Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 02, 2023, 12:14:02 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
mój pękł między 1 a 4 na spawie od góry.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 02, 2023, 12:22:04 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Czyli pękają. Dziwne bo dosyć z grubej rury są zrobione i myślałem że nie będą tego robic. Nie to co np rurowe zamienniki do civica które pękają od patrzenia na nie (wiem bo mam).
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 02, 2023, 12:59:56 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
mój był owinięty bandażem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpień 02, 2023, 21:37:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
nie rozumiem dlaczego ktos mialby sie cieszyc z usterki w Polonezie
Ja też, ale są tacy, którzy cieszą się z czyichś niepowodzeń i myślą, że ich niepowodzenia będą cieszyć innych.

Ja takie osoby też znam - wejdź na fb na grupki, i poczytaj dyskusje, choć to się nie tyczy tylko polonezów ;)

Diagnoza - łapa sprzęgła wypadla/nie byla założona na kulkę-blokadę, i uderzyła w koło zamachowe, a silnik chciał się kręcić dalej = ukreciło wał korbowy. No więc jestem w ładnej dupie; mam tylko nadzieję, że silnik, który od jutra rana przyjdzie do mnie na lawecie z Zabrza, będzie w stanie mnie dowieźć na miejsce i w jednym kawałku przewieźć z powrotem do Katowic; nic nie sprawiło by mi większej radości w tej chwili, jak to, że w piątek mógłbym zamiast schowka na miotły w hostelu zobaczyć morze... Póki co największe schody mi robi mechanik, ale mam nadzieję, że da radę wyjąć i włożyć drugi silnik zamiast aktualnego.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #544 dnia: Sierpień 02, 2023, 21:56:20 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
O kurde masakra  :( . Jak to w ogóle możliwe, łapa nie powinna oprzeć się o łożysko wyciskowe ? Chyba że docisk się rozwalił . Szkoda silnika po remoncie, ile przejechał do awarii ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #545 dnia: Sierpień 02, 2023, 22:10:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to blaszana lapa ma taka sile, zeby "pęknąć" wal korbowy
dziwna sprawa,

obawiam sie, ze poszedles zla droga - kupowanie na szybko nowego silnika i uzaleznianie sie od checi/skutecznosci warsztatu, gdy odliczasz godziny do konca urlopu to duze ryzyko i nadwyrezanie nerwow,
lepiej bylo odholowac auto do domu lub jakiegos pewnego miejsca (a w drodze powrotnej do domu) i przesiasc sie na inne w celu kontynuowania urlopu,
zwlaszcza,ze przeciez ten silnik musisz zabrac ze soba, bo masz blok po remoncie, wiec lepiej wymienic w nim wal niz robic cylindry w nowym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #546 dnia: Sierpień 03, 2023, 00:05:16 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
majonez, jakieś ponad 60kkm, autem od kupna sumarycznie zrobiłem ok. 80kkm. Pierwszy raz był na lawecie.

silnik pewnie będzie śmigał dalej, zabieram go ze sobą. Na bank luźno latająca łapa uderzyła w zamach, widać to po lapie, śrubie koła zamachowego i samym kole, no i zablokowała wał.

KGB, jak trzeba coś robić szybko i pod presją, to się czasem podejmuje różne decyzje. Czy dobre, dowiem się pojutrze. Na razie idę się upić pod żabką w Słonecznym pierdziszewie bo i tak jutro nie mam co robić oprócz czekania, dobranoc
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #547 dnia: Sierpień 03, 2023, 00:20:00 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Z Zabrza? Od Jarosława Iwaniaka? Ciekawe czy będzie dobry ten silnik bo np moj "dobry stan" a jego "dobry stan" to zupełnie inne znaczenia, a brałem od niego parę rzeczy i prawie zawsze były to wg mnie "ujowe stany" . np laminat do trucka na tył, dla mnie śmietnik (popękany po całości zelkot na zewnątrz, połamane boki), a dla niego dobry stan. Miska olejowa od gsi dla niego dobry stan, dla mnie mierny+(powgniatana, zardzewiała)
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #548 dnia: Sierpień 03, 2023, 06:14:25 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdy sobie czytam, jak w trasie posypał się polonez jeden z najbardziej znanych tutaj z bezawaryjności, to cieszę się, że mój nie jeździ, bo pewnie też w dłużsą trasę wybrałbym się nonszalancko, bez stresu i z pełną pewnością co do niezawodności, jak lublinem, a z moim szczęściem, taką awarię wyłapałbym już przy pierwszej takiej wyprawie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2023, 06:19:22 am wysłana przez mp79 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpień 03, 2023, 10:29:01 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Z Zabrza? Od Jarosława Iwaniaka?
Też miałem przyjemność.
Wysłał mi paczkę, która miała iść do kogoś innego. Musiałem wysyłać dalej. To było ok 3 lat temu ...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 03, 2023, 10:56:30 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Diagnoza - łapa sprzęgła wypadla/nie byla założona na kulkę-blokadę, i uderzyła w koło zamachowe, a silnik chciał się kręcić dalej = ukreciło wał korbowy.
Kurde, przykra sprawa. Ale raczej podejrzewałbym zbieg okolicznosci i jakies zmeczenie materialu walu. Zreszta, lapa zablokowala wał, a reszty napedu nie? Pamietam jak kiedys w 1.9 jtd zapomnialem zdemontowac blokady kola zamachowego (samorobka z katownika). Przy montazu skrzyni spadla na sam spod dzwonu, a ja jej nie zauwazylem. Przypomnialem sobie o niej dopiero jak w czasie jazdy zaczela dzwonic obijajac sie od docisk, a po chwili wybijajac okienko w skrzyni biegow... Skrzynia smietnik ale silnik z dociskiem jezdza do dzis.
Wał w tym silniku nie był jakis "nowy" przypadkiem?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 03, 2023, 11:52:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gdy sobie czytam, jak w trasie posypał się polonez jeden z najbardziej znanych tutaj z bezawaryjności, to cieszę się, że mój nie jeździ, bo pewnie też w dłużsą trasę wybrałbym się nonszalancko, bez stresu i z pełną pewnością co do niezawodności, jak lublinem, a z moim szczęściem, taką awarię wyłapałbym już przy pierwszej takiej wyprawie...

Cóż, jak się jeździ bez awarii w trasie praktycznie od 10 lat, człowiek się do tego przyzwyczaja i zapomina w ogóle o takiej możliwości. Miałem zonk; szkoda tylko, że w takim miejscu, a nie bliżej domu, czy po prostu jak się przemieszczam od punktu A do punktu B w okolicach Śląska, czy na Lubelszczyźnie. A skoro psują się nawet satelity i promy kosmiczne za miliardy dolarów, czy jak rok temu - nowiutki airbus, w którym wykrzaczył się kompletnie komputer pokładowy, przez co spędziłem razem z resztą pasazerów dobę na lotnisku, a o 6 rano oglądałem przez szybę, jak odholowują nasz samolot, który kosztował krotność mojego poloneza, to przestałem się już dziwić, że i on mógł odmówić posłuszeństwa. Przecież to tylko mechanika/elektronika, ma prawo do awarii. Ciekawe, czy w sprzęcie lotniczym również stosuje się cynę bezołowiową?

Wczoraj dokładnie na tym samym wiadukcie posypał się suv z 5-osobową rodziną, i jak jedliśmy obiad, obserwowaliśmy, jak 5-osobowa rodzina najpierw czeka, a potem ten sam gość, co po nas, podjeżdża po nich lawetą. Trójkąt bermudzki? Teraz więc w kolejce oprócz nas, jest kolejny klient, który chciałby szybko dojechać nad morze. Na placu u mechanika jest multum samochodów - wiadomo, jak ma lawetę, to klienci się szybko mnożą. Mam tylko nadzieję że jutro uda się mu włożyć silnik; zadeklarowałem chęć do pomocy, jakby brakowało rąk do pracy, liczę na wyjazd jutro. Najgorzej w takim wypadku siedzieć bezczynnie i czekać, nie mając nic do roboty ;/

Z jednego mogę sie cieszyć - szybko zorganizowano silnik "pożyczony", póki co zapłaciłem jedynie 230zł za przesyłkę silnika na palecie plus 250 za lawetę.

