Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 49447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #960 dnia: Listopad 12, 2023, 23:06:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony ma pomijalnie lepsze właściwości chłodzące, więc w sumie nie ma sensu go lać. Co prawda ja używam czerwonego ale zawsze miałem minimum dwa koty. Gdyby nie one, to bym nie wiedział że szczur może być wielkości jamnika. W 2020 przyniosły w trzy dni przyniosły mi trzy sztuki. Za pierwszym razem przez sekundę myślałem że zabiły psa. Takie wielkie bydlęta wyrosły.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #961 dnia: Listopad 13, 2023, 00:11:35 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale rozowe borygo to co innego niz rozowy g12, wiec musicie doprecyzowac  o jakie napoje alkoholowe chodzi  <cwaniak2>

dwa tygodnie temu kupilem JDMa, pojechalem az do miasta Łodzi co autobusem trwalo dlugo,
stan umiarkowanie sredni, przebieg spory, ale cena wyraznie nizsza niz egzemplarzy (zapewne) lepszych, jednak oddalonych jeszcze w ch... dalej,
niestety do jednego lepszego nie zdazylem, bo sie za dlugo zbieralem, czasu nie mialem, mimo ze byl blizej - a ze byl 50% drozszy to nie szkodzi, bo raczej warto byloby doplacic,

trudno, jest taniej i gorzej, ale przynajmniej nie szkoda parkowac na miescie,
jako ze przebieg spory i prawie rok auto spedzilo w Łodzi, to spodziewalem sie ze zawieszenie nie wytrzymalo takiej proby i faktycznie bylo juz robione przez handlarzo-mechanika,
tydzien temu zdjalem kola, zeby przymierzyc inne, a generalnie opony przydaloby sie kupic, i zastalem ciekawy widok na przednich wahaczach:
koncowki zostaly wymienione, sa swieze sruby, ale jedna ba bardzo mocno zeszlifowany leb, zeby nie zawadzal,
zostaly wymienione koncowki w wahaczach, ktore maja koncowki niewymienne/przyspawane,
w tym celu sworzen zostal wyciety diaksem, cos tam nagiete w wahaczu, wywiercone otwory na sruby, cos naspawane na wahaczu przy koncowce,
mysle sobie, oczywiscie, ja pier dole,
ale trzyma sie sztywno, to nie ruszam,
dzisiaj sobie przypomnialem i postanowilem rozwiklac zagadke takiego rzezbienia, bo przeciez na ten drut trzeba bylo poswiecic troche czasu,
sprawdzan ceny wahaczy i pierwsze rezultaty powoduja, ze pewnie sam bym tak zrobil, tylko dokladniej oczywiscie,
ale pogrzebalem glebiej i znalazlem wahacze po stowe za sztuke, tylko wiadomo, ze jakies SRL czy maxgiry, ale to i tak lepiej niz jakas rzezba watpliwej jakosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #962 dnia: Listopad 13, 2023, 10:42:19 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
dwa tygodnie temu kupilem JDMa


Uu pewnie jakieś R34 albo altezza albo może Nissan cima? :P Ewentualnie Toyota soarer?

