Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 928072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4740 dnia: Październik 03, 2012, 22:00:56 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Buźka, tym samochodem nikt inny oprócz Ciebie nie będzie w stanie jeździć, tyle masz tam patentów :)

Hahaha dokładnie :P Buźka jakie masz tam zabezpieczenia antywłamaniowe? Milion kabli i kostek :) W sumie to patenty niezłe ale dla mnie nie do ogarnięcia bo jestem cięki z elektroniki.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4741 dnia: Październik 03, 2012, 22:01:21 pm »

piciek

  • Gość
Buźka - powiem jedno - o jezu :d
wygląda to strasznie, w APOLLO 13 chyba tylu przekaźników nie było, a był to wehikul wyje*any w kosmos :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4742 dnia: Październik 03, 2012, 22:11:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka, tym samochodem nikt inny oprócz Ciebie nie będzie w stanie jeździć, tyle masz tam patentów :)
Nic podobnego.  :-) Ten samochód jeździ jak każdy inny polonez,więc każdy średnio rozgarnięty kierowca sobie poradzi.Po prostu porobiłem "parę" rzeczy,żeby zrealizować moje chore pomysły  <lol2> <lol2>
A tak na poważnie,to wszystko jest opisane i zrobiłem "schematy" ważniejszych podłączeń,głównie sam dla siebie,żebym się nie pogubił.  :d To co pokazałem na tym forum,to i tak nie jest wszystko,bo po 1 nie chcę Was za bardzo stresować,bo tu są ludzie starsi ode mnie i mogli by tego nie wytrzymać,a po 2,to nie zawsze mi się chce latać z aparatem i wszystko pstrykać.Dość rzec,że jak bym pokazał tu,jak mam teraz przerobioną nagrzewnicę,to co starsi mogli by nawet "zejść"  :d :d
A dodatkowych przekaźników,to na dzień dzisiejszy mam chyba ze 30.Strasznie mnie ciągnie na zlot,nawet tylko po to,żeby zobaczyć miny ludzi,którzy by to wszystko oglądali.Albo by mnie zlinczowali,albo postawili piwo za same chęci  :]
Buźka, tym samochodem nikt inny oprócz Ciebie nie będzie w stanie jeździć, tyle masz tam patentów :)
Hahaha dokładnie :P Buźka jakie masz tam zabezpieczenia antywłamaniowe? Milion kabli i kostek :) W sumie to patenty niezłe ale dla mnie nie do ogarnięcia bo jestem cięki z elektroniki.
A kto by to coś chciał kraść?  <lol2> <lol2> Jak by mu się coś zrypało po drodze,to po 10 minutach szukania wady by miał dość.  :d Żartuje,wszystko inne tam jest normalne.Był alarm patrol,ale głupiał,więc go wywaliłem i wsadziłem taki z mojego starego poldzia,ale tylko żeby był centralny zamek.na ciul mi jakieś "pikawki"
Buźka - powiem jedno - o jezu :d
wygląda to strasznie, w APOLLO 13 chyba tylu przekaźników nie było, a był to wehikul wyje*any w kosmos :d
Wiesz,ja wiem,że to wygląda strasznie,ale po wyglądzie się nie ocenia  :-) Żeby to było ładnie i "zgodnie ze sztuka" to musiał bym oddać to tobie wraz z cała "dokumentacją" i wtedy byś tam zrobił porządek  :P :P

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4743 dnia: Październik 03, 2012, 22:31:11 pm »

piciek

  • Gość
a z ciekawości zapytam, o ile napięcie Ci spada na aku przy załączeniu wszystkich patentów?
Żeby to było ładnie i "zgodnie ze sztuka" to musiał bym oddać to tobie wraz z cała "dokumentacją" i wtedy byś tam zrobił porządek 
chętnie :) lubię wyzwania :D jak już taką rzeźbę robiłeś to trzeba było policzyć chociaż ile prądu taki przekaźnik może obsłużyć i dać porządny jeden kabel pradowy o odpowiedniej średnicy + zapas, do tego bezpieczniki i byłoby ok, Teraz wygląda mi to tak:

Pomysły i ich wcielanie Ok, ale niech to będzie w miarę bezpieczne ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4744 dnia: Październik 03, 2012, 22:44:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kto by się tam bawił w obliczenia  :P :P jak do tej pory,nic co zrobiłem się nie spaliło,a robiłem takie rzeczy nie tylko w tym pojeździe,ale (o zgrozo) osobom trzecim  :d :d i do tej pory nie było reklamacji.Innymi słowy,to wygląda strasznie na zdjęciach,w realu jeszcze gorzej  :P :P ale absolutnie nic,ale to nic nie ma prawa tam się spalić.na wszelki wypadek kupie kilka gaśnic  :d :d  tfu tfu  Nie straszcie.Ale poważnie,wszystko jest zrobione dosyć fachowo,chociaż druciarsko wygląda.Taśmy izolacyjnej nie żałowałem  :-) :-) A napięcie,to nie wiem ile spada,ale ogólnie to jest nawet lepsze,niż powinno.Akumulatora niby nie gotuje,ale jest większe niż norma przewiduje.Oscyluje gdzieś w granicach 14.7-14.8 bez odbiorników.po włączeniu świateł i paru rzeczy trochę spada,ale nie sprawdzałem tego nigdy dokładnie.W każdym razie,tragedii nie ma,za małe nie jest,ale bardzo duże też nie.Akumulator i tak już lata młodości ma za sobą,więc nic nie ruszam.Regulator był nowy,ale jakimś cudem dodał troszkę votów,ale jest w normie,jak dla mnie.Nie daje na full.jak by się zdupczył całkowicie,to by było ładne gotowanie.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4745 dnia: Październik 04, 2012, 09:08:15 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Dzisiaj ogarnąłem trochę spryskiwacze, powróciły spryski Caro, nawet ładnie się spasowały

Trojan, też tak mam tylko dysze dałem w dolnejczęści wlotu żeby tak nie sterczały jak anteny a pomysł wogóle zaczerpnąłem od Vana
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4746 dnia: Październik 04, 2012, 09:15:04 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Miałem pożar pod deską w polonezie <smutny> <smutny>, naszczęście szybką reakcją wyłączyłem silnik i wyrwałem mieszek i usiłowałem gasić palący sie kabel. Naszczęście skończyło się tylko na spalonym kablu od podświetlenia zapalniczki, poparzonych palcach i na niezłych nerwach. Ale ki uj <co> że bezpiecznik od postojówek zamiast sie przerwać to stopił sobie plastikową obudowe. Te auto to mnie kiedys o zawał serca doprowadzi.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4747 dnia: Październik 04, 2012, 10:17:26 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Wywaliłem wszystko ze środka, okazało się że pod wykładziną i wygłuszeniem, mam akwarium, póki co wsadziłem tylko 2 fotele i trzeba będzie szukać gdzie to ta woda leci...

Edit:
Pomalowana cała wewnątrz podłoga farbą cynkową i potem lakier  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2012, 18:02:53 pm wysłana przez damian6819 »
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4748 dnia: Październik 04, 2012, 19:23:44 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
zatankowałem gazu na orlenie i sie okazało że nie idzie i wali gazem za samochodem, przyjechałem do domu od razu miernik w rękę i sie okazuje że 2x za bogatą mieszankę dostaje :P wyregulowałem i śmiga lepiej zobaczymy jak ze spalaniem ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4749 dnia: Październik 04, 2012, 22:59:03 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
FSO małopolska w składzie: PutiN|FSO, Tomsonz, Krafter, maciejowski, miły24 była na KKNie. Spot bardzo udany <spoko>
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2012, 23:01:44 pm wysłana przez PutiN|FSO »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4750 dnia: Październik 04, 2012, 23:28:38 pm »

Offline krzychumy4

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 829
Odstawiłem poloneza na zimowy spoczynek do garażu czyli klemy odłączone auto nakryte kocami :) Będzie czekał na mnie jak wrócę do kraju za pewien czas ;-) I na najbliższe mody do zrealizowania ;-) Nie piszcie do mnie na PW czy cokolwiek bo i tak nie odpowiem... Do zobaczyska ;-)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4751 dnia: Październik 05, 2012, 12:17:13 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Udało mi się dzisiaj zakupić.Mam nadzieje że problemy z przewodami się zakończą.



Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4752 dnia: Październik 05, 2012, 15:07:29 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A co symbolizuje ten szczur?:)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4753 dnia: Październik 05, 2012, 16:59:27 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
A co symbolizuje ten szczur?:)

Że nie przegryzie ich szczur.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4754 dnia: Październik 05, 2012, 18:07:12 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A co symbolizuje ten szczur?:)
Zabezpieczenie przed gryzoniami które lubią wpierniczać przewody zapłonowe.
http://www.kuguar-automotive.pl/gold-line-plus

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4755 dnia: Październik 05, 2012, 18:39:42 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Odebrałem Atu od elektromechanika, spalony kabel wymieniony.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4756 dnia: Październik 05, 2012, 21:26:49 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Poodkurzałem, prawidłowo podpiąłem głośniki, okazało się , że tylko jeden sprawny, więc gra mi jeden.. poza tym powyciągałem tajle na szrocie :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4757 dnia: Październik 05, 2012, 23:35:52 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Doprowadziłem wreszcie tył do ładu, nowy zderzak i nosek. od razu lepiej sie prezentuje :) aktualnie kompletuje elementy zawieszenia przedniego i czekam na termin spawania pasa przedniego
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4758 dnia: Październik 06, 2012, 07:47:30 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Polonez w nocy dowiózł nas do Zakopanego ;) Śniadanie i w góry :P
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4759 dnia: Październik 06, 2012, 09:11:12 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
zrób jakieś zdjęcie pod górą ;) czy coś ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D