Autor Wątek: Wystawowy Atu limited  (Przeczytany 4081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wystawowy Atu limited
« dnia: Grudzień 03, 2023, 21:45:02 pm »

Offline Wilczek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu 1.6 gli
Szukam informacji na temat wystawowego atu limited, a mówiąc konkretniej na temat jego wnętrza (projektu orciari?), posiada ktoś z was informacje na temat tego konkretnego egzempalrza albo na temat tej deski ?  <co>
http://borewicze.pl/prototypy/przedprototypy/deska/

Ciekawym tematem są też wystawowe atu i caro w pakietach orciari, które występowały z "kubełkowymi" siedzeniami orciari

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3137738213108519&set=p.3137738213108519&type=3&locale=ms_MY

Będę wdzięczny za pomoc  <lol>

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2023, 12:41:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Taką kierownicę miałem w Polonezie. Produkcja RAID.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2023, 13:15:42 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Auto ponoć dalej istnieje ale nie mam na to żadnych dowodów. :) Ponoć gość prowadzący profil Polonez Pasja (Piotr?) wie coś na temat tego auta.

A co do samych informacji - auto to był prototyp przygotowany na targi w Poznaniu w 1995, raczej to jedyna sztuka z tą deską. Wielka szkoda, że nie weszła do produkcji - zapewne Daewoo swoją modernizacją (Plusem) spowodowało "zabicie" projektu.

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2023, 14:50:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby istniało :) Nawet niektórzy forumowicze tutaj chowają przed całym światem bez wyraźnych powodów rzadkie egzemplarze. Co jakiś czas "któreś" z takich nieistniejących aut wypływa.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2023, 16:56:10 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Niby ok ta konsola jest ale jakoś mocno mi zalatuje Passatem B3/B4.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2023, 17:22:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
jakoś mocno mi zalatuje Passatem B3/B4
Pokutowało tu kiedyś stwierdzenie, że Lublinem. Ta deska powinna być chociaż od 93 roku, wraz z okrągłymi zegarami, a potem z plusem, już by była ta plusowa. Z całym szacunkiem do wszystkich, ale plusowa ładniejsza.
Nie mogę tylko do końca dojrzeć na tym zdjęciu, czy te przełączniki są już takie, jak w konsoli środkowej w plusie, czy może coś ala jakieś stare ople, bo chyba tam coś takiego widziałem?

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2023, 06:36:01 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chyba zależy, kto z czym ma więcej do czynienia. Dla mnie to zdecydowanie nawiązanie do lublina. W passacie - nie wiem, czy kiedykolwiek w ogóle siedziałem.  <mysli>
...aczkolwiek, bryła borewicza zdecydowanie kojarzy się z pierwszymi passatami, więc może i ta deska była jakimś ukłonem w stronę tamtych czasów...
...tym bardziej, że to raczej lublin "zgapiał" z poloneza, a nie na odwrót. W czasach tego prototypu lubliny wychodziły jeszcze z deską w czarnym połysku, która miała nieco inaczej wszystko porozmieszczane i na pewno nie było w niej nawiewów środkowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2023, 06:44:31 am wysłana przez mp79 »

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2023, 07:20:55 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A może po prostu FSC i FSO wystąpiło do Włochów z opracowaniem deski do PNa i liftingu do Lublina?  Te deski są bardzo podobe. Tylko oczywiście kmioty pańszczyzniane z FSO finalnie się nie zgodziły na taką deskę, bo wymagałaby ona przeprojektowania np. belki mocującej pod dechą. Do tego pewnie siedział tam calsonic i się okazało,że wprowadzając takie coś na rynek polonez byłby to 500 zł droższy i oczywiscie utraciliby pełną i najświętą kompatybilność wsteczną. Poza tym sowita premia za "prace rozwojowe" została wypłacona, więc można było sie rozejść... W Lublinie nie grało to takiej roli, bo i tak czekał go liftingu, nie ma się co oszukiwać, Lublin wchodząc do produkcji wyglądał w środku jak troglodyta - potrzeba było jakiegoś odświeżenia w było nie było "nowym" modelu.

Skłaniam się ku takiej teorii, ponieważ wszystko wskazuje na to, że nikt tak skutecznie  nie wykończył produkcji w FSO jak lesie dziady z zarządu...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2023, 07:23:31 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2023, 15:43:00 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Przecież belka w plusie i tak się różni. Prototypowa deska wygląda na pewno na solidniejszą i bardziej praktyczną, ale myślę że głównym powodem dlaczego to nie weszło było to że po prostu wyglądała zbyt staro. Jednak nie trudno odnieść wrażenie że projekt po paru zmianach trafił jednak do lublina. 

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2023, 17:35:49 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2023, 18:39:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To też podobne, trzeba przyznać. Można powiedzieć, że w tamtych czasach też wzorowali się jedni na drugich, lub projekty pochodziły z tej samej "stajni" stąd podobieństwa, nie wiem. Ta deska jest ładniejsza od minusowej, ale brzydsza od plusowej. Tak miedzy Bogiem, a prawdą, to facelifting plusów, powinien pojawić się już w 93 roku, bo (prawie) schyłek lat 90tych, to było o wiele za późno. Ale to już historia, a dzięki temu, mieliśmy chociaż orciari, bo na plusa raczej by tego już nie stosowali, bo i po co?

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2023, 19:15:56 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Skoro był prototrup z lampami od 405 na przodzie to i tak deska mogłabyc zapożyczona z pługa 405 i zmodyfikowana pod poloneza. Konsola daje wyraźne znaki, że chyba to stosunek francusko polski
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2023, 19:32:46 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2023, 19:41:46 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wszystkiego po trochu ;D
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2023, 20:47:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To naprawdę wygląda jak jeden projekt bazowy, tylko dostosowany później pod konkretny samochód.

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2023, 21:08:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To też podobne, trzeba przyznać. Można powiedzieć, że w tamtych czasach też wzorowali się jedni na drugich, lub projekty pochodziły z tej samej "stajni" stąd podobieństwa, nie wiem. Ta deska jest ładniejsza od minusowej, ale brzydsza od plusowej. Tak miedzy Bogiem, a prawdą, to facelifting plusów, powinien pojawić się już w 93 roku, bo (prawie) schyłek lat 90tych, to było o wiele za późno. Ale to już historia, a dzięki temu, mieliśmy chociaż orciari, bo na plusa raczej by tego już nie stosowali, bo i po co?
Tylko plus to w samym założeniu była "głęboka" modernizacja poloneza, w dodatku za pieniadze koreańczyków. Jeśli FSO miałaby taką zmianę sfinansować z własnych pieniedzy, to dupa pękłaby im chyba w pół do samej szyi :) W końcu "za drogo", "nie opłaca się", "to i tak nic nie zmieni" etc...

Jest jeszcze złomega A


Saab 9000


A od biedy, to nawet w E36 można się dopatrzeć paraleli


Jak widać, w tamtych czasach taki był po prostu trend. Niestety te leśne dziady z FSO byli wstanie spierdolić wszystko wprowadzając zmiany wszelkie zdecydowanie za późno, albo wcale...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2023, 21:46:46 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2023, 21:25:55 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Trochę więcej zdjęć tego cudaka co miałem zapisane na dysku



Tu już widać czym wzorowano się tworząc plusa . Kawałek tylko tapicerki na boczku drzwiowym , zaokrąglone parapety i o dziwo fabrycznie mały podłokietnik ze schowkiem.



Głębsze kieszenie , parapety które według mnie były "Prototypem" wykorzystanym do tworzeniu Plusowego wnętrza , głębsze kieszenie

Gdzieś kojarżę jakiś filmik składankę z FSO gdzie pokazywany jest kawałek renderu 3D na komputerze z lat 90tych i właśnie widnieje tam kawałek tej prototypowej deski tylko za chiny ludowe nie mogę sobie go przypomnieć . Był on pokazany w tym samym programie co w 98 roku ktoś modeluje ten cholerny jednoczęściowy kolektor od GSI ...




Wersja z Airbagiem.


"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2023, 22:54:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakoś mi się zaczyna podobać ta konsola środkowa, skierowana nieco w stronę kierowcy. Nie prosto, do tyłu, jak normalnie, tylko właśnie lekko pod kątem, czyli tak samo, jak w lublinie. To naprawdę ma swój urok i jest praktyczne, bo powiedzmy, że chcemy dzisiaj tam zamontować radio 2 din z dużym wyświetlaczem (albo takie, jakie ty masz), to mamy obraz elegancko skierowany w naszą stronę,a  nie centralnie do tyłu, jak robi się od lat w samochodach.
A ten atu limited, to naprawdę fajnie wygląda do dziś. Aż by człowiek chciał móc się przenieść w czasie, żeby to zobaczyć na żywo, takie nowiutkie i lśniące. To jeden z trzech najładniejszych prospektowo-pokazowych polonezów. Drugi, to słynny błękitny orciari z tej reklamy z koniem no i według mnie, ten czerwony orciari z targów poznańskich, z miodowymi owiewkami na szybach. Szkoda, że to wszystko chyba w większości już szlag trafił, a w sumie, to jakby się tak zastanowić, to było trochę tych pokazowo-prospektowych sztuk.

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2023, 23:13:20 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Prędzej jakiś peugeot 405

Jakbym był stevie wonderem to bym potwierdził. Wnętrze do tego poloneza ogarniało gm z tego co kojarze, widzę tam dużo naleciałości z ascony, tyle że dużo bardziej unowocześnione, aczkolwiek najbardziej zalatuje mi to vagiem w postaci passata czy golfa 3. Co by nie mówić ta deska była duzo bardziej ciekawsza i rozwojowa niż wnętrze z plusa, które wygląda przyzwoicie jak na budżetowe auto, aczkolwiek sprawia wrażenie zrobienia go na "kolanie" ;)

Odp: Wystawowy Atu limited
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2023, 06:05:31 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jakbym był stevie wonderem to bym potwierdził.
...i to śpiewająco!