Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014  (Przeczytany 373859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 10, 2014, 22:30:39 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Na 98 auto powinno chodzić gorzej niż na 95. Im więcej oktan tym łagodniej/wolniej jest spalane paliwo. Lanie 98 do silnika zaprojektowanego pod 95 jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. ;)

W temacie: zaopatrzyłem się w kilka gratów jak wzmacniacz antenowy, przetwornicę 12-230 (zrobię sobie w bagażniku gniazdko ;) ) i zalałem 95. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 22:32:48 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 10, 2014, 22:36:16 pm »

Offline Robi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 171
Osobiście wam powiem,że mam zupełnie inne wrażenie ;)
I zresztą nie tylko ja z osób które znam osobiście.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 10, 2014, 22:40:06 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zalej sobie LPG jak chcesz się dowartościować oktanami.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 10, 2014, 22:44:07 pm »

Offline Robi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 171
Nie musze sie dowartościowywać oktanami,wsytarczy że dowartościowywują mnie Twoje wypowiedzi kolego.Odrazu mi lepiej.A LPG nie mam,stać mnie na benzyne ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 10, 2014, 22:50:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A ja się uśmiałem ze zmniejszenia spalania o 1 litr po zalaniu 98.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 10, 2014, 22:52:13 pm »

Offline Robi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 171
Tylko,że ja nie napisałem iż spalanie spadło o 1l.Ale osobiście mam doświadczenie,ze fakt faktem auto mniej i pali na 98.I to nie chodzi tylko o mojego Poloneza,tylko o samochody innych znanych mi osób które podzielają moje zdanie :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 10, 2014, 22:54:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A LPG nie mam,stać mnie na benzyne ;)
dlatego zalewasz cale 10L na pusty zbiornik ?
Na 10l 95 z Auchan zrobiłem ledwo 90 a na 98 Vervie ponad sto

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 10, 2014, 22:56:03 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
A tak w ogóle GSi jest w stanie "rozpoznać" i wykorzystać benę  98 ? Gdzieś spotkałem się z opinią ,że dzięki niej spalanie spadło o 1 litr , silnik pracuje ciszej no i że niby osiągi lepsze i inne cuda na kiju  <mysli>

...i +20 do mocy, +10 do prestiżu <lol>

Silnik benzynowy zaprojektowany "pod 95 oktanów" (zwłaszcza nie wysilony - jak np. polonezowska ohvka) będzie tak samo pracował na 98. Chodzi w tym tylko o to, że od tej liczby oktanowej nie powinno następować spalanie stukowe... Wszystkie inne "pozytywne odczucia" (poza siłą autosugestii: wydałem więcej = ma być lepiej) wiążą się raczej z wyższą jakością samego paliwa (o którą np. Vervę, jako produkt "flagowy" można posądzać) niż tankowanej "na co dzień" budżetowej 95-ki... Że 95ka pewnie na wielu stacjach często nawet 90 oktanów nie ma, a 98 ociera się tylko o 95 już nie wspominam ;)

Auto przede wszystkim mniej pali.Na 10l 95 z Auchan zrobiłem ledwo 90 a na 98 Vervie ponad sto.To na bank.Aaa co do subiektywnych odczuć to wydaje mi sie,że ciut lepiej sie zbiera.Ogólnie polecam, bo to sie po prostu opłaca nawet mając na uwadze tą różnice 20gr na litrze.
A co tu w ogóle porównywać???
Priorytetem dla stacji, która ma być najtańsza w całej okolicy  (co Orlen z reguły ma głęboko w du..e, bo od tego ma budżetową Bliską) i przyciągać klientów do marketu, raczej nie jest najwyższa, a wręcz "minimalna dopuszczalna" jakość (=najniższa cena); zresztą - proponuję choćby zwrócić uwagę na tabliczki wywieszone na każdym słupie na Auchan informujące o zawartości bio-etanolu w litrze paliwa :p Natomiast Verva... jak już pisałem powyżej. :]
Proponuję więc porównywać np. 95 i 98 z jednej stacji i wtedy zobaczyć czy faktycznie będzie taka wielka różnica. A "jeśli nie widać różnicy to ..." <mruga>


