Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 230939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1820 dnia: Październik 24, 2019, 06:00:37 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozrusznik też ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1821 dnia: Październik 24, 2019, 16:51:04 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
no co ty. Alternator to cyk pyk
Bez klimy się zgodzę, ale tu chyba jest inna sytuacja  :P
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1822 dnia: Październik 24, 2019, 17:24:46 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
a to chyba że tak ... Jak klima to już nie cyk pyk.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1823 dnia: Październik 24, 2019, 18:01:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Ja już dwa auta bez przeglądu mam - Polonez w garażu z padniętym alternatorem i Nubira. Polonez od kwietnia, Nubira od maja, o czym przypadkowo się ostatnio dowiedziałem. No i latam bez przeglądu, już z pełną premedytacją. Będę miał czas, to zrobię, na razie go po prostu nie mam...


Nie rozumiem tego podejścia. Ja czasem jeżdżę na stację diagnostyczną nawet jak nie muszę zrobić przeglądu, bo na rolkach i szarpakach wychodzi dokładnie że z czymś jest problem i potem wiem w czym grzebać, a w czym nie trzeba.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1824 dnia: Październik 24, 2019, 22:27:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mnie interesuje bardziej brak wpisu w odnośnie LPG - kilka lat już się tak kulam, w czasie przeglądu dostaję karteczkę z wpisem o braku adnotacji w DR, papiery od gazu pokazane wcześniej i można jechać. Były kontrole policyjne, żaden policjant nie zauważył...
Od któregoś miesiąca pierwszego kwartału tego roku jest to usterką istotną i tylko wytrawny pocztowiec jest skłonny podbić się pod czymś takim.

W temacie, kupując części do peugeota przypadkiem zaopatrzyłem się w folię przyciemniającą do szyb (przepuszczalność 65%) dziś wykleiłem sobie nią tylne szyby w Atu i... Mówiąc szczerze nie polecam kupować do takich rzeczy prawdopodobnie jedną z najtańszych folii dostępnych na rynku, w sztucznym świetle wyszło średnio, w dziennym pewnie będzie jeszcze gorzej. W ogóle jednak polecam takie chocki klocki zlecić fachowcowi, bo samemu to się można za... łamać. Poza tym miało jej starczyć na cały tył, a gdyby szybę tylną udało się okleić w pierwszym podejściu jedne drzwi zostałyby z białą szybą :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1825 dnia: Październik 25, 2019, 22:46:57 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Prawie pół roku nic nie robiłem (nie licząc takich rzeczy jak mała rozbudowa car audio czyli subwoofer tonsila w bagażniku :p),tylko codziennie upalałem rovera,aż w końcu z ciekawości postanowiłem zajrzeć co się kryje w środku baku,jak na orginalny bak trzymał się idealnie,w środku czysto jak w nowym aucie,a okazało się że pod opaską trzymająca bak zrobiło się ognisko korozji z mikrodziurkami,przez co po zruszeniu prastarej konserwacji to miejsce się poci benzyną  :( jest jakiś sposób na naprawę tego? nie chce montować nowego szitu z allegro  <blee>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1826 dnia: Październik 26, 2019, 00:16:24 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Ciężko naprawić zbiornik paliwa. U mnie też zaczął się pocić i potem było już coraz gorzej. Mam zamontowane nowe rzemiosło. Nie jest finezyjne, ale budowę ma całkiem niezłą. Ilość paliwa wskazywana jest prawidłowo. Nie ma problemu z jazdą nawet gdy w baku jest kilka litrów benzyny.
Blacha jest cienka, jakość malowania można przemilczeć. Dlatego najważniejsza jest jego solidna konserwacja i pomalowanie na nowo. Sama konstrukcja wewnętrzna i grodzie nie są złe.

Na początku również szukałem używanego oryginału, ale później doszedłem do wniosku, że wolę nowy z dobrym zabezpieczeniem we własnym zakresie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1827 dnia: Październik 26, 2019, 01:21:28 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zacynować. Kiedyś w pompie zrobiłem przelew bo miałem zbiornik w którym nie było powrotu z listwy wtryskowej. Kawałek rurki i cyna załatwiły problem.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1828 dnia: Październik 26, 2019, 11:48:38 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ja mam w Caro dziury zalutowane mosiądzem. Jeździ już 3 lata, a dziurek było sporawo.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1829 dnia: Październik 26, 2019, 12:09:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj kupiłem samochód, ten bez przeglądu o którym pisałem ;)

