Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #640 dnia: Sierpień 22, 2023, 18:58:20 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Przestańcie pisać prawdę o posiadaniu poloneza, bo mój już prawie rok stoi odłogiem i ja tu potrzebuję motywacji 😂
Dzisiaj przejechałem się lublinem do Wasilkowa i z powrotem. Fajnie mimo wszystko mieć polskie auto, które co prawda jeździ jak jeździ, ale zawsze wiesz, że jak odpaliło, to wszędzie cię dowiezie... 😊
Niestety, pedał hamulca znowu zaczął twardnieć. Myślałem, że takie rzeczy dzieją się podczas postoju, a tymczasem pojawiło się stopniowo w trakcie tej niespełna trzydziestokilometrowej trasy...
Skoro stoi to niech dalej stoi. Lepiej się jeździ polonezem w myślach niż w realu  <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> podoba mi się to auto i chciałbym mieć jeszcze z 3-4, bo tak, żeby stały  <rotfl2>  no ale trzeba być realistą że jeździ to to tak sobie   :P i na daily lepiej mieć coś nowszego
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 19:00:45 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #641 dnia: Sierpień 22, 2023, 19:23:12 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A ja dla odmiany od stycznia praktycznie na codzień latam 1.4 96 i jak narazie jedyna awaria to przetarta linka gazu koło domu, zrobiłem w tym roku 13 tys km ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpień 22, 2023, 19:40:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Lepiej się jeździ polonezem w myślach niż w realu
He he he... Silisz się na szyderę, ale coś w tym rzeczywiście jest... 😄

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpień 22, 2023, 21:12:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nadal cały czas jeżdżę Polonezem na co dzień. Dziś zrobiłem prawie 200km, sprawuje się dobrze, jestem zadowolony :)

Za to jestem bardzo niezadowolony z preparatu Mike Sanders Korrosionsschutzfett, jakie to jest gówno  <blee> żałuję, że dałem się na to namówić. Non stop się leje, ktoś pomyśli, że super, jak ciągle jest "żywe" otóż wcale nie super, bo z drzwi pasażera wypłynął już całkowicie, tak, że są w środku praktycznie suche i należałoby powtórzyć ich konserwację ( co zrobię, ale na pewno nie tym już ) natomiast lewa strona drzwi kapie obficie jak tylko auto postoi na słońcu, preparat spływa tak obficie, że o jego zacieki pobrudziłem sobie spodnie wsiadając do auta  ;-| ( na szczęście szybka interwencja płynem do mycia naczyń i szczotką i spodnie uratowane ) a w tylnych drzwiach... pozatykał otwory od dołu. Jedyny plus jest taki, że drzwi od dołu są konkretnie tłuste. Natomiast porównując z elementami zakonserwowanymi Noxudolem to Noxudol wg mnie lepiej robi swoją robotę. Też jest nadal "żywy" nie wysechł, ale nie płynie chamsko jak Mike Sanders, a pełza, skutecznie zalepiając wszystkie spoiny itp. Podoba mi się sposób jego działania, jeżeli nawet gdzieś coś popłynie, to ułamek takiego płynięcia o jakim mowa w przypadku niemieckiego środka. Człowiek uczy się na błędach. Tak naprawdę powinienem wiele rzeczy w Polonezie poprawić, ale... nie mam na to czasu, bo muszę czymś jeździć do roboty bo jak zaczynam lub kończę koło 23-24 to bez auta ani rusz, a po drugie... psychicznie nie mam na to siły  <blee> jak sobie pomyślę ile to jest roboty, wiem, że będzie to trzeba zrobić i nie ucieknę przed tym, ale na pewno nie w tym roku ( ale jak chcę żeby skończyło się na delikatnych poprawkach, to w 2024 a najdalej w 2025 trzeba wyczyścić cały spód i zakonserwować jeszcze raz )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 21:15:05 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpień 22, 2023, 21:43:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przy starym samochodzie - żeby był nie wiem jak dopieszczony - zawsze będzie coś do roboty. Przy nowym zresztą też - choćby głupie mycie, sprzątanie, hydrofobizacja... Co tu mówić , kiedy w nowym ducato poprawiłem już nawet dwie fabryczne niedoróbki...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpień 22, 2023, 21:46:00 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Za to jestem bardzo niezadowolony z preparatu Mike Sanders Korrosionsschutzfett
Najgorsze że niszczy elementy gumowe.
Mi zrobiły się odbarwienia na plastikowych progach, tam gdzie kapał.
W Opirusie dla odmiany zmył się z całego zawieszenia.
Więc też chyba spróbuję czegoś nowego.
Jedno jest pewne. jeśli jest już korozja i chcesz ją zatrzymać, a nie ma tam wody z piaskiem to majk działa idealnie. Gnił mi wlew po montażu lpg , omazałem w koło z pędza sandersem i 5 rok spokój.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpień 22, 2023, 22:03:58 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
A ja dla odmiany od stycznia praktycznie na codzień latam 1.4 96 i jak narazie jedyna awaria to przetarta linka gazu koło domu, zrobiłem w tym roku 13 tys km ;)
To trochę lepiej niż ja, spojrzałem na historię mojego pojazdu i wychodzi że od 02.03.(przegląd okresowy) do dzisiaj zrobiłem ~9 tys. km.
Jeżdżę Polonezem na co dzień (no może z wyjątkiem tych upałów pow. 30st. :-)) i nie stękam... <cwaniak2>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpień 22, 2023, 23:22:03 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Tzn. ja swoim non stop nie jezdze, bo mam jeszcze dupowoz do kompletu, i bywa ze polonez stoi czasem tydzien-dwa nieuzywany, ale mimo to polonezem wiecej zrobiłem w tym roku niż dupowozem  :d

