Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 19, 2023, 01:13:12 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Apropo alufelg. Szukam jakichś fajnych 14-stek do Moskwicza, interesują mnie wzory lat `80, "kanciate", żadnych obłości. Rozstaw bodaj 4x108. Może ktoś doradzić jakiś model, w miarę popularny i tani? Jakie auta miały zazwyczaj taki rozstaw, chyba głównie francuzy?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 19, 2023, 07:37:09 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
4x108 to tez ford
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 19, 2023, 08:46:26 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Audi 80 też ma 4x108 - ze starymi alufelgami jest taki problem, że jest ich bardzo mało. Jednak polskie drogi robią swoje  :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 19, 2023, 10:23:19 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to fakt, dużego wyboru nie ma, chyba że wiejskie wzory z 2005 roku. Z audi zauważyłem tylko jeden sensowny wzór, ale mają rozmiar 13, a w moskwiczu mam 14, i w miarę świeże opony letnie do nich. Cóż, pozostaje czekać i powoli szukać  <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 19, 2023, 11:51:59 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Powodzenia, jak zawsze szukałem felg do moich aut to nigdy nie było tak że jest to czego szukam, raczej mozolne regularne sprawdzanie ogłoszeń i czasem coś się trafi w normalnych pieniądzach.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 19, 2023, 16:58:55 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Dziwne ja mam tez obciete sprezyny i prosto stoi, a słyszałem legendy o przechylonych roverach

Akurat tutaj też może wychodzić na wierzch jakość wykonania FSO.
Kiedyś nie mogłem dojść do ładu z lekkim pochyleniem auta i okazało się, że sprężyna z jednej strony jest jakby głębiej osadzona w nadwoziu.



Na razie to jest tylko taka poszlaka, ale przy następnym razie jak będę miał sprężyny wyjęte, to pomierzę jeszcze odległości do belki zawieszenia i się wyjaśni czy faktycznie to jest problemem.

Powodzenia, jak zawsze szukałem felg do moich aut to nigdy nie było tak że jest to czego szukam, raczej mozolne regularne sprawdzanie ogłoszeń i czasem coś się trafi w normalnych pieniądzach.

Nie trudno się nie zgodzić, od jesieni szukałem sensownych felg do Volvo i jakiś straszny problem jest (za to ile świetnych kół w rozstawie 4x100 się przewinęło, jak na złość normalnie). Ciekawe fabryczne wzory rzadko się trafiają, a jak są to zazwyczaj totalny gruz do pełnej renowacji (co się ni jak nie kalkuluje). Skończyło się w końcu na felgach z Jaguara po delikatnych przeróbkach. Na to założone opony Uniroyal RainSport 5 i można nawijać kilometry.



A z FSO to przyszła dziś z Olkusza podpora wału zrobiona w poliuretanie. Do seryjnego auta chyba może być trochę za twarda (chociaż dawno nie miałem w rękach zdrowej fabrycznej, także ciężko mi porównać), zobaczymy jak się sprawdzi.



P.S. Już chyba wiem, jakiego koloru będzie wał...  <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2023, 17:03:57 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 19, 2023, 22:03:21 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj przyszedł dla mnie zestaw napędowy do WSKi. Tj. łańcuch, 2x zębatka, odkładka i nity. Dziś sobie to wymieniłem. Muszę po raz kolejny załamać rączki nad jakością zamienników do WSK. Patrząc na same zęby w dużej zębatce odniosłem wrażenie, jakby była wypracowana na podobnym poziomie co wcześniej zamontowany zamiennik z epoki. Druga rzecz to rozstaw otworów i bazowanie na piaście. Zaiste nie wiem jak można było zepsuć tak prostą rzecz... Jakoś trochę na chama trochę sposobem udało się zabić wszystkie nity na nowej zębatce. Do silnika trafiła za to zębatka 16z zamiast wcześniejszych 15z, także teoretycznie powinno się udać rozpędzić o zawrotne 6% więcej. Żebym tylko dał radę utrzymać te źrebaki <lol2>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 19, 2023, 22:14:31 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Aktualnie walczę z hamulcami, w sumie nic wielkiego wymiana cylinderków z tyłu i przewodów sztywnych, tyle że muszę robić pod chmurką a pogoda nie daje mi skończyć.  Przy okazji jak już temat zszedł na zawieszenie to jak u was wygląda przeróbka mocowań wahaczy w belce ? Znalazłem takie zdjęcie, ale w porównaniu do serii to widzę że będzie potrzebna interwencja ze spawarką a myślałem że wystarczy wywiercić nowe otwory <mysli>.


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 19, 2023, 22:35:15 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Zależy co chcesz uzyskać. Dla samego wyglądu (negatyw etc.) wystarczy zrobić fasolki jak na pierwszym zdjęciu ale tu kinematyka zawieszenia pozostaje bez zmian - koło na dobiciu idzie w pozytyw. Jak ma lepiej jeździć po zakrętach to wahacze maksymalnie rozsuwasz na boki i do góry (gdzieś powinienem mieć zdjęcie, później dodam) - wtedy koło nie gubi już negatywu przy ugięciu zawieszenia. Jak już masz belkę na wierzchu to pomyśl od razu nad przeróbką mocowania odboju bo po tej operacji to tak średnio jest na niego miejsce i wahacz uderza w jego mocowanie - jak sobie założysz wahacz do nowego mocowania to zobaczysz dokładnie o co chodzi. Po takiej przeróbce radzę jednak na początku potrenować i wyczuć auto bo zaczyna iść bokiem jak złe.

Edit: Swoje zdjęcia gdzieś posiałem ale fajnie pokazał to kolega Neon w tym wątku: http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=38565.msg733989#msg733989



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2023, 22:53:34 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 19, 2023, 23:18:37 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Dzięki za zdjęcia, widocznie nie kopałem zbyt głęboko.
Jak ma lepiej jeździć po zakrętach to wahacze maksymalnie rozsuwasz na boki i do góry
Dokładnie o to mi chodzi, auto na razie trzymam w stanie jezdnym, ale jak już poskładam mocniejszy silnik to przy okazji chcę ogarnąć zawias.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 21, 2023, 17:20:38 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj sprzedałem Daewoo Tico :) Poszło za 1500zł do handlarza który eksportuje je do Kirgistanu. Jeszcze przed sprzedażą, z kolegą który ma malucha zamieniliśmy się przednimi oponami ( na Tico miałem Navigatory z 2016 w ładnym stanie, na maluchu takie same Navigatory ale łyse i bardzo stare ).

Poloneza umyłem, poodkurzałem :) ależ niesamowicie fajnie mi się nim jeździ :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 22, 2023, 21:50:55 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 652
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Wyjechałem z garażu, umyłem na zewnątrz i w środku. Stwierdziłem że hamulce jak nie działały tak nie działają (pedał wpada w podłogę, wycieków brak, płyn jest) i z nowych usterek doszła niedziałająca tylna wycieraczka. Schowałem z powrotem do garażu, kolejne mycie za rok na wiosnę, ciekawe co w przyszłym roku dojdzie do ww usterek? Stwierdziłem również że miesiąc temu skończyła się ważność butli LPG, czyli nawet jeśli bym naprawił hamulce, to i tak auto przeglądu nie przejdzie. Miałem niby plan aby zrobić te hamulce i zaliczyć przegląd, ale już mi chęci przeszły, póki można płacić OC bez ważnego przeglądu, to niech stoi, a jakby coś się miało zmienić to  w przyszłości się  okaże co z nim zrobię (ogarnięcie przeglądu, albo złom)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2023, 21:57:02 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 22, 2023, 22:00:04 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Oto co następuje.
Wczoraj jadąc sobie wesoło WSKą, w pewnym momencie coś jakby stuknęło i silnik zaczął pracować na skraju zalania. 17 km wlokłem się do domu z prędkością rowarzysty... Wymieniłem dyszę na mniejszą i ponownie się przejechałem, zdecydowana poprawa, jednak przy pełnym ogniu czuć, że silnik zaczyna zamulać. Na razie opóściłem iglicę o 1 rowek, jutro zobaczę co to dało. Dodatkowo w czasie jednostajnej jazdy pojawiają się jakieś dziwne szarpnięcia. Muszę sprawdzić ustawienie zapłonu. Poza tym muszę jeszcze sprawdzić co się odjaniepawliło z ładowaniem - dziś wyładowałem aku praktycznie do zera. Sprawdziłem napięcia, bez świateł 12,6V ze światłami nie ma nawet 10V :/ także albo gdzieś coś nie styka, albo te zapłony CDI do pic na wodę fotomontaż.
Edyta:
A może to aku padł? Podłączony do prostownika po niecalej godzinie zrobił się ciepły. A napięcie na nim nie wzrosło. Czyli tak jakby miał zwarcie wewnętrzne.
Przekonałem się też, że mała zębatka z 16ma zębami  powoduje nieużyteczność 4 biegu. Mam nadzieję, że gdy ogarnę zepłon i skład mieszanki, to na 4 będzie się dało jechać te 80kilka km/h.

Na dokładkę szykują się przeprawy z Laluną. AC do nabicia bo chłodzi ledwo ledwo. W dodatku wróciła dość irytująca usterka - po ~100 km nie wiadomo dlaczego sprężarka przestaje działać. W przy niskich temperaturach to nie występowało lub nie dało się tego zauważyć. Co ciekawe, gdy wyłączę silnik i odpalę za 5 min, AC działa jakgdyby nigdy nic... Czytając w necie o przyczynach takiego stanu rzeczy jest kilka opcji, a każda bardziej kosztowna od poprzedniej :(
Zapomniałem napisać w ostatnim poście. Przy wymianie kół stwierdziłem wyraźne wyrąbanie tulei w tylnej belce - Sasic wytrzymał mniej niż 20k km... Najwyraźniej czas na poliuretany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2023, 22:32:41 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 22, 2023, 23:33:55 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Żaden poli. Kup tuleje spod znaku Swag czy Lemforder, tudzież coś zdecydowanie spod znaku Francuzów a zapomnisz o tym
Sasic to marka dla handlarzy. Dziś jest Panie nowe zamontowane. Co z tego będzie za miesiąc to to mnie guwno obchodzi
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 23, 2023, 00:57:29 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 883
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kup se normalne auto  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 23, 2023, 09:13:55 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1314
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Każde auto jest normalne. Tylko niektóre wymagają poświęcenia więcej uwagi.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 23, 2023, 11:29:06 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kup se normalne auto  <spoko>

Fajna porada na forum o polonezie  <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 23, 2023, 11:40:07 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Zapomniałem napisać w ostatnim poście. Przy wymianie kół stwierdziłem wyraźne wyrąbanie tulei w tylnej belce - Sasic wytrzymał mniej niż 20k km... Najwyraźniej czas na poliuretany.
Byś wszedł i poczytał temat na forum laguny (RLKP) to byś wiedział co kupić żeby nie robić tego 2 razy :P Ale rozumiem bo też to przerabiałem u ojca w L2 - delphi padły po 10kkm. Kup tuleje Hutchinson, które szły na pierwszy montaż i zapomnisz o temacie do końca życia tego auta w twoich rękach.

Kup se normalne auto  <spoko>

Fajna porada na forum o polonezie  <lol>

+1 :d
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 23, 2023, 12:44:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wczoraj sprzedałem Daewoo Tico :) Poszło za 1500zł
szkoda,ze nie dales linka na forum, bo za poltora kloca bym wzial,
na olx najtansze dwa kloce, watpliwej sprawnosci i daleko, a pewne erotico byloby dobrym przerywnikiem w poszukiwaniu JDMa,
do upalania po miescie dobra maszyna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 23, 2023, 14:09:58 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Odpalałem wrosta szesnachę po 10 latach stania.   Bak tragedia ale na butelce z paliwem odpaliła od strzała. Całe szczęście auto nie wygląda tak jak ten bak ma 70 tys przebiegu a silniczek chodzi równiutko. Będę próbował ten bak odratować bo fabryka z przegrodami ale wątpię żeby się udało bo mega dużo syfu w środku . Jakis neutralizator po płukaniu trzeba będzie spróbować wlać do baku i zobaczy się co z tego będzie . Wiem że raczej bak na szrot ale sami wiecie jak teraz wyglądają zamienniki ...









« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2023, 14:15:49 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "