Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1309330 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6040 dnia: Sierpień 28, 2018, 12:51:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a mi wyglad nie przeszkadza, jest calkiem niezly, tylko kilka detali mozna by zmienic,
za to nie bardzo mi sie widzi zastosowanie bloku silnika jako lacznika ramy i oparcie amortyzatora praktycznie poziomo wlasnie do skrzyni biegow,
ta miska olejowa z dziobem do dolu tez bedzie problemem przy podjazdach na kraweznik,
ale to tylko render i bedzie sporo zmian w finalnym produkcie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6041 dnia: Sierpień 28, 2018, 13:06:44 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6042 dnia: Sierpień 28, 2018, 13:10:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Co o tym sądzicie? Oczywiście według mnie to tylko kolejne "wielkie plany", z których nic w naszym kraju nie wychodzi. Ode mnie duży plus za pomysł zamontowania tam dwusuwowego silnika, prostotę konstrukcji, i tak samo duży minus za design tego motocykla. Nie da się na niego patrzeć, jest obrzydliwy. Ciekaw jestem, jaki będzie efekt końcowy, i czy w ogóle dojdzie do produkcji  <mysli>

Produkcja motocykla to nie aż taki problem jak produkcja samochodu. Junak i Romet jakoś ruszył.

Bardziej mnie martwi że to może się okazać przesadzoną cenowo chińszczyzną ze zmienionym znaczkiem, jak Unitra czy początki nowego Junaka.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6043 dnia: Sierpień 28, 2018, 13:10:59 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
https://autokult.pl/32006,motocykle-wsk-maja-szanse-wrocic-na-drogi-polska-legenda-z-silnikiem-125

Co o tym sądzicie? Oczywiście według mnie to tylko kolejne "wielkie plany", z których nic w naszym kraju nie wychodzi. Ode mnie duży plus za pomysł zamontowania tam dwusuwowego silnika, prostotę konstrukcji, i tak samo duży minus za design tego motocykla. Nie da się na niego patrzeć, jest obrzydliwy. Ciekaw jestem, jaki będzie efekt końcowy, i czy w ogóle dojdzie do produkcji  <mysli>
Mrzonki. Silnik dwusuwowy choćby emitował 0.00001% CO nie otrzyma homologacji w żadnym państwie UE. Chory system.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6044 dnia: Sierpień 28, 2018, 13:11:50 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
https://youtu.be/He_BG2Ex98o   Ooo a co to?
o cie ch*uj! jakieś bliższe info odnośnie tego auta?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6045 dnia: Sierpień 28, 2018, 14:36:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://youtu.be/He_BG2Ex98o   Ooo a co to?
o cie ch*uj! jakieś bliższe info odnośnie tego auta?

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>  Litości dla mojego biednego brzucha!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 14:41:54 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6046 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:05:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Produkcja motocykla to nie aż taki problem jak produkcja samochodu. Junak i Romet jakoś ruszył.


Uruchomienie produkcji naklejek to nie jest zbyt duża inwestycja.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6047 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:28:09 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
https://youtu.be/He_BG2Ex98o   Ooo a co to?
o cie ch*uj! jakieś bliższe info odnośnie tego auta?

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>  Litości dla mojego biednego brzucha!
Wujek z avatara załatwił wyjście z oddziału?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6048 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:30:03 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI

Produkcja motocykla to nie aż taki problem jak produkcja samochodu. Junak i Romet jakoś ruszył.

Romet składa motocykle/motorowery pod Dębicą w swoich własnych halach. Także jest to chyba do ogarnięcia. Bardziej martwiłbym się kwestiami homologowania i tym silnikiem 2T

Uruchomienie produkcji naklejek to nie jest zbyt duża inwestycja.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6049 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:32:08 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
https://youtu.be/He_BG2Ex98o   Ooo a co to?
o cie ch*uj! jakieś bliższe info odnośnie tego auta?

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>  Litości dla mojego biednego brzucha!
Wujek z avatara załatwił wyjście z oddziału?
Od razu wiadomo, że jesteś naszym ulubionym filmowcem. Widać to po twoim stylu pisania.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6050 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:35:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Kurde, ten kark z tych filmów naprawdę jest psychiczny.
W kółko jedzie po forum jakby to był sens jego życia i teraz jeszcze sobie wmawia że nasze "przejście" na 5W40 to jego zasługa, choć przeczą temu i daty z ostatniego wątku o olejach i pierwsza lepsza wypluwana przez google dyskusja z 2016 roku o oleju do poloneza 1.5 GLE

Nawet w postach z 2011 roku już większość była za syntetycznymi i półsyntetycznymi

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=16645.120

Za chwilę się dowiemy że to on negocjował z Fiatem umowę licencyjną w 1974 roku.   <lol2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 15:44:21 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6051 dnia: Sierpień 28, 2018, 16:46:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może i go stać, ale zdrowia psychicznego się nie kupi za żadne pieniądze  <lol2> Ale za to można mieć szybki router z dynamiczną zmianą IP  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6052 dnia: Sierpień 28, 2018, 19:07:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Urzekły mnie te hample. O ile sam montaż ich jestem sobie w stanie wyobrazić, to wykorzystanie ich potencjału zupełnie mija się z celem. Raz, że zostawił seryjną pompę hamulcową, która nie jest w stanie przetłoczyć odpowiednio dużo płynu, aby wytworzyć sensowną siłę hamowania (z punktu widzenia tychże zacisków). Dwa, mimo wszystko te zaciski są w stanie wytworzyć na tyle dużą siłę hamującą, żeby zablokować najpierw oś tylną a dopiero później oś przednią, co może skończyć się jak w tym przypadku: https://www.youtube.com/watch?v=_iMbqQFeSR4 Także sztuka dla sztuki w myśl zasady postaw się a zastaw się...

Z innych jego filmików wynika, że chce wykrzesać z tego silnika 400 kucy, mam nadzieję, że nagra też moment wybuchu bloku <lol> I jeszcze ten tekst, że nie będzie pałował, bo się musi dotrzeć, a na forum się przechwala, że miesięcznie stać go na 25 silników poskładanych od zera, no geniusz  <rotfl2>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6053 dnia: Sierpień 28, 2018, 19:35:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Jak nie ruszył korektora to powinno być ok, reszta jak mówisz. Ani to niepotrzebne, ani nie będzie działać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6054 dnia: Sierpień 28, 2018, 19:44:09 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Fajnie wygląda a sama świadomość posiadania zacisków i tarcz wartych więcej niż niejeden Polonez na pewno cieszy <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6055 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:23:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak nie ruszył korektora to powinno być ok
I tak i nie. Generalnie działa on od opóźnienia pojazdu, a to nie koniecznie musi być wprost proporcjonalne do ciśnienia w tylnej nitce układu hamulcowego, tzn. siły hamującej kołami tylnymi (mimo wszystko 4 tłoczki to nie 1 cylinderek). Wgl. to tak chciał zaimponować i wydał dużą bułę, na zaciski z super samochodów, a nie zainwestował w układ hamulcowy typu X zwłaszcza, że pompa Lucasa to umożliwia - śmiech na sali <spoko> Przy takich nakładach to mógł się pokusić jeszcze o adaptację jakiegoś prostego ABSu, przynajmniej jako całokształt miałoby to większe ręce i nogi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 20:30:13 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6056 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:39:18 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Bez przesady. W treningówce mam nieco większe zaciski oraz tarcze, chodzi to na pompie seryjnej Lucasa, nie mam korektora mechanicznego przy tylnej osi. Jest za to korektor siły hamowania z pokrętłem montowany pod maską gdzie dość precyzyjnie można wyregulować siłę hamowania na tylnej osi. Wszystko kwestią zestrojenia i odpowiednio szerokiej opony. U mnie auto w takiej konfiguracji "staje w miejscu".
Tutaj dodatkowy zacisk może być od ręcznego. Sam projekt omawianego auta mi się osobiście b. podoba a Poldek na ciemnej dużej feldze z żółtymi zaciskami wygląda przekozacko  <ok>.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 20:41:50 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6057 dnia: Sierpień 28, 2018, 21:01:03 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
https://youtu.be/He_BG2Ex98o   Ooo a co to?
o cie ch*uj! jakieś bliższe info odnośnie tego auta?

