Autor Wątek: Przepisy w Polsce  (Przeczytany 4392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:49:02 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Jak masz towos to nie ma problemu a jak masz osobowy to już fotele się liczą.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2010, 00:36:46 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Już mi się przypomniało skąd ten przepis. :)  Pochodzi z zamierzchłych czasów, w których o minivanach z wyjmowanymi fotelami nikomu się jeszcze nie śniło.  :D Pamiętam jak czytałem o jego stosowaniu w Motorze, kiedy to była jeszcze czarno-biała gazeta mająca ledwie kilka stron. :)
Przepis dotyczył mikrobusów (które zgodnie z przepisami był autami osobowymi) i chodziło o to żeby ludzie nie omijali obowiązku posiadania prawa jazdy kat. D  na auta posiadające więcej niż 9 miejsc.
Ludzie kupowali np Transita na 15 miejsc, a ponieważ prawo jazdy B kategorii pozwalało na wożenie tylko kierowcy + 8 pasażerów, więc wyrzucali kilka foteli i już "wszystko było zgodnie z przepisami", a nie było. Zgodnie z przepisami należało takie auto przerejestrować na mniejszą ilość osób, albo zrobić prawo jazdy na autobusy.
Myślę, że zastosowanie owego przepisu do auta kombi albo hatchbacka to zwyczajna nadinterpretacja bo przecież ile by tam tych siedzeń nie było, to cały czas jesteśmy w zakresie tej samej kategorii prawa jazdy. No a minivany to się w ogóle do tego przepisu nie mają... :roll:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2010, 00:44:22 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
W moim temacie.
Jutro poprostu piszę do firmy windykacyjnej ze termin jest przedawniony (termin dla OC) to 3 lata od powinności opłaty. Podam paragrafy i powinno sie skończyć całe zamieszanie.
Napiszę jaki bedzie finał, do 2 tygodni bo firma windykacyjna powinna ustosunkować się do mojego pisma.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:08:56 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Pomijając już podstawową  kwestie, że przegląd techniczny to bzdura i wygłup urzędniczy mający służyć tylko i wyłącznie zbieraniu kasy od pospólstwa i utrzymywaniu w "ryzach" hołoty aby wiedziała kto kim rządzi  to samo czepianie się ilości siedzeń podczas przeglądu może mieć tylko taki pozytywny efekt, że tępaki nie będą na przykład podwozić dzieci do szkoły dostawczakiem na pace pomiędzy kartoflami bo na 5 osób zarejestrowany jest. Niestety większość ludzi jest po prostu głupkami i jak nie zrobisz zakazu/nakazu to tragedia gotowa. A inna sprawa to nadinterpretacja urzędnicza.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:41:51 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "DF"
Pomijając już podstawową kwestie, że przegląd techniczny to bzdura i wygłup urzędniczy mający służyć tylko i wyłącznie zbieraniu kasy od pospólstwa
Cytat: "DF"
Niestety większość ludzi jest po prostu głupkami i jak nie zrobisz zakazu/nakazu to tragedia gotowa.


DF, sam sobie odpowiedziałeś dlaczego jest nakaz przeglądu...
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:34:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "centurion"
Jak masz towos to nie ma problemu a jak masz osobowy to już fotele się liczą.


V classe występuje tylko i wyłącznie jako osobówka.

Jeżeli liczą się fotele, to po co funkcja ustawienia foteli bez środkowego (bliżej siebie)?

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:01:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak jak pisałem wcześniej  - przepis pochodzi z czasów gdy takich aut jeszcze nie było i miał ograniczać samodzielne przeróbki samochodów. To jest podobna sytuacja jak z trzecim światłem STOP, które jeszcze niedawno było zakazane i w każdym zachodnim aucie trzeba było coś z nim robić...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2010, 13:23:34 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Apropo demontażu LPG, na stacji diagnostycznej zostałem poinformowany że demontuję instalacje(ich nie obchodzi gdzie,czy ja czy mechanik to robi)i robię przegląd jak dla normalnego auta i zgłaszam do urzędu,informacja z lipca 2010r
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW