Autor Wątek: problem z modułem w poldku gli  (Przeczytany 2685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z modułem w poldku gli
« dnia: Czerwiec 03, 2005, 23:24:30 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam.Czy miał kto? tak? przypadlo?ć jak ja ,mam poloneza drugi rok i już wymieniłem dwa moduły.Pierwszym razem spaliła się końcówka wyj?ciowa w module i rozerwało mi jed? cewkę.Drugim razem było podobnie tylko nie rozerwało cewek ,za każdym razem wywala bezpiczmnik przy komputerze.Jerzeli kto? wie od czego moduły mog? się palić prszę o pomoc.

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:00:34 am »

batorejro

  • Gość
moduly padaj od wilgoci jesli sa nieodpowiednio zabezpieczine lub z winy przewodow a takze jak zdejmiesz przewody i krecisz rozrusznikiem.mam 10 letniego poldka gli i jeszce nie padl mi modul

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:44:17 am »

Bedzio#1833

  • Gość
wg mnie wina lezy po stronie kabli!! sa lipne lub zuzyte i iskra lata gdzie chce... przy okzaji siejac spustoszenie.

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2005, 20:42:44 pm »

ajk#1212

  • Gość
Dzięki za sugestje ,kabli nie wymieniałem odk?d go kupiłem ,a kto wie ile poprzedni wła?ciciel na nich jeżdził.

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2005, 12:18:01 pm »

batorejro

  • Gość
jak masz gaz to wymieniaj co 45 tys

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2005, 12:37:51 pm »

XDX#1825

  • Gość
kable i swiece ja wymieniam co 10 tys. Kable od ELKu a swiece ISKRA FE65PS

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:57:09 am »

ajk#1212

  • Gość
|wiece niedawno wymieniłem terz staram się je wymieniać co 10 ty?.Ale mam jeszcze pytanko morze kto? wie jak sprawdzić cewki czy nie maj? przebicia

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2005, 22:58:54 pm »

jankiel

  • Gość
a ja mam jeszcze tak? sugestię:
odkręć komputer i odepnij z niego te dwie wtyczki i zobacz czy  nie masz niebieskiego nalotu wewn?trz bo mi niewiem sk?d  wziela sie tam kiedy? woda i zrobilo sie niebiesko w zł?czkach troche piepszenia bylo z wyczyszczeniem tego ale wyczyscilem i auto inaczej jezdzi :)

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2005, 11:31:55 am »

batorejro

  • Gość
jak chcesz cewki sprawdzic to  odpal go pod wieczor albo w nocy.wez do reki neonówke(próbnik napięcia)  i zblizaj go do cewki, nawet mozesz nim cewke dotykac.trzymaj go tak jak normalnie, czyli jak bys napiecie sprawdzxal w gniazdku.jezeli bedzie swiecil lub pomiedzy  probówka  a cewka bedzie wystepowalo iskrzenie to masz przebicie

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2005, 22:24:17 pm »

ajk#1212

  • Gość
Chciełbym się dopytać jeżeli dotykam nonówk? cocewek a ona żaży to cewki s? do wywalenia . A czy jak dotykam nenówk? do przewodów też powinna żażyć czy nie.?

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2006, 18:34:36 pm »

ajk#1212

  • Gość
witam podpinam sie pod ten temat , bo dzis spotkala mnie straszna rzecz otoz przestaly mi palic dwa cylindry , kable i swiece sa ok bo nowe , nie ma iskry na dwoch cylindrach i teraz nie wiem czy to jedna z cewek czy moze ta podstawa pod cewkami , nie wiem jak sprawdzic czy cewka jest dobra i jak sprawdzic czy podstawa jest dobra , wizualnie jest wszystko ok czyste i niezwilgocone , czy ktos wie jak to sprawdzic w abimexie?

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2006, 20:37:26 pm »

XDX#1825

  • Gość
najlepiej to sie musisz z kims zamienic na cewke albo modul i bedizesz wiedzial. ew idz do sklepu i popros o modul i sie dogadaj tak ze nie masz pewnosci czy to on i ew. zwrocisz.

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2006, 14:49:04 pm »

ajk#1212

  • Gość
juz uporalem sie z problemem , padł mi moduł (niestety) , dla zainteresowanych w tym aspekcie informuje ze cena nowego to 270 pln, cena regenerowanego 160 pln i teraz najlepsze znalazlem profesjonalna firme ktora naprawia uszkodzone moduły w cenie 90 pln, oto numer ich gg: 4048473, mozna im przeslac moduł poczta , moze te informacje sie komus przydadza , pozdrawiam , manta28

[ Dodano: 2006-03-02, 09:24 ]
taj jak pisałem powyżej wymieniłem juz moduł, zauważyłem jednak cos niepokoj?cego po jego wymianie , otóż po zmianie biegu na wyższy w czasie jazdy zwłaszcza z 1 na 2 i z 2 na 3 , daje sie odczuc szarpnięcie niezbyt silne , czy ktos miał podobne doswiadczenie ? ma ktos jakis pomysł na to? pozdrawiam Michał

[ Dodano: 2006-03-03, 09:18 ]
cały czas szukam przyczyny tego lekkiego szarpnięci przy zmianie biegow, odkrylem takze ze w momencie jak mam wcisniete sprzeglo podczas zmiany biegu to jakos dziwnie podnosza sie obroty , przed wymiana modułu było to inaczej, macie jakies pomysły? pozdrawiam Michał

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2006, 22:49:31 pm »

KANAL

  • Gość
Manta, to szarpniecie, u mnie bardzo wyczuwalne ale rzadko wystepujace jest spowodowane kablami WN... wymienilem orginalne bo mialy 90tys przebiegu na jakies Sentechy za 38zl... nigdy wiecej takiego gowna. Po wymianie auto od czasu do czasu potrafi mocno szarpnac. Niedlugo zaloze spowrotem orginalne kable bo mimo przebiegu 90tysi byly lepsze od tych, nowych.

Regenerowales ten modul w tej firmie do ktorej podales GG?? Jestem 15tysi km po wymianie, stary lezy i czeka na regeneracje, 90 zl nie jest duzo tym bardziej ze na benie chodzi mi strasznie nierowno na zimnym silniku i zaczynam podejrzewac modul. Przed wymiana chyba tego nie bylo, nie pamietam bo juz rok bedzie od wymiany ale trza wszystko sprawdzic.

problem z modułem w poldku gli
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2006, 06:28:13 am »

ajk#1212

  • Gość
kable mam nowe i wlasnie dlatego to szrpniecie mnie niepokoi tymbardziej ze daje o sobie znac tylko podczas zmiany biegow , co do modułu to mam zamiar wysłać im ten popsuty do regeneracji , na razie założyłem drugi bo nie mogłem czekać i kupiłem cały komplet z cewkmi i założyłem , ale wy?le im i jak przy?l? to założe go i powiem jaki był efekt, ale wracaj?c do sprawy to u mnie także po wymianie modułu obroty s? nierówne (nie mam gazu) i w dodatku wczoraj dwa razy nie zgasł odrazu po przekręceniu stacyjki tylko chodzil jeszcze sekunde półtorej, założe stare kable i zobacze czy to cos da , pozdro