Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 927473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5680 dnia: Grudzień 12, 2012, 21:02:58 pm »

Offline Dominik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 360
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Zamontowałem rozrusznik i alternator. Rozrusznik kręci jak szalony, a w dodatku jest cichszy :]

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5681 dnia: Grudzień 13, 2012, 09:29:29 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
kuba wez pana rovera dogrzej na miescie

Ja go dogrzeje, na stacji rozbiórki mu cieplutko będzie... :P

Co do glebowiczy to nie mam nic przeciw dopóki nie tamują ruchu. Całe szczęście na jurze nie mają oni racji (mowa o tych ekstremalnych co od miski olejowej do asfaltu mają 1cm) bytu więc po prostu się ich nie widuje. :P
Ale jak bym miał się wlec 5 na godzine za kimś na glebie bo jakichś dziurkach po których normalnie da się jechać te 30 to bym litości nie miał i bym zatrąbił na śmierć
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 10:24:28 am wysłana przez kuba92 »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5682 dnia: Grudzień 13, 2012, 09:44:08 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: michau w Wczoraj o 18:54:44

    kuba wez pana rovera dogrzej na miescie

Ja go dogrzeje, na stacji rozbiórki mu cieplutko będzie... :P
W chucie na bank nie będzie za zimny;)

A jeśli chodzi o samochody to nic nie zrobiłem. Permanentny brak czasu i chęci żeby marznąć na dworze. Dziś doszła kolejna warstwa śniegu na borkostworku.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5683 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:31:11 am »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
bym zatrąbił na śmierć

http://www.12v.pl/allegro/nie_trab/nietrab_wymiar.jpg  wlepy musza byc tak jak zielony listek dla swiezych kierowcow.

Bocian co ty opowiadasz-garaz od ponad roku a borek na dworze??????? A idz Pan....
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5684 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:40:30 am »

piciek

  • Gość
bym zatrąbił na śmierć

http://www.12v.pl/allegro/nie_trab/nietrab_wymiar.jpg  wlepy musza byc tak jak zielony listek dla swiezych kierowcow.

Proszę Cię, te teksty na wlepach są tak niskie jak wasze glebowozy. Rozumiem hydraulika, czy air, dzięki którym można się poruszać normalnie w kazdych warunkach, ale nie poobcinane sprezyny i zgrzytające zęby na kazdym niewyboju. Raz, że jest to niepraktyczne, poza torem, dwa niebezpieczne - jadąc za takim jegomościem narażam się na poślizg na plamie oleju, bo mu się miska zgubiła. Tu jest Polska i tu są dziury :P

w temacie, zatankowałem dziś elpidżi, po ustawieniu w profi warsztacie w koncu jestem zadowoony z tej sekwencji, w ruchu miejskim spalanie oscyluje w granicy 8-8,5 litra, co przy tej temperaturze musze przyznac jest wynikiem rewelacyjnym, gdzie ohvka w tych samch warunkach na IIgen potrzebowała 10-11litrów.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5685 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:45:02 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
gdzie ohvka w tych samch warunkach na IIgen potrzebowała 10-11litrów
Jak takie cos osiagnac? ;oo NIe wiem co z uj, ale od roku jak go mam to nizej jak 17 nie zszedlem po miescie ;(a regulowane 2 razy ;/

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5686 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:47:53 am »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Jade po Poloneza!!!  <super radosc>  <lol>

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5687 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:20:40 am »

piciek

  • Gość
gdzie ohvka w tych samch warunkach na IIgen potrzebowała 10-11litrów
Jak takie cos osiagnac? ;oo NIe wiem co z uj, ale od roku jak go mam to nizej jak 17 nie zszedlem po miescie ;(a regulowane 2 razy ;/
mieć w miarę lekką nogę, hamować silnikiem, samochód musi być technicznie sprawny, silnik w dobrej kondycji i dobrze ustawiona instalacja. Boschem potrafiłem na trasie zejśc do 7-7,5 litra i to bez zamulania z jazdą do prędkości 130km/h. 17 litrów nie udało mi się nigdy osiągnąć ohvką, max to było 15litrów, przy ciągłym bucie w podłodze.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5688 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:39:51 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
15 litrów przy ciągłym bucie w podłogę jest  jak  9 na paliwie i też w bucie w podłogę nie widzę sensu przerabiania przynajmniej w swoim przypadku, trasa 6,8 nieraz 7,3 przy  90 -110, myślę że 30 kg mojego salcesonu  do tego wygłuszenia i skrzynia  ponad norme też ma wpływ na spalanie  jestem przekonany że wyszło by spalanie fabryczne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 11:42:33 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5689 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:41:13 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
max to było 15litrów, przy ciągłym bucie w podłodze.
no ja nie mam do niego ciezkiej nogi.. nawet na lotnisku nie przekraczam 4 tys ale to i tak zadkosc jezdze "w zielonym polu" a przepustnicy na maks praktycznie nie otwieram, za to ojciec jak jezdzi to niestety nie przekracza 2,5 tys. i katuje go tymi niskimi obrotami (jakie sa tego skutki i co sie wtedy sie dzieje z silnikiem nie wiem - moze ktos przyblizy?). Diagnosta na przegladzie powiedzial ze na gazie 6x przekraczam normy... i tak sie zastanawiam co z tym zrobic i gdzie szukac przyczyny.. bo wsyztsko szczelne i gaz nie ucieka mi nigdzie ;/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 11:43:54 am wysłana przez Szyna »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5690 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:55:37 am »