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>  Litości dla mojego biednego brzucha!
Wujek z avatara załatwił wyjście z oddziału?
Od razu wiadomo, że jesteś naszym ulubionym filmowcem. Widać to po twoim stylu pisania.
KIM??? Dobra, dość.
Trafiłem tutaj z forum fiata 126p bo to moje życiowe hobby. Polonezem jeżdżę na codzień, ot z pobudek patriotyczno- ekonomicznych. Na "moim" forum ktoś wrzucił link do PTK w dziale humor, aby poczytać o waszych odlotach. wszyscy toczą beke i wrzucają linki, screeny. Na fejsbuku jest nawet fanpejdż z waszymi cytatami. Pomyślałem- przesadzają, wszędzie jest tak samo, zawwze trafi się jakiś pieprzony odryw. Ale serio, bljac, jesteście ewenementem na skalę internetów. jak żyję nigdy, ale to "kur*" NIGDY nie spotkałem się z taką cebulą i społecznym spierdoleniem. mam wrazenie że to jest IV oddział psychiatryczny Tworek. przez 3 tyg jak się zalogowałem obrzydziliście mi to miejsce do ostatniej komórki mojego ciała. Przez taki wylew szamba w postaci daniela czy grejfruta traci na tym cała społeczność. dziwię się że admini tolerują to. nie wiem za kogo mnie macie, z kim mnie mylicie, o jakiego typa wam chodzi ale to juz "kur*" nawet nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne jak gówno w dupie.
proszę adminów o usunięcie mojego konta, ja tutaj już nie zajrzę. poczytam natomiast na forum 126p w dziale humor.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6058 dnia: Sierpień 28, 2018, 21:19:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Do zobaczenia w kolejnym wcieleniu, czyli zapewne już wkrótce... <papapa>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6059 dnia: Sierpień 28, 2018, 21:37:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Bez przesady. W treningówce mam nieco większe zaciski oraz tarcze, chodzi to na pompie seryjnej Lucasa, nie mam korektora mechanicznego przy tylnej osi. Jest za to korektor siły hamowania z pokrętłem montowany pod maską gdzie dość precyzyjnie można wyregulować siłę hamowania na tylnej osi. Wszystko kwestią zestrojenia i odpowiednio szerokiej opony. U mnie auto w takiej konfiguracji "staje w miejscu".
Słowem kluczem jest "nieco". Moim zdaniem do Poloneza maksimum co jest sens założyć to na przód zaciski 4 tłoczkowe np. z alfy 156 a na tył zacisk 2 tłoczkowy i to przy założeniu, że samochód ma pod maską min. ~300 KM. Szerokością opon też za wiele nie ugrasz. Przy mocach do powiedzmy 150 KM powinny wystarczyć zaciski z Palio, później to co Święty ma w "dziadku" - Fiat Coupe, jak mnie pamięć nie myli. Zakładanie tak przewymiarowanych zacisków to zwyczajne robienie czegoś po omacku, bez wiedzy jaki konkretnie efekt chce się uzyskać. Tak jak wspomniałem wcześniej nawet przy tęgim upalaniu na torze nie wykorzysta potencjału tych tarczy nawet w połowie.

Na "moim" forum ktoś wrzucił link do PTK w dziale humor, aby poczytać o waszych odlotach. wszyscy toczą beke i wrzucają linki, screeny. Na fejsbuku jest nawet fanpejdż z waszymi cytatami. Pomyślałem- przesadzają, wszędzie jest tak samo, zawwze trafi się jakiś pieprzony odryw.
Jeśli możesz podlinkuj owe tematy też chętnie się pośmiejemy :)