Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zawieszenie i układ kierowniczy / Odp: Kolumna MacPhersona w Polonezie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zakup dnia Dzisiaj o 00:43:55 »
Wykonalne, jednak wymagałoby to konkretnej rzeźby.
Najpierw trzeba by wymienić tylny zawias, dopiero potem jest jakikolwiek sens ruszać przód.
2
Szybkie pytanie / odpowiedź / Odp: szyba drzwi - mocowanie i różnice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zakup dnia Dzisiaj o 00:31:27 »
Generalnie tak jest. Czasem jednak coś tam zmienili, np. wieloklin kierownicy w '95, toteż wolę dopytać.

Na szrocie za szybę chcieli 200 zł. Starą i porysowaną - z prawie 40-letniego auta, więc tam to dopiero będzie pognite korytko. Dlatego już wolę kupić nówkę szybę, tylko nie wiem jak ma się moje korytko.

Dzięki za podpowiedzi. Spróbuję sprowadzić nową szybę. Skoro szyba wchodzi w korytko tylko na wcisk, to tam nie ma wiele do zepsucia.
3
NA SZYBKO / Odp: Atutem Plus, brak reakcji na włączenie biegu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin406 dnia Dzisiaj o 00:07:25 »
Dziękuję za podpowiedź, taką szybką diagnozę można chyba nawet w niedzielę postawić ;-)
4
NA SZYBKO / Odp: Atutem Plus, brak reakcji na włączenie biegu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez diodalodz dnia Wczoraj o 23:49:02 »
wybierak jest na 4 śrubki na klucz 13mm.
Wjedź na kanał, wrzuć 5 bieg i podnieś 1 tylne koło i zacznij nim kręcić. Zobaczysz szybko gdzie urywa się przeniesienie napędu.
5
Zawieszenie i układ kierowniczy / Odp: Kolumna MacPhersona w Polonezie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KGB dnia Wczoraj o 23:33:53 »
czy dałoby się zastosować  kolumnę MacPhersona  w Polonezie?
wszystko da sie zrobic, nawet polizac sie po lokciu, gdy wybijesz sobie ramie ze stawu ramiennego

myślę że rozwiązało by to wiele problemów związanych z istniejącym zawieszeniem.
mniej wiecej tak jak operacja wyzej rozwiazuje sprawe bolu stawu ;]
6
Szybkie pytanie / odpowiedź / Odp: szyba drzwi - mocowanie i różnice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez banned dnia Wczoraj o 22:45:27 »
Na razie nie dam rady obejrzeć mojego korytka. Czyli lepiej szukać nowego korytka, a jak nie znajdę, brać szybę używkę kompletną z korytkiem?

Kup używkę na szrocie.

Co do części, generalną zasadą w Polonezie jest że poza silnikiem, zawieszeniem i układem kierowniczym, wszystkie części we wszystkich rocznikach i wersjach są absolutnie identyczne, z wyjątkiem tych elementów zewnętrznych które na pierwszy rzut oka wyglądają inaczej.
7
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Buźka dnia Wczoraj o 22:26:32 »
Udało mi się wytargać nagrzewnice bez ruszania części z parownikiem. Jest to wykonalne, tylko trzeba się trochę pobawić. Trzeba odkręcić pedal gazu, odkręcić całkowicie blaszane mocowanie obudowy nagrzewnicy na tunelu środkowym i dopiero jako tako idzie to wyjąć. Oczywiście nie bez przeszkód bo przeszkadza  górne mocowanie na belce, obok obudowy parownika. Ale już to opanowałem i idzie to z powrotem włożyć na miejsce. Płukalem cały układ jakimś tam specyfikiem do czyszczenia układów chłodzenia i podpiąłem też pod silnik nagrzewnicę, to może coś jej pomoże, bo strasznie słabo grzała w zimie. Przepływ wody jest, to nie wiem, co za cholera. Spróbuję jeszcze wyjąć sam grzejnik i wygotować w occie. Sprawdzę też klapy, czy wszystko się otwiera i zamyka bez problemu. Te uszczelnienia z gąbki, to też bardzo mądry pomysł. Może by coś innego zastosować?
8
Szybkie pytanie / odpowiedź / Odp: szyba drzwi - mocowanie i różnice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zakup dnia Wczoraj o 22:20:09 »
Na razie nie dam rady obejrzeć mojego korytka. Czyli lepiej szukać nowego korytka, a jak nie znajdę, brać szybę używkę kompletną z korytkiem?
9
Zawieszenie i układ kierowniczy / Odp: Kolumna MacPhersona w Polonezie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez banned dnia Wczoraj o 21:31:31 »
Nie ma to sensu. Akurat przednie zawieszenie to element do którego w tym aucie nie można się przyczepić. Tylne - jest, owszem, do poprawy.
Swoja drogą, ciekawe jak rozwiązali przednie zawieszenie w analogu.....

Przednie zawieszenie Analoga było wzorowane na Ładzie Samarze.
10
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mruk1313 dnia Wczoraj o 21:23:31 »
W końcu pobawiłem się z pokrywą zaworów w 125p z silnikiem poloneza. Walczyłem z drżącym pedałem gazu. Po bliższych weryfikacjach, konsultacjach okazało się że pokrywę zaworów którą posiadam, ma wyższy odlew na tzw sierżancie . A wcześniejsza pokrywa ( złachana, pęknięta z napisem 1500) ma odlew niższy ( cały czas mowa o polonezowskim silniku) Wniosek, taki że cięgno ocierało mi o wąż odmy oraz o drugie cięgno sterowania przepustnicą w gaźniku. Podszlifowałem owy nadlew , jest lepiej.
A może ktoś poratuje pokrywą zaworów od 125p z silnikiem poloneza z napisem fso i niskim odlewem na tzw sierżancie ( 1989-1991)?
Strony: [1] 2 3 ... 10