Autor Wątek: Kilka ważnych pytań  (Przeczytany 14662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kilka ważnych pytań
« dnia: Styczeń 31, 2008, 21:14:43 pm »

Ramzes50

  • Gość
Witam,

w kilku postach znalazłem odpowiedzi cząstkowe na moje wątpliwości ale nigdzie niczego wprost. Słuchajcie...

montuje dzisiaj radio. Dostałem używane, sony CDX-GT20, po naprawdę atrakcyjnej cenie. Powiedziałem sobie czemu nie. Przejrzałem wszelkie możliwe tematy na forum i montowałem. Standardową kostkę w polonezie postanowiłem zastąpić kostką iso. Podłączyłem gra. Z instalacją nie było nigdy nic robione przedtem.

Bajka już była, teraz pytania...

1. Jakie są standardowe głośniki w polonezie ?? jaka jest ich moc i ogólnie co warto by było wiedzieć przed wymianą :P
2. W polonezie znalazłem głośniki tylko w przednich drzwiach, a z tego co zauważyłem kabli standardowo jest razy 2 (przód i tył) ?? nie znalazłem żadnych wyciągniętych kabli w bagażniku mimo wyciętego miejsca na głośniki..
3. Jak ciężko jest przeciągnąć nowe kable, z tego co montowałem standardowe do radia ich średnica jest porażająco mała.. wersja dla laika, który ma wielkie serce i chęci ale nigdy przedtem tego nie robił.
4. Czy polonez da się odpalić poprzez radio ? przez całkowity przypadek dotknąłem czerwony kabel i czerowono czarnym a na moich oczach rozbłysła się deska rozdzielcza i zapaliły światła.
5. Jak zabezpieczyć radio przed kradzieżą ? Coś niestandardowego.

A to wszystko dla C+


Dzięki za wszystkie konkretne odpowiedzi :)

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2008, 22:35:51 pm »

waldek_x

  • Gość
Cytat: "Ramzes50"
4. Czy polonez da się odpalić poprzez radio ? przez całkowity przypadek dotknąłem czerwony kabel i czerowono czarnym a na moich oczach rozbłysła się deska rozdzielcza i zapaliły światła.

Pewnie dotknąłeś akurat ten kabel, który jest wyprowadzony ze stacyjki do radia po to aby radio było odpalane dopiero po przekręceniu kluczyka. Jeżeli dotknąłes masy to tak jak byś włączył zapłon w samochodzie, pewnie dlatego zapaliły się te kontrolki.

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2008, 09:01:37 am »

greg-si

  • Gość
Co do mocowania radia to ja z tyłu zrobiłem stelaż i przykręciłem radio do blachy co idzie tam. Żeby wyrwać radio trzeba albo odkręcić coś albo rozwalić całą deskę.
Pozdrawiam

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2008, 10:09:04 am »

Ramzes50

  • Gość
Cytat: "Mateoos"
10 cm, Tonsil, straszna słabizna. U mnie, po niewielkich przeróbkach, zamontowane są 13. Na zewnątrz nic nie widać.


Jest tam jakiś konkretny rozstaw śrub ? Nie rozkręcałem jeszcze drzwi, ale jeżeli mówicie że to nie jest żaden kłopot z przeciągnięciem nowych kabli to przy okazji wymiany głośników chętnie to zrobię.

[ Dodano: 01 Lut 2008 12:44 ]
Standardowa zakrywa do radia to lepiej niż dobry pomysł :) Zwłaszcza na noc. Pasuje jak ulał :D

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2008, 16:25:51 pm »

losmagikos

  • Gość
Ja mam pytanie co sądzicie o radiu Pioneer DEH 2000 MP

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2008, 23:36:51 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "losmagikos"
Ja mam pytanie co sądzicie o radiu Pioneer DEH 2000 MP


Jakos do mnie Pioneer nie trafia to raz a dwa teraz standartem jest zlacze USB, a wiadomo latwiej nagrac cos na Pen-a nizeli wypalac plytke :) A tak jeszcze na to patrze to to raczej bym poszukal czegos uzywanego z USB ...ale to moje zdanie...

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2008, 07:21:43 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Słusznie, jeżeli kupiwać jakiś sprzęt to tylko firmowy, bo jest kolosalna różnica (można powiedzieć nawet przepaść) w dźwięku pomiędzy tanim sprzętem, a firmowym.
A ja polecam Kenwooda np. KDC-W5137.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2008, 10:10:41 am »

Ramzes50

  • Gość
Też uważam że zrobienie czegoś co spowoduje uniemożliwienie wyjęcia radia z samochodu, może spowodować na ciemnym nie oświetlonym parkingu osiedlowym, tylko to ze koleś przyjdzie, to rozwali całą deską ale radio wyjmie w końcu. I nie podda sie, a jak się wkurzy to pewnie zniszczy jeszcze coś przy okazji. Nie mniej jednak zaślepka ze standardowej zakrywki to naprawdę dobry pomysł. Nie widać, a montaż to tylko wyjęcie z bocznej kieszonki i włożenie.

