Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49486 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #780 dnia: Wrzesień 14, 2023, 08:26:31 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
lukasz190, którego sprzęta tak rzeźbisz?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #781 dnia: Wrzesień 14, 2023, 10:00:33 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 652
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Opel Rdzamega A z 93 roku. Jak przystało na Ople z lat 90 korozją musi być. Już 3 raz łatam ten samochôd na przestrzeni 6 lat i wiem że za jakiś czas znów coś wyjdzie. Niestety sentyment to czasem jest duża wada u człowieka.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #782 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:01:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A ja wychodzę z założenia, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Co jakiś czas łapię się na tym, że dzięki druciarstwie, jakie ćwiczę na Trupku, łatwiej mi rozwiązywać różne problemy techniczne.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #783 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:17:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
moskwic

Muszę aż sprawdzić po liczniku, ale z 6000km chyba poszło do tej pory, parę zlotów też zaliczył :)

Alternator okazał się padaką, musiałem kupić kolejny. Plus jedyny taki, że 120A (dotychczasowy miałem 100).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #784 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:22:31 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pojechałem wczoraj jako pasażer Opla Kadetta GSi na spot Youngtimer Warsaw. Przyznam, że wydarzenie zrobiło na mnie wrażenie. Ogrom aut, bardzo różny przekrój, od demoludów, przez Amerykę i różne Europejskie pojazdy na JDM kończąc. Bardzo mi się podobało, jedyna wada to to, że bardzo długo staliśmy do wjazdu, bo zrobił się korek z klasyków  <lol> Ale warto było :) Największe wrażenie na mnie zrobił Skyline C211 oraz Rover SD1, obydwa to zdecydowanie auta w moim typie :) W przyszłości zamierzam tam jeździć, bo warto.

Nadal dużo jeżdżę Polonezem po autostradach i eskach, nadal wlekę się 90km/h za tirami, Polonez pali jakieś śmieszne ilości paliwa, zrobiłem 200coś kilometrów i zużył mniej więcej 1/4 zbiornika paliwa. Ktoś zapyta, dlaczego zacząłem tak jeździć ? Ano dlatego, że kolega u którego robię konserwacje Subaru mieszka niecałe 50km autostradą ode mnie. Tłuc się przez miasto a potem wioski mi się nie chce. Robiąc takie trasy kilku(nasto)krotnie jednak da mi to konkretną oszczędność, a codziennie praktycznie coś z Subaru robimy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #785 dnia: Wrzesień 14, 2023, 15:14:36 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Pojechałem wczoraj jako pasażer Opla Kadetta GSi na spot Youngtimer Warsaw. Przyznam, że wydarzenie zrobiło na mnie wrażenie. Ogrom aut, bardzo różny przekrój, od demoludów, przez Amerykę i różne Europejskie pojazdy na JDM kończąc. Bardzo mi się podobało, jedyna wada to to, że bardzo długo staliśmy do wjazdu, bo zrobił się korek z klasyków  <lol> Ale warto było :) Największe wrażenie na mnie zrobił Skyline C211 oraz Rover SD1, obydwa to zdecydowanie auta w moim typie :) W przyszłości zamierzam tam jeździć, bo warto.
To następnym razem dawaj znać że będziesz :P Akurat też byłem wczoraj, ale był taki przemiał narodu, że bez wcześniejszego kontaktu to nie było szans się spotkać ;)

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #786 dnia: Wrzesień 14, 2023, 18:01:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pojechałem wczoraj jako pasażer Opla Kadetta GSi na spot Youngtimer Warsaw. Przyznam, że wydarzenie zrobiło na mnie wrażenie. Ogrom aut, bardzo różny przekrój, od demoludów, przez Amerykę i różne Europejskie pojazdy na JDM kończąc. Bardzo mi się podobało, jedyna wada to to, że bardzo długo staliśmy do wjazdu, bo zrobił się korek z klasyków  <lol> Ale warto było :) Największe wrażenie na mnie zrobił Skyline C211 oraz Rover SD1, obydwa to zdecydowanie auta w moim typie :) W przyszłości zamierzam tam jeździć, bo warto.

Nadal dużo jeżdżę Polonezem po autostradach i eskach, nadal wlekę się 90km/h za tirami, Polonez pali jakieś śmieszne ilości paliwa, zrobiłem 200coś kilometrów i zużył mniej więcej 1/4 zbiornika paliwa. Ktoś zapyta, dlaczego zacząłem tak jeździć ? Ano dlatego, że kolega u którego robię konserwacje Subaru mieszka niecałe 50km autostradą ode mnie. Tłuc się przez miasto a potem wioski mi się nie chce. Robiąc takie trasy kilku(nasto)krotnie jednak da mi to konkretną oszczędność, a codziennie praktycznie coś z Subaru robimy.

Załóż podtlenek jedynego słusznego paliwa, to nie będziesz musiał wlec się za tirami, a oszczędność będzie jeszcze większa :D
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #787 dnia: Wrzesień 14, 2023, 23:07:18 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzisiaj zafundowałem Polajowi kompleksowe mycie - fotele i kanapa wymontowane i przeprane. Odkurzacz sporo brudu z foteli wyciągnął - poprzednio prałem całość w 2017 r., jak kupiłem ten samochód. 4 wyprawy wakacyjne + trochę tys. km po kraju zrobiły swoje.

Wnętrze odkurzone i wypucowane. Jutro składanie, bo dzisiaj fotele nie miały możliwości wyschnąć - za duże zachmurzenie.

Z zewnątrz auto wypucowane.

Z odpalaniem coraz gorzej - ale ta sprawa musi poczekać na trochę wolnego czasu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #788 dnia: Wrzesień 15, 2023, 00:16:00 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Podłączałem dziś przekaźnik pod kręcenie rozrusznikiem żeby nie szło przez stacyjkę. Ale coś nie zabanglalo. 85 sygnał ze stacyjki, 30 stały plus, 87 wyjście do rozrusznika?  Z kabla za akumulatoremz gdzie wtyczka jest. Masy nie ma bo ma 4 nóżki, w tym dwa wyjścia 87.  Może ten przekaźnik zepsuty bo to jakiś stary elmot :/ chyba ze cos źle robię  <co>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 00:17:57 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #789 dnia: Wrzesień 15, 2023, 03:04:14 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Na 30 plus z aku. 87 wyjscie na rozrusznik. 85 plus ze stacyjki 86 masa. Nie podlaczyles masy. Zaloz inny przekaznik bo ten co wykorzystales nie zadziala
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 03:07:22 am wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #790 dnia: Wrzesień 15, 2023, 08:23:03 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Tam nie ma nóżki na mase. W tym przekaźniku jest 85, 30, 87x2. Zastanawia mnie jak on działa bez masy  <co> będę musiał go rozebrać i zobaczyc   :d
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 08:29:41 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #791 dnia: Wrzesień 15, 2023, 08:41:54 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Żółty przekaźnik? On ma wspólne nóżki 30 i 86. Jak podłączysz plus do 30, to do 85 dajesz masę. Załóż se ten czarny 541 i będzie ok. Wtedy normalnie sterujesz go plusem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #792 dnia: Wrzesień 15, 2023, 11:07:48 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Tak żółty. Ok wszystko jasne w takim razie. Dzięki <spoko>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 11:09:31 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #793 dnia: Wrzesień 15, 2023, 12:53:22 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Nic nie zrobiłem dziś jeszcze przy aucie, ale jestem w sumie tak jakby sławny. Bo okazało się że motobieda kupił ode mnie nosek przedni 😎 Nie poznałem jak był u mnie po niego odebrać osobiście, bo nie oglądam. A wczoraj ktoś zapytał mnie czy robilem dla niego 😆 więc wlaczylem filmik jego o borewiczu, a tu jakas znajoma twarz 🤣 a teraz robię tylny, o czym wspomina w sumie na filmiku że zamówił. Dobrze że robię najlepiej jak się da, bo inaczej by mnie pewnie zniszczyl 😆
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 12:57:19 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #794 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:45:14 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Noo
Jesteś już ważnym graczem na rynku FSO !

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #795 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:57:53 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Noo
Jesteś już ważnym graczem na rynku FSO !
Ostatnio ogłosiłem się na FB ze spoilerem do Borka. Co wywołało natychmiastową reakcja konkurencji i na olx zmienił cenę swojego spoilera z 1100 na 900 🤣🤣🤣 Tak więc coś w tym jest z tym graczem 😆
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #796 dnia: Wrzesień 15, 2023, 15:47:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pojechałem wczoraj jako pasażer Opla Kadetta GSi na spot Youngtimer Warsaw. Przyznam, że wydarzenie zrobiło na mnie wrażenie. Ogrom aut, bardzo różny przekrój, od demoludów, przez Amerykę i różne Europejskie pojazdy na JDM kończąc. Bardzo mi się podobało, jedyna wada to to, że bardzo długo staliśmy do wjazdu, bo zrobił się korek z klasyków  <lol> Ale warto było :) Największe wrażenie na mnie zrobił Skyline C211 oraz Rover SD1, obydwa to zdecydowanie auta w moim typie :) W przyszłości zamierzam tam jeździć, bo warto.
To następnym razem dawaj znać że będziesz :P Akurat też byłem wczoraj, ale był taki przemiał narodu, że bez wcześniejszego kontaktu to nie było szans się spotkać ;)

