Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1657708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5400 dnia: Marzec 16, 2014, 18:48:24 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
A więc nie znacie  <lol>
Pomoc naukowa w Centrum Kształcenia Praktycznego w Wałbrzychu w "Mechaniku".
Jest to Polonez Truck z odciętym dachem i niepotrzebnymi kawałkami budy, zamontowanym silnikiem GSI, a ten pulpit na miejscu pasażera służy do pomiaru parametrów elektrycznych czujników silnika. Poza tym ma zamontowane manometry na przewodach hamulca i paliwa, regulowane pochylenie korektora hamowania, co obrazuje zmiany ciśnienia w tylnym obwodzie.
Hamulce to heble, zaś serwo Lukas trza było zamontować, bo się kolektor GSI nie mieścił na starym.

Mam przy nim praktyki (ja, stary dziad!) ;p
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5401 dnia: Marzec 16, 2014, 20:02:06 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A więc nie znacie  <lol>
Pomoc naukowa w Centrum Kształcenia Praktycznego w Wałbrzychu w "Mechaniku".
Jest to Polonez Truck z odciętym dachem i niepotrzebnymi kawałkami budy, zamontowanym silnikiem GSI, a ten pulpit na miejscu pasażera służy do pomiaru parametrów elektrycznych czujników silnika. Poza tym ma zamontowane manometry na przewodach hamulca i paliwa, regulowane pochylenie korektora hamowania, co obrazuje zmiany ciśnienia w tylnym obwodzie.
Hamulce to heble, zaś serwo Lukas trza było zamontować, bo się kolektor GSI nie mieścił na starym.

Mam przy nim praktyki (ja, stary dziad!) ;p
ciekawe, ciekawe, a myślałem że z tyłu to butla z zaworem......
zdaje to egzamin na praktykach?

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5402 dnia: Marzec 16, 2014, 22:20:03 pm »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Nie wiem, czy znacie:



Pomoc naukowa jak widać zacna. Ciekawe jakie przyspieszenie do setki przy tej masie (obstawiam ok 600-700kg).

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5403 dnia: Marzec 16, 2014, 22:37:34 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-

zdaje to egzamin na praktykach?


Zdaje całkiem nieźle, bo przedstawia, jakie parametry mają określone czujniki w trakcie pracy, jakie ciśnienia panują w obwodach, a poza tym poldek jest na chodzie!
Kiepsko jeździ, bo ma za lekki tył ponoć (nie miałem okazji się przejechać, może jeszcze się uda), ale tydzień temu rozbierałem w nim hamulce (i składałem), dzisiaj luzowaliśmy łożyska piasty przedniej dokręcone za mocno. Na kolejnych zajęciach będzie wymiana łożysk piasty (a właściwie symulacja), do tego czasu mamy przemyśleć problem  <lol>

Trudno powiedzieć coś o osiągach bo nijak nim pojeździć po drodze publicznej (niezarejestrowany), tylko policjanci próbowali w trakcie dni BRD, ale im wolno... .
Wiadomo, masy nieźle ubyło.
Trochę się irytuję, że grzebię w bebechach poldków i maluchów (dzisiaj jedynie diagnoskopem badaliśmy Avensisa cholera), polskie (ha ha) wynalazki znam od podszewki.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5404 dnia: Marzec 16, 2014, 22:39:11 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Pewnie zdaje, bo wszystko czyste i na wierzchu. Ja na warsztatach miałem dwa caro po policji i plusa na boschu. Tego ostatniego to mi nawet szkoda było, bo przebieg ledwo ponad 100 tysięcy i jeszcze całkiem zdrowo wyglądał. :/

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5405 dnia: Marzec 16, 2014, 22:43:18 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
"kur*" w Wałbrzychu są takie rarytasy a ja w Krakowie na CKP muszę się uczyć na zdezelowanych Caro albo Vectrze. Jedyny plus to taki, że mamy wypasione tablice naukowe na pracowaniach tematycznych, KTSy i inne pierdoły.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5406 dnia: Marzec 17, 2014, 14:49:38 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Takim to sie można lansować  :d
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5407 dnia: Marzec 17, 2014, 21:53:07 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Cytuj (zaznaczone)
Er zijn geen gegevens gevonden voor het ingevulde kenteken NZNF64
na stronie holenderskiego wydziału komunikacji samochód nie istnieje :D
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5408 dnia: Marzec 18, 2014, 11:57:07 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made

zdaje to egzamin na praktykach?


Zdaje całkiem nieźle, bo przedstawia, jakie parametry mają określone czujniki w trakcie pracy, jakie ciśnienia panują w obwodach, a poza tym poldek jest na chodzie!
Kiepsko jeździ, bo ma za lekki tył ponoć (nie miałem okazji się przejechać, może jeszcze się uda), ale tydzień temu rozbierałem w nim hamulce (i składałem), dzisiaj luzowaliśmy łożyska piasty przedniej dokręcone za mocno. Na kolejnych zajęciach będzie wymiana łożysk piasty (a właściwie symulacja), do tego czasu mamy przemyśleć problem  <lol>

Trudno powiedzieć coś o osiągach bo nijak nim pojeździć po drodze publicznej (niezarejestrowany), tylko policjanci próbowali w trakcie dni BRD, ale im wolno... .
Wiadomo, masy nieźle ubyło.
Trochę się irytuję, że grzebię w bebechach poldków i maluchów (dzisiaj jedynie diagnoskopem badaliśmy Avensisa cholera), polskie (ha ha) wynalazki znam od podszewki.


