Autor Wątek: Wyglad zewnetrzny...  (Przeczytany 6175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2010, 19:14:44 pm »

kamil02052

  • Gość
Wszyscy sie rozpisaliscie ale nikt nie napisał o takich rzeczach która mało kosztują.....powtarzam ja nie zarabiam i nie mam wiele peiniedzy jedyne co mam to polonez dwie rce do roboty i duzo checi...i dlatego pytam co moge poprawic co moge wypiscic zeby ten mój polski cud zwracał na siebie uwage?

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2010, 19:32:24 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Widać, że nie czytałeś tego co inni napisali...

A napisali, że:
Każdy ma swój gust - nie ładne to co ładne tylko to co się komu podoba;
Poza tym alufelgi maja duże znaczenie co do wyglądu;
Także umyty i bez rdzy samochód jaki by on nie był dobrze się prezentuje bo świadczy o tym, że właściciel dba;
Tanim sposobem na poprawienie wyglądu np ramek jest czarna farba.

Ale widać oczekiwałeś innych odpowiedzi więc ja odpowiem tak jak chcesz:

Kup w supermarkecie takie fajne spryskiwacze co świecą na niebiesko, taką super fajną nalepkę na wlew paliwa i jeszcze na alllegro takie fajne diodki co mają robić za światła dzienne i strasznie laski na to lecą. Na rurę wydechową załóż stylową końcówkę - taką o duuużej średnicy i obowiązkowo czarna folia na szyby - taka bardzo czarna.
Jak zobaczę coś jeszcze w tesco to dopiszę...

Pasuje odpowiedź ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2010, 19:59:33 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "DF"
taką super fajną nalepkę na wlew paliwa

Zapomniałeś dodać że nalepka musi być koniecznie okrągła bo klapka w Polonezie jest prostokątna.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 06, 2010, 20:04:50 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
"..... chociaż nie wiem jakbyście się starali to nie zrobicie z TICO  Ferrari...." :wink:
 Z pewnych rzeczy się wyrasta, jak sie dojdzie do wniosku że z braku zajęcia  zaczyna się pakować co popadnie wtedy najlepszym rozwiązaniem jest  powrót do przeszłości
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2010, 20:24:53 pm »

RaVkrk

  • Gość
Teraz serio. Jak już było mówione:
- Ramki na czarno
- Wnętrza reflektorów na czarno
- Jak nie masz na alusy to odmaluj stalówki srebrny rant/czarny środek
I DBAJ O NIEGO!
Wiecej nie trzeba narazie. AMEN!

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2010, 20:55:37 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Zgadzam się z większością, że w kwotach o jakich piszesz poszaleć się nie da, ale nie warto się zrażać - Twój kapitał to chęć do pracy, a to czasem sporo. Jeśli masz problemy z ramkami - pryśnij je na czarno, albo oklej czarną folią, ja tak zrobiłem - kosztowalo może 10zł a wrażenie zupełnie inne. Na srebrno też może być, według mnie - jeśli masz jasne auto, będzie fajnie wyglądać. Inna rzecz to grill, materiały drogie nie są, efekt zależy głównie od Twojej fantazji i staranności. Pooglądaj sobie zdjecia aut, sam będziesz wiedział co Ci się podoba najbardziej. Powodzenia Ci życzę, sam też kiedyś byłem bardzo niezadowolony z wyglądu mojego auta, pomogły mu właśnie odnowione ramki, listwy, grill Orciari, a z grubszych rzeczy kilka wizyt u lakiernika.

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 06, 2010, 21:21:23 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

W kwestii przeróbek poloneza, to jeśli to jest PLUS lub przejściówka, to felunek potrafi zrobić niezłą robotę.

I to są święte słowa !

Sami zobaczcie:

Szrot:




A z felgami:


Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2010, 21:26:54 pm »

RaVkrk

  • Gość
Zwykłe stalówki też sie mogą jakoś lepiej prezentować:


A koszt niewielki

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 06, 2010, 21:30:51 pm »

kamil02052

  • Gość
Ten DF to wogóle chory jakis pacjent bo zaczał mi z tesco wyjezdzac jak niechcesz to niepisz na moim temacie pozatym bardzo mi sie podoba wypowiedz kolegi Maurera który podobnie jak ja nie mial kiedys kasy a cos działał i do czegos doszeł nie lubi ludzi którzy z kpią z tego ze sie nie ma kasy....juz wiem co robic przy swoim najpierw zniszcze malenkie ogniksa kroozji potem zdjeme standardwoe kolpaki DAweoo-fso i pomaluje felgi na czarno isrebryny pasek na rancie pomaluje ramki drzwi zaloze gril i dokupie owiewki dzrwi tylnik bo skosnych malenkich i przednich juz mam
wielkie dzieki za pomoc chlopaki super forum doceniam was wysialem i zamiłowanie do poslkiej motoryzacji zycze wam powodzonka i zeby wasze polusie trzymały sie tyle co mercedesy powzyej 500.00przebiegu.hehehe no to trzymajcie narqa zamykam temat;)

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2010, 21:46:36 pm »

compile

  • Gość
Cytat: "kamil02052"
ja jeszcze nie pracuje tylko chodze do szkoly sredniej


W profilu masz wiek 24 lata?

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2010, 21:57:14 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytat: "compile"
Cytat: "kamil02052"
ja jeszcze nie pracuje tylko chodze do szkoly sredniej


W profilu masz wiek 24 lata?


Po poziomie wypowiedzi stwierdzam, że gość się machnął i ma 14 lat  :lol:



Co do wyglądu... Tak jak pisali wyżej, niedużym kosztem polecam pomalować środki lamp i kierunkowskazów na czarny mat, pokombinować coś z grillem - ale z rozsądkiem, żeby za dużo wieśniackiej siatki nie było... Możesz też zmienić boczne małe kierunkowskazy w błotnikach, z pomaranczowych na białe. Owiewki piszesz, że już masz, ale są dostępne 2 typy owiewek na tylną klapę, które też jakoś poprawiają wygląd. Solidne mycia, solidna polerka, wymiana halogenów na nowe. Ewentualnie delikatne przyciemnienie szyb.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2010, 22:40:19 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
A z czasem może i jakaś mniejsza kierownica, grocliny? Naprawdę, Polonez ma wielki potencjał, wystarczy odrobina chęci. No i przede wszystkim złota zasada: nie wszystko da się zrobić od razu.

Najpierw kolego kamil02052 najlepiej wymień wszystkie części eksploatacyjne nadające się do wymiany(w Polonezie zawsze coś się znajdzie) - za 50-70 zł miesięcznie, o ile dobrze zrozumiałem, można stopniowo coś tam dokupować. Bo co z tego że ramki będą czarne, jak pasek rozrządu Ci strzeli i za tym idą wiele większe wydatki. Wymień olej w silniku, skrzyni, moście... można by wymieniać tak długo.

Przepraszam chłopaki za offtopa, ale pomyślałem że podpowiem koledze coś z własnego doświadczenia.  :wink:

P.S. kamil02052, ortografia i interpunkcja to rzecz święta! :)
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2010, 04:22:48 am »

kamil02052

  • Gość
No wiec tak....lat mam 18 chodze do drugiej klasy szkoły sredniej....jezeli chodzi o mojego poloneza to u mnie jest rok dopiero...wiec powiem co w num zrobilem: 1.wymiana oleju LOTOS, wymiana mostu, koncówki drązków, 4 nowe opony zimowe zakupilem, a rozrząd panowie hehe dokladnie to zostal wymieniony jakies 300km temu...czyli pasek alternatora, pasek rozrzadu i od tego co najbardziej mnie rajcuje pompy wspomagania.;)  wczesniej miałem poloneza na gazniku 1.6 GLE 95r. i musialem sie troche nakrecic ale teraz mój polonezik kreci elegancko...

P.S-powiedzcie mi jak wam chodzi z tym malowaniem lamp tylko krok po kropu powiedzcie bo ja wogle nie kumam jak pomalowac te lampy...najlepieij w punktach czynnosci jakby ktos mi wypisal to bede wdzieczny...<mysli>;)

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 07, 2010, 06:38:08 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2010, 09:28:47 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
niskobudżetowo proponuję lotkę heko na tylna szybę
http://www.allegro.pl/item1027068613_owiewki_owiewka_szyby_tylnej_polonez_caro_heko.html

pierwsze co kupiłem jak kupiłem poldka:-) nadaje fajny charakter tyłowi
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2010, 13:20:55 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Ja do swojego Caro mam prosty plan,lekko posadzic na glebie, cos z alufelg ktore szły na piewszy montaz dobrac , pomaranczowe kierunki dac(co o nich sądzicie) i ew gril oricari.Wiecej nie potrzeba bo Polonez sam w sobie jest ładny  :D
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Wyglad zewnetrzny...
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2010, 14:07:12 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Pomarańczowe kierunki pasują wg mnie nie do wszystkich kolorów nadwozia.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)