Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 08, 2023, 21:22:27 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Niestety mam ciągle błąd załącznika jak probuje dodać zdjęcia

Przez co próbujesz wrzucić ? Zrób zrzut ekranu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 08, 2023, 21:46:49 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
McFly pisał wielokrotnie o rozlatujących się wkładach, które zatykają wtryskiwacze. Wolałbym tego uniknąć, zakładając kiedyś te wyczyszczone.
Wiem że długo minęło  efekt filtra https://www.youtube.com/shorts/rPeeM-rQqJY po rozcięciu wszystko latało w środku 3 pod rząd z tego samego sklepu nowe więc to nie przypadek  a co do filtra mam Championa 4 lata spokoju ... Bierz wszystko tylko nie filtrona . Filtry powietrza jeszcze ujdą i oleju ale benzyny ni cholery nie polecę nikomu . Chociaż do szesnachy wolę filtr z Sędziszowa bardziej buczy ;-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2023, 21:49:05 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 08, 2023, 22:30:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Witam,
Dzisiaj pierwszy raz sprawdziłem w samochodzie cyfrowe zegary nad którymi pracowałem. Jeszcze dużo pracy przede mną ale może coś z tego będzie.
Co o tym sądzicie ?
https://www.youtube.com/watch?v=7toZooVpuqI
Cóż, pomysł ciekawy, ale wolałbym raczej bardziej klasyczną wersję, czyli takie, jak były w lublinach, z cyfrowym wyświetlaczem przebiegu dziennego i ogólnego. Nie wiem tylko, czy one były całkowicie elektroniczne, czy jednak napędzane linką, a w środku miały zamontowany jakiś "pierdolnik" który naliczał obroty i nabijał przebieg? Powyższe rozwiązanie wygląda nieco dziwnie w polonezie, choć pół biedy, że to plus, bo nie wyobrażam sobie tego pożenionego ze starą deską. Ja to bym raczej wolał zamontować na środku deski (wkomponować jakoś po ludzku) mały wyświetlacz, który by służył za nawigację, coś na wzór nowszych aut, gdzie są te (jeszcze) małe tablety do wyświetlania funkcji komputera pokładowego. Na upartego, to można by pewnie jakoś ładnie zamontować takie radio z wysuwanym wyświetlaczem, jak ma McFly, bo ono zdaje się ma nawigację w sobie. Tylko trzeba by to naprawdę ładnie zrobić, z lekkim przebudowaniem deski w tym miejscu. W fabrycznym miejscu, wyświetlacz po wysunięciu, zastawia przyciski i pokrętła nagrzewnicy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 08, 2023, 22:41:56 pm »

Offline thomsoon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1,6 GSI
Ogólnie na żywo nie wygląda aż tak dziwnie, film tego do końca nie oddaje. To jest wersja próbna, też bym wolał zrobić np wskaźniki wyglądające jak te z FSO ale cyfrowe. Mój główny zamysł był taki by nie "modzić" nic w desce i wstawić coś co będzie odwracalne. Całe bebechy są w obudowie oryginalnego licznika, wiązki są całe. Więc w każdej chwili mogę wstawić oryginalne zegary. A dzięki nim polonez staje się bardziej cywilizowany lub przystępniejszy dla użytkownika :) Te wskaźniki mają ten plus że przyszłościowo mogę mieć czujniki tmps lub czujniki parkowania i wszystko będzie wyświetlanie na nich a nic dokładane gdzieś po kątach deski. Nawigacja tylko w formie strzałek z informacją kiedy jakiś manewr wykonać.
Pozostaje mi się uporać z wskazaniem prędkości i drogomierzem by zliczał i zapamiętywał przebieg. Wtedy zrobię lepszy film już z uruchomionego pojazdu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 08, 2023, 23:09:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Będziesz pionierem, jak wszyscy inni, którzy kiedyś coś nowego modzili. Szkoda, że nie można wpakować zegarów jak w nowszych audicach, czyli de facto tablet (ale jeszcze ten taki w kształcie klasycznych zegarów) na którym można sobie zmieniać dowolnie wygląd, czyli od klasycznego, po samo wskazanie cyfrowe, bez wyświetlanych zegarów. Tam i nawigacja jest i wszystko. Gdzieś widziałem na fejsie, że ktoś sobie kupił takie cyfrowe zegary do BMW F30, zamiast tych analogowych, bo ponoć ktoś to produkuje, pasujące do starszych modeli. Cena była spora, ale jak na BMW, całkiem przystępna. Oczywiście, to jest całkiem inna bajka, bo do tego muszą być odpowiednie czujniki itd. Nawet, gdyby ktoś mógł coś takiego stworzyć (bo pewnie by mógł) to kosztowało by to kupę siana. Mimo, że nie jestem zwolennikiem zbytniej cyfryzacji wskaźników,to te zegary sprzed ery tabletów wywalonych na pół długości deski, jak w nowych beemkach, są jeszcze w miarę cywilizowane i można się do tego przyzwyczaić, a zwłaszcza, że można zmienić wygląd na bardziej klasyczny, przypominający okrągłe zegary. To, co teraz wstawiają, to porażka i już chyba nie ma powrotu do normalności. Po prostu nie pasuje wizualnie.
Ale wracając na ziemię, to ciekawi mnie, jak są zbudowane te zegary w lublinach? W sensie, prędkościomierz. Czy ma klasyczny napęd, czy tylko elektroniczny? Nie trafiłem na takie nigdy, bo to wersja na wypasie z silnikami iveco, a takich pewnie za dużo nie wyszło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 09, 2023, 00:40:44 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Czy ma klasyczny napęd, czy tylko elektroniczny?
Elektroniczny.

Kiedyś opiszę te zegary tutaj bo wpadły mi jakiś czas temu w śmiesznych pieniądzach. Przy okazji będę chciał sprawdzić czy idzie to pożenić z polonezowskim VSS.

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 09, 2023, 05:38:46 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zmieniałeś kolory podświetlenia, czy tak w oryginale są różne?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 09, 2023, 08:31:21 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To chyba tak na zdjęciu dziwnie wyszło. W lublinach do końca produkcji było chyba bursztynowe.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 09, 2023, 10:22:54 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co dziwnie wyszło, kiedy wyraźnie widać, że prędkościomierz podświetlony na bursztynowo, a obrotomierz - na czerwono?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 09, 2023, 11:45:33 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To popatrz na wskaźnik paliwa i temperatury. Widać podobną różnicę?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 09, 2023, 11:51:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tam akurat jej nie widać, ale uwagę zwraca właśnie ta różnica, a nie jej brak.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:04:06 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
mieniałeś kolory podświetlenia, czy tak w oryginale są różne?
Co do podświetlenia cyferblatów to aparat przekłamał i są raczej takie same (lewa i prawa strona) ale zegarek dość mocno wpada w czerwony. Całość wygląda tak jak by matryca była wzięta z zegarka z Polonezów Plusów, ale zmieniony został filtr na pomarańczowy/czerwony. Ogólnie jak to w naszych warunkach bywa, ktoś dał z siebie całe 30%.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 10, 2023, 23:32:25 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wybudziłem Subaru ze snu zimowego. Ale mi brakowało jazdy tym autem. Pojeździłem trochę bez celu po mieście.

Na dniach wybudzenie ze snu zimowego Poloneza :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2023, 23:45:05 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 10, 2023, 23:44:52 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
można by pewnie jakoś ładnie zamontować takie radio z wysuwanym wyświetlaczem, jak ma McFly, bo ono zdaje się ma nawigację w sobie. Tylko trzeba by to naprawdę ładnie zrobić, z lekkim przebudowaniem deski w tym miejscu. W fabrycznym miejscu, wyświetlacz po wysunięciu, zastawia przyciski i pokrętła nagrzewnicy.

Ta ma Car Play i Android Auto podłączasz kablem pod telefon i jazda . Co do patentu tego dało by się zrobić wystarczyło by wyrzucić panel od nawiewu w miejsce radia tylko by trzeba linkę przedłużyć od klapy i przewody podciśnieniowe w plusie . Najlepiej takie radio wypada przy normlanym panelu minusowym bo wyświetlacz idealnie wypada w miejscu nawiewów środkowych które jak wiemy i tak praktycznie uja dają w minusach. W plusie najmniej inwazyjnym patentem na takie coś jest UKP (Uniwersalny komputer pokładowy) kupujesz obudowę plastikową ze stronki docinasz i wpasujesz plastik w miejsce zegarka . Ewentualnie montujesz takie coś tylko w wersji HUD https://www.youtube.com/watch?v=NmUsomuc7nI . https://www.reveltronics.com/pl/produkty/uniwersalny-komputer-pokladowy-ukp . Jak byś chciał takie cudo montować mam to ustawione pod Rovera 1.4 i jestem w stanie ci ustawienia przesłać od tego .

Kiedyś zacząłem coś takiego modzić :
 
 To ustrojstwo elegancko zaczytuje z czujników wszystko napięcie , prędkość , przebieg, spalanie  Gdybyś dorwał gdzieś licznik od takiego Lublina można by go wybebeszyć i wszczepić zamiast niego wyświetlacz od tego uniwersalnego komputera pokładowego .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2023, 23:52:20 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 11, 2023, 00:48:34 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale bajer. Tego się nie spodziewałem. Nie gadaj, że to pokazuje prawidłowe wartości po podłączeniu w polonezie? Tanie to gówienko widzę nie jest.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 11, 2023, 00:58:54 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pokazuje prawidlowe, jezeli prawidlowo skalibrujesz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 11, 2023, 12:19:55 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1177
Mam taki UKP w E36. Sprawuje się bardzo fajnie. Liczy osobno spalanie LPG i benzyny. Kalibracja bardzo prosta do przeprowadzenia. Sporo funkcji
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 11, 2023, 13:05:37 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Kiedyś opiszę te zegary tutaj bo wpadły mi jakiś czas temu w śmiesznych pieniądzach. Przy okazji będę chciał sprawdzić czy idzie to pożenić z polonezowskim VSS.

Też bym takie chciał, do skrzyni Omegi by się przydały bo ten licznik z Saxo to nie zagrał u mnie - ale starałem się na 30% go uruchomić
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 11, 2023, 13:13:02 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
do skrzyni Omegi by się przydały bo ten licznik z Saxo to nie zagrał u mnie
W jakim sensie nie zagrał?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 11, 2023, 16:37:51 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
W sensie albo kupiłem na aleegro zjebany, albo go spaliłem przy próbach testach, albo wciąż nie umiem rozgryźć tych 3 kabli :P Gdzieś tam mam rozpiske, ale porzuciłem temat. Auto i tak stoi to może stać z niedziałającym licznikiem
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .