Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #480 dnia: Lipiec 07, 2023, 19:05:48 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
https://www.youtube.com/watch?v=xiMP0b8e6hY Zrobiłem sobie pływające kierunki ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #481 dnia: Lipiec 14, 2023, 22:41:26 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://www.youtube.com/watch?v=xiMP0b8e6hY Zrobiłem sobie pływające kierunki ;-)
Lepiej byś zrobił jakbyś wkomponował je w lusterko, to wygląda troche "ch*"owo.

Z tego co zrobiłem. Oddałem klamoty z kadeta do piaskowania. Dziś odebrałem, wziąłem się za podkładowanie i... pupa. Utwardzacz zwarzył się w czasie malowania... części wyglądają jak po burzy piaskowej. Także jutro powtórka, tym razem ze świeżym utwardzaczem do podkładu.

W lalunie ostatnio zmieniłem zacisk, który od jakiegoś czasu niedomagał. Ręczny znów działa, nożny też wyraźnie się poprawił. Stary zacisk oddałem na gwarancję. Przy okazji stwierdziłem, że tuleje w tylnej belce wyziąnęły ducha całkowicie. Także po wypłacie wlatują oryginały.

Dziś wyciągnąłem Kombi po dłuższym postoju. Chyba go przypiliło, bo zmoczył się od razu po przejechaniu progu garażu. Diagnoza - poluzowana opaska na wężu od pompy paliwa, co w sumie jest dziwne - cześniej nie ciekło.

Ostatnio opłacilem OC za Kombi - 20 zł taniej niż przed rokiem. Oczywiście nie PZU.

Byłem ostatnio kupować samochód z kuzynem. Stary trup bo stary trup, ale na prawdę fajny samochód. Peugeot 406 po lifcie 1,8 z LPG. Choć wygląda na dziadkowóz jest nadspodziewanie zaawansowany tachnicznie i bardzo przyjemny w prowadzeniu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #482 dnia: Lipiec 15, 2023, 07:14:03 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Lepiej byś zrobił jakbyś wkomponował je w lusterko, to wygląda troche "ch*"owo.

Już byli tacy i to dopiero wyglądało ch*owo ... Wolę to niż sobie el lusterka ciąć ... Odwidzi mi się to założę zwykłe a tak to lusterko rozdupczone w iment ...

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #483 dnia: Lipiec 15, 2023, 12:02:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie no, to dzieło sztuki to faktycznie jak pięść do nosa.  Ale na necie są uniwersale,  pływające,  przyklejane w formie czarnego paska. Przynajmniej widać byłoby,  że rzeczywiście coś "plywa".

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #484 dnia: Lipiec 15, 2023, 20:32:08 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nie siada do malowanych lusterek będzie odstawać . Prędzej myślę coś z oświetleniem taki ala światłowód jak w nowych autach  pod parapetami  i może na konsoli środkowej ale najpierw wiązkę z minusowego atu muszę wrzucić bo się odbija mi się  czkawką przeróbka z plusowej na minusową ... Na zimę musze wypruć wnętrz całe i się tym zająć ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2023, 20:45:31 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #485 dnia: Lipiec 16, 2023, 02:08:41 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wolę to niż sobie el lusterka ciąć ... Odwidzi mi się to założę zwykłe a tak to lusterko rozdupczone w iment ...
Ale lusterko elektryczne od zwykłego różni sie tylko jednym elementem, który jest "wyjmowalny" i uniwersalnym silnikiem występującym w 90% samochodów :) także nie masz sie czego obawiać. Obudowa lusterka w zwykłym i elektrycznym jest taka sama. Ogólnie dziwna sprawa, że jeszcze nikt ze środowiska fso co zajmuje się drukiem 3d, nie ogarnął tematu i nie produkuje tych mocowań, dzieki którym ze zwykłego lusterka, można zrobić oem fso elektryczne :D

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #486 dnia: Lipiec 16, 2023, 07:13:49 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Ogólnie dziwna sprawa, że jeszcze nikt ze środowiska fso co zajmuje się drukiem 3d, nie ogarnął tematu i nie produkuje tych mocowań, dzieki którym ze zwykłego lusterka, można zrobić oem fso elektryczne :D

Jak to nie ogarnął? ;>



Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 16, 2023, 12:20:47 pm »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Ogólnie dziwna sprawa, że jeszcze nikt ze środowiska fso co zajmuje się drukiem 3d, nie ogarnął tematu i nie produkuje tych mocowań, dzieki którym ze zwykłego lusterka, można zrobić oem fso elektryczne :D

Ja mam przerobiony ten uchwyt własnoręcznie. Wystarczy wyrównać powierzchnię i nawiercić trzy dziurki. Później zamontować lusterko na taśmę dwustronną i voila - jeżdżą już 3 lata. Mechanizm z Golfa 3 i uchwyt na lusterko z tego auta, docięte na wymiar lusterka Poloneza + maty grzewcze.



