Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwiecień 16, 2017, 22:57:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Czemu zmieniłeś swojego posta o znajomym co już miał 6 szyb wymienionych w 5 letnim aucie?
Ciekawa ta bajka była.

To nie jest niemożliwe, to tylko kwestia cholernego pecha.
W aucie w którym zrobiłem 66 tys. km raz kleiłem szybę, a raz musiałem wymieniać bo pękła na pół.

W aucie w którym mam 120 tys. dwa razy zaliczyłem uszkodzenie szyby wymagające klejenia, a teraz mam nową szybę na wymianę bo poszło mi 30cm pęknięcie od rantu.

A samochody elektryczne odbiorą całą przyjemność z jazdy. 

Przeciętna francuska czy belgijska matka ma w nosie przyjemność z jazdy, ważniejsze jest lusterko w daszku.
Od przyjemności z jazdy są klasyki, kit cary i małoseryjne wynalazki.

o to za roznica ,czy jadac pod gorke ze stala predkoscia bedziesz mial 10% wiecej czy mniej mocy - czy takim samym modelem z mniejszym silnikiem juz nie potrafilbys jechac ? albo z jedna osoba wiecej na pokladzie ?
to tylko kwestia dostosowania sie do sytuacji

Ta, tylko tam opisali sytuację kiedy auto nie daje rady wjechać na drugim biegu. Fiat nawet się przyznał że źle zaprogramowali silnik.
Na co chwilowy boost skoro moc jest zależna i od obrotów, i od otwarcia przepustnicy?

Ja jestem za tym żeby wrócić z masą własną wozów do poziomu z lat 70tych, poziom emisji by spadł momentalnie, tylko że komfortu też.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2017, 23:00:56 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwiecień 16, 2017, 23:12:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie czytalem co tam pisali, spojrzałem na wartosci liczbowe,
odnioslem sie do sposobu utrzymania czystosci spalin ,a wtedy tracisz ~10% mocy przechodzac na mieszanke stechiometryczną z bogatej,
ograniczenie CO2 wymaga ograniczenia generowanej mocy jako funkcji zuzycia paliwa ,a to juz jakas patologia, bo nie po to kupuje auto z silnikiem o danej mocy i tym samym przeciez place za ta emisje CO2, zeby mi program ucinal polowe mocy,

ale z tym podjazdem na II to raczej przesada,
przeciez kiedys byly dostawczaki, ktore mialy 20KM i jakos targaly towar - kwestia predkosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:58:07 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Pod górkę, to moja dostawcza mazda z silnikiem 64km/117nm (jak był nowy 20 lat temu) wjeżdzała na 3 z przyczepą, łaczna masa zestawu ~4,5t i 10 kół toczących się po jezdni.
Jednak coś jest na rzeczy z tą mocą i normami, dobrze to mogłem zauważyć na przykładzie ducato 2.3 120km i nowszy 2.3 150. ten teoretycznie mocniejszy, jest zdecydowanie wolniejszy, szczegolnie z niskich obrotów. oczywiście po wycięciu dpf jest już ok :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:23:19 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Czemu zmieniłeś swojego posta o znajomym co już miał 6 szyb wymienionych w 5 letnim aucie?
Ciekawa ta bajka była.
pomyliles tematy,
widze,ze juz jajeczko mocno weszlo


Chyba Tobie weszło w co innego bo zaczynasz pajacować w innych tematach.
Amen.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:05:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czemu zmieniłeś swojego posta o znajomym co już miał 6 szyb wymienionych w 5 letnim aucie?
Ciekawa ta bajka była.
pomyliles tematy,
widze,ze juz jajeczko mocno weszlo


Chyba Tobie weszło w co innego bo zaczynasz pajacować w innych tematach.
Amen.

przeciez nie sprecyzowalem gdzie ci to jajko weszlo, wiec nie wiesz gdzie jest gdzie indziej,
ale widze czujesz respekt, skoro konczysz modlitwę do mnie


oczywiście po wycięciu dpf jest już ok :)
na zatkanym DPFie silnik bedzie tak mocny na ile filtr mu pozwoli wypuscic spaliny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:13:07 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
mowie o autach nowych lub prawie i sprawnych. Dpf, euro 6 i bez adblue tworzy problemy, z którymi nawet aso sobie nie radzi i je wycina.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:49:06 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Czemu zmieniłeś swojego posta o znajomym co już miał 6 szyb wymienionych w 5 letnim aucie?
Ciekawa ta bajka była.
pomyliles tematy,
widze,ze juz jajeczko mocno weszlo


Chyba Tobie weszło w co innego bo zaczynasz pajacować w innych tematach.
Amen.

