Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #700 dnia: Wrzesień 02, 2023, 21:21:25 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zrobiłem Truckiem pierwsza dłuższą trasę od remontu. Trasa Wawa-Krasnik, ale nie ekspresowka tylko przez Puławy i Deblin, czyli wiejskie drogi plus miasteczka. Spalanie na 200km wyszło idealne 20litrow LPG, średnia prędkości to coś około 60km/h pewnie będzie. Maksymalna 85km/h. W sumie nie wiem czy to dobry wynik czy nie 🤣
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #701 dnia: Wrzesień 02, 2023, 21:24:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masz tam pod maską silnik V8? <cwaniak2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #702 dnia: Wrzesień 02, 2023, 21:29:51 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
10l/100, jak dla mnie spoko biorac pod uwage, ze to Truck na dotarciu z duzymi i szerokimi kolami. Stag raczej dobrze pilnuje mieszanki stechiometrycznej.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #703 dnia: Wrzesień 02, 2023, 21:46:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ach, no tak, ślepym nie zobaczył, na jakim dystansie. 10L w trucku jest spoko, kumpla abimex też mniej więcej tyle gazu palił.

Nie zgrałem jeszcze zdjęć - dzisiaj zajrzałem do tego nieszczęsnego wału w moim silniku. Później opiszę dokładnie co, i jak.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #704 dnia: Wrzesień 02, 2023, 22:05:18 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
10l/100, jak dla mnie spoko biorac pod uwage, ze to Truck na dotarciu z duzymi i szerokimi kolami. Stag raczej dobrze pilnuje mieszanki stechiometrycznej.
Trochę mu podkręciłem śrubę na parowniku i zmniejszyłem w stsgu to 135 tak jak mówiłeś (130 aktualnie). W sumie spoko jedzie, nawet przyspiesza całkiem całkiem, ale jak pojawi się jakaś górka to prawie zero siły 😁  Bedę musiał też powalczyć z wolnymi obrotami bo potrafi zgasnąć przy wrzuceniu na luz i na polsprzegle muszę ruszac, bo jak ruszam z niskich obrotów to telepie nim, jakby było za bogato. Pewnie podkladka 22 będzie grana 🤣
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2023, 22:08:27 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #705 dnia: Wrzesień 02, 2023, 22:10:12 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ach, no tak, ślepym nie zobaczył, na jakim dystansie. 10L w trucku jest spoko, kumpla abimex też mniej więcej tyle gazu palił.

Nie zgrałem jeszcze zdjęć - dzisiaj zajrzałem do tego nieszczęsnego wału w moim silniku. Później opiszę dokładnie co, i jak.
Dzięki za ten poradnik montazu staga 😁 bo tak to bym jeździł na 1 genie i pewnie by palil 15 minimum na 100 😁

Jeździliśmy z Sławek#1978 z jego miernikiem afr, i generalnie z tego co pamiętam nawet spoko pokazywał parametry. Chyba na wolnych za ubogo, a przy depnieciu trochę za bogato (13 było?). (Podkręciłem śrubę i zmniejszyłem maks aktuator na 130
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2023, 22:39:30 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #706 dnia: Wrzesień 03, 2023, 15:13:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie ma sprawy, cieszę się, że ktoś w końcu skorzystał :) To zawsze miłe, bo sporo osób czytało, przymierzało się, ale osób które to ogarnęły same według tego poradnika na razie znam trzy.

