Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 10, 2022, 12:25:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to nieuważnie czytałeś, bo zamieszczałem na forum informację na ich temat, m.in dotyczącą otworu smarującego przesuniętego w osi względem oryginału, ja mam u siebie w tym momencie bimet.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #401 dnia: Kwiecień 15, 2022, 19:52:20 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Panowie awaria, kumplowi w 115c padła pompa wody (rozciekła się) a jutro wiezie młodych do ślubu. Czy pompa z silnika polonezowskiego będzie pasować w miarę zamiennie bo takich akurat mam kilka? Wiem że wiatraka nie będzie ale cała trasa ma max 20 km
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 15, 2022, 20:28:18 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Powinna podejść bez problemu, różnić się może jedynie średnicą węża na łączeniu z obudową termostatu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #403 dnia: Kwiecień 16, 2022, 16:47:08 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
G... prawda, nie wprowadzaj chłopaka w błąd, Trzeba cudować i szlifować od Poloneza i przerabiać sprzęgło elektromagnetyczne... Szukaj dedykowanej od 115c
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #404 dnia: Kwiecień 16, 2022, 19:18:23 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wymyłem , zatankowałem LPG do pełna PB za stówę i,odkurzyłem  i przepaliłem ATU. 40 KM zrobiła wczoraj po postoju od 1 stycznia. Pogoda w Krakowie nie rozpieszcza praktycznie cały czas leje więc więcej stoi niż jeździ ATUwa . Przez te 6 lat od remontu gdzie niegdzie znajdą się jakieś odpryski od kamyczków ale nawet się w miarę trzyma jak na garażowe warunki w których to robiliśmy .









« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2022, 19:20:30 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 16, 2022, 19:41:42 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Umyłem i odkurzyłem Poldka, Mazdę tylko odkurzyłem  <lol>

Panowie, da radę jakoś pewnie odróżnić hałas mostu od łożyska półosi?Coś mi łomocze z tyłu oprócz wycia mostu, hałas a'la pociąg/lokomotywa-czyżby łożysko koła?Po podniesieniu luzów na kole nie czuć, zakręcenie niby jakiś szum powoduje-ale czy to nie niesie się z mostu?Hmm  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 16, 2022, 19:57:30 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
W gruzzie u mnie tak świtało jak się zacierał krzyżak w wale na końcu przy moście ale czy to to to łba se nie dam uciąć .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 16, 2022, 20:19:34 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Ja ostatnio zmieniłem krzyżak, i okazało się że to on wydawał dźwięki podobne do umierającego mostu, więc wpierw sprawdź krzyżak na wale
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 16, 2022, 21:03:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
G... prawda, nie wprowadzaj chłopaka w błąd, Trzeba cudować i szlifować od Poloneza i przerabiać sprzęgło elektromagnetyczne... Szukaj dedykowanej od 115c
Jak bym miał więcej czasu niż 12 godzin to bym poszukał,a tak wleciała przez noc z poloneza i wesele uratowane. Siadła praktycznie bez rzeźby tyle że auto jechało bez wiatraka,trzeba pomyśleć nad jakimś elektrycznym w normalnych pieniądzach  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 16, 2022, 21:56:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Hmm to może być dobry trop, w sumie przy mocniejszym ruszeniu słychać czasem uderzenie gdzieś z tyłu  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 17, 2022, 12:32:15 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A przy ruszaniu masz stuk,czy dzwonienie?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 17, 2022, 13:02:43 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Przy ruszaniu jest stuk-może to coś innego, musiałbym przejrzeć, ale wydech odrzucam-jakiś czas temu zmieniałem wieszaki i było ok-no nic, nie zajrzę to się nie dowiem  <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 17, 2022, 13:20:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeśli to jest dzwonienie przy ostrym ruszaniu, to krzyżak. A co do łożysk tylnych - one wydają nietypowe dźwięki jak się zużyją, nie wyją, tylko stukają. W kilku FSO słyszałem ten dźwięk, myśląc, że to może most hałasuje, a głuchy stuk powodowały łożyska. Po 100kkm i tak lepiej profilaktycznie wymienić, i jest błoga cisza :P.

