Autor Wątek: pytanie odnosnie temperatury silnika  (Przeczytany 6716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« dnia: Lipiec 05, 2006, 22:35:53 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
mam pytanie ostanio pisalem ze plynem "siklo" przez pompe wodna, bo termostat poszedl, dzisiaj wszystko pokupywalem wszystko pozakladalem tak jak trzeba  (wszystkie czesci nowiutkie tylko tyle ze nie zalelem go plynem tylko zwykla woda i mam pytanie bo jak jade ok 80-90 to mam temp silnika caly czas prawie 90stopni tak samo jak jade 20km/godz mam to samo dopiero jak sie zatrzymam i chwilke pochodzi to wskazowka sie wychyla ponad 90 i sie wlacza wiatraczek a moje pytanie to czy to jest grozne dla silnika nigdy takiej temp nie mialem zawsze przy predkosci 90km/godz wskazowka wskazywala ok 80stopni, i jeszcze jedno czy zresetowanie komputera cos da pewno nie bo co ma... ale wole zapytac bo nie takie rzeczy .... wiec wole zapytac dzisiaj juz nie zdarzylem tego sprawdzic bo troche mnie nie pokoji te temp przy temp otoczenia ok 23stopnie a co bedzie w samo poludnie ???? hm wole nie wiedziec przynajmniej w najbllizszym czasie

piszcie co o tym myslicie i jakies wskazówki i piszcie jakie wy macie temp silnikow ,a moze to przez swiece ktore wymienilem bo tylko je wymienilem i zaczelo sie to dziac zrobilem na nich ok 500km w jeden dzien i szlak trafil chlodzenie piszcie bo jestem ciekawy jaka jest tego przyczyna, na starej pompie jak wymienilem termostat i sie przejechalem to taka sama temp silnika byla 90 i tak caly czas tylko cieklo hehe

pisze i pytam bo boje sie ze przy takiej temp moze znowu cos sie.... a dosyc czesto robie dluzsze odcinki!!!

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2006, 22:42:37 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
GrzegorzF20, masz idealn? temp silnika tak trzymaj 8)

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2006, 22:46:04 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
mimo wszysto wyjadaje mi sie ze troche za duzo tak o 10stopni

zobaczymy co inni powiedza

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 22:48:11 pm »

pluton_14

  • Gość
Ja mam caly czas 90 st i poldzio zyje , wsio jest ok.



PZDR Pluton

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2006, 00:00:16 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Z temperatur? to jest tak, że wska?nik temperatury starego typu w GLE prezentuje temperature idealnie 90 stopni (tak z reguły widziałem i u mnie też tak jest), natomiast np. w plusie wskazówka jest poniżej 90 stopni i gdy wchodzi na 90, to mnie troche irytuje, ale w końcu 90 to jest chyba optymalna temp. Wtedy najmniej pali i największa sprawno?ć silnika. W zegarach MR93 nie wiem jak jest w OHV, bo nie widziałem. W 1.4 też było poniżej 90.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2006, 02:05:58 am »

vox+241

  • Gość
A mi chyba kłamie ten wska?nik chocarz zawsze był dobry, bo mam nowy termostat a pokazuje mi 70stopni ci?gle(chyba ze w mie?cie,korku,itp) , termostat jest zdaje sie na 84stopnie...

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2006, 02:49:46 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
utek#1915,
w Plusach to raczej ciutke powyzej 90C pokazuje caly czas
w trzech przypadkach tak mam (jeden moj i dwa kolegow)

GrzegorzF20,
wlasnie tak ma byc jak jest - wkoncu uklad chlodzenia chodzi ci tak jak powinien

vox#241
,
postaw go zeby sie nagrzal az wlaczy sie wentylator - bedzie wtedy z ~92C i zobaczysz ile ci wskaznik przeklamuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:52:27 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Zależy od chłodnicy a nie od wskażnika. Jezdziłem na miedzianej wskażnik troszkęponiżej 90 założyłem alu rózno 90 i jak się ma wł?czyć wiatrak wychodzi ponad