Fajnie jeździć dostawczakiem, który spala odpowiednik 4L ropy/100km  ;>



Akurat to normalne, bo przy depnięciu podciśnienie jest inne i parownik daje chwilę bogato, ale zaraz stag koryguje to i wszystko wraca do 14,7. Przy czym, to jest nawet pożądane, bo przez chwilę masz mieszankę bogatą (ale w granicach normy), i auto ma przez te 2-3 sekundy dodatkowego "kopa" przy nagłym przyspieszaniu. Niezamierzone przez producenta, ale przydatne :) Przy LPG mieszanka bogata to okolice 13,5.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #707 dnia: Wrzesień 03, 2023, 15:51:12 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
ale zaraz stag koryguje to i wszystko wraca do 14,7. Przy czym, to jest nawet pożądane, bo przez chwilę masz mieszankę bogatą (ale w granicach normy), i auto ma przez te 2-3 sekundy dodatkowego "kopa" przy nagłym przyspieszaniu. Niezamierzone przez producenta, ale przydatne
Akurat u Marcina jest to przegięte w drugą stronę bo afr przy pełnym bucie dochodzi do 10, dopiero po dłuższej chwili Stag regulował to jak trzeba. Ogólnie jest jeszcze duży potencjał do zabawy zwężkami w mikserze.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #708 dnia: Wrzesień 03, 2023, 17:14:47 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
ale zaraz stag koryguje to i wszystko wraca do 14,7. Przy czym, to jest nawet pożądane, bo przez chwilę masz mieszankę bogatą (ale w granicach normy), i auto ma przez te 2-3 sekundy dodatkowego "kopa" przy nagłym przyspieszaniu. Niezamierzone przez producenta, ale przydatne
Akurat u Marcina jest to przegięte w drugą stronę bo afr przy pełnym bucie dochodzi do 10, dopiero po dłuższej chwili Stag regulował to jak trzeba. Ogólnie jest jeszcze duży potencjał do zabawy zwężkami w mikserze.
W ogóle to dzięki za patent zakręcenia rozrusznikiem kablem po odpięciu wtyczki koło akumulatora jak nie kreci ze stacyjki. Skorzystalem już 3 razy <rotfl2> <rotfl2> :d

Wroce na działkę to ogarnę to przez przekaźnik tak jak mówiłeś. Jaki tam dać? Ilo aperowy?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2023, 17:17:41 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #709 dnia: Wrzesień 03, 2023, 19:13:06 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Zwykly Elmot 545 wystarczy.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #710 dnia: Wrzesień 03, 2023, 22:23:16 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Polonez przepalony.
Chciałem go zdiagnozować, bo może komp coś by pokazał związanego z tym ciężkim odpalaniem, to nawalił laptop do diagnostyki... Spinacza nie chciałem używać. No to teraz czas na naprawę stareńkiego laptopa.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #711 dnia: Wrzesień 04, 2023, 15:56:58 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Updated co do spalania: 230km non stop trasy ekspresowej przy prędkości około 90km/h z dwoma mostami na pace,paletą i  z 40kg drewna do kominka. I wyprzedzanie tirów co jakis czas więc pewnie coś ponad 100km/h też było. Wynik dokładne 23litry gazu :D czyli znowu 10L/100km  <rotfl2> szkoda że nie np 8  ;> no ale nie ma tragedii jak LPG po 2.5

Pytanie: jak wał jest niewyważony to efekt jest taki jakby się jechało po przerywanej linii pobocza? Tzn takie drgania i dźwięk? Tylko budą nie trzesie, bardziej czuć pod podlogą. Bo u mnie przy 60-80km/h takie coś właśnie występuje. I oprócz tego za luz na sworzniu satelit to podjrzewam niewyważony wał  ;-| (podpora wygląda ok)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2023, 16:01:11 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #712 dnia: Wrzesień 04, 2023, 16:29:05 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zyli znowu 10L/100km  <rotfl2> szkoda że nie np 8  ;>
normalna wartosc w truchle, nizej nie zejdziesz ze wzgledu na mase i opor powietrza,
moj ROY palil wiecej, ponizej 10.5 nigdy nie zszedl, zazwyczaj 11,
fakt, ze cis. na garach wtedy to 10-8-8-10, ale to wiele nie zmienia, bo gdy osiagnal 8-6-6-8 to wyraznie wiecej nie wciagal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #713 dnia: Wrzesień 04, 2023, 20:24:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pytanie: jak wał jest niewyważony to efekt jest taki jakby się jechało po przerywanej linii pobocza?

Tak, mniej więcej to są takie wrażenia. Zazwyczaj wibruje najmocniej w przedziale 60-90km/h, powyżej wibracje ustają.

Jeśli będziesz chciał wyważać, to jedyny sensowny warsztat jaki znam, który się tym zajmuje i nie partaczy roboty jest w Ząbkach koło Warszawy (wyważają na aucie bez demontażu wału z auta).

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #714 dnia: Wrzesień 04, 2023, 20:58:15 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Pytanie: jak wał jest niewyważony to efekt jest taki jakby się jechało po przerywanej linii pobocza?

Tak, mniej więcej to są takie wrażenia. Zazwyczaj wibruje najmocniej w przedziale 60-90km/h, powyżej wibracje ustają.

Jeśli będziesz chciał wyważać, to jedyny sensowny warsztat jaki znam, który się tym zajmuje i nie partaczy roboty jest w Ząbkach koło Warszawy (wyważają na aucie bez demontażu wału z auta).


Ile kosztuje taka usługa tam?
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #715 dnia: Wrzesień 04, 2023, 21:49:25 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A może lepiej wcześniej popatrzeć jakie jest zużycie krzyżaków, tej gumy co jest przy skrzyni , no i podpora. Bo może się okazać, że wyważenie wału nie będzie możliwe bez wymiany uszkodzonych części. Bo jak jeżdżę od  blisko 30 lat produktami FSO, czyli najpierw FIAT 125p, a obecnie już trzeci z kolei Polonez, to nigdy nie miałem problemów z niewyważonym wałem, a zdażało się wymieniać i krzyżaki i podpory.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #716 dnia: Wrzesień 04, 2023, 22:06:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Można powiedzieć, że więcej kadeta już złożyłem niż zostało rozłożone. Czekam do "madki bozkiei pińenrznei" i kończę składanie syfa. Stoję jedynie przed dylematem czy warto kupować nowe/oddawać stare rachewki do chromowania, czy nie psiknąć ich jakimś felgmalem i mieć to gdzieś. Próbuję też przełamać się i poskładać WSKę, ale jakoś mi się nie chcę :) Aha, próbowałem założyć do kadeta kilka nowych części współczesnej produkcji "kur*", co za gówno, np. nowe gumy amortyzatorów po założeniu miały luz ok. 5mm i wskakiwały dosłownie jednym palcem. Do tego część metalowa nie pasowała na szpilkę w ramie. Nic tylko dawać 5 gwiazdek na allegro  <blee>

W atu od stania padł akumulator (nie odpiołem radia), kombi co jakiś czas przepalam i nim popylam.
Dziś w Lalunie rozsypała mi się regulacja podparcia lędźwiowego... Fotel zrobił się kanapowy jak w starszych pierdolonezach.

to nigdy nie miałem problemów z niewyważonym wałem, a zdażało się wymieniać i krzyżaki i podpory.

Ja miałem, w kombi, tylko tam okazało się, że po prostu wał jest krzywy - samochód zdaje się zaliczył wjazd w tył i coś się delikatnie przestawiło (dyfer z resztą też oberwał). Doznania akustyczne porównać można chyba tylko z włożeniem głowy do wirówki, z cegłą zamiast prania. Z tą "drobną niedogodnością" w sumie zrobiłem 5k km. Zmieniłem most, zmieniłem wał i zupełnie inna jazda.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2023, 22:26:22 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #717 dnia: Wrzesień 04, 2023, 22:08:34 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
A może lepiej wcześniej popatrzeć jakie jest zużycie krzyżaków, tej gumy co jest przy skrzyni , no i podpora. Bo może się okazać, że wyważenie wału nie będzie możliwe bez wymiany uszkodzonych części. Bo jak jeżdżę od  blisko 30 lat produktami FSO, czyli najpierw FIAT 125p, a obecnie już trzeci z kolei Polonez, to nigdy nie miałem problemów z niewyważonym wałem, a zdażało się wymieniać i krzyżaki i podpory.
Krzyżak przy moście zmieniałem, bo się przycinał w jednej pozycji, ten przy podporze jest ok. Sama podpora nie zerwana, łożysko wydaje się ok, nie ma luzu itd. Łącznik elastyczny w sumie ok, lekkie naderwanie ale bez tragedii. Jedyne co jest to luz na satelitach i sworzniu w moście.
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #718 dnia: Wrzesień 05, 2023, 01:17:18 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Krzyżak przy moście zmieniałem, bo się przycinał w jednej pozycji, ten przy podporze jest ok.
Jak zmieniałeś krzyżak to jakie segery założyłeś, takie jak fabryczne czy  te zwykłe maszynowe z oczkami na szczypce? Bo jak te drugie to może być taki motyw, że są one za cienkie i przez to krzyżak traci centrowanie w widełkach i zaczyna bić. Serwisówka przewiduje kilka grubości tych segerów i chyba wszystkie są grubsze od tych współczesnych maszynowych.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #719 dnia: Wrzesień 05, 2023, 09:13:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie jest jeszcze ciekawiej, bo w jeden z otworów w widełkach, miseczka krzyżaka wchodzi z delikatnym luzem. 😂