:44 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dlatego jak dojdę do władzy, zakażę sypania soli na drogi. Będą tylko piaskarki, a w razie dużych opadów tworzących zaspy, spychacze
Po co piaskarki? Wystarczy odśnieżyć i to tylko glowne drogi i autostrady, expresówki. Po drogach lokalnych gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h można jeździć po ubitym śniegu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1637 dnia: Grudzień 02, 2020, 15:17:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
"drogowcy sypią tony soli" sypią bo mają przykaz od generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad że jeśli temperatura DROGI jest równa zeru lub mniej to mają obowiązek solenia ponieważ jak dojdzie do wypadku to prokuratura pierwsze co sprawdza to stan nawierzchni i dobiera się do dupy osobom odpowiedzialnym jeśli będą jakieś uchybienia. Serwisujemy ładowarki do soli firmie odpowiedzialnej za drogę s52,wiślankę i S1 to nieraz chłopaki opowiadają jak to wygląda i czy chcą czy nie to muszą bo inaczej oni po dupie dostaną  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1638 dnia: Grudzień 02, 2020, 16:30:10 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Tak, oczywiście. Na takich balonach auta prowadzą się świetnie.
Nie wiem jaki można mieć problem z takimi oponami jeżdżąc zgodnie z przepisami. Nikt nie pisał, ze to świetne opony na Nürburgring.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1639 dnia: Grudzień 02, 2020, 17:32:10 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przepisowo, czy nie przepisowo, to jest jeden z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za pewność prowadzenia. Nie spadują wam na zakrętach te opony z felg? <lol2>