Nie znam się na radiach, ale przy standardowych głośnikach nie zależnie co się nie wsadzi i tak będzie grało tak samo :P

Polecacie jakieś modele głośników na przód i tył ?? :>

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2008, 16:59:57 pm »

ToM

  • Gość
Cytat: "Ramzes50"
Polecacie jakieś modele głośników na przód i tył ?? :>

Moim zdaniem tył jest Ci nie potrzebny. Zrób sobie porządny odseparowany system na szesnastkach z przodu do bagaznika jakis sub i w zupelnosci wystarczy. Bo w polke albo w tynie drzwi nie oplaca sie nic pakowac. W linku masz przykladowe głośniki . Do nich bedziesz musial zrobic albo kupic panele drzwiowe.

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2008, 18:17:12 pm »

greg-si

  • Gość
A niech sobie rozwalają. Parkuje w pewnych miejscach gdzie zazwyczaj jest pełno ludzi.

A co powiecie jeśli radio ma srebrną ramkę jak u mnie? Zaślepka nic w tym nie pomoże bo wraz będzie widać. Zresztą większość ludzi która degustuje w cudzych radiach rozgląda się za bardziej ekskluzywnym autami. Fakt faktem już wolę nie dać satysfakcji złodziejaszkowi który wyciągnie mi radyjko i zarobi na tym. Niech pomyśli jak zarobić w uczciwy sposób.
Pozdrawiam

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2008, 18:53:04 pm »

Bolo

  • Gość
Ale przeciez ja nie proponuje Firsta, czy tam jakiegos Clatronika czy innych "wynalazkow", o dla przykladu to  mamy juz USB, drozszy od tego DEH 2000 MP, o dziwno koles napisal prawde na aukcji ze moc RMS 22W hehe :) A co do glosnikow, to mozna i kupic takie za 1000zl wsadzic je w drzwi, ale i tak bedzie to gralo zenujaco, jeszcze trzeba pomyslec nad jakimis matami wygluszajacymi...

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2008, 20:48:31 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Bolo#928"
Ale przeciez ja nie proponuje Firsta, czy tam jakiegos Clatronika czy innych "wynalazkow"...


A ja Firsta kupiłem jakieś 3 lata temu. Radyjko kosztowało 150 zł, mp3, osługuje płytki RW, 4x50W, pilot ( nie wiem po co ), ale jeśli brać pod uwagę stosunek możliwości do ceny to całkiem rozsądny zakup ;) jak się słucha mp3 to i tak wszystko równo graje.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2008, 21:47:49 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nie wiem na czym polega ten szał USB... to kolejna rzecz która może się zepsuć :D
A co to za problem wypalić na płytke CDRW 160 empetrójek ?
Ja płyte wypalam raz na miesiąc.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2008, 21:55:53 pm »

Ramzes50

  • Gość
Bo wszyscy teraz mają wszelkiego typu łańcuszki z pamięciami. A co z tego idzie naprawdę miło podłącza się je pod radyjko. Swoją drogą jeszcze przecież MP3-ki ludzie teraz noszą, wsiada jakiś kolega, chce Ci puścić coś nowego co lubi i nie masz kłopotu... żadnych płyt, żadnego wypalania. Nie powiesz mi że to nie jest wygodniejsze :)

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2008, 22:30:20 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja się zastanawiam, czy przy wrzucaniu piątki nie urwiesz tego mp3 ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2008, 19:57:00 pm »

Makabra

  • Gość
podepne sie pod temat:)
chcialem sie dowiedziec czy mozna jakos zdemontowac kieszen wraz z maskownica w  drzwiach od caro+ bez sciagania calej tapicerki... kiedys jak czekalem na kogos i sie nudzilem odkrecilem pare srub ktore mocuja owa kieszen ale nie chcialo to wszytsko sie zdemontowac :)  
moze ma ktos zdjecie wewnetrznej strony tapicerki  po demontarzu ?

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2008, 20:36:08 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Trzeba zdjąć tapicerkę z drzwi.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2008, 21:37:44 pm »

greg-si

  • Gość
są tam śrubki nie chce mi się iść w tej chwili do piwnicy żeby Ci fotki robić. Nie zdejmiesz kieszeni bez zdjęcia całej tapicerki.
Ps. Zdjęcie tapicerki to minuta roboty więc nie wiem w czym masz problem.
Pozdrawiam

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2008, 21:52:00 pm »

szczepan

  • Gość
aby zdjąć tapicerkę drzwi należy odkręcic 4 lub 5 srub na dole, wkręt w klamce, korbę otw. szyby  jeśli dobrze pamiętam plastikową osłonę przy lusterku, reszta to już zatrzaski, które też należy  delikatnie oderwać.
odnośnie radia samachodowego to moje zdanie jest następujące. Kiedy chcę posłuchać dobrej muzyki na dobrym sprzęcie, to robię to w domu. Zaden komputer czy mp3 nie odtworzy muzyki na dobrym poziomie. A jeśli ktoś nie slyszy różnicy, to tym bardziej bezsensowne jest montowanie ekstra sprzętu nawet w najlepszym aucie.  Bo dla gluchego liczy się głośność a nie jakość. A głośność załatwi np ul 1440 itp stosowany już w latach 80tych :(

Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2008, 22:08:02 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A co do jakości, to nie wystarczy tylko dobry sprzęt, ale też dobrze nagrana płytka jest potrzebna, a o te w sumie też nie jest tak łatwo.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)