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpień 24, 2023, 12:17:01 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Pojechalem Truckiem na przegląd. Koleś ogolnie był pod wrażeniem hamulców. W końcu 284 i duży bęben robi robotę  <cwaniak2> Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Postawiłem go przed wjazdem na stację, poszedłem do biura, koleś wsiada i uj. Nie chce zakręcić :/ chyba rozrusznik się albo nagrzał albo pada. Co ciekawe tyle razy odpalałem go nagrzanego na podwórku u mnie i ani razu się to nie zdarzyło 😁😆
Gdyby nie to że grają panewy że jprdl i most jest rozjebany, i to napewno od satelit idą drgania itd, zwłaszcza na zakręcie to czuć, to by się nawet całkiem ok jechało (jak na wóz drabiniasty 😆)
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:31:46 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Moje felgi przyciągają wzrok przechodniów 😆 ale przydałoby się trochę obniżyć zawieszenie. Może w zimę się tym zajmę  <cwaniak2>



A dziadek diagnosta na stacji diagnostycznej "panie coś Pan tutaj jakims mirafiori przyjechal"  ;-|  <rotfl2>

Czemu złote felgi? Bo akurat takie były tanio na sprzedaz nowki sztuki, bo ktoś zamówił na swój rozmiar i fabryka inne wymiary zrobiła. Ale do mojego trucka idealne  <cwaniak2> miałem to złoto prysnąć guma w sprayu w jakiś gunmetal, ale po założeniu wydaje mi się że pasuje do zielonego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 13:37:35 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:53:43 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Czemu złote felgi? Bo akurat takie były tanio na sprzedaz nowki sztuki, bo ktoś zamówił na swój rozmiar i fabryka inne wymiary zrobiła.
Nie mów, że przypadkiem trafiły Ci się repliki Watanebe :P Zayebiste koło :d
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpień 24, 2023, 14:01:41 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Te konkretnie to jr19. 16x9 et -8 o ile dobrze pamietam, idealne pod wąski zawias. Za komplet nówek dałem coś około 1600zl i do tego dali śruby plywajace też jr i pierścienie centrujace. Więc chyba dobra cena. Opony kosztowały więcej 🤣 tył 225 przód 205 wzmocnione xl