Jak staliśmy w korku do skrętu pod stadion, to widziałem Cię jak jechałeś swoim Atu, potem widziałem auto na żwirku, ale wtedy padł mi telefon, dlatego się nie odzywałem. A sam wyjazd na spot był bardzo spontaniczny, wyglądało to mniej więcej tak:

ja: dziś spot YW pod stadionem, ponoć ostatni w tym roku
kolega: jedziemy ?
ja: waham się, ale w sumie to bym pojechał  <mysli>
kolega: to myje kadeta i jedziemy
 <lol>

Pojechałem wczoraj jako pasażer Opla Kadetta GSi na spot Youngtimer Warsaw. Przyznam, że wydarzenie zrobiło na mnie wrażenie. Ogrom aut, bardzo różny przekrój, od demoludów, przez Amerykę i różne Europejskie pojazdy na JDM kończąc. Bardzo mi się podobało, jedyna wada to to, że bardzo długo staliśmy do wjazdu, bo zrobił się korek z klasyków  <lol> Ale warto było :) Największe wrażenie na mnie zrobił Skyline C211 oraz Rover SD1, obydwa to zdecydowanie auta w moim typie :) W przyszłości zamierzam tam jeździć, bo warto.

Nadal dużo jeżdżę Polonezem po autostradach i eskach, nadal wlekę się 90km/h za tirami, Polonez pali jakieś śmieszne ilości paliwa, zrobiłem 200coś kilometrów i zużył mniej więcej 1/4 zbiornika paliwa. Ktoś zapyta, dlaczego zacząłem tak jeździć ? Ano dlatego, że kolega u którego robię konserwacje Subaru mieszka niecałe 50km autostradą ode mnie. Tłuc się przez miasto a potem wioski mi się nie chce. Robiąc takie trasy kilku(nasto)krotnie jednak da mi to konkretną oszczędność, a codziennie praktycznie coś z Subaru robimy.

Załóż podtlenek jedynego słusznego paliwa, to nie będziesz musiał wlec się za tirami, a oszczędność będzie jeszcze większa :D

Myślałem nad tym , nawet ostatnio ale... jednak nie. Nie jeździłem dotąd dobrze zagazowanym Roverem. A po drugie, po prostu nie chcę LPG w tym konkretnie aucie. Plan był taki, żeby Polonez był fun carem, nie dupowozem a montowanie LPG do auta robiącego +/- 5tyś km rocznie niezbyt mi się widzi. Teraz akurat Polonez dużo jeździ, bo pracę przy Subaru się przedłużają ( a wynika to z tego, że moja sytuacja życiowa i zawodowa w obecnym momencie jest mocno skomplikowana ). Ale do Subaru wrzuciłem LPG i w aucie które jeździ na co dzień, które jeździ najwięcej jestem zwolennikiem tego paliwa  <ok>

Poloneza umyłem, przez robienie tras cały przód był w owadach, przy okazji odkurzyłem w środku, co prawda raczej pro forma bo w brudno nie było, ale skoro może być czyściej to czemu nie   :P
Zawiozłem do lakierowania proszkowego kolejne graty od subaru, tym razem różne elementy mocujące różne elementy wnętrza.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #797 dnia: Wrzesień 15, 2023, 20:30:01 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Urwa, a ja dziś wpakowałem silnik do auta, bo w poprzednim wałek stracił krzywkę, odpalił a tu zonk, popychacze nie chcą się napełnić i chodził jak traktor bez mała, lampka ciśnienia nie chce zgasnąć, czyli ciśnienia brak w układzie. Podejrzenie na zawór w pompie olejowej, może zaciął się, lub panewki wałka rozrządu są niedobrze spasowane, bo były zmieniane pod nowy wałek rozrządu. No i wszystko już rozkręcone, jutro góra i co szukanie co jest grane.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #798 dnia: Wrzesień 15, 2023, 20:53:17 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Moze nie wsadzono zebatki do napedu pompy oleju?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #799 dnia: Wrzesień 15, 2023, 21:24:16 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Też tak myślałem, ale po zdjęciu cewki zapłonowej, przykręcona jest w miejsce po aparacie zapłonowym, i widać było jak wszystko ładnie się kręci, czyli wałek rozrządu poprzez zębatkę kręci pompą olejową.. Po odkręceniu czujnika ciśnienia oleju, przytkaniu palcem, i druga osoba zakręciła silnikiem, słabo dawało olejem.