Autor Wątek: Hak z auta do auta  (Przeczytany 5037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hak z auta do auta
« dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:43:03 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Temat może nie techniczny a bardziej prawny ale...

mam w jednym poldku hak wbity w dowodzie. Podczas remontu blacharki został on zdjęty. Po wszystkim ze względu na wygląd auta oraz zainstalowanie wlewu paliwa nie został zamocowany ponownie.

teraz chodzi mi po głowie aby zainstalować go w drugim aucie. Hak jest kompletny z gniazdem dedykowany do poloneza.

Mechanicznie to pikuś ale co z aspektem prawnym takiej przekładki.

Może ktoś przerabiał coś takiego i mógłby pomóc.

pozdrawiam.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:49:34 pm »

Kriss

  • Gość
Jeśli hak ma tablicze znamionwą to żaden problem. Motujesz go w drugim poldku i jedziesz na stacj diagnostyczną i bez problemu dostaniesz wpisa w adnotacje w dowodzie.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2007, 22:43:01 pm »

bruns

  • Gość
Kriss stacja diagnostyczna nie ma prawa robić wpisów i zmian w dowodzie rejstracyjnym oprucz pieczątki i wpisu daty następnego badania . Stacja diagnostyczna wystawia zaświadczenie o sprawdzeniu montazu haka z którym trzeba się zgłosić do wydziału komunikacji celem dokonania wpisu do dow.rej. Opłata  za badanie montażu haka i wystawienie kwita na stacji to ok 30 zet. Na większości haków nie ma żadnych tabliczek są tylko cechy nabijane na kuli .

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2007, 11:51:16 am »

Kriss

  • Gość
bruns zapomniałem. Napisałem jak było kiedyś.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2007, 13:15:31 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witam.

Czy hak ma tabliczkę to pojęcia nie mam. Jeśli nie to co wtedy??

A tak ogólnie to gdzie do kogo i za ile...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2007, 15:21:35 pm »

Kriss

  • Gość
Tabliczka jest obok gniazda, jeśli jej nie ma i nie ma wybitych danych na haku to diagnosta nie jest w stanie stwierdzić czy ten hak ma homologacje a to zaraz po poprawnym zamontowani jest drugim czynnikiem jeśli chodzi o wydanie decyzji.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2007, 21:09:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No dobra diagnosta bierze w łapę 30zł a ile trzeba posmarować w WK za wpisa.

A z drugiej strony można jeździć autem bez haka mimo że jest on wbity w dowodzie. Mogą mi za to coś zrobić??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2007, 21:56:55 pm »

pluton_14

  • Gość
W wydziale chyba jest oplata skarbowa 5 zx jak sie kiedyś pytałem, a co do haka to od niedawna wbija ci tylko hak który ma ściągany "hak" , i według prawa powinieneś nacodzień jeździć bez "haka" a przykręcać go do konstrukcji tylko na czas używania przyczepy , inna sprawa ze niebiescy sie tego nie czepiają.



PZDR Pluton

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2007, 22:42:20 pm »

bitbox

  • Gość
Można pożyczyć od znajomego tabliczke na czas przeglądu potem mu ją oddać i postawić ze dwa piwka :D