Ja z piątku na sobotę wymieniałem most z 3.9 na 4.1, razem z heblami z bębnów na tarcze.



na 4.1 taki żwawszy się na dole zrobił ;), ale główny powód tej zmiany czyli cichsza praca tego elementu napędu nie została spełniona. Dam mu jeszcze tydzień - jeśli się nie rozjeździ to w sobotę znów zmiana na 3.9.
Heble wrzuciłem, bo bębny na tyle trochę słabo mi wyglądały, a jeszcze nie przygotowałem sobie zestawu do tarcz 251mm na zacisku z alfy. Po rzeźbach z przodem po prostu chciałem coś plug and play. Tu się to jedynie sprowadzało to zarobienia sobie przewodu hamulcowego pod bendiksa z jednej strony. Oczywiście i tu się pojawiły problemy z odpowietrznikami itd, ale stwierdziłem, że kupię nowe SKV. Mam tej firmy zaciski w Volvo, jeżdże drugi rok bez problemów - jestem ciekaw czy nowe zaciski z bendiksa dadzą radę.

PS: tak wiem, że tarcze załozyłem na odwrót. Była 2 w nocy jak to dłubałem. Na drugi dzień przerzuciłem tarcze tak jak być powinno.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 16, 2023, 15:06:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak to nie ogarnął? ;>
Tak z ciekawości, ktoś to robi i sprzedaje?
Ja mam przerobiony ten uchwyt własnoręcznie. Wystarczy wyrównać powierzchnię i nawiercić trzy dziurki. Później zamontować lusterko na taśmę dwustronną i voila - jeżdżą już 3 lata.
Miałem podobnie zrobione w starym caro. Mechanizmy z jakiegoś opla, czy czegoś. bez znaczenia, bo większość jest to samo, jak piszą wyżej. Sterowanie z poloneza, kostki z poloneza atu od oświetlenia kabiny, bo instalacja wykorzystana orginalna z atu, a tam są takie kostki. Trzeba by kiedyś to wstawić znów do plusa, bo przełącznik jeździ już dawno na swoim miejscu, tylko lusterka dołożyć i kostki podpiąć. Maty mam kupione orygninalne do poldka i leżą.
główny powód tej zmiany czyli cichsza praca tego elementu napędu nie została spełniona. Dam mu jeszcze tydzień - jeśli się nie rozjeździ to w sobotę znów zmiana na 3.9.
Że też ci się chce, ale nie dziwię się, bo to wycie, jeśli oczywiście jest już skrajnie potężne, to nic fajnego. Przydało by się mieć jakiegoś drugiego poloneza, zaślepionym układem hamulcowym na tylne koła, żeby się nie bawić w odpowietrzaniem, tylko szybko wrzucić most, koła i przejechać na jakimś spokojniejszym odcinku drogi, żeby się nagrzał i wszystko by wyszło. Przede wszystkim, to przydała by się tam jakaś normalna miarka poziomu oleju, lub jakiś "wziernik" żeby na szybko spojrzeć. Powinno być coś w tylnej pokrywie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #489 dnia: Lipiec 16, 2023, 17:03:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zaślepionym układem hamulcowym na tylne koła, żeby się nie bawić w odpowietrzaniem
takie zaslepienie to 5min roboty, wiec zaden problem,
na samym przodzie pol roku jezdzilem (bo musialem) i generalnie bez roznicy, wiec smialo mozna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #490 dnia: Lipiec 16, 2023, 19:43:25 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Tak z ciekawości, ktoś to robi i sprzedaje?

Są firmy które drukują 3D jeśli im pliki wyślesz nawet pojedyncze sztuki  https://www.pcbway.com/?adwgc=666&campaignid=172480651&adgroupid=8787904531&feeditemid=&targetid=kwd-297443275619&loc_physical_ms=20852&matchtype=p&network=g&device=c&devicemodel=&creative=347469560617&keyword=pcbway&placement=&target=&adposition=&gclid=Cj0KCQjwqs6lBhCxARIsAG8YcDjyHJBjcxPkdQ2OQnr7A8oNKYd-ka9XG-c0fblr_Qr9N7sNIiKXWP8aAs6YEALw_wcB z tego co kojarzę międzynarodowo też drukują ale trzeba by więcej osób żeby się opłacało wysyłki chodź w PL myślę też byś coś znalazł .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #491 dnia: Lipiec 16, 2023, 20:41:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Z elementów typowo do poloneza, które by trzeba dorobić, to samo "łoże" silnika i ewentualnie (dla ortodoksów) zaślepka lusterek. Sam element, do którego kleimy lusterko, to nawet nie musi być dokładnie taki sam. Z byle jakiego auta można pozyskać i ewentualnie przyciąć, gdyby było za duże. Na mocnej taśmie i tak utrzyma. Ale jak pisze kolega wyżej, na tym mocowaniu z lusterek manualnych normalnie się robi. Jak głosi stare ludowe przysłowie, jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Tam w środku i tak nie widać, co tam jest zrobione. Raczej skupiłbym się na rzeczach, których nie da się tak łatwo obejść, jak np. przyciski grzania dupy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #492 dnia: Lipiec 16, 2023, 21:52:45 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
14 dni - 9045km Polonezem po Europie. Złombol 2023 szczęśliwie ukończony.

Auto dobiło do 242kkm. Teraz czas na zasłużony odpoczynek oraz gruntowne sprzątanie i pranie foteli.

No i w końcu muszę zdecydować, co robić z silnikiem, bo już strasznie słaby się zrobił.

Hiszpańskie upały (powyżej 40*C) ostro dały się we znaki układowi chłodzenia.

Gaz w Europie cholernie drogi - Niemcy, Francja ~1 euro. W Portugalii udało się znaleźć za 0.69e

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #493 dnia: Lipiec 16, 2023, 22:14:10 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Tak z ciekawości, ktoś to robi i sprzedaje?
Projekt 3D ogarnąłem sam, druk zleciłem, na jeden zestaw (podstawy mechanizmu regulacji lustra) już jeden chętny się znalazł.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #494 dnia: Lipiec 16, 2023, 22:26:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to gratuluję chęci. Z czasem pewnie chętnych przybędzie, bo z doświadczenia wiem, że multum ludzi woli zapłacić za coś, co po prostu zamontuje i tyle będzie roboty, zamiast się bawić w jakieś "druciarskie" przeróbki. Szkoda, że to nie jest tak, jak pokazywali w filmach s/f, gdzie można było tworzyć wszelakie rzeczy, nie tylko plastikowe. Wyobraźcie sobie możliwość "wydrukowania" np gotowego tłoka, lub innego elementu. Problem braku części, rozwiązał by się natychmiastowo. I cyk, komplet nowiutkich drzwi do poloneza, tudzież innych elementów.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #495 dnia: Lipiec 16, 2023, 23:06:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś na ten przykład taki traf mi się trafił, że podczas jazdy WSKą odkręciła się od wałka sprężyna sprzęgła. Nie wiem jak to wgl. było możliwe, ale jak widać nie ma rzeczy niemożliwych. Tak czy inaczej wziąłem się za rozebranie i okazało się, że prócz w/w usterki, do zmiany jest dosłownie całe przeniesienie napędu w obrębie sprzęgła. Teraz stoję przed dylematem. Wyciągać silnik i robić kompleksowy remont i już teraz zakończyć sezon, czy zrobić  to co niezbedne i jeździć dalej? <mysli>
Szkoda też, że nie poczekała do przeglądu, tylko wysypała się kilka dni przed :/

Kadet w podkładzie. Pytanie do forumowych lakierników, ile czekać na dobre uleżenie się lakieru zanim zacznę szlifowanie? Tydzień, 2 tyg., miesiąc?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2023, 23:12:03 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #496 dnia: Lipiec 17, 2023, 11:26:30 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Lakier czy podklad chcesz obrabiać?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #497 dnia: Lipiec 17, 2023, 13:09:48 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
biorę się za składanie silnika po upg w GSI , jak tylko o tym myślę odrazu się odechciewa
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #498 dnia: Lipiec 17, 2023, 16:13:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Lakier czy podklad chcesz obrabiać?
Lakier podkładowy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #499 dnia: Lipiec 17, 2023, 16:22:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Peugeot 406 po lifcie 1,8 z LPG. Choć wygląda na dziadkowóz jest nadspodziewanie zaawansowany tachnicznie i bardzo przyjemny w prowadzeniu.
XU7 czy EW7  ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.