Autor Wątek: Czyszczenie silnika krokowego  (Przeczytany 2846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czyszczenie silnika krokowego
« dnia: Wrzesień 27, 2006, 15:48:23 pm »

Zurek

  • Gość
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanko w zwi?zku z silnikiem krokowym. Wiem że mam z nim problem i wiem że muszę go przeczy?cić. Ale nie wiem gdzie on się dokładnie znajduje i jak go wyczy?cić. Byłbym bardzo wdzięczny za dokładne opisanie jak go wymontować i gdzie on jest. Pozdrawiam

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2006, 17:13:41 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
silniczek jest w twojej wersji pod filtrem powietrza. Musisz zdj?ć pokrywe filtru wyci?gn?c filtr i potem odkręcić 2 nakrętki 13. Zdejmujesz obudowe  i masz go na wierzchu przy wtryskiwaczu. Bierzesz klucz imbusowy i go odkręcasz i po zabiegu. potem jak go przeczy?cisz to musisz go ustawić żeby prawidłowo regulował dopływ powietrza, bo silnik będzie skakał na obrotach zrób to na zimnym silniku bo na ciepłym nic to nie da będzie tak samo(mowa oczywi?cie o ustawianiu, nie czyszczeniu
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2006, 18:02:21 pm »

Zurek

  • Gość
ok dzięki:) Napewno sobie poradzę. Aha ale mam jeszcze pytanie w zwi?zku z regulacj?. Czym i jak się to reguluje?

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:50:56 pm »

Zurek

  • Gość
No poprostu musisz go rozebrać na czę?ci pierwsze i go dokładnie oczy?cić. Można to zrobić myj?c poszczególne czę?ci benzyn? ekstrakcyjn? lub specjalnymi ?rodkami do tego przeznaczonymi.

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:53:10 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
no to jak go rozebrac ??

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2006, 13:06:50 pm »

Zurek

  • Gość
Szczerze mówiąc to nie wiem jak go rozebrać bo mam dopiero pierwszy raz do czynienia z tym silniczkiem :/ ale po wymontowaniu zauważysz napewno jakieś sruby do wykręcenia. Ja będę go próbował czyścić metodą prób i błędów...no cóż albo się uda albo nie :P

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2006, 13:08:01 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
wlasnie nie ma zadnych srub

Czyszczenie silnika krokowego
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2006, 07:54:31 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
tu jest problem bo silnik ten jest zbudowany na zasadzie ?limaka praktycznie nie da sie go rozebrać jedyna możliwo?ć to delikatnie postarać sie wyci?gn?ć ten bolec co wchodzi do ?rodka tylko uwaga nie wyci?gnijcie całkiem bo potem to juz tulko po nowy do sklepu, i przeczy?cić takim płynem do od?wierzania poł?czeń
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem