Autor Wątek: Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????  (Przeczytany 8313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2004, 01:31:18 am »

Waluś

  • Gość
No udało mi się go dzisiaj w południe odpalić (koło 13). :D  Troszkę go podtrzymałem coby sie nagrzał, lekko zapłonić podregulowałem żeby na wyższe obroty wskoczył. I zgasiłem. Pó?niej tak po 22 znowu zeszłem żeby zobaczyć czy zajarzy. Odpalił za drugim razem bez żadnego ale. Ciekaw jestem teraz czy zajarzy jutro (w sumie to już dzisiaj) rano. Mam nadzieje że tak. Ale akus i tak do dupy. trzy godzinki ładowania to za krótko. Biedactwo już zdycha.

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2004, 08:37:22 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Waldi#1837"
No udało mi się go dzisiaj w południe odpalić (koło 13). :D  Troszkę go podtrzymałem coby sie nagrzał, lekko zapłonić podregulowałem żeby na wyższe obroty wskoczył. I zgasiłem. Pó?niej tak po 22 znowu zeszłem żeby zobaczyć czy zajarzy. Odpalił za drugim razem bez żadnego ale. Ciekaw jestem teraz czy zajarzy jutro (w sumie to już dzisiaj) rano. Mam nadzieje że tak. Ale akus i tak do dupy. trzy godzinki ładowania to za krótko. Biedactwo już zdycha.

Oby winny był w Twoim przypadku ?le ustawiony zapłon. Od niego w rzeczy samej bardzo dużo zależy.

Co się tyczy zaworków już to wielokrotnie opisywałem, ale zrobię to jeszcze raz. Reguluję je raz na pół roku czyli co około 6 tys km i do tej pory ustawiałem 0.15 ss?ce i 0.20 wydechowe. Przy najbliższej reuglacji za około miesi?c ustawię wg Morawskiego 0.17 oba.

Pozdrawiam

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 24, 2004, 09:35:17 am »

krytykx

  • Gość
na noc gaszę polonezika na benzynie ,ale odpalam  przeł?czaj?c go od razu na gaz.
i na razie nie mam problemów :roll:

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2004, 23:32:39 pm »

Waluś

  • Gość
No i problem powrócił. Wczoraj próbowałem go zapalić. Jak tylko się pojawił - na termometrze to już nic nie pomogło. I znowu aku? padł. Już nie mogę z nim wyrobić. jeszcze dotego problem z wnagrzewnic? ale to już inna historia. Zaworów nie mam jak wyregulować bo nikt na osiedlu nie ma pożyczyć szczelinomierza. Wszystko je?dzi zagranicznymi brykami i wal? do mechanikó jak co? zdechnie. No nic. aku? już nał?dowany i zobaczę jutro. A musi mi jutro zaalić, bo laska chce jechać do Witoni bo ma być DODA - ELEKTRODA. i powiedziała że nie przepu?ci tej okazji. Także autko musi byc na chodzie. Co ja z ni? mam. ehhh te baby.

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 27, 2004, 15:36:47 pm »

kowal

  • Gość
Szczelinomierz to 10-15zl kosztuje :)

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2004, 16:29:29 pm »

Waluś

  • Gość
Wiem. Już kupiłem. I dałem 5 zł. Tle że mam 0,15 i pó?niej 0.20. Także obydwa pójd? na 0.20.

[ Dodano: 2004-11-28, 16:32 ]
A co bedzie jak na ?wiecy zamiast przerwy 1 mam ustawion? 0,7. bo taka była na nowych ?wiecach a nie maiłem jak jest zmienić. Czy to też może utrudniać rozruch????

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2004, 17:44:10 pm »

Maciek#938

  • Gość
Na gazie przerwa powinna wynosić chyba 1, więc przy okazji wyreguluj.

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 29, 2004, 00:43:47 am »

Bronx_1,5GLE

  • Gość
A taka mala sprawa , jak wygladaja wasze filtry powietrza , jesli jest syf lub wilgoc (naniesie sie podczas jazdy) to rano niezapala , ja mam ten sam problem (filtr 3 miesieczny - ok 3ooo km zrobione i wymieniam na nowy , musi pomuc :)

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2004, 01:39:35 am »

Bronx_1,5GLE

  • Gość
Tak jak wyzej pisalem , wymienilem filtr na nowy (cena 9zl) i koniec klopotow z zapalaniem na gazie ( cimnego) !! :)

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2004, 22:26:23 pm »

macho

  • Gość
tylko regulacja zaworów. Tatowy carolot wariował tak przez tydzień. Dopiero jak staruszek zdecydował się jechać do mechanika wyregulowac zawory to zapala na widok kluczyka  :D

Zima + samochód = problem z odpaleniem. Co robić????
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 28, 2005, 19:49:27 pm »

KHADAFI1877

  • Gość
ja przy -20 stopniach rozkręcałem wszystko  aż do pływaków w gazniku i tam zalewałem benzynke która starczała mi na 2 odpalenia samochodu i po 2 dniach znów to samo na takim kurewskim mrozie a wszystko przez  to że jesieni? niechciało mi sie wymienić pompki paliwa :mrgreen: