Autor Wątek: Zakładanie gazu samemu  (Przeczytany 4640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zakładanie gazu samemu
« dnia: Wrzesień 27, 2011, 11:05:13 am »

EmpTy212

  • Gość
Witam jako, iż podobne wątki zniknęły albo nie mogę ich znaleźć to mam takie pytanie. Jakbym kupił poloneza z silnikiem 1.6 ohv zagazowanego i przekładał silnik od rovera do niego to bym usunął przy okazji elektryczną instalację gazu i założył instalację stag 4 gdyż mogę dorwać elektrykę z komputerem za drobne pieniążki i wszystko bym ładnie podłączył tylko ciekawi mnie jak to wygląda prawnie bo gaz by był wbity w dowód bo była by poprzednia instalacja tylko czy nie potrzeba mieć homologacji na założenie gazu czy wystarczy tylko na butle i wbity gaz w dowód ?


Ps: Jeśli jednak istnieje takie samo pytanie z odpowiedzią to prosiłbym o podanie adresu gdyż nie mogę znaleźć

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2011, 11:39:18 am »

AdamSsS

  • Gość
To jaką masz instalację nikogo zbytnio nie obchodzi . Ważne żaby była szczelna dobrze podpięta butla z ważną homologacją i aby była wbita w dowód .

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:45:21 pm »

EmpTy212

  • Gość
Czyli na przeglądzie nikt się nie doczepi, że instalacja wymieniona na inna i na to nie ma kwitka? Czyli na montaż nie jest potrzebny kwitek wystarczy ten na butle i wbity gaz w dowód?

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:53:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak,papier potrzebny jest tylko na butelkę,bo to ma mieć ważną homologację.Każda butla jest przeznaczona na dany okres użytkowania (niby 10 lat) i na to masz ten papier,dodatkowo na każdej butli jest tabliczka,na której jest wszystko wybite.To,że masz inną instalację,gó*wno kogoś obchodzi,bo osobiście nie spotkałem się z tym,żeby ktoś dociekał,czy to orginał,czy coś przekładane.Obchodziła ich zawsze tylko homologacja butli,no i oczywiście wpis w dowód,żeby mogli skasować dodatkowe 60poln za "przegląd" instalacji  :P

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2011, 22:08:01 pm »

AdamSsS

  • Gość
Dla przykładu sam mam sporo pozmieniane parownik BRC , Wielozawór też zmieniony .Sam sterownik od instalacji tez pochodzi z innej instalacji. Na przeglądzei to sprawdzil czy jest wbita w dowód i czy nr z homologacji zgadza się z nr an butli .

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2011, 22:28:48 pm »

EmpTy212

  • Gość
Dzięki serdeczne za odpowiedź to teraz się niczego nie obawiam i w nowym roku w wakacje zawita stag do przyszłego poloneza   ]:->

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2011, 15:49:37 pm »

EmpTy212

  • Gość
Żeby nie tworzyć kolejnego tematu zapytam się jeszcze raz tutaj. Jeśli zakładam gaz samemu i nie mam wbitego w dowód rejestracyjny to co potrzebuje by wbić go do dowodu rejestracyjnego ?

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2011, 16:27:59 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
kogoś kto wystawi Ci fakturę na montaż instalacji.na allegro znajdziesz firmę która się ogłasza
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2011, 18:38:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no wlasnie,
przypomnialem sobie ,ze musze kupic taka usluge dla brata
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2011, 19:50:29 pm »

EmpTy212

  • Gość
Pod jakim hasłem się ogłaszają ? Bo szukam i troszkę to problemu sprawia. Przypomniałem sobie, że słyszałem coś o tym kiedyś ale za cholerę nie pamiętam czego szukać.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2011, 20:00:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie zawsze aukcja jest ,ale zawsze pod nazwa "homologacja" mozna bylo znalezc
http://moto.allegro.pl/montaz-i-homologacja-instalacji-lpg-i1926793504.html
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2011, 20:14:01 pm »

EmpTy212

  • Gość
Z tego co pamiętam to oni prosili o zdjęcia instalacji lpg itp jak jest wykonana ? Bo jestem prawie zdecydowany na kupno poloneza ale bez gazu po złości. Jak szukałem poloneza bez gazu to były same w gazie a jak szukam z gazem to są same bez gazu..

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2011, 21:19:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to kupuj bez gazu,jaki problem ?
bez papierow tez instalacja dziala ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2011, 11:57:28 am »

EmpTy212

  • Gość
A co z przeglądem ? Auto nie przejdzie a na lewo nie chce załatwiać.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2011, 12:09:41 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
A na głupi przegląd, który służy tylko do wyciągania kasy od właścicieli pojazdów i nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i sprawnością pojazdów pojedziesz sobie ze zdemontowanym reduktorem...
Póki co nasze bezprawo nie zabrania jeszcze mieć w bagażniku zbiornika na gaz i miedzianej rurki pod autem.
Jeszcze...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2011, 13:31:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
i reduklor i wtryskiwacze mozna ukryc tak ,ze diagnosta sie nie kapnie - przeciez nie ogladaja dokladnie wsystkiego pod maska
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zakładanie gazu samemu
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2011, 14:34:41 pm »

EmpTy212

  • Gość
Teraz nie mam w czym nawet myśleć nad montażem bo ten co miałem brać okazał się padłem z zajechanym ohv. I tak mam zamiar zapodać rovera ale ohv przyda się na czas do momentu zebrania funduszu na silnik... Nie będę się bawił w ukrywanie śmieci od gazu tylko będę inwestował w poldolota.