pare faktow teraz:

biokomponenty sa stalymi elementami naszych paliw - przyjrzyj sie tez innym stacjom - na kazdej stacji od parunastu miesiecy jest obowiazek wywieszania info o tym ze kazde paliwo zawiera biokomponenty ( od zawsze )

stacje 'bliska' podorlenowskie od pazdziernika 2013 roku przestaja powoli istniec, byly to stacje na ktorych zysk byl glownie ze sprzedaz paliw, na dzien dzisiejszy stacje na paliwach maja minimalne zyski a ich glowne dochody sa za myjnie, gastronomie, sklep, dlatego orlen likwiduje bliskie zastepujac je zwyklymi orlenami

na kazdej stacji na ktorej tankujesz klient ma prawo poprosic o specyfike paliwa z ostatnich 10 dostaw ( badania nie sa oplacane przez dane stacje/przez dany koncern, tylko przez niezalezna firme ), zobaczysz wtedy ile oktanow i jakie inne wlasciwosci posiada paliwo ktore tankujesz

z przykladu slaska: LPG - LPG na wszystkich bp, orlenach, lotosach, lukoilach jest z jednej bazy rozladunkowej - SŁAWKÓW...tylko shell ma inny gaz - AMERIGAS
benzyna - lotos z czechowic swoje paliwa ( bardzo dobre zreszta ), reszta stacji paliw ma paliwa z roznych przetargow, ale najczesciej biora te same z bazy rozladunkowej w radzionkowie - rozne cysterki roznych koncernow biora te same paliwa ;]
diesel - lotos z bazy rozladunkowej ze strzemieszyc/diesel arktyczny oraz zwykle paliwa z bazy radzionkowskiej ( zimowe paliwa kazdy koncern stosuje rozne dodatki )


z doswiadczenia i wiedzy ktora posiadam moge powiedziec ze:

LPG pewne na stacjach koncernowych jest wszedzie
benzyna wszedzie ta sama jesli chodzi o koncernowe stacje
diesel polecam na lotosie, na bp nie polecam ( diesel przy -6 mial metna konsystencje )

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 10, 2014, 22:57:12 pm »

Offline Robi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 171
Nie miałem potrzeby zalewania więcej i tyle w temacie.Napisałem to co czuje,co widze jeżdżąc Poldkiem a Wy sie rzuciliście jak Reksio na szynke :)

Dobranoc i miłej nocki wam życze.PEACE :D


« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 22:59:03 pm wysłana przez Robi »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 10, 2014, 23:09:59 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
przetwornicę 12-230 (zrobię sobie w bagażniku gniazdko ;) )
Tylko żeby Ci kiedyś (albo Twojej babie) się odruchowo odkurzacz lub wiertarka nie podłączyła niechcący! :]

Osobiście wam powiem,że mam zupełnie inne wrażenie ;)
I zresztą nie tylko ja z osób które znam osobiście.
Ale nie ma tu o co się kłócić - już wcześniej napisałem dla czego :) Wrażenia (nawet obiektywne) na Vervie, Shellu V-Power itd. itp. mają prawo być lepsze, niż na zwyczajnej, tudzież najtańszej Pb95... Czynników na to jest wiele - jakość i czystość paliwa, dodatki "uszlachetniające", stopień "ochrzczenia", ilość bio-komponentów, czy nawet dokładność dystrybutora - więc stacje mają sporo pola do manewru poza samą ceną litra... Ale założę się, że gdyby robili Vervę 98 i 95 to w zwykłym Poldku różnicy między nimi byś nie odczuł...

.A LPG nie mam,stać mnie na benzyne ;)
Ja LPG też nie mam, choć mnie na benzynę nie stać ;)
Ale chyba jednak stan pierwszego będzie mi łatwiej zmienić w najbliższej przyszłości <mruga>

biokomponenty sa stalymi elementami naszych paliw - przyjrzyj sie tez innym stacjom - na kazdej stacji od parunastu miesiecy jest obowiazek wywieszania info o tym ze kazde paliwo zawiera biokomponenty ( od zawsze )
A nie jest tak że są dopuszczalne "widełki" ich zawartości min-max?