Odebrałem poldka, moskwicza odstawiłem do działania. Pierwsze wrażenie jak wsiadłem do poldka - twarde fotele, ale jak wszystko lekko chodzi. Przyspieszenie też dużo lepsze. Zrobione auto vs zaniedbane i zastane auto. Ale już niedługo i rusek będzie cywilizowany (no, może nie dosłownie, ale samochód tak  <lol2>)

Przed:



W trakcie przymiarek i zabaw ze spaghetti z poloneza abimexa - na szczęście nie ma tych przewodów zbyt dużo:



Wszystkie zaślepki, fabryczne mocowania na cewkomoduł pasują od nivy. Napotkałem 3 problemy:

-Puszka filtra od astry-F nie pasuje. Jest za wysoka, nie da się zamknąć maski po jej montażu. Niestety, chyba będę musiał (przynajmniej tymczasowo) zrezygnować z fabrycznego filtra - rury od odkurzacza, i zamontować "patelnię" z nivy - puszkę przypominającą nasze filtry FSO. Jest dużo niższa i inaczej osadzona. Może w przyszłości dopasuję jakąś niską pokrywę na wtrysk, żeby zamontować z powrotem fabryczny filtr powietrza. Chodzi o wygląd, ale i jego przepustowość, ma znacznie większą powierzchnię, niż filtr polonez/niva.
-Wszystkie przewody można fajnie ułożyć, komputer będzie za schowkiem, w środku auta (jak w PN), ale trzeba przedłużyć przewody do modułu zapłonowego - znajduje się po prawej stronie komory patrząc od przodu. Nie jest to problem - kilka przewodów + peszel i będzie jak fabryka.
-Linkę gazu będę musiał dorobić w lin-mocie na zamówienie - fabryczna jest za krótka. Ale i tak była przetarta, więc miałem zamiar ją wymienić.



No i mam kolejny powód czemu auto chodziło koślawie - jak każdy użytkownik zapłonu na platynach, dziadek zgromadził sporą kolekcję aparatów zapłonowych, a w aucie siedział całkiem świeży - produkcji master-sport. Taki odpowiednik moto-techniki do Ład, chińskie badziewie do łady, produkują wszystko, ale beznadziejnej jakości. Mimo, że nie zdążył się nawet zabrudzić, miał tak wytarte krzywki na platynach, że przerwa na nich wynosiła jakieś ~1,5-2mm. Szacunek, że w ogóle odpalał i jechał  :] Ląduje tam gdzie jego miejsce, w śmietniku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2022, 13:39:14 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 17, 2022, 13:46:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bez sensu zastepowac patelnie jakims rurochwytem, z patelnia wyglada klasycznie, jakby pod spodem byl gaznik,
tylko w Plusie patelnia wyglada juz zbyt klasycznie ;>

a w aparacie to nie krzywki wytarly sie, tylko ewentulanie slizg na dzwigience, skoro przerwa wzrosla,
albo kwestia regulacji, uklad wymagajacy obslugi... dlatego bezstykowiec to spory krok do przodu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 17, 2022, 14:43:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Racja, nie krzywka, a ślizg teflonowy (a raczej w tym przypadku plastikowy, podobnie miałem w WSK, po 300km potrafił się wytrzeć, chińskie guano). Jajeczko wielkanocne weszło i się mi pomieszało  :d

Nie wiem jeszcze, jaki CPWK założyć - pytanie czy ładowski działa na tej zasadzie co polonezowski, czy lepiej założyć z PN (ale to wymaga dopasowania). Pokrywę rozrządu założyliśmy z kumplem już z mocowaniem na czujnik od łady. Wtrysk w ładzie to GM, więc na logikę czujnik powinien wysyłać podobne sygnały.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2022, 14:45:50 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 19, 2022, 10:33:42 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Krótka trasa w święta - trzeba było PNa przewietrzyć. Znów się losowo robią jaja z obrotami jałowymi - wskakują na 1500rpm i po jakimś czasie (różnie to bywa - obserwuję w momencie gdy stoję na światłach) wracają na normalny poziom.
Komp nie pokazuje błędów, poziom płynu w normie, czujniki podpięte - a GSI żyje swoim życiem :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 19, 2022, 14:43:24 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
W GSI nigdy na szczęście takich cudów nie miałem, ale w roverze, to regularnie mu obroty głupieją, pomimo zmiany przepustnicy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 22, 2022, 15:43:00 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Na razie znalazłem chyba winowajcę uderzeń z tyłu z prawej-resor można przesuwać na boki łyżką do opon na dużej tulejce (przedniej) bez podnoszenia auta, więc jakby coś nieteges  <lol> Później podniosę cały tył i przejrzę wsio w Poldku.Ponadto zdiagnozowałem postępującą korozję prawego progu (tylna część) i zaczęły się jakieś ogniska przy słynnych mocowaniach lewarka.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 23, 2022, 18:02:12 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Po wyjęciu ucho przednie w prawym resorze okazało się pęknięte-jedna część odpadła.Z pomocą przyszedł resor z zapasów piwnicznych, w efekcie naprawa zamknęła się w kwocie ok 0zł  <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 23, 2022, 21:40:03 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Oodejmował się już ktoś wymiany płyt w skajowych boczkach polonezowych?