Autor Wątek: sonda lambda  (Przeczytany 7998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonda lambda
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 20, 2007, 10:32:18 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "karol-1987"
o ile to krokowiec do abimexa, bo do wtrysku bosha jest na 99% droższy (nie chce mi sie teraz penetrowac allegro).


W boschu nie ma silnika krokowego przy Pb.

sonda lambda
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 20, 2007, 13:07:42 pm »

Venomus

  • Gość
Cytat: "utek"
Cytat: "karol-1987"
o ile to krokowiec do abimexa, bo do wtrysku bosha jest na 99% droższy (nie chce mi sie teraz penetrowac allegro).


W boschu nie ma silnika krokowego przy Pb.



Co ty gadasz człowieku..silnik krokowy odpowiada za obroty wieckazda benzyna go ma...a czy to Pb czy nie PB totylkokwestia ilosci oktanów w paliwie.

sonda lambda
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 20, 2007, 13:29:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Venomus"
Cytat: "utek"
Cytