Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 26, 2023, 00:18:14 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A caro jest spójne ? Przecież w plusie z zewnątrz prawe nic się nie zmieniło, dyskusyjna może jest tylko blenda.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 26, 2023, 11:53:21 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Na moje oko zmiany między borewiczem a minusem nie są aż takie jak między minusem a plusem. Jak popatrzeć na borka i caro z profilu to widać, że sam zarys bryły praktycznie się nie zminieł, elementy metalowe zostały zastąpione plastikiem. Plus wygląda jakby w standardzie miał orciari. No i wnętrze plusa w polączeniu z kanciastą karoserią to już absolutny odlot.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 26, 2023, 12:42:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo w plusie zrobiono delikatny lifting zewnętrzny i jest to max, co mogli zrobić bez całkowitej zmiany wytłoczek nadwozia. Dodanie ładniejszych zderzaków, nosków, blendy i nakładki na klapie, lekko go zaokrągliło i nadało mu jako takiego wyglądu, bo i tak cała góra jest wycięta od siekiery. A wnętrze, to już typowe wnętrze z początku lat 90-tych i mi się podoba. Starego typu deska jest okropna i potęguje tylko wrażenie kanciastości całego nadwozia. Pasuje dobrze do wszystkiego sprzed plusa, ale do plusa już by nie pasowała stylistycznie.
A takie pytanie przy okazji: ktoś się orientuje, jak pracowałby rover 1.4 na wtryskiwaczach z GSI? Tzn. chodzi mi tu bardziej o możliwość odpalnia go w ogóle, a nie tylko samej pracy. Jakby tylko odpalał, to już dobrze, bo zaraz go na gaz i po temacie. I tak nim nie jeżdżę teraz, a mam możliwość dania komuś do wyczyszczenia na tej myjce ultradźwiękowej, a że nie wiem ile bym z tym zeszło, to chciałbym je zamienić tak na teraz. Mam zaraz iść i to zrobić, ale jestem ciekaw opinii.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 26, 2023, 13:27:40 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
A takie pytanie przy okazji: ktoś się orientuje, jak pracowałby rover 1.4 na wtryskiwaczach z GSI? Tzn. chodzi mi tu bardziej o możliwość odpalnia go w ogóle, a nie tylko samej pracy
Odpalić powinien i będzie chodził, może nawet emerycka jazda się udać. Wtryski GSI wydajność jakieś 130 cc/min, Rover 150.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 26, 2023, 14:10:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Odpalić powinien i będzie chodził, może nawet emerycka jazda się udać. Wtryski GSI wydajność jakieś 130 cc/min, Rover 150.
Aha, ok. tak właśnie słyszałem, że rover ma większą wydajność od GSI. Wróciłem z garażu. Wymieniłem te wtryski. Auto normalnie odpala, ale przy takim gwałtownym dodaniu gazu, czuć jakby go jednak nieco przymulało. Przy bardziej miarowym dodaniu, tzn. płynnym wciskaniu gazu, wchodzi normalnie na obroty. Mam nawet wrażenie, że chodzi lepiej, niż na tamtych, ale może być tak, że z tamtymi coś jest. Dlatego właśnie chciałem je poddać czyszczeniu, a mam tylko ten komplet z auta, nic na zapas. Wtryskiwaczy do GSI mam 2 zapasowe komplety, więc taka myśl powstała. Muszę chyba mu odjąć mikser i puścić go na samej benzynie, aż się nagrzeje i zobaczymy co będzie. To tylko w sumie na chwilę, do odpalenia i za chwilę na gaz, ale jakby wypadło na Pb przejechać, to pasuje, żeby się jakoś kulał. Eksperyment taki trochę też.
Mała aktualizacja. Wyjąłem mikser, założyłem normalną gumę, odłączyłem instalację gzową od sondy i tpsa, żeby było jak z fabryki, bo mam zrobione na wtyczkach przy kompie, rozgrzałem go do normalnej temperatury i powiem wam, że auto jeździ w miarę normalnie. Wiadomo, że jest pewnie różnica w stosunku do fabryki, ale ja osobiście nie odczuwam aż tak dużej. Ciągnie normalnie, wchodzi na obroty pod obciążeniem do samego końca, jedynie jak się mu wdepnie gaz z wolnych obrotów, to jest kilka sekund muła i ładnie się wkręca. Podsumowując, to gdyby komuś na szybko trzeba było wymienić wtryskiwacze w 1.4, to śmiało może wkładać z GSI. Żeby to było miarodajne, to oczywiście trzeba by to było sprawdzić na silniku o fabrycznych parametrach i zakładać sprawne wtryskiwacze. Te, które założyłem, są wytargane arę lat temu ze złomu i tak sobie leżały. Wymyłem je tylko ładnie ile sie dało i założyłem. Czuć było na początku, że pewnie coś było gdzieś przysyfione, bo nie pracował jak trzeba, ale zaraz się przepchało i obroty się wyrównały. Do moich celów na razie wystarczą, bo i tak na gazie jeżdżę, a chciałem tylko sprawdzić, czy w razie potrzeby, gdyby trzeba było na Pb skądś wracać, to nie stanę gdzieś w polu, ale jak widać, jest ok. Jakby założyć takie wyczyszczone wtryskiwacze, nowy filtr itd, to pewnie jeszcze coś by pomogło. Jaki wy filtr kupujecie do rovera/GSI? Bo ja mam nieszczęsnego Filtrona. McFly pisał wielokrotnie o rozlatujących się wkładach, które zatykają wtryskiwacze. Wolałbym tego uniknąć, zakładając kiedyś te wyczyszczone.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2023, 15:15:21 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 26, 2023, 14:20:39 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Plus wygląda jakby w standardzie miał orciari
Myślę że taki był zamysł, ale reszta z profilu zdradza od razu że to te same auto, jeszcze jak w pierwszych plusach były kasetowe klamki to już w ogóle. Z wnętrzem musieli już coś zrobić bo waliło takim archaizmem jak licznik termometr w 125p pod koniec lat 80. Może dałoby się to zrobić trochę lepiej, ale przynajmniej zostawili element charakterystyczny w postaci konsoli środkowej pod skosem i wystającym z niej lewarkiem skrzyni biegów.  Ja tam uważam że zrobili na tyle ile się dało żeby nie zaczęło to wyglądać komicznie, nie żeby ktoś nie próbował


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 26, 2023, 16:00:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Wymieniłem te wtryski. Auto normalnie odpala, ale przy takim gwałtownym dodaniu gazu, czuć jakby go jednak nieco przymulało

Musi coś być nie tak z oryginałami.

Nie jeździj na zbyt mało wydajnych wtryskiwaczach, bo będzie Ci tłoki przegrzewać, zarżniesz silnik.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 26, 2023, 16:16:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie będę na tym jeździł. To tylko do odpalenia i zaraz na gaz. Muszę tamte roverowe wyczyścić i się wsadzi spowrotem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 26, 2023, 17:45:57 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1314
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Z wnętrzem musieli już coś zrobić bo waliło takim archaizmem jak licznik termometr w 125p pod koniec lat 80. Może dałoby się to zrobić trochę lepiej, ale przynajmniej zostawili element charakterystyczny w postaci konsoli środkowej pod skosem i wystającym z niej lewarkiem skrzyni biegów.  Ja tam uważam że zrobili na tyle ile się dało żeby nie zaczęło to wyglądać komicznie, nie żeby ktoś nie próbował
Szkoda tylko ze nie zrobili całego wnętrza w czarni. W moim odczuciu wyglądałoby zdecydowanie lepiej niż te szarości.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 26, 2023, 18:01:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak długo czarne wnętrze byłoby równie ładne. Ktoś myślał nie tylko o pierwszym wrażeniu, lecz bardziej długofalowo, bo szare mniej się nagrzewa, mniej widać na nim rysy itp.
Widziałem zdjęcie tego niedoszłego trucka... To by była już druga generacja, jakiej polonez się nie doczekał, bo plus to tak naprawdę nic innego, niż trzeci lifting borewicza...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 26, 2023, 18:04:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Chyba też chcieli żeby bardziej się różniło przez zmianę koloru. A co do Plusa, to PN powinien był zostać przerobiony na Plusa w 83, najpóźniej w 85 roku. Wówczas wyglądałby na czasie z najnowszymi modelami zachodnimi. Cały rozwój Poloneza to jedna wielka epopeja o wiecznym wieloletnim spóźnianiu się ze wszystkim.
Jakby dostał szerokie zawieszenie i wygląd Plusa w połowie lat 80 i zaraz potem wtrysk, byłoby na tamte czasy całkiem spoko auto, nawet z OHV pod maską.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2023, 18:05:45 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 26, 2023, 18:17:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
 