piciek

  • Gość
jak nie przekracza 2,5 tys obrotów, to silnik ma takie obciazenie, ze swoje wypic musi zeby jakos sie rozpedzić, poza tym w ohv to jest zabojstwo dla panewek.
Ja do 4,5K swobodnie jezdzilem, silnik miał 175K km i sprawnie dojechał do swaperni w gnieździe Bociana ;) na ostatniej prostej przed wyjęciem bez problemu na LPG osiągnał 140 w 2 osoby i graciarnią w bagażniku. do 170 nie trzeba było go specjalnie prosić na LPG.
Układ zapłonowy, kompresja itp itd masz napewno 100% sprawne? to ze przekracza normy, jest niepokojące wg mnie. Mój mieścił się na analizatorze spalin w normach bez problemu.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5691 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:02:31 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Jak takie cos osiagnac? ;oo NIe wiem co z uj, ale od roku jak go mam to nizej jak 17 nie zszedlem po miescie ;(a regulowane 2 razy ;/
mi bosch na I gen palil ok 12l po miescie wiec bez tragedii :P
Proszę Cię, te teksty na wlepach są tak niskie jak wasze glebowozy. Rozumiem hydraulika, czy air, dzięki którym można się poruszać normalnie w kazdych warunkach, ale nie poobcinane sprezyny i zgrzytające zęby na kazdym niewyboju. Raz, że jest to niepraktyczne, poza torem, dwa niebezpieczne - jadąc za takim jegomościem narażam się na poślizg na plamie oleju, bo mu się miska zgubiła.
no u mnie raczej to sie nie uda
ps. nie zapominajmy o eLkach ktore jeżdża caly czas 2x wolniej niz caly ruch :]
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5692 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:04:45 pm »

piciek

  • Gość
Fajną masz tą osłonę, ja myślę nad osłoną, która będzie opuszczana i będzie od spodu przykrywała całą przestrzeń komory. Mniej więcej taką, jaka jest w vectrze C itp.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5693 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:05:04 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Układ zapłonowy, kompresja itp itd masz napewno 100% sprawne?
komprechy na chwile obecna nie mam jak sprawdzic jak go dostalem to mial ~130 kkm. a w karcie pojazdu jak wol jest 2005-2010 taxi licznik nie raz byl wyjmowany (polamana ramka) bylo zalozone cudo do zliczania km co zdziwilo Grzeska_GSI jak rozbieralem zegary wiec smiem twierdzic ze licznik byl korygowany. Uklad zaplonowy.. nie wiem czy 100%, ze 100% ale jest sprawny po postoju pali po ok 2-2,5 obrota, pozniej z polobrota, wiec moge spowiedziewac sie sprawnosci bliskiej 100%. HGF'u raczej nie ma, chociaz mam w zapasie uszczelke pod glowice, ale im dalej sie zaglebiam w niego tym wiecej drutow potrafie z niego wyciagnac, obecnie nie ma chyba zadnego drutowania, chyba ze o czyms nie wiem (korek w parowniku tylko jest druciarski i czujnik temp na parowniku oszukany, bo sie spsul)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5694 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:41:30 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
No żal.. Ustawiłem się z gościem że zadzwonie z pociagu to wyjedzie Polonezem na stacje. Jestem w pociaągu dzwonie od 30 minut zaraz bede wysiadał, a typ se radośnie telefon wyłączył :/ Oby czekał mimo to.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5695 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:23:36 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
I jak czekał? :)
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5696 dnia: Grudzień 13, 2012, 15:14:08 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Wyłaczył tel ale znalazłem inna aukcje i kupiłem Kombi za 900zł :D Odrazu na wymiane poszedł filtr oleju i olej, spalone bezpieczniki, lewa H4, LPG do pełna, Pb95 za 70zł, płyn do sprysków. Auto trup ale jest:)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5697 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:48:56 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Pochwal się :d
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5698 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:56:03 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Właśnie, załóż temat w galerii :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #5699 dnia: Grudzień 13, 2012, 19:04:48 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Wymieniłem przewód paliwowy do magistrali w gsi.Przy -12 średnia przyjemność.Idiotę który to zaprojektował powinni za jajca w lesie powiesić.