Podczas jazdy okazało się że termostat do wymiany. Jak stoi to łapie temp 90 stopni, ale jak jadę to wskazówka spada tak na oko na 75-80stopni i to już przy prędkości 50-60km/h. Chyba że to ten wczesny termo tam siedzi. Nie zwróciłem uwagi w sumie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 14:22:57 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:07:13 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzisiaj kolejny raz odpaliłem sobie lublinka. Tym razem - by skoczyć po płytę MDF. Trasa podobnej długości, co poprzednio, a nigdzie po drodze ani wtedy, ani teraz,  żadnego innego lublina nie udało mi się spotkać...
Przy okazji - pojedyncze stuknięcie w podwoziu, słyszane głównie przy objeżdżaniu wyspy centralnej na rondzie, okazało się pochodzić nie z mostu - jak to cały czas podejrzewałem - lecz gdzieś z przedniej osi. Będzie z tym trochę zabawy... Gumy na końcówkach drążka - już dawno pouszkadzane. Nigdy nie chciało mi się sprawdzać, czy mają smar. A sam drążek - też zardzewiały... 😑

PS. Chciałem dziś, wbrew demotywacjom, wrócić do tematu Trupka, i trochę go porozbierać, bo wymaga łatania grodzi w rejonie sondy lambda i skrzyni biegów. Niestety, inne obowiązki oraz niepołączona z nimi obecność osób trzecich - zniweczyły moje plany w tym zakresie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 21:11:24 pm wysłana przez mp79 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:10:08 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Za to ja Lubliny w ruchu codziennym widzę nader często, jest to najczęściej spotykany przeze mnie na drodze polski samochód :)

Dowiedziałem się, że u lakiernika akumulator w Subaru padł na amen. Jutro po niego jadę i zamówi się nowy

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:14:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Za to ja Lubliny w ruchu codziennym widzę nader często, jest to najczęściej spotykany przeze mnie na drodze polski samochód
Jest kilka sztuk, które i ja systematycznie widuję, ale na dzień dzisiejszy da się je policzyć dosłownie na palcach jednej ręki.
Co oczywiste, nie codziennie je spotykam.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #655 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:28:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja też sporo lublinów widuje, czasem nawet jedynki się trafiają, jedną często widuje w groszkowym kolorze jak na 125p i polonezach.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #656 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:45:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Groszkowy musi śmiesznie wyglądać na lublinowej budzie 😁

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #657 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:54:10 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
W Poznaniu sporo Lublinów jeździ; w różnych wersjach nadwozia. Generalnie prawie codziennie jakiś się trafi po drodze itp.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:26:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Groszkowy musi śmiesznie wyglądać na lublinowej budzie 😁
Czy ja wiem?

To jest (był) dosyć często spotykany kolor na Lublinach, a na Żukach, to już w ogóle. W wojsku np, było bardzo dużo lublinów w tym kolorze. U mnie w jednostce żandarmeria tym jeździła, a i w ogóle było kilka na stanie.
Pierwsze Lubliny w 93 roku, wychodziły praktycznie tylko w kolorach białym i czerwonym i bodajże tylko w wersji skrzyniowej, bo furgon się nieco "spóźnił".
Co do częstotliwości spotykania lublinów, to wbrew pozorom, jeszcze ich trochę jeździ i to nie tylko złombolowe, no bo Żuki, to raczej już tylko w rękach pasjonatów i złombolowców, choć ja osobiście trzymam trochę z sentymentu i pasji, a trochę jako okazyjny transport "towarów". Płacę za niego 350 pln OC, wiec w sumie, jak za poloneza. No i trochę szkoda mi się go pozbyć. Jednak człowiek ma nasrane w głowie na punkcie tych polskich gratów.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:58:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to nie jest groszkowy, tylko miętowy - jak juz jestesmy przy damskiej nomenklaturze,
groszkowy to bylby jak ta trawa na ktorej stoi lub plotek w oddali
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.