Chyba też chcieli żeby bardziej się różniło przez zmianę koloru.
Pewnie coś w tym było, zwłaszcza że wraz z nastaniem plusa, dotychczasowa kolorystyka nadwozi też poszła w odstawkę i
w miejsce starych, weszły całkiem nowe kolory lakierów.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 26, 2023, 18:37:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Chyba też chcieli żeby bardziej się różniło przez zmianę koloru.
Pewnie coś w tym było, zwłaszcza że wraz z nastaniem plusa, dotychczasowa kolorystyka nadwozi też poszła w odstawkę i
w miejsce starych, weszły całkiem nowe kolory lakierów.
no tak srednio, raczej slabo, bo Plus zadebiutowal z wiekszoscia kolorow minusa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 26, 2023, 18:52:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
no tak srednio, raczej slabo, bo Plus zadebiutowal z wiekszoscia kolorow minusa
Wiem, że niektóre się powtarzały, ale tylko przez "chwilę" je stosowano. Rasowe plusy, czyli już te z klamkami nowego typu, nie kojarzę, żeby miały jakąś część wspólną z minusami na tej płaszczyźnie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 27, 2023, 00:15:45 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dajewo zaczelo ujednolicac lakiery z nubi i latynosem, raczej z powodow praktyczno-ekonomicznych niz artystycznych ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 27, 2023, 06:47:10 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A to już inna sprawa. ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 27, 2023, 18:25:58 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzisiaj wzbogaciłem się o kolejne truckło. :] Stał się nim... lublin o nadwoziu truck ...którego już od kilkunastu lat posiadam.  <glupek>
Jak do tego doszło? Po prostu upodobnił się do truchła...
Najpierw, przy próbie odpalenia, zdechł akumulator. Po wymianie na sprawny, kontrolki nadal się nie świecą. Takie same objawy dawał, gdy jeszcze na gwarancji padł w nim przekaźnik świec żarowych.
Niedaleko ode mnie jest warsztat (dawna ASO żuka i lublina) z własnym sklepem motoryzacyjnym, gdzie można o ręki to i owo do lublina jeszcze dostać, więc zakupiłem tam takiż nowy przekaźnik. Niestety, nie pomogło - po wymianie, objawy niemal identyczne. Jedyna słuszna reakcja samochodu na przekręcenie klucza w stacyjce - ustawianie się wskaźnika ilości paliwa na właściwym miejscu. Brak jakichkolwiek światełek na zegarach, i tylko dziwne odgłosy wydobywające się - a to z mikroprocesora, a to z rzeczonego przekaźnika świec żarowych, a to z deski rozdzielczej, gdy przełączę włącznik świateł albo włączę awaryjne...
Podobne hece miałem, gdy przez pomyłkę zamieniłem miejscami dwa przekaźniki - na włączenie dmuchawy reagowały tylko wycieraczki.  ;-| Tym razem jednak nikt niczego nie przestawiał.
No więc zadzwoniłem do sklepu i zapytałem sprzedawcę, czy można zwrócić... Gość mnie kojarzy, bo jestem ich klientem, i przyjął zwrot - ale zapytałem, czy jest opcja, że - oczywiście odpłatnie - wypożyczę sobie ich elektryka, żeby zobaczył, o co chodzi, bo nie chce mi się tego lublina lawetować czy wlec na holu po obwodnicy. A ten mi na to, że oni nie mają już elektryka - na emeryturę odszedł. Teraz wynajmują jakiemuś elektrykowi część swojej powierzchni, ale trudno powiedzieć, czy on w ogóle do lublina będzie chciał się dotykać.
No i naszła mnie refleksja... Ot, czasy do nas przyjszli... Polskiego samochodu w Polsce nie naprawisz... Myślę, że u Ruskich byłby mniejszy kłopot z tym.
Przy okazji, przypomniał mi się tytuł kultowego polskiego musicalu, który w ciągu dzisiejszego dnia coraz mocniej zaczął chodzić mi po głowie, zwłaszcza okładka z płyty z muzyką z tego filmu, jakoś dziwnie przypominająca mój awatar...  <lol2>


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 27, 2023, 18:34:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nigdy nie zrozumiem marud. Prościej napisać przydługiego posta z narzekaniem, niż nauczyć się elementarnie prostej obsługi multimetru, i samemu zrobić tak proste auto? Widocznie tak <lol2> Ani nie potrzeba do tego pieniędzy, a czasu wolnego tyle samo na jedno i na drugie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 27, 2023, 19:00:24 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Bez przesady, Białystok to nie koniec świata. Na pewno w okolicy, bliższej lub dalszej jest więcej elektryków samochodowych, a Lublin to nie technologia NASA żeby mieli odmawiać wykonania usługi. Cóż, w przypadku polskich aut trzeba trochę kombinować.

Lokalny mechanik specjalizujący się w wydechach podspawał mi wydech w Tico ( wyciął kawałek i wspawał nowy ) bo wydech był nieco wgnieciony i na postoju tłukł o podłogę. Teraz jest cicho. Zawsze lepsze wrażenie to zrobi na potencjalnym kupującym. Obejrzałem też auto od spodu, trochę się zaskoczyłem, bo jedna słona zima sprawiła, że korozja się posunęła dość znacznie w kilku miejscach. Na podstawie doświadczeń własnych, znajomych, oraz obserwacji wielu aut używanych utwierdzam się, że jednak większość aut które jeżdżą po naszych drogach powinno się konserwować dodatkowo.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 27, 2023, 20:08:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Prościej napisać przydługiego posta z narzekaniem, niż nauczyć się elementarnie prostej obsługi multimetru, i samemu zrobić tak proste auto? Widocznie tak <lol2>
A jeszcze prościej się wymądrzać, nie? Ja tylko piszę, co udało mi się dzisiaj zrobić z moim polskim autem dostawczym. Marudy najpierw narzekają na brak ruchu na forum, a potem narzekają, że ktoś coś pisze, i to jeszcze na temat! Nigdy ich nie zrozumiem...  <marzyciel>
Dla porównania - do francuskiego auta tylko przeładowałem towar, który miał być wieziony tym nieszczęsnym polskim, odpaliłem je w ciągu sekundy po kilkudniowym postoju, przejechałem, gdzie miałem przejechać, zawiozłem, co miałem zawieźć, przywiozłem, co miałem przywieźć i zatankowałem - więc o czym tu opowiadać... Piszę tylko, co działo się u mnie w temacie jednego z aut, bo chyba po to ktoś ten temat założył.  <mysli>

Lublin to nie technologia NASA żeby mieli odmawiać wykonania usługi.
No właśnie sam nie wiem, na czym polega fenomen siermiężnych konstrukcji, że mechanicy się ich boją - a wielokrotnie się z tym spotkałem. Jeszcze na widok polonezów aż tak nie sapią, ale majstrów od lublina ze świecą szukać.  Mechanika, który naprawiał dla mnie różne auta, z trudem udało mi się przekonać do przesmarowania zwrotnic w lublinie. Zgodził się chyba tylko dlatego, że ma smarownicę pneumatyczną i dawno do niczego jej nie używał.
A jaki był zaskoczony, że nie było żadnych trudności z przesmarowaniem...  <lol2>


Cóż, w przypadku polskich aut trzeba trochę kombinować.
Pewnie na tym się skończy; dziś akurat nie miałem czasu wgryzać się w schemat instalacji elektrycznej lublina 3, jaki posiadam, chociaż wydaje się nieco wybrakowany. Pod koniec tygodnia wrócę do tematu... CDN
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2023, 20:10:11 pm wysłana przez mp79 »