Autor Wątek: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp  (Przeczytany 2692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wito

  • Gość
Witam po długiej nieobecności na forum.
Dziś pojechałem do sklepu wszystko z autkiem wporzo, zrobiłem zakupy odpalam a tu praktycznie nic nie działa z elektryki tzn:
-obrotomierz
-wskaznik temp
-wskaznik paliwa
-kierunkowskazy
-tylna wycieraczka
-przednie wycieraczki częsciowo
-ogrzewanie tylnej szyby
-3 pierwsze biegi nawiewu
Do tego brak ładowania jak sie później okazało, kontrolka nie swieci sie przed odpaleniem silnika, lampka cisnienia oleju tez sie nie zaswieca.
Tu pytanie czy UM moze miec wplyw na wszystkie w/w rzeczy, czy jest wpiete w obwód wzbudznia alternatora, bo teraz niewiem czy to ono powoduje brak ładowania czy poprostu wczesniej uszkodził sie regulator paląc wszystko po kolei.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 21:51:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mikroprocesor do ładowania nic nie ma.Bezpieczniki sprawdzone?To podstawa.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2011, 13:55:36 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
bezpiecznik od świateł awaryjnych
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2011, 14:15:25 pm »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub
A ja bym powiedział, że bezpiecznik od stopu.
U mnie spalił się bezpiecznik od stopu i nie było życia w zegarach.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2011, 17:09:51 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Bezpiecznik numer 15 - ten od świateł cofania.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2011, 00:00:07 am »

kazko kk

  • Gość
U mnie dzieje się to samo tylko, że jak odpalam. Ale kierunki się świecą, prawy kierunek jak mryga to dioda od awaryjnych też.I wczoraj musieliśmy go pchać bo się akumulator rozładował jak podpięliśmy go do drugiego samochodu przez kable odpalił od kopa co nigdy mu się to nie zdarza zawszę trzeba kręcić z 10 sek.Co to może być?

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2011, 00:04:57 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Uwalony mikroproc. też tak mam, bez kluczyka działają kierunki, i kontrolka od awaryjek swieci razem z kierunkiem.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2011, 00:07:13 am »

kazko kk

  • Gość
To podmienię mikroprocka bo mam jeszcze 4 na podmianę, ale kierunki bez kluczyka nie działają.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2011, 10:46:10 am »

wito

  • Gość
Winny był bezpiecznik świateł stopu :) a powodem jego spalania było chyba zbyt wysokie napięcie ładowania wymatowałem regulaotr napiacia i przylutowałem szczotki do starego elmotowskiego, lecz ładowania dalej nie było. Co sie okazuje własnie po spaleniu tego bezpiecznika nie działa obrotek, wskazniki temp i paliwa, wszystkie kontrolki po lewej od obrotomierza, nie ma ładowania. ogólnie problem został rozwiązany praktycznie bez kosztów dobrze ze tak wyszło bo na poczatku się lekko przestraszyłem, dzieki za podpowiedzi i sugestie.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2011, 22:10:21 pm »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub
Winny był bezpiecznik świateł stopu
A nie mówiłem

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2012, 12:25:36 pm »

krtwwl34

  • Gość
PAnowie ma ktos shemat bezpiecznikow w caro plus gsi???
A jesli nie to zdjecie tego bezpiecznika stopu ktory to???
Pozdrawiam

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2012, 15:14:45 pm »

nethero

  • Gość
Bezpiecznik N.  Na wewnętrznej stronie osłony masz naklejkę z rozmieszczeniem bezpieczników.

Odp: Urządzanie mikroprocesorowe, nie działa obrotek, brak kierunków, ładowania itp
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2012, 17:57:55 pm »

krtwwl34

  • Gość
nie posadam tej klapki;/