Żarty na bok, ale czy nie lepiej kupić normalny samochód typu Golf trójeczka, albo nawet czwóreczka i nie mieć takich dylematów? :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #963 dnia: Listopad 13, 2023, 18:30:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i cyk i fuch. W atu nowe gumy założone na wydech. Żę tak sparafrazuję pewne przysłowie, pamiętaj tunerze młody, gdy spawasz wydech customowy używaj tylko nowych gum. Albowiem na nowych, niewyciągniętych, nie popękanych gumach okazało się, że wydech jest nieco za blisko wnęki koła zapasowego przy odpuszczaniu gazu o nią obija. Także po staremu, trup ledwo trzyma się kupy-dupy, dowód do zabrania i "ch*".
Poza tym faktycznie poduszka skrzyni poszła się jebać i skrzynia tyłem opada.
Przegląd odbębniony, na rok spokój, 1800 km od zeszłego roku, sporo nawet jak na czasy, gdy atu robiło za daily.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #964 dnia: Listopad 13, 2023, 19:45:07 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
u mnie gumy dedykowane wytrzymały 1 rok i wyglądają jak wyjęte z rzeki , jedna już pękła.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #965 dnia: Listopad 13, 2023, 20:25:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Uu pewnie jakieś R34 albo altezza albo może Nissan cima? :P Ewentualnie Toyota soarer?
kiedys jaralem sie Skylinem, ale wyroslem z tego, bo przejechalem sie kilkoma angolami i upewnilem sie, ze nawet najlepszy samochod na swiecie nie da przyjemnosci z jazdy, jezei kierownice ma po zlej stronie pojazdu,
wiec jebal pies wszystkie prawokierownicowe wynalazki,
wyjatkowo moglbym upalac jakies wypierdki np. rowerek 111 czy szkarade koniecznie z automatem (najlepiej 3 biegowym ;>),
a normalnie to serce mam po lewej stronie i kierownice tez musze miec po lewej

Żarty na bok, ale czy nie lepiej kupić normalny samochód typu Golf trójeczka, albo nawet czwóreczka i nie mieć takich dylematów? :P
moze i lepiej, ale niestety golf cisnie mnie w szyje, wiec trudno prwadzic na dluzsza mete pojazd na bezdechu  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #966 dnia: Listopad 13, 2023, 21:32:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
u mnie gumy dedykowane wytrzymały 1 rok i wyglądają jak wyjęte z rzeki , jedna już pękła.
Dlatego poszedłem w gumy z fiata punto 2, nawet te za 3 zł są bez porównania w stosunku do "dedykowanych" do fso.

Polecam to urządzenie. Definitywnie rozwiązało u mnie problem kun w autach w domowej flocie

Jak ma się rozmieszczać te elektrody? Nie przeszkadza to to przy naprawach? Jak dla mnie trochę przerost formy nad treścią. Znalazłem na necie jakieś cudo za 120zł, pewnie zaryzykuję. Jak nie pomożę to idę w niebieski płyn chłodniczy <lol>
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2023, 21:53:39 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #967 dnia: Listopad 13, 2023, 22:06:17 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
upewnilem sie, ze nawet najlepszy samochod na swiecie nie da przyjemnosci z jazdy, jezei kierownice ma po zlej stronie pojazdu,
wiec jebal pies wszystkie prawokierownicowe wynalazki,

Jak nie ma kiery po prawej, to nie JDM  :P a i z kierą po prawej to kwestia subiektywna, są ludzie dla których to przeszkoda nie do przeskoczenia, a są tacy co mówią, że można przywyknąć. Dwa razy jeździłem autem z kierą po prawej i wydaje mi się, że pojeździłbym z dwa tygodnie to bym przywyknął ;)

Jak ma się rozmieszczać te elektrody? Nie przeszkadza to to przy naprawach? Jak dla mnie trochę przerost formy nad treścią. Znalazłem na necie jakieś cudo za 120zł, pewnie zaryzykuję. Jak nie pomożę to idę w niebieski płyn chłodniczy <lol>

umieszczasz tam, gdzie potencjalnie może chcieć poruszać się kuna ;) Przeszkadza przy naprawach, trzeba odpiąć akumulator żeby Cię prąd z elektrod nie kopał. Skomplikowane, ale u mnie zdało egzamin. Od momentu montażu problem kun zniknął :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #968 dnia: Listopad 13, 2023, 22:10:54 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Ku...a kuny, czy inne zwierza, mujborze co to teraz producenty autów robiom, makabreska, zwierza żrom co popadnie pod maskami... Bida i sromota... Od kilku lat w miejscu pracy parkuje auto (Polonez, Lancia Delta) jak wszyscy inni pracownicy, i o dziwo zwierzęta żrom marki obce Hyundaie, Kie, i inne gó...o, u mnie nic pod maską się nie dzieje, czemuuu....