Żuk strażak, rocznik 1987, przebieg około 50tyś km bo licznik był zmieniany, ale stan zużycia mniej więcej na tyle wskazuje. Fajny, niezmęczony egzemplarz. Skrzynia 3, biegi wchodzą ciasno  <spoko> Wczoraj zrobiłem nim nieco ponad 100km, mega fajnie się w nim czuję. Jak kapsuła czasu, mimo, że to druga połowa lat 80' to jeżdżąc nim czuć motoryzacyjne lata 50'  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1830 dnia: Październik 26, 2019, 12:17:26 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jak ktoś myśli że polonez dużo pali to niech pojeździ chwile takim wynalazkiem z s21,jak dobrze że wyjebaliśmy to w kosmos z warszawy
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1831 dnia: Październik 26, 2019, 13:38:27 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Na gazie nie było tragedii, bo tańszy. Jeździłem żukiem z S-21 prawie 20 lat i żyję. Teraz mam andorię. To dopiero zabawka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1832 dnia: Październik 26, 2019, 18:18:58 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Nic przy aucie, ale dla poldka. Zmieniłem razem z ojcem cieknący dach garażu. Mam nadzieję że teraz polonez będzie stał w suchym

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1833 dnia: Październik 26, 2019, 18:47:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wczoraj kupiłem samochód, ten bez przeglądu o którym pisałem ;)

Żuk strażak, rocznik 1987, przebieg około 50tyś km bo licznik był zmieniany, ale stan zużycia mniej więcej na tyle wskazuje. Fajny, niezmęczony egzemplarz. Skrzynia 3, biegi wchodzą ciasno  <spoko> Wczoraj zrobiłem nim nieco ponad 100km, mega fajnie się w nim czuję. Jak kapsuła czasu, mimo, że to druga połowa lat 80' to jeżdżąc nim czuć motoryzacyjne lata 50'  <cwaniak2>
Potwierdzam. Za każdym razem, jak obserwuję te wynalazki, nie mogę się nadziwić, że w 1997 jeszcze je produkowali.
Swoją drogą, tyle ciekawych sprzętów obskoczyłeś, że syreny, która u mnie praktycznie tylko stała, naprawdę nie masz co mi zazdrościć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1834 dnia: Październik 26, 2019, 19:01:15 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Może się komuś przyda opis mojego wojowania z ogrzewaniem, a tak było, że wskazówka była miedzy 70 a 90 , przepłukałem nagrzewnicę i wyleciały jakieś gluty, zajrzałem do nagrzewnicy a tam ta gąbka fabryczna trochę się wykruszyła i znikła i było słabe odcięcie zimnego podczas przełączania na ciepło.  No to przylepiłem inną uszczelkę, chyba jakaś od okien. Następnie w garnek włożyłem 7 termostatów z różnymi temperaturami, do garnka termometr i grzanie, na koniec zostawiłem dwa termostaty co otwierały się po 90 stopniach i jeden zapakowałem do poldeczka. Obecnie wskazówka temperatury jest prawie na 90 stopniach i wreszcie leci ciepełko. Najciekawsze, że  dwa ostatnie termostaty to jeden był na 88 a drugi na 92 stopnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1835 dnia: Październik 26, 2019, 19:53:49 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A dzisiaj walę sobie spokojnie a tu pachołki i kontrola policji, to zwalniam , staję a pani policjantka otwiera drzwi  od pasażera , dzień dobry może pan jechać dalej. Nawet niewiem co to za akcja była. Może to że jechałem poldeczkiem podziałało na policjantkę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1836 dnia: Październik 26, 2019, 22:46:15 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pewnie szukali młodego karka z bmw...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1837 dnia: Październik 26, 2019, 23:00:12 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem iż przy słabym ładowaniu,rover słabo jedzie,może ktoś z naszej braci jest w stanie to potwierdzić? Bo dzisiaj jakoś przypadkowo z ciekawości w swoim zmierzyłem i wyszło mi 13,5 V na wolnych obrotach,a przy wszystkich odbiornikach 12,30. Mimo iż światła świecą jasno i bystro,prądu jeszcze mi nigdy nie brakło,a kontrolka ładowania nawet się nie żarzy  <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1838 dnia: Październik 27, 2019, 00:06:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Zmierz przyspieszenie do setki, to będziesz wiedział. Tzn. chyba będziesz wiedział, bo KGB twierdzi że dane z Auto Week nt. przyspieszenia Poloneza 1.4 to bzdura i importer musiał był podstawić zakamuflowane 1.8 na testy jako 1.4, a dane z Auto Week twierdzą że dane fabryczne to bzdury.

W każdym razie nic się w tej historii kupi nie trzyma, bo Pies twierdzi że wybebeszone 1.8 na moście 4.3 (raptem minus 70kg), robi setkę w 7.5 sekundy, a Auto Week wyszło 9.8.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1839 dnia: Październik 27, 2019, 02:47:48 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
Wyciszyłem ramki za lusterkami i jest kosmos. Dużo ciszej, nie wieje !