DaMaGe - mądre prawisz, gratuluję konkretnego zgłębienia tematu!; aczkolwiek wszyscy wiemy też, że mimo wszytko jest różnie, a paliwo nie zawsze jest w tym stanie w jakim z rafinerii wyjechało (co tam "kontrole", preca "Polak potrafi", nie?) :P
na dzien dzisiejszy stacje na paliwach maja minimalne zyski a ich glowne dochody sa za myjnie, gastronomie, sklep,
To fakt - np. małe stacje Orlenu (zwłaszcza te bez sklepów) to i Warszawie ostatnio ostro wywiało (vide: Kopernika, PKP Rembertów), ale mimo to nadal "automaty" gdzie nawet fajek nie kupisz, typu np. Neste mają się nienajgorzej, ba - nawet widziałem że jedną Shell przejął, wyremontował po swojemu i... tylko logo i ceny się zmieniły :P

PS: Może to już za daleko idące konotacje, ale choćby i same zbiorniki pod stacjami mają pewien stopień "przepuszczalności" i degradacji, który wraz z wiekiem się raczej coraz lepiej na paliwo w nim nie wpływa...
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 23:40:42 pm wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 10, 2014, 23:28:48 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
najśmieszniejsze jest to fakt iż 98 w polsce to zwykłe 95 z uszlachetniaczem ;) szkoda że nie ma normalnie dostępnego e85, to daje fajne efekty...
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 11, 2014, 08:31:36 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Jeszcze odnośnie paliw z Ukrainy- jeździłem na wszystkich rodzajach i prawie żadnych efektów ubocznych. Tak jeden był, spalanie LPG spadło o prawie 10%. benzyna jak każda inna; ropa dobra, nigdy nie zamarzła.

W temacie: delektuję się zrobionym zawiasem w PN, przetarłem tylne światła, bo już nie było ich widać, tablice też ciężko odczytać ,ale nie ruszam :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 11, 2014, 08:34:25 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wczoraj zrzuciłem głowicę w czerwonej atomówce.

Uszczelka z oznaczeniem LVB, cienkie paseczki sylikonu bez wzmocnień, plastikowe kołki ustalające - z tego wniosek że fabryczna... Przebieg auta 180kkm czyli szacun...

Na tulejach cylindrów nie stwierdziłem progów nieznaczne pionowe rysy niewyczuwalne pod paznokciem. Jak dobrze by się przyjrzeć to są jeszcze resztki śladów po homowaniu.

Teraz tylko dorwać jakiś zestaw uszczelkowy, splanować i przy okazji podrasować co się da...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 11, 2014, 08:48:20 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tylko,że ja nie napisałem iż spalanie spadło o 1l.

Nie, nie napisałeś.

Cytuj (zaznaczone)
Auto przede wszystkim mniej pali.Na 10l 95 z Auchan zrobiłem ledwo 90 a na 98 Vervie ponad sto.To na bank.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 11, 2014, 09:55:15 am »

Offline Potega92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
Powoli rozbieram Caro :) dostanie nowe serce :D
Jest:
Yaris d4d 2009r
Polonez Caro 1996 1.6 ROVER

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 11, 2014, 10:37:44 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
czym zmyłeś tą białą konserwacje?

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 11, 2014, 12:18:47 pm »

Offline Potega92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
czym zmyłeś tą białą konserwacje?
Kercherem gorąca woda :) tylko ja mam takiego co ma ciśnienie robocze 200 bar także wszystko schodzi
Jest:
Yaris d4d 2009r
Polonez Caro 1996 1.6 ROVER

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 11, 2014, 12:46:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie miałem potrzeby zalewania więcej i tyle w temacie.
zapytaj swoja pompe paliwa co ona na twoje potrzeby  <lol2>
Powoli rozbieram Caro :) dostanie nowe serce :D
robisz normalny swap ,czy bedziesz udawal ,ze z fabryki wyjechal - czyli potniesz i pospawasz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 11, 2014, 14:29:57 pm »

Offline Potega92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
Normalny swap na 1.8 :)
Jest:
Yaris d4d 2009r
Polonez Caro 1996 1.6 ROVER

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 11, 2014, 14:49:04 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
umyłem