Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 927316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3440 dnia: Lipiec 04, 2012, 19:44:51 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
ściągnąłem śliwkorovera do Wawy i już grzecznie stoi pod domem :)
Tu masz orciari w twoim kolorze, weźmiesz sobie brakujące elementy :) http://moto.allegro.pl/fso-polonez-caro-atu-orciari-kpl-zestaw-i2456940689.html

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3441 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:32:57 pm »

Offline Maxior

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klekot 1.9 GLD '95
Sprzedałem alusy 15' , juz niedługo zagoszczą 13' ATS classic :d
Feel the 1.9 GLD power ;d  6,15 l/100 ON
Klekot in progress, od 7 lat ciągle ten sam :D
NO LPG!!!

Moim zdaniem Polonez jest najlepszy a wszystkie inne auta są do d*py, ponieważ nigdy innego pojazdu niż Polonez nie miałem :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3442 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:48:22 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
A ja zamontowałem kabelek do drugiego wentylatora chłodnicy (którego jeszcze nie ma, ale będzie w tym tygodniu) i podpiąłem się do kontrolki niskiego poziomu płynu chłodniczego - zapala się teraz kiedy z przycisku włacza się wentylator (chodzi o to żebym nie zapomniał wyłączyć jak już ruszę :P).

Teraz zostało tylko wywalić diodę w zegarach żeby przy okazji nie świecił się STOP i zamontować na kablu od przekaźnika wentylatroa żeby dioda nie włączała się kiedy wentylator uruchomi się sam. :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3443 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:50:15 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Zamówiony uszczelniacz wału Corteco, kopułka i palec zapłonu. Nie byłem w sklepie 2 miesiace, a jak powiedziałem "jeszcze kopułkę i palec zapłonowy do rovera 1,4" odrazu chłopak zapytał "to do poloneza-rovera".
PS. Jak robiłem swapa to w tym sklepie zaopatrywałem sie w rózne drobne części do silnika. Zostałem zapamiętany z tego, że zawsze mieli lekkie trudności w szukaniu po katalogach Poloneza z silnikiem rovera.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3444 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:51:46 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Zamówiłem podciąg progu a przy poldku trwają intensywne prace remontowe, migomat nie stygnie  :d
hehe widze że nie tylko ja na ostatnią chwile przed zlotem robie auto :) u mnie już migomat stygnie, ale za to wszelakie narzędzia lewarki szlifierki i farby , konserwacje nie stygną :P
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3445 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:34:26 pm »

Offline Przem

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 744
  • PN Atu 97r 1.8 GLI 16V L128
W sumie to kupilem MG F

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3446 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:19:55 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
U mnie dziś tył po łatany :) jutro może wylecą podstawki pod lewarek i będą ostatnie dwie łatki :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3447 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:23:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie do końca się zgodzę, że było można uniknąć tej sytuacji, bo jak dałem po hamulcach to auto jechał dalej, było świeżo po deszczu.

Sorry, ale ewidentnie chciałeś w niego przywalić. Skoro już wyjechał, a widać ze wyjechał, można było odbić w prawo i to bez hamowania, skoro jechałeś 30km/h.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3448 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:35:19 pm »

piciek

  • Gość
Nie do końca się zgodzę, że było można uniknąć tej sytuacji, bo jak dałem po hamulcach to auto jechał dalej, było świeżo po deszczu.

Sorry, ale ewidentnie chciałeś w niego przywalić. Skoro już wyjechał, a widać ze wyjechał, można było odbić w prawo i to bez hamowania, skoro jechałeś 30km/h.
no i bardzo dobrze zrobił, tylko samochodu szkoda, sie spuszczacie czy jego wina czy nie, nie jest to jego wina, łepek w oplu wymusił, skończyło się jak skończyło, nad czym tu tyle dyskutować? jeszcze za pasy gnojek powinien dostać mandat. Wszystkim sie spieszy i kazdy sie wciska. Mój znajomy w hondzie accord miał blacharkę do zrobienia, więc jeździł przepisowo po stolicy przez niecały tydzień, ze wszystkich stłuczek zarobił na porządny remont blacharski + uturbienie silnika. Jak na skrzyżowaniu nie ma miejsca na kontynuowania jazdy to sie na nie nie wjeżdza, ciekawe czy ten typek w oplu też by miał taką minę jakby się na przejeździe kolejowym tak zatrzymał i by w niego pociągiem uderzył. identyczna sytuacja, tylko tutaj obrażenia mniejsze. Więcej wyobraźni na drodze, a będa mniejsze korki i mniej wypadków. Jak dla mnie Kolega Jasso postąpił słusznie, a powienien jeszcze w łeb tamtemu dać, że jeżdzić nie potrafi.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3449 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:43:41 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
ściągnąłem śliwkorovera do Wawy i już grzecznie stoi pod domem :)
Tu masz orciari w twoim kolorze, weźmiesz sobie brakujące elementy :) http://moto.allegro.pl/fso-polonez-caro-atu-orciari-kpl-zestaw-i2456940689.html


brakuje mi tylko dokładek a będę miał jutro tylną więc zostanie przednia do znalezienia. i tak idzie w kolor wszystko więc luz :)
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3450 dnia: Lipiec 04, 2012, 23:01:45 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
więc zostanie przednia do znalezienia
Halogeny z mocowaniami masz ??
1.4 GLI 16V

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3451 dnia: Lipiec 04, 2012, 23:10:20 pm »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
Dziś kolejna częśc rozbierania kanta z 74 roku, z tego co sie dowiedziałem jest oryginalny: 16 marca - rozpoczyna się produkcja MR75 - największe wydarzenie w historii zmian Fiata 125p. Od listopada 1974 w ramach serii szkoleniowej wykonano około 500 nadwozi MR75, głównie w wersjach angielskiej i francuskiej, równolegle produkowano MR74.
za pomoc w demontażu szyb dziękuje koledze Macfly <spoko>
do tego dziś pierwszy raz w życiu ciąłem samochód boszką



Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3452 dnia: Lipiec 05, 2012, 00:50:26 am »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
i co dalej z tym fiatem?

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3453 dnia: Lipiec 05, 2012, 00:55:30 am »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
i co dalej z tym fiatem?

w sobote idzie na żyletki, uwierz mi gdyby było co tam ratować to bym to wziął :) 15 lat w krzakach zrobiło swoje
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3454 dnia: Lipiec 05, 2012, 01:30:36 am »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
te chyba pierwsze mr75 mialy waski wlot ;) tutaj buda raczej zmieniana
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3455 dnia: Lipiec 05, 2012, 13:21:08 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
wymieniłem zaworek zwrotny w GLE, Bo coś miał ryskę i puszczał paliwo, zrobiłem rundkę Plusem po okolicy. Na wieczór wezmę się za pranie tapicerki bo teraz za gorąco coś robić.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3456 dnia: Lipiec 05, 2012, 14:39:55 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
no i bardzo dobrze zrobił, tylko samochodu szkoda, sie spuszczacie
świetnie, naprawde świetnie zrobił
I Ty, taki praworządny takie rzeczy piszesz? Może na policje jeszcze zadzwoń że jest film i gośc pasów nie miał.

Kumpel  (...) miał blacharkę do zrobienia, więc jeździł przepisowo po stolicy przez niecały tydzień, ze wszystkich stłuczek zarobił na porządny remont blacharski + uturbienie silnika
Ciekawe czy ten kumpel tak by się cieszył z tej blacharki, gdyby w stłuczce w której uczestniczyłby DZIĘKI swojej bezkrytycznie przepisowej jeździe ktoś ucierpiał, np. jakby w tym oplu było dziecko na tylnej kanapie, zapewne dla maluszka potężny stres, szpital, badania o ile nie jakies obrażenia spowodowane szarpnięciami. Oj wtedy toby ten kumpel był dumny jak to ukarał ojca za nieprzepisową jazdę prawda?

Ostatnio mi znajomy mówił ze polował na mieście żeby mu ktoś w tyłek wjechał i jak widział kogoś dość blisko to po hamulcach od razu.

NIE MAM SŁÓW DLA TAKICH BARANÓW! Przepisowych oczywiście…

Przy tym wszystkim nie zapominajcie że jak 100% kierowców będzie jeździło 100%przepisowo to utoniemy w korkach i po sprawie. Po to mamy prawojazdy i mózgi żeby jazdę upłynniać bezpiecznie i patrzeć na nie tylko na siebie ale i na innych.
Ta sytuacja wydaje mi się  (PODKREŚLAM WYDAJE MI SIĘ) była do uniknięcia pomimo że opel nie miał prawa wjechać na to rondo. Gdyby kolega JASSO być może akurat się nieco nie zagapił lub bardziej stosował zasade ograsniczonego zaufania czyli był bardziej przepisowy to może by uniknął?
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3457 dnia: Lipiec 05, 2012, 14:45:41 pm »

eovo

  • Gość
Co tu dużo mówić to są zwykłe debile które narażają życie ludzkie jak wiadomo przy niewielkiej stłuczce obrażenia .Jak ich nie stać na utrzymanie auta to nie hulajnogę sobie kupią .
Krzyż na drogę takim skur........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3458 dnia: Lipiec 05, 2012, 14:48:55 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Czy by uniknął, w to wątpię, mozna by pewnie zmniejszyc nieco straty uciekając w prawo, waląc bardziej w środek zderzaka, tak to opel dostał w twarde miejsce. Ale co z tego, dziś to sie można wymądrzać, kolega miał sekundy na podjęcie decyzji, podjął taką a nie inną. Miał pierwszeństwo, sytuacja nie była z góry do przewidzenia, został zaskoczony, hamowanie nie wystarczylo, ot i historia.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #3459 dnia: Lipiec 05, 2012, 14:59:19 pm »

piciek

  • Gość
Może na policje jeszcze zadzwoń że jest film i gośc pasów nie miał.
jakbym dalej tam pracował to bym nawet dzwonić nie musiał :) tyle w odpowiedzi na Twoje wywody, resztę pozostawię bez komentarza apropo dziecka itp, za które odpowiada rodzic je przewożący.