Sławek - wał miał trochę najechane. Nie pamiętam, z jakiego auta był wyjęty, ale wyszedł 2 szlif. Ślady uderzenia łapy jak pisałem są i wyraźnie widoczne na zamachu, jak i na śrubie, łapie. Zresztą, na początku walczyłem ze sprzęgłem, pedał był w podłodze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2023, 11:57:14 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 03, 2023, 13:35:55 pm »

Offline Mat

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.9 GLD
Jak robicie sprzęgło to do sprawdzenia sworzeń i łapa sprzęgła, jeżeli wam wypada, źle pracuje  i ciężko sprzęgło chodzi, jeżeli te elementy są zużyte łapa praktycznie sama wychodzi, jak dobre to siedzi solidnie i trzeba użyć siły żeby ją zdjąć, po montażu posmarować te kulkę, na linku nowy sworzeń łapy i taki po przebiegu 250 000 plus.Łapa też się wyciera w tym miejscu pracy z kulką, więc czasami sam sworzeń nie wystarczy https://zapodaj.net/plik-2gt5mnxaTt
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2023, 13:39:33 pm wysłana przez Mat »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 03, 2023, 17:01:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzieki,sprawdzę ten sworzeń. Sprzegło pracowało bardzo lekko, można było naciskać ręką, łapa spawana-wzmacniana w miejscu, gdzie lubi najczęściej pękać.

Łapa założona na sworzeń wczoraj,jak miałem dostęp do skrzyni trzymała się mocno,trzeba było ją zrzucać, podważając śrubokrętem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 03, 2023, 19:06:41 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
mój pękł między 1 a 4 na spawie od góry.
O tak Twój pękł? Wyczyscilem i pięknie pomalował termo farbą i kurde teraz będę musiał spawać ten szajs
(W sumie to nie wiem czy mi pękł czy już był pęknięty, ale chyba to drugie bo u mnie dosłownie 10minut chodził łącznie silnik na tym kolektorze, dodatkowo łącznik elastyczny wspawalem za kolektorem więc nic nie pręży)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2023, 19:09:48 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 03, 2023, 20:42:58 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
dokładnie w tym miejscu. Co ciekawe nie mogłem znaleźć źródła. Dopiero dymiarka pokazała gdzie są dziurki.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 03, 2023, 21:06:21 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Czyli jakiś bubel FSO zrobiło. Znowu  <lol2> :d <rotfl2>
Gdyby nie był pomalowany pewnie też bym nie widział :D
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 05, 2023, 22:10:35 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wziąłem kombi na przejażdżkę, dopompowałem koła i stwierdziłem, że czas już pomyśleć o jakiś  15" do atu i wielosezonowym 14" do kombi.

W prawdzie nie jest to mój samochód, ale zacząłem robić "starter pack" do wspomnianego kilkanaście postów wcześniej peugeota 406. Jak patrzę na kunszt francuskich samochodów to serduszko rośnie. Wszystko pomyślane tak, że wageny i inne wynalazki mogą co najwyżej buty czyścić. Do prawie wszystkiego dostęp bardzo dobry. Generalnie cud miód i orzeszki <ok> Ale wracając do tematu, dziś wymieniłem w nim olej w skrzyni, silniku, filtry. W poniedziałek ruszam z rozrządem, hamulcami i całą resztą. I jeszcze będę odwracał butlę LPG, bo zamontowana do jazdy na wstecznym <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 06, 2023, 23:56:23 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Robił ktoś ostatnio wymianę łożysk w skrzyni ?
Coś pasuje ze współczesnej produkcji ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 07, 2023, 08:25:30 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nachi. Japońskie łożyska, u mnie spisują się kozak. Zalałem olejem 80w90 GL5 i jest miodzio. Znaczy się bardzo dobrze. Żeby ni było że miodu tam dolalem 😁
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)