Pomyliłeś gościu tematy i się spinasz jeszcze. Możesz nie wierzyć w to, że w 5 letnim samochodzie jest już 6 szyba, ale nie mam zamiaru Ci udowadniać bo i po co. Pojeździj trochę po autostradach na terenie Europy to zobaczysz.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:50:56 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Od przyjemności z jazdy są klasyki, kit cary i małoseryjne wynalazki.
Masz rację, ale jazda takimi samochodami na co dzień jest mało realna. 

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwiecień 17, 2017, 13:09:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mowie o autach nowych lub prawie i sprawnych. Dpf, euro 6 i bez adblue tworzy problemy, z którymi nawet aso sobie nie radzi i je wycina.
nie wiem co tam zrabali ,ze nowe silnik slabo reaguje na gaz ,a naprawia sie to pycieciu pdfa,ktory jest czysty,
swoja droga dpfy w dostawczakach sa bez sensu, bo skoro auto do zarobku i z duza przestrzenia ladunkowa to az prosi sie odblue, ktory jest znacznie mniej problemowy od dpfa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwiecień 17, 2017, 14:25:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
ograniczenie CO2 wymaga ograniczenia generowanej mocy jako funkcji zuzycia paliwa ,a to juz jakas patologia, bo nie po to kupuje auto z silnikiem o danej mocy i tym samym przeciez place za ta emisje CO2, zeby mi program ucinal polowe mocy,

Już tak było...
Dla przykładu, w 1969 roku silnik General Motors V8 o symbolu L4 i pojemności 5.0 miał 200KM, a 4.9 z Camaro Z28 miał nawet 350KM w serii.
Do lat 80tych, nawet jak zostali przy rozrządzie OHV, to przecież badania np. nad przepływem gazów poszły trochę do przodu i silnik powinien być mocniejszy, a na skutek ograniczeń emisji spalin motor 5.0 miał tylko 145KM, a w wersji z jakimś wtryskiem "Crossfire" miał 165KM.
Kiedy myśmy z OHVki oferowali 82KM w wersji AB na gaźniku, to silnik 2.5 "Iron Duke" z wtryskiem benzyny dawał 85KM.
Cały litr pojemności więcej dla dodatkowych trzech koni mechanicznych.

Masz rację, ale jazda takimi samochodami na co dzień jest mało realna.

Na pewno bardziej kłopotliwa, bo trzeba się nachodzić za częściami, za warsztatem, albo za pomysłami konwersji do współczesnych podzespołów wielkoseryjnych.
Tak nawiasem mówiąc, to Mazda robi i raczej będzie robić kolejne wersje MXa, a za sprawą Fiata jest skrzynia do tylnego napędu pod silniki T-Jet które są szeroko dostępne, więc wybór motorów do Poloneza na następnych 20 lat mamy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2017, 14:33:37 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwiecień 17, 2017, 17:58:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Pomyliłeś gościu tematy i się spinasz jeszcze. Możesz nie wierzyć w to, że w 5 letnim samochodzie jest już 6 szyba, ale nie mam zamiaru Ci udowadniać bo i po co. Pojeździj trochę po autostradach na terenie Europy to zobaczysz.[/quote

