Autor Wątek: Dziura w obudowie filtra powietrza  (Przeczytany 7448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziura w obudowie filtra powietrza
« dnia: Grudzień 05, 2009, 12:50:45 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Ostatnio przy wymianie filtra zauważyłem, że w obudowie jest zrobiona taka dziura http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da6097e315837bea.html  Najpierw myślałem, że to fabryka zrobiła, ale później na allegro zauważyłem, że inne GSI tak nie mają. Może ktoś wie dlaczego tak jest ???

Przy okazji chciałbym się spytać po co to jest - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99b23479f38b0447.html ???
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2009, 13:05:19 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Ten czujnik to czujnik temp powietrza.

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2009, 13:06:47 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ta dziura pewnie  nieudana fantazja i radosna twórczość gazowników pod jakąś klapkę przeciwybuchową... czy inną rzeźbę
Nic nie szkodzi bo jest PRZED filtrem.

A to drugie to "przepływomierz"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:59:50 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Klapkę przeciwwybuchową założył ktoś na obudowie od góry, a to jest taka sobie dziura  :)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2009, 15:09:58 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
mi przez  dziure po strzale gazu bierze lewe powietrze teraz i muli  :roll:
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2009, 16:00:12 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
To drugie to czujnik temperatury powietrza.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2009, 15:17:39 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytat: "SeBa"
mi przez dziure po strzale gazu bierze lewe powietrze teraz i muli

Lewe powietrze to kolego moze wystapic tylko za przepustnicą...  wynika z tego że rozerwało ci kolektor ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2009, 15:46:25 pm »

marcij

  • Gość
IMHO gazownicy wycieli pod klapke , a dopiero potem sie zorientowali , ze po zlej stronie filtra i wycieli druga.

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:04:22 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
A jakby to zatkać  :?:
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:43:20 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To nic się nie stanie. Wtedy bedzie ciagnąłpowietrze normalna drogą czyli z błotnika

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2009, 22:12:01 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Tylko, że wydaje mi się, iż to z błotnika jest zatkane bo jak wsadziłem tam palce to poczułem jakby jakąś zaślepkę  :?
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:55:44 pm »

Chudson

  • Gość
Patent gazowników, zatykają z przodu żeby pęd powietrza nie gasił auta a wiercą pod maską ;)

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:05:48 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Cytat: "Chudson"
Patent gazowników, zatykają z przodu żeby pęd powietrza nie gasił auta a wiercą pod maską ;)


I co to niby daje?!
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:44:46 am »

kazwd

  • Gość
Witam :)
Będzie brał ciepłe powietrze z komory silnika i może więcej palić [ im powietrze zimniejsze tym więcej tlenu a więc lepsze spalanie teoretycznie :?:  no może powyżej 2000m np morza będzie inaczej ale tam raczej nie jezdzimy  :mrgreen: ] Najlepiej zaklej to taśmą i udrożnij właściwy wlot o ile zostawili ci gumową rurę i  w drogę . W trakcie jazdy sprawdzisz czy ci nie gaśnie na gazie np po rozpędzeniu się do 90 km daj na luz , w takich sytuacjach lubi zgasnąć ale ten  problem dotyczył instalacji lpg z przed wielu lat i gażnikowców  - przynajmniej tak mi się wydaje ale  mogę się mylić - no cóż gaz to nie benzyna

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2010, 00:08:30 am »

Chudson

  • Gość
Ten problem dotyczy wszystkich instalacji 1 i 2 generacji , dopiero sekwencja to rozwiązała.  Mikser jest podciśnieniowy  i silnik wysysa z niego gaz, gdy pęd powietrza wpada do rury to  w koletkorze  spada podciśnienie i  silnik przestaje zasysać gaz.
Przy sprawnym silniczku krokowym być może nie będzie gasł ale ma prawo -a napewno falować będą obroty
Kwestia ustawienia - można wzbogacić mieszankę to wtedy nie będzie moze i gasł , ale spalanie wzrośnie i obroty może wyższe trzymać jak już sie auto zatrzyma.

Na zimę nic to nie szkodzi taka dziura ale latem faktycznie ciepłe powietrze jak załapie to znowu ma prawo świrować bo mniej powietrza dostanie.

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2010, 18:58:14 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Przy okazji , że kolega umieścił fotę obudowy filtra podepnę się pod temat i zapytam bo mam dziwny problem a mianowicie w moim poldku rura idąca od obudowy do przepustnicy miała 2 nieszczelności..jedną tam gdzie podpiął się gazownik a drugą na tym kolanku co jest pod spodem. Silnik trochę dziwnie mi się zachowywał i jak to dojrzałem to od razu pomyślałem , że dostaje się tamtędy ciepłe powietrze więc natychmiast zaizolowałem. Ku mojemu zdziwieniu było jeszcze gorzej ! Ruszanie 1 , 2 masakra.. Wyjąłem filtr żeby sprawdzić czy to jego wina i to samo. Pomyślałem , że mam zapchany kanał ten co idzie do reflektora. Włożyłem gruby drut i przepchałem..pusto :/  W desperacji odpiąłem rurę od obudowy filtra i auto choć głośne to śmiga aż miło ! Jednak tak jeździć nie można bo silnik mi długo nie pożyje  :mrgreen:  Dostaje teraz ciepłego powietrza z pod maski i śmiga a jak dostaje z okolic reflektora to nie chce jechać  :shock:  Chłopaki powiedzcie co to za cuda ? :D Aha i w związku z fotką.. do czego jest ta mniejsza komora obudowy filtra ? W mojej jest z nią połączona dziurą ale dalej idzie do nikąd.. Co to takiego ?

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2010, 22:20:39 pm »

wito

  • Gość
wiesz nie jest to zasadą  :D  ja już widziałem gaz na śrube w audi 2.8 z 2003 roku
popularny zabieg jak padnie lambda

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2010, 22:25:14 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
nie no ja mam silniczek krokowy więc to nie to :P no chyba , że nie sprawny..

[ Dodano: 16 Maj 2010 12:23 ]
Ej no to w końcu jakie powietrze powinno się dostawać do przepustnicy ? Ciepłe czy zimne ? Widziałem tu już różne opinie związane ze spalaniem itd.. Jednak w GLI zauważyłem , że do filtra leci powietrze z nad kolektora wydechowego a  na zimę niektórzy zakładają osłonki na chłodnicę więc może to ma być jednak ciepłe powietrze co ?

[ Dodano: 28 Maj 2010 09:03 ]
widzę , że nikt tu już nie zagląda.. a potem się wszyscy dziwią i ciskają , ze nowicjusze zakładają nowe tematy ;] Wcale się nie dziwię bo tylko nowe tematy przyciągają uwagę :|

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2010, 19:03:31 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Cytat: "michros"
widzę , że nikt tu już nie zagląda.. a potem się wszyscy dziwią i ciskają , ze nowicjusze zakładają nowe tematy ;] Wcale się nie dziwię bo tylko nowe tematy przyciągają uwagę  
wreszcie ktos to zauwazyl :)
powietrze powinna dostawac zimne stad pobor powietrza z blotnika ta rurka odseparowaną od reszty
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Dziura w obudowie filtra powietrza
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:32:06 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
SeBa tylko , że jak bierze powietrze z błotnika to właśnie nie chce chodzić  :D A wiesz może do czego jest ta komora o której pisałem wcześniej ?