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2007, 17:15:21 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Panowie nei jest tak łatwo albo ja mam diagnoste debila...Tzn cała stacja czyli 2 niezaleznych diagnostow to musieliby byc debile(aczkolwiek nie wykluczam takiej opcji)...
Moje audi przybyło z wiatrakowni z oryginalnym hakiem,bez zadnych tabliczek znamionowych czy innych durnot.Przy pierwszym przegladzie dupki zapomnieli wbic go w dowód.
Pojechalem pytac do WK i powiedzieli ze jezeli panowie na diagnostyce wystawia zaswiadczenie ze owszem ten hak tam był to ok oni go wbija w dowód.
Zajezdzam na diagnostyke i mowie panu jaka jest sprawa on na to ze nie da rady bo ten hak nie ma tabliczki,tłumacze ładnie i spokojnie ze on nigdy czegos takiego nie posiadał,ze w holandii nawet nie ma czegos takiego jak wbijanie haka w dowód(nie ma tez np osobnej rejestracji przyczepek sam.-ale to juz inna bajka) ,ze on tak przyjechał,ze nie ma sladu ze kiedykolwiek ta tabliczka była tam montowana(nitowana).On ze nie i "ch*" i mam go zdjac bo jak mi ktos wjedzie w dupe to bedzie klopot...
Mysle pojade w inny dzien do innego na tej samej stacji-musialem na tej samej bo tam wlasnie odbyl sie pierwszy przeglad i tam musieliby sie przyznac do bledu...
Ta sama historia.
Pozatym pan diagnosta stwierdzil ze zebym mial hak to musze zalozyc nowy i dostac od tego kogos kto go zaklada zaswiadczenie ze został załozony przez firme do tego  uprawniona.Tylko na tej podstawie on zrobi przeglad i wyda odpowiednie zaswiadczenie z ktorym kierujesz sie do WK.
Normalnie chory kraj,tu nic mnie juz nie zdziwi...

Jako paradoks dodam ze ta sama stacja diagnostyczna w passacie ojca z gebelsowni hak wbila mimo ze nigdy go nie bylo i dalej go nie ma...
Wiec mozna jezdzic bez haka w aucie ktore owy hak w dowod wbity ma.
  • Jef
  • Czaku

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2007, 23:00:09 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Bocian bez haka możesz śmigać śmiało a co do przekładki haka do drugiego auta to nie będzie takie łatwe ja np. chciałem zmienić bo mam stały a myślałem nad odkręcanym żeby auta nie szpecić ale dałem sobie spokój przekonałem się że czasem jest przydatne, a tak jak mastah mówi z używką  sporo zachodu i to nie wiadomo czy nie będziesz musiał odkręcać

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2007, 12:28:10 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To pozostaje jedno. Pomyśleć jak zaŁożyć spowrotem hak do borka ale oczywiście zdejmowany bo inaczej nie zatankuję LPG  :lol:  :lol:  :lol: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2007, 19:49:52 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
wez wlew przenies pod klapke,bedzie ladniej i po klopocie
  • Jef
  • Czaku

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2007, 22:06:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie chce mi się kombinować a poza tym jest inaczej niż gdzie indziej  :mrgreen: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2007, 22:55:47 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
male pytanie czy hak z minusa bedzie pasowal do plusa??
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2007, 01:22:48 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zależy jaki.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2007, 08:49:49 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
też sie podepne do tematu... Mam hak z carocy - a chce zarzucic ja do pluszaka... patrzac na oko wszystko sie zgadza tylko sa 2 mankamenty trzeba wyciagnac zbiornik i przewiercic sie do miejsca kola zapasowego zeby przykrecic od wewnatrz... A do tego mam pytanie jak podlaczyc gniado jesli mam przelacznik od haka kolo wlacznika swiatel...??

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2007, 10:02:50 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Powinna być wolna wiązka pod tymi plastikami wokół otworu drzwiowego bagażnika.

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2007, 13:29:31 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "utek"
Powinna być wolna wiązka pod tymi plastikami wokół otworu drzwiowego bagażnika.



 :oops:  troche nie czaje... czy można by troszke sprostować??

Hak z auta do auta
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2007, 14:46:50 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak podniesiesz klapę bagażnika, to są takie plastikowe nakładki (między lampami). Jak je odkręcisz, to powinieneś zobaczyć po lewej stronie nie podłączoną wiązkę kabli zakończonych prawdopodobnie wtyczką. Do niej podłączasz wiązek elektryczna od haka, przepuszczając przewody (prawdopodobnie)otworem - przepustem od przewodów podświetlenia tablicy rejestracyjnej.