Pojeździłem,byłem,  więc nie musisz pouczać.
W Polsce także 3 razy w miesiącu trafiają na Aso z pękniętą szybą.
A z udowadnianiem cóż ciekawostka by była.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwiecień 21, 2017, 10:10:18 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Taka ciekawostka z życia - znajoma pożyczyła auto córce (Seata nie Poloneza). Córka zadzwoniła z miasta, że coś z tym autem jest nie w porządku bo na dworze ciemno, a podświetlenie zegarów nie działa tudzież światła się nie włączyły.  <lol2>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwiecień 21, 2017, 10:38:25 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
A jak to warzywo zdało egzamin na prawo jazdy?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 21, 2017, 10:52:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dała to zdała <rotfl>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 21, 2017, 11:24:09 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
dała to zdała <rotfl>
Znaczy, mam rozumieć, że w "kopertę"? ;p Co się dziwicie.Dzisiejsze młode pokolenie, żyje zupełnie czym innym i mogą nie rozumieć pewnych spraw.A tym bardziej tego, że samochody miały kiedyś światła, o których włączeniu, decydował człowiek. Dzisiaj mają ważniejsze sprawy na głowie i najlepiej by było, gdyby auto samo się też zatankowało.U niektórych, to i pewnie tak jest, jak im rodzice zatankowane dają  :P

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:33:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Ta, pewnie myślą że to perpetuum mobile, tylko że nie znają tej nazwy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwiecień 21, 2017, 19:55:21 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Nowe autka mają czujniki zmierzchu i się przyzwyczaiła. Analogicznie nasi ojcowie/dziadkowie  mogą się dziwić, że mało kto z nas potrafiłby prowadzić Syrenkę bez synchronizacji skrzyni biegów, serwa hamulców i paru innych udogodnień. Za jakiś czas ludzie nie będą umieli zaparkować auta czy też włączyć światła w pokoju z tradycyjnym włącznikiem klawiszowym w ścianie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:53:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Jest różnica pomiędzy nieumiejętnością zrobienia czegoś, a byciem kretynką bez kszty wyobraźni. Włącznik świateł to nie synchro, nie trzeba rozbierać auta żeby zobaczyć czy jest w aucie, czy go nie ma. Dziewczyna pewnie ze 30 razy dziennie włącza światło w pokojach w domu, a nie mogła wpaść na to że w aucie też może być włącznik jak w jej pokoju. To jest wyższy poziom braku kontaktu na zwojach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 20:57:10 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:19:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w "Przeglądzie lotniczym". Został napisany przez redaktora naczelnego (który jest oczywiście pilotem z wieloletnim doświadczeniem).
 W lotnictwie tendencja jest podobna jak w motoryzacji - ponieważ najwięcej katastrof powoduje "czynnik ludzki", więc inżynierowie doszli do zdawało by się logicznego wniosku że trzeba jak największego udziału komputerów w sterowaniu.
 Niestety w praktyce to nie działa, ponieważ pozbawieni licznych obowiązków piloci czują się za sterami jakby siedzieli przed telewizorem oraz zwyczajnie zapominają (lub w ogóle się nie uczą) normalnej umiejętności pilotażu.
 W efekcie wszelkie sytuacje niecodzienne, w których komputery nie są w stanie sobie poradzić wywołują katastrofy. To samo dzieje się na jezdni - ludzie nie muszący myśleć o włączaniu świateł, wycieraczek, przestawianiu lusterka, zmianie biegów (coraz więcej aut ma automaty), regulacji ogrzewania (i wielu innych) i przekonani, że "komputer wszystko załatwi" nie poświęcają wystarczającej ilości uwagi jezdni oraz nie potrafią np wejść w zakręt jeśli nie wspomaga ich komputer.
 No i mamy to co mamy - mimo tych wszystkich "ulepszeń" ilość wypadków radykalnie się nie zmniejsza, za to auta są coraz droższe, cięższe, potrzebują więcej mocy do poruszania się, co albo zarzyna mniejsze silniki, albo powoduje, że firmy oszukują na zużyciu paliwa przy większych.
Cała ta prowadzona na ślepo komputeryzacja do niczego dobrego nas nie prowadzi.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwiecień 26, 2017, 15:13:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnio rozmawiałem z gościem który jest w USA w RTC (cokolwiek ten skrót oznacza). W każdym razie on ustala przyczyny wypadków.
Jego zdaniem wszystkie systemy bezpieczeństwa aktywnego powinny być zakazane w samochodach, bo zwiększają liczbę wypadków.

Mój kolega pisał pracę dyplomową na ten temat. Jeszcze nie miałem okazji do niej zajrzeć, ale powiedział że tendencja jest taka że wraz z rozwojem wysokiej technologii ułatwiającej życie, zanika coraz więcej umiejętności i spada poziom wiedzy ogólnej u ludzi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E