Autor Wątek: Wyciąganie szyb  (Przeczytany 2332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyciąganie szyb
« dnia: Listopad 13, 2008, 12:35:09 pm »

Gregor1890

  • Gość
Witam może jest to banalne pytanie ale nie umiem wyjąć szyby w tylnych dzwiach w moim polonezie odkręciłem wszytko to znaczy tapicerkę wyjąłem tą trójkątna szybę z ta poprzeczką odkręciłem szybę od tej linki i nie mogę jej wyjąć ponieważ w dolnej części jest za gruba to znaczy to żelazo jest za grube jak należy ja wyjąc ponieważ chce przyciemnić szyby proszę o szybka i bardzo dokładną odpowiedz

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2008, 12:38:29 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Gregor1890, no niestety na siłę.. wychodzi w bólach. Ja już miałem folię przymocowaną jednak zrezygnowałem. Zostawiłem tylko tylne trójkąty i tylną klapę przyciemnioną.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2008, 12:45:44 pm »

alex

  • Gość
Próbuj pod kątem (lewo, prawo), pomagaj sobie lekko śrubokrętem rozginając blachę, ona jest gruba i się nie powinna odkształcić. Ja tym sposobem dałem radę.

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2008, 13:46:29 pm »

Gregor1890

  • Gość
dzięki wielkie ide próbować a możecie mi pomóc jak wyciągnąć te trójkąty wyżej koła i je założyć

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2008, 13:48:42 pm »

Barnii

  • Gość
Te trójkąty w tylnych błotnikach się bardzo łatwo wyciąga :) Wystarczy szarpnąć za góry róg, za uszczelkę i wypchnąć od środka. Praktycznie same wyskakują :P

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2008, 13:49:01 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
podważasz kołnierz uszczelki od środka i wypychasz - ja w ciągu 5 lat wyciągałem kilka razy i trwa to kilkanaście sekund :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2008, 17:27:58 pm »

Gregor1890

  • Gość
te trójkąty w drzwiach i te w błotnikach przyciemniłem teraz pozostaje uporać się z  szyba w drzwiach czy ją wyciągnę i ta nieszczęsna tylna chyba całkiem odkręcę całą klapę i wezmę do domu dzięki wielkie za pomoc zamieszczę fotkę jak mi poszło

efekt prawie końcowy (jeszcze tylnia szyba ) i pytanie do waz przyciemniał ktoś tylnią jak należy to zrobić na 2 czy 3 paski ? i jak czy jak odkręcie klape to normalnie bede mógł rozpoiąć kable od wycieraczki i ogrzewania i czy ją bede mógł w miare dokładnie ustawić

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2009, 11:07:23 am »

Arturo997

  • Gość
Ja przyciemnialem wszystkie szyby u siebie prucz przedniej oczywiscie ;) tylnia przyciemnialem na 2 paski jeden szerszy od dolu a drugi wezszy poniewaz nie zdejmowalem tylniej klapy ale na wiosne mam zamiar zrobic to na nowa zdjac tylnia klape i wszystko na raz bez laczen poniewaz tylnia szyba jest plaska i powinno pojsc latwo ;) a co do szybek wygladaja bardzo ladnie ale pamaluj jeszcze ramki od szyb na czarny mat bo widze ze masz poprzecierane i wtedy bedzie wygladac cudnie :) proponuje rowniez pasek na przednia szybe ;) z tego co wiem mozesz zakryc 30% szyby ale sprawdz to jeszcze :) Pozdro

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2009, 21:47:18 pm »

GrzesiekBP

  • Gość
Cytat: "Arturo997"
tylnia szyba jest plaska
ale tylko w golfie pierwszej generacji :o  
pomimo tego, że już kilka razy się w to bawiłem, mi niestety udało się za drugim podejściem ofoliować tylnią szybę, jak swojego plusika ciemniłem

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2009, 13:22:44 pm »

Arturo997

  • Gość
Czy jest idealnie płaska to nie wiem ale łatwo szło ją przyciemnić bez zdejmowania klapy ;) większych problemów nie miałem (robiłem to z kolegą ;)) ale na wiosne i tak mam zamiar zrobić "na raz" bez łączeń :)

Wyciąganie szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2009, 14:46:12 pm »

Offline adamek9026

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
    • Passat b5 FL 05'
Ja wyciągałęm do przyciemnienia i też miałem ciężko. Ale poszło:) trzeba tylko zdjąc uszczelke od zew strony, odkrecic tą blaszke co trzyma linke i w razie potrzeby odgiac troche drzwi, tzn ta szczelinke co szyba wchodzi:) ona sie nie odkztałci wiec mozna to smialo zrobic:)