Autor Wątek: Schowki w bagażniku  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schowki w bagażniku
« dnia: Maj 29, 2011, 10:25:11 am »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Jak każdy z nas wie polonezy nie mają pojemnych bagażników jednak dziś sprzątając bagażnik w moim CARO + zacząłem upychać różne pierdoły typu linka , kable , klucze , grzechotki , szmatki  , zapasowe elementy , płyny itp. Było tego na prawdę sporo a ja to wszystko pomieściłem w okolicach lamp i po bokach tam gdzie wlew paliwa i worek od płynu sprys. Nie wiem czy był już taki temat ale jak nie to piszę o tym z nadzieją , że ktoś nad tym pomyśli intensywniej i może zaprojektuje jakieś klapki , zamki czy coś. Ja na pewno będę coś kombinował bo podrywanie za każdym razem wykładziny to lipa. Niemniej jest tam sporo miejsca i wydaje mi się , że miało by to sens. Może ktoś kto ma potencjał , warunki i chęci coś fajnego wykombinuje. pozdro ;d
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 10:32:43 am wysłana przez jimo#1921 »

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2011, 13:10:33 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
swietny pomysl : http://allegro.pl/torba-kuferek-organizer-do-bagaznika-i1618634368.html ''torba organizer'' z rzepami, wrzucasz takie 2. kupisz w kazdym tesko czy innym markecie. te 50 cm idealnie wchodza miedzy lampy i nadkola. 2 takie i masz porzadeczek, w stylu klucze, linke, kable w 1 miejscu.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2011, 13:36:47 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
W atu niema spryskiwacza i po prawej stronie bagażnika za wykładziną jest ogromna przestrzeń. myślałem nad pospawaniem małej skrzyneczki tak żeby zrobić coś podobnego jak jest w nowych samochodach, przekręcany zamek wykładzina się uchyla i jest miejsce na gaśnicę(to akurat wg. mnie nie jest mądre ) ale coś innego można schować

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2011, 13:44:10 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Ogólnie też dużo nad tym myślałem ale zostaje taki fakt że taka szafeczka musi się łatwo zdejmować czy odsuwać bo przecież do lamp i żarówek dostęp musi być.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2011, 13:47:17 pm »

Larry075

  • Gość
kolega XPROT nie bardzo "czai temat". Chodzi o to, że (nie wiem jak w caro ale u mnie a atu tak jest) pomiędzy wzmocnieniami a blachą błotnika tył, jest dobre 10-15cm wolnej przestrzeni, w dodatku oczka w wzmocnieniu są na tyle duże, że spokojnie można wymodzić tam schowek (nie mówiąc o tym, że pod nim, jest idealne miejsce na trójkąt który troszkę miejsca zajmuje).

Myślałem o tym i mam taki mały plan, kupić kawał takiej dykty (jak w tylnej części starych szaf i półek), ona nie kosztuje dużo, ale nie jest też najtańsza. Wyciąć z niej dwa takie kawałki jak ścianki bagażnika, i przymocować na wkręty do wzmocnienia. Wcześniej jednak zrobić z robić z takich kawałków dykty i aluminiowych kątowniczków pudło które umieścimy miedzy między błotnikiem a dyktą. Później wystarczyło by tylko wyciąć otwór i mamy schowej w którym bez problemu zmieści się olej i kilka innych gadżetów. Oczywiście dyktę można obszyć jakąś alkantarą albo oryginalną wykładziną która tam była. Jak myślicie, opłaca się robić?

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2011, 13:51:38 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Ja kiedys kombinowalem, zeby oddzielić pionową ścianką boki bagażnika, wzdluz krawedzi miedzy półkami bocznymi plastikowymi i półkami środkowymi - wszystko, co znajduje się pionowo pod plastikowymi bocznymi półkami byłoby schowkiem, ale stwierdziłem ze za duzo roboty, i za malo miejsca w efekcie.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2011, 13:56:06 pm »

Larry075

  • Gość
To znaczy, wq. mojego "pomysłu" pojemność bagażnika sie nie zmienia, nawet lepiej, ścianki są płaskie i pewnie lepiej się coś ładuje.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2011, 14:55:25 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Próbowałem coś takiego i powiem, że jak dla mnie za dużo zachodu z tym wszystkim.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2011, 20:02:55 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Paweł dobrze kombinujesz. W moim caro po prawej stronie wszędzie da się sięgnąć w te wnękę ale po lewej już np jak coś wpadnie to nie mogę wyjąć. Nie mniej myślę , że zabudowa twojego pomysłu to dobra opcja i w przyszłym tygodniu zacznę jakieś działania :) Jak ktoś jeszcze pójdzie w tą stronę to radzę mu by kształty drzwiczek były zbliżone do dziur we wzmocnieniu bo inaczej może nie udać się odpowiednio wygiąć ręki by po wszystko sięgnąć :D

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2011, 21:16:12 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Sam myślałem o takiej przegródce po którejś ze stron bo wkurza mnie, jak wrzucę do bagażnika coś małego i wala mi się po całym... Z tym, że mam w całym bagażniku wykładzinę gumową więc większy problem będzie (a nie chce jej obcinać).

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2011, 22:39:08 pm »

Larry075

  • Gość
Wykładzina gumowa jest na podłodze, a ja mowa o ściance bocznej - bardziej po prawej stronie. Drzwiczki pasowało by zrobić w miejscu otworu montażowego (tego największego), jednak po co się ograniczać? Można zrobić schowek tak długi, jak miejsce pozwala - w końcu można tam schować zarówki, linkę holowniczą, przewody itp, których nie używa się często.

Co do tej płyty, kupiłem ją kiedyś do szalunków na półokręgi nad drzwiami w domu. Ona jest cienka, lekka i dosyć wytrzymała. Jeśli będę w supermarkecie to oczywiście zakupie i będę kombinował.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2011, 22:53:25 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Wykładzina gumowa jest na podłodze, a ja mowa o ściance bocznej

Tzn. między błotnikiem a tymi wzmocnieniami wewnątrz bagażnika? Jeżeli tak to sorry, nie zaczaiłem. :P

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2011, 12:10:24 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Schowki można zawsze zrobić - tyle że kosztem przestrzeni ładunkowej
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2011, 19:31:16 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
El-portero mowa o wykorzystaniu przestrzeni w poszyciu auta a nie o przestrzeni ładunkowej

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2011, 15:28:31 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W DF-ie pięknie się tam upychało to i owo ;).

A w ładzie jest tam zbiornik paliwa...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Schowki w bagażniku
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2011, 12:35:43 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
mi się wyśmienicie sprawowało to:
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_Caro/Galeria/5535,30880

więcej fot tutaj:
http://fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=197&postdays=0&postorder=asc&start=30

a wiele bagażnika nie zabrało, rower nadal sie mieścił:-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360