bardzo fajna ta pomoc naukowa, zresztą mój pierwszy poldek skończył jako taka pomoc bo go sprzedałem chyba za 700 do olkuskiego mechanika :-)

problem tylko w tym ze do "mechaników" przyjmuje sie cała masa wieśniaków którzy rozkradają i niszczą te modele.
Mój rocznik jako prace dyplomową przeprowadzał remonty wszystkich modeli na hali (oczywiście częściowo zdewastowanych również przez buractwo z mojego rocznika), a było co remontować i uruchamiać, najfajniejszy był silnik V4  z zaporożca na wolnym wydechu :-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5409 dnia: Marzec 18, 2014, 23:27:47 pm »

Offline krzychumy4

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 829
Takim to sie można lansować  :d

W Holandii, jak rozpoznaje bo blachach i otoczeniu :P

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5410 dnia: Marzec 18, 2014, 23:44:38 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)

W Holandii, jak rozpoznaje bo blachach i otoczeniu :P
spójrz na mój post wyżej  :d
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5411 dnia: Marzec 19, 2014, 16:47:11 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Kraków panowie dziś przed południem  <lol>


Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5412 dnia: Marzec 19, 2014, 17:59:51 pm »

Offline krzychumy4

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 829
Cytat: krzychumy4 w Wczoraj o 23:27:47


    W Holandii, jak rozpoznaje bo blachach i otoczeniu :P

spójrz na mój post wyżej  :d
Nie zwróciłem uwagi na post dlatego od ręki napisałem :P

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5413 dnia: Marzec 20, 2014, 22:59:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cytat: altowiolista w Marzec 16, 2014, 22:37:34 pm
Cytat: mruk1313 w Marzec 16, 2014, 20:02:06 pm

zdaje to egzamin na praktykach?


Zdaje całkiem nieźle, bo przedstawia, jakie parametry mają określone czujniki w trakcie pracy, jakie ciśnienia panują w obwodach, a poza tym poldek jest na chodzie!
Kiepsko jeździ, bo ma za lekki tył ponoć (nie miałem okazji się przejechać, może jeszcze się uda), ale tydzień temu rozbierałem w nim hamulce (i składałem), dzisiaj luzowaliśmy łożyska piasty przedniej dokręcone za mocno. Na kolejnych zajęciach będzie wymiana łożysk piasty (a właściwie symulacja), do tego czasu mamy przemyśleć problem  

Trudno powiedzieć coś o osiągach bo nijak nim pojeździć po drodze publicznej (niezarejestrowany), tylko policjanci próbowali w trakcie dni BRD, ale im wolno... .
Wiadomo, masy nieźle ubyło.
Trochę się irytuję, że grzebię w bebechach poldków i maluchów (dzisiaj jedynie diagnoskopem badaliśmy Avensisa cholera), polskie (ha ha) wynalazki znam od podszewki.


bardzo fajna ta pomoc naukowa, zresztą mój pierwszy poldek skończył jako taka pomoc bo go sprzedałem chyba za 700 do olkuskiego mechanika

problem tylko w tym ze do "mechaników" przyjmuje sie cała masa wieśniaków którzy rozkradają i niszczą te modele.
Mój rocznik jako prace dyplomową przeprowadzał remonty wszystkich modeli na hali (oczywiście częściowo zdewastowanych również przez buractwo z mojego rocznika), a było co remontować i uruchamiać, najfajniejszy był silnik V4  z zaporożca na wolnym wydechu

Jak byłem, w tym miesiącu na praktykach, to miałem okazję pooglądać, niestety tylko z daleka, dwie podobne pomoce naukowe... po których było widać już na pierwszy rzut oka, że rozkradli wszystko co dało się wynieść "po cichu", a reszta delikatnie rzecz ujmując była mocno sfatygowana, żeby nie powiedzieć, że zdewastowana do granic możliwości, wrażenie było takie jakby podmieniali to co się im uszkodziło jak akurat wyjeżdżali na dancing w remizie , albo niszczyli poldki dla czystego fanu... szkoda samochodów.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5414 dnia: Marzec 21, 2014, 10:55:27 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
najbardziej to mnie rozwalało że koles który nawet mając troche kasy  (  wkońcu stac go było na jeźdzenie kaszlem do szkołay a w roku 1998-2001 to nie było takie hop siup) to nie kupi klosza za 5zł tylko rozkrada lub dla zabawy z buta pociągnie. do dziś gardze takimi śmieciami
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5415 dnia: Marzec 21, 2014, 19:29:29 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
na wspomnienia mnie wzięło... roveroorciarocombi





Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5416 dnia: Marzec 21, 2014, 19:50:04 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
@ mateo#, trzecie zdjęcie:    ;>



...potem były ciut mniejsze dalekosięgi, a na razie chwilowo mi przeszło  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 19:54:25 pm wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5417 dnia: Marzec 21, 2014, 20:24:24 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
wrócił ito w jakim stylu ;)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5418 dnia: Marzec 21, 2014, 22:13:16 pm »

Offline Grzesiek

  • elektryk wysokich napięć
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSO Podlasie
    • Caro R4 Turbo EMU Black 500+
    • 12.09 Performance
Michau, Borbety "T"? Na tej fotografii jest mega, mają swój klimat.
banned napisał: spędziłem tyle a tyle dni, budując coś co działało źle, ale za to mogłem się pochwalić na forum
>>500.6KM/562.7Nm https://youtu.be/pUEHL-NOYAI
Polonez R4T 100-200km/h w 5,5s
1/4 ET: 12.384s@195.12 km/h 13,192s @189,8km/h 13,015s @177,4km/h
Polonez? Tylko w Turbo.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #5419 dnia: Marzec 21, 2014, 23:09:26 pm »

Offline woytex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
michau kozackie zdjęcie  <ok>