Autor Wątek: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei  (Przeczytany 10002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:16:17 am »

Lukasz

  • Gość
Sprawa wyglada tak. Polonez Stoi "pod jabłonką" juz dobre kilka miesiecy. w ostatnich dniach przyszlo oc do zaplacenia  <uoee> Co najlepsze nie mam zgody wspołwlasciciela na sprzedaz tylko na zlomowanie  <uoee> <uoee> <co> <co> <co> <co>

myslalem zrobic to tak. wypowiedziec oc przed terminem platnosci. wykupic miesieczne - pare zlotych a przynajmniej spokój mam. w tym czasie samochod sprzedawac w czesciach co sie da. przed koncem waznosci oc zadzwonic do odpowiedniej firmy zeby zabrali resztki. i z kwitkiem wyrejestrowac auto.

i tu jest pytanie - nie bedzie sie nikt krzywil ze zlomiarzy ze dostaje tylko resztki ?? oczywiscie z wszystkimi tabliczkami. ogolnie przejdzie takie cos ??

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:05:27 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
nie bedzie sie nikt krzywil ze zlomiarzy ze dostaje tylko resztki
Będziesz musiał dopłacić brakujące kilogramy.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:38:15 pm »

kodzik

  • Gość
To zrób tak, żeby nie był już współwłaścicielem i wtedy sprzedaj samochód no chyba, że się nie da. 

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:42:51 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Z tymi kilogramami brakującymi jest różnie zależy na kogo się popadnie. U mnie np. gołe pocięte blachy oddałem to musiałem zapłacić 200zł recyklingowego, ale za blachy zapłacili jak za złom i wyszedłem praktycznie na zero.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2011, 13:09:46 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Lukasz widzę że jesteś ze Śląska, skąd dokładnie, na śląsku rządzi OLMET, wejdz sobie na ich stronke i poczytaj, są też inne firmy, do których ja oddawałem bude bez silnika i bez wnętrza i normalnie papierek dostałem.

Jest też opcja "przypał" znaczy zgłosić kradzież auta fikcyjną...
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2011, 13:36:29 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
No to już jest przestępstwo i raczej nie namawiałbym do tego. Tutaj widzę problemem jest współwłaściciel... tata ?
O sposobie załatwienia tej sprawy to raczej z firmami złomiarskimi uzgadniaj...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2011, 16:04:32 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
nie bedzie sie nikt krzywil. moi rodzice prowadza skup zlomu i kasacje samochodow wiec troche wiem:P. czesci z polda slabo sie sprzedaja a tapicerka i cale wnetrze to dla złomiarza tylko niepotrzebne smieci. wazna jest waga złomu czyli buda silnik i reszta. najlepiej jakbys wybebeszyl wnetrze i reszte zawiozl na zlom :) wtedy dostaniesz kwit kasacyjny i moze troche zarobisz.
na resztki to juz krzywo patrza ale tez nie powinni robic problemow wazne zeby byly wszystkie tabliczki, blachy rejestr i dowod, kasacja to jakies 200-350 zł, jak dostaniesz tyle za to co Ci z polda zostanie to jestes na zero ,jesli nie musisz doplacic.

jest tez opcja "sprzedarzy" ale tego lepiej nie praktykowac:P
bierzesz jakiegos żula albo innego podobnego i spisujesz umowe na niego (oczywiscie odpalasz mu za to jakies 50 zl). on sie cieszy ze ma kase a ty ze masz problem z OC z głowy:). zostaje ci samochod i zero problemow :P. ale powtarzam LEPIEJ TEGO NIE PRAKTYKOWAC!!

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2011, 20:34:52 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Panowie nie oszukujmy się, to jest polska i tu nic w zgodzie z prawem nie załatwisz...
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2011, 23:56:33 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Panowie nie oszukujmy się, to jest polska i tu nic w zgodzie z prawem nie załatwisz...
Pełno jest ogłoszen w stylu " Absolutnie kazdy spalony kupie, wlasny transport" -dzwonisz mowisz co i jak gosc przyjezdza zabiera bude plus inny ewentualny zlom, dostajesz umowe kupna sprzedarzy samochodu, odpalasz gosciowi 100-200zł i wszyscy sa zadowoleni oraz wszystko jest zrobione zgodnie z prawem- nie ma sie co łaszczyc na pare złotych bo problemy pozniej moga byc znacznie  wieksze i bedzie to kosztowac wiecej
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2011, 00:09:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
taaa ,jeszcze doplacac zlomiarzom ,
jak auto przyjedzie na wlasnych kolach to podobno daj 200pln ,choc polonez moze byc dla nich nie do przelkniecia za taka gruba kase :lol: ,
jakbym mial doplacac ,to niech lepiej go ukradna ,
placic 200pln to mozna za kwitek szrotowania, gdy samochod zostaje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2011, 00:31:13 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
placic 200pln to mozna za kwitek szrotowania, gdy samochod zostaje
Przeciez wszystko mozesz powykrecac co potrzebujesz, a po co komu sama buda do szczescia ? Bedziesz ja ciał szlifierka -czyli koszta tarcz, czy ciał siekiera  -taniej ale trzeba sie namachac troche :P i wywoził sam na złom zeby odzyskac pare złotych ? Ewentualnie przerabiał na kurnik ? Ja osobiscie wole  komus odpalic stowe i miec swiety spokoj a nie bawic sie  w ciecie i wywozenie bo nie mam czasu na takie rzeczy. No ale jak kto woli :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:47:24 am »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
A nie łatwiej znaleźć taki skup złomu który wystawia zaświadczenia o złomowaniu i oddać im same blachy. W mojej okolicy są bynajmniej takie dwa na których mi powiedziano że dostane świstek o zdemontowaniu pojazdu i mi zapłacą za kawałek blachy z numerami może być cała buda lub sam fragment z numerami w przypadku całej budy płacą 200zł za tonę. Naastacji demontażu pojazdów za kompletnego płacą 300 jak wjedzie natomiast jak nie ma silnika i skrzyni to już nie tak ochoczo chcą płacić. Osobiście oddałem poprzedniego za zaświadczenie  bez pieniędzy ale wyciągłem z niego prawie wszystko do blachy także nie było szkoda a i sami przyjechali to też było ok. Pozdrawiam Gerfur.
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2011, 11:29:21 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zgodnie z aktualnymi przepisami auto ma ważyć dokładnie tyle ile ważyło w dniu wyjazdu z fabryki, a za każdy brakujący kilogram należy dopłacić 10zł. Demontaż jakichkolwiek części na własny użytek celem dalszego ich wykorzystania jest zabroniony i karany grzywną do 12 000 złotych. Ustawa nie przewiduje żadnych ustępstw, jedyne braki to typu "brak listew ozdobnych" - cała reszta być musi.

W okolicach, gdzie są złomowiska ściśle trzymające się przepisów ludzie przechodzą prawdziwe dramaty gdy np ktoś im z rodziny zabije się samochodem, straż pożarna potnie owe resztki na kawałki, co mniejsze uprzątnie MPO, a potem się okazuje że żeby to co zostało po aucie (którym się np zabił tata) oddać na złom to jeszcze rodzina musi dopłacić 3000 złotych.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2011, 11:43:40 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
A jest gdzieś uzasadnienie czemu to ma służyc? oddawanie wszystkiego co do kilograma? Ja tego nie rozumiem bo co kogo obchodzi co zrobię ze swoim autem? Oddaje to co mi niepotrzebne a reszte biore do siebie, sprzedaje, pale w piecu, whatever...
Skoro jest taki przepis to pewnie ma czemuś zapobiec tylko nie bardzo widzę czemu.... :/ żeby resztki nie trafiały na czarny rynek i żeby handlowano tylko nowymi częściami?????
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2011, 11:55:26 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie. - Owe przepisy zostały napisane pod dyktando kilku największych złomowisk w Polsce. Do kompletu zawierają ustalenia, że tego typu firma nie może mieć wymiarów mniejszych niż jakieś tam i że musi posiadać pojemniki z atestem Unii Europejskiej, co w tak w ogóle nie jest wcale przez Unię wymagane tylko zalecane.
Chodzi po prostu o załatwienie konkurencji i zapewnienie sobie niekończącego się źródła zysków. Z dniem ich wprowadzenia w życie w całej Polsce zostało może z 7 całkowicie zgodnych z przepisami złomowisk i były regiony kraju gdzie aby złomować auto trzeba było zrobić i 100 km...

(Oczywiście oficjalnie to jest to po to żeby chronić środowisko naturalne, ale tak restrykcyjnych przepisów jak u nas to nie ma w większości krajów dużo bardziej o nie dbających.)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 11:56:57 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2011, 13:35:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
godnie z aktualnymi przepisami auto ma ważyć dokładnie tyle ile ważyło w dniu wyjazdu z fabryki, a za każdy brakujący kilogram należy dopłacić 10zł.

No to wymontować wszystko co wartościowe, a w zamian wstawić silnik z wystrzeloną korbą, zajechaną skrzynię, zmielony most, potłuczone szyby, gnijące kanapy znalezione na polu i niech biorą total trupa ze właściwą masą ,a dobre części przeżyją drugą młodość..
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2011, 14:15:19 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
No to wymontować wszystko co wartościowe, a w zamian wstawić silnik z wystrzeloną korbą, zajechaną skrzynię, zmielony most, potłuczone szyby, gnijące kanapy znalezione na polu i niech biorą total trupa ze właściwą masą ,a dobre części przeżyją drugą młodość..

I wszystko przykręcić na śruby ze zrywalnymi łbami, jak są tacy punktowce to niech się męczą;D

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2011, 14:40:40 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ewentualnie zalać podłogę betonem.


U mnie na niektórych złomowiskach za prawie kompletnego poloneza płaca ok 600zł. Umowa kupna sprzedaży.

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2011, 16:27:33 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
U mnie na niektórych złomowiskach za prawie kompletnego poloneza płaca ok 600zł. Umowa kupna sprzedaży.
pisałem o tym wyżej :)
I wszystko przykręcić na śruby ze zrywalnymi łbami, jak są tacy punktowce to niech się męczą;D
kto Ci dzisiaj na złomie rozbiera poloneza kluczami?:P wszystko lecą palnikiem i ewentualnie młotkiem także na marne taki wysiłek:)

Odp: Polonez - Złomowanie ?? Kasacja ?? Co i jak po kolei
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2011, 20:00:56 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Napisałeś, że kasacja ok 200zł, wiec nie bardzo rozumiem. Z twojego posta wynika, że trzeba dopłacić.