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #969 dnia: Listopad 13, 2023, 23:21:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
upewnilem sie, ze nawet najlepszy samochod na swiecie nie da przyjemnosci z jazdy, jezei kierownice ma po zlej stronie pojazdu,
wiec jebal pies wszystkie prawokierownicowe wynalazki,

Jak nie ma kiery po prawej, to nie JDM  :P a i z kierą po prawej to kwestia subiektywna, są ludzie dla których to przeszkoda nie do przeskoczenia, a są tacy co mówią, że można przywyknąć. Dwa razy jeździłem autem z kierą po prawej i wydaje mi się, że pojeździłbym z dwa tygodnie to bym przywyknął ;)
kierowanie samochodem zbudowanym na imperialnych goownormach nie sprawia mi zadnego problemu, jednak zmiana biegow lewa reka juz tak,
pewnie da sie do tego przyzwyczaic, dla mańkuta bedzie to pewnie nawet latwe i przyjemne, ale jestem praworeczny i nie mam zamiaru sie meczyc,
przywyknac mozna do wielu rzeczy, nawet do codziennych bolow brzucha i zawrotow glowy do konca zycia, ale nie zaleznie od tego ile lat to bedzie trwalo, to nigdy nie stanie sie przyjemnoscia,
auto o wysokich osiagach jest dodatkowo frustrujace, gdy nie mozesz wykrzesac z niego pelni potencjalu, a zamiast tego caly czas meczysz sie jazda

co do JDMowosci mojego zakupu (auto dla matuli), to mimo kierownicy po prawidlowej stronie, raczej nie mozna miec watpliwosci:
wymiary, stylistyka wynikajaca z lizania tylka i poczucia nizszosci wobec herbatnikow, retro i blichtr&splendor jednoczesnie - JDM pelna geba, do zestawu brakuje jeszcze tylko na siedzeniu pasazera hologramu animowanej malolaty o 40cm w talii i zrenicach jak pieciozlotowki  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #970 dnia: Listopad 13, 2023, 23:31:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
upewnilem sie, ze nawet najlepszy samochod na swiecie nie da przyjemnosci z jazdy, jezei kierownice ma po zlej stronie pojazdu,
wiec jebal pies wszystkie prawokierownicowe wynalazki,

Jak nie ma kiery po prawej, to nie JDM  :P a i z kierą po prawej to kwestia subiektywna, są ludzie dla których to przeszkoda nie do przeskoczenia, a są tacy co mówią, że można przywyknąć. Dwa razy jeździłem autem z kierą po prawej i wydaje mi się, że pojeździłbym z dwa tygodnie to bym przywyknął ;)
kierowanie samochodem zbudowanym na imperialnych goownormach nie sprawia mi zadnego problemu, jednak zmiana biegow lewa reka juz tak,
pewnie da sie do tego przyzwyczaic, dla mańkuta bedzie to pewnie nawet latwe i przyjemne, ale jestem praworeczny i nie mam zamiaru sie meczyc,
Ten problem rozwiązuje automat, bardzo popularny w wozach JDM ;)

co do JDMowosci mojego zakupu (auto dla matuli), to mimo kierownicy po prawidlowej stronie, raczej nie mozna miec watpliwosci:
wymiary, stylistyka wynikajaca z lizania tylka i poczucia nizszosci wobec herbatnikow, retro i blichtr&splendor jednoczesnie - JDM pelna geba, do zestawu brakuje jeszcze tylko na siedzeniu pasazera hologramu animowanej malolaty o 40cm w talii i zrenicach jak pieciozlotowki  :d
Daihatsu Trevis ;) ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #971 dnia: Listopad 14, 2023, 00:07:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Daihatsu Trevis ;) ?
myslalem, ze pisalem w pierwszym poscie, ale faktycznie zapomnialem,
jak widac zgadles po krotkim opisie cech chcarakterystycznych, wiec trudno o wiekszy dowod JDMowosci ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #972 dnia: Listopad 14, 2023, 10:41:19 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Malutki offtop w temacie JDM i dajhatsu

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/daihatsu-yrv-sprzedam-ID6FYVxg.html

Zobaczyłem to i szok, turbo i automat - wg mojego mikro reaserchu to taka właśnie wersja szła tylko na JDM więc albo przekładaniec albo wjechał pełen swap napędu
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #973 dnia: Listopad 14, 2023, 11:39:31 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W temacie japońszczyzny: Subaru już zakonserwowane jakiś czas temu, profile ociekają woskiem, samochód się składa. Z przyczyn zawodowych nie mam teraz dla niego czasu, więc składa się bez mojego udziału... ale dowiedziałem się, że wczoraj wleciał silnik, a do końca tygodnia wleci cały kompletny napęd :)

Polonez tyra na co dzień. W ciągu ostatnich dwóch dni zrobiłem nim ponad 300km. W międzyczasie umyłem. Ktoś zrobił mi małą rysę na parkingu pod dworcem  <smutny> na szczęście nie głęboką, bez problemu powinienem to spolerować. Niemniej boli. Nie mogę się doczekać, żeby go umyć i odstawić do garażu na sen zimowy i żebym zaczął go eksploatować zgodnie z planem, czyli jako zabawkę a nie dupowóz.

W temacie JDMowego offtopu

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-crown-ms137-royal-saloon-g-jdm-zarejestrowany-w-pl-ID6FP6R1.html

To auto mega robi mi robotę. Jeździł bym <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2023, 12:19:23 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #974 dnia: Listopad 14, 2023, 13:29:22 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ciekawe są te JDM ale osobiście jakbym miał sobie coś kupic "egzotycznego" to bym wolał coś z rynku USDM, kiera z dobrej strony, silniki mocne i stylistyka fajna.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #975 dnia: Listopad 14, 2023, 17:20:29 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Amerykańska motoryzacja, to również coś czego chciałbym w życiu kiedyś spróbować ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #976 dnia: Listopad 16, 2023, 12:40:57 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Polonez przepalony po 2 miesiącach; krótka trasa ~50km, zatankowany i pewnie teraz już będzie stał do wiosny.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #977 dnia: Listopad 17, 2023, 07:26:59 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Ponownie u siebie w DF grzebałem przy rozruszniku. Kilku fachowców się poddało, więc wziąłem rozrusznik na swój warsztat. Rozlutowanie cewki elektromagnesu i wyminan przepalonych miedzianych styków powinna pomóc. Na zimnym silniku rozrusznik rozrywa silnik podczas kręcenia. Na ciepłym się dopiero zobaczy (bo nie chckiał kręcić czasami).

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #978 dnia: Listopad 17, 2023, 11:10:59 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Wczoraj ulepilismy dziurawy zbiornik w Atu, zaczęło się z niego sączyć oczywiście pod pasem podtrzymującym zbiornik. Zywica z włóknem, troche czarnego mazidła od spodu i nie widać co było robione hehe
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #979 dnia: Listopad 19, 2023, 18:10:31 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Polonez umyty i schowany do snu zimowego. Przed schowaniem do garażu zatankowałem do pełna Sezon zamykam z wynikiem 11.000km :) Znów poczułem, co znaczy jeździć Polonezem na co dzień ;)

Byłem odwiedzić Subaru. Gdyby móc siedzieć przy nim cały dzień od rana do nocy, to dwa dni i samochód byłby zrobiony, ale... nikt nie może przy nim tyle siedzieć. Pracę idą do przodu, najpewniej w sobotę wróci do mnie i zostanie złożyć wnętrze, ale to zrobimy już u mnie z racji temperatury