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2006, 09:07:58 am »

bsz84

  • Gość
U mnie tez jest caly czas 90 stopni i jest ok oczywi?cie w korku zaczyna rosn?ć i wiatrak przejmuje inicjatywe. Przy 90km/h w takie upalne dni praktycznie utrzymuje sie na poziomie 90 stopni. Co innego w zimie dlatego wtedy dajemy osłonki na grill.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2006, 09:10:27 am »

GrzegorzF20

  • Gość
no to jestem spokojniejszy :-) pozdr i dzieki za odpowiedzi

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2006, 09:12:28 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "bsz84"
U mnie tez jest caly czas 90 stopni i jest ok oczywi?cie w korku zaczyna rosn?ć i wiatrak przejmuje inicjatywe. Przy 90km/h w takie upalne dni praktycznie utrzymuje sie na poziomie 90 stopni. Co innego w zimie dlatego wtedy dajemy osłonki na grill.

u mnie było tak samo w upały 90 w korkach max 95 i wł?czał sie wiatrak i ładnie zbijał do 90

ostry test przeszedł na trasie Władysławowo-odwodnica gdańska-30km ,4 godziny, 30 stopni

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:27:08 am »

Meggido

  • Gość
U mnie na poprzednim silniku 1500 i teraz na 1600 GSI/GLE pokazuje tak samo. Około 85 stopni.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:48:46 am »

marcinmk2

  • Gość
U mnie tak samo standard jak wyjade na miasto to temp. dojdzie do 90 i stoi w silniku 1,4.Takze tez myslalem ze 85 powinno byc ale mehcanicy mi powiedzieli ze w poldkach 90 - do 95 to jest norma.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:56:38 am »

GrzegorzF20

  • Gość
w moim tak jeszcze ojciec mial i jak przez rok to tak bylo ok 80stopni dopiero jak wjezdzalem do miasta itp to rosla a teraz po wymianach non stop 90stopni albo termostat jest tego przyczyna bo temten byl na 82stopnie a ten hm nigdzie nie ma jakiejs wzkazowki a wyciagac mi sie go nie chce i sprawdzac jaka bedzie temp albo juz zakamieniony uklad chlodzenia bo jak sciagalem pompe to pod gumami byla gruba warsta ..... , albo trzeci powod to uszczelka ale pojezdze na razie tak jak jest jak wszyscy maja takie temp to ja tez przynajmniej spalanie bedzie mniejsze :-)

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:00:52 am »

marcinmk2

  • Gość
Jeski masz temp. 90 st. przewaznie to zostaw tak a normalna rzecza jest ze jak wjezdzasz do miasta(korki itp.) to temp. rosnie ale wtedy z pomoca przychodzi wentylator.

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:42:55 am »

vox+241

  • Gość
A ja mam taki problem, że jak przyjade to jak zajezdzam na podwórko to temp zaczyna rosn?ć bo powoli sie wtaczam, ale wiatrak sie nie wł?cza- robi to dopiero wtedy jak wył?cze silnik...

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:54:48 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "vox#241"
A ja mam taki problem, że jak przyjade to jak zajezdzam na podwórko to temp zaczyna rosn?ć bo powoli sie wtaczam, ale wiatrak sie nie wł?cza- robi to dopiero wtedy jak wył?cze silnik...

nie wiem czy to jest problem,ale ja tak miałem na termostacie 82 st po zmianie na 88 st problem zanikł

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2006, 12:00:21 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
U mnie termostat zalacza sie dopiero kolo 95-100 stopni. Tak to trzyma rowno 90. Chyba ze stoje w korku, wtedy skok i przy opisanej wyzej temperaturze wiatrak robi swoje :)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2006, 12:05:01 pm »

Gacek

  • Gość
tez mam 90 i wszystko jest ok

pytanie odnosnie temperatury silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2006, 13:18:34 pm »

Pereziarz

  • Gość
U mnie przy 70 zał?cza sie już wiatrak.WQydaje mi sie że mam zwalony czujnik temp bo tak to wszystko ładnie działa tylko wygl?da na to ze jakby zaniżał o 20 stopni,bo do tych 70 stopni grzeje sie tak długo jak zwykły poldek do 90 więc to chyba czujnik temp.Ostatnio chiałem wymienic ten czujnik w terostacie,ale jak sie dowiedziałem ile on kosztuje org 60 kilka a podróbka 40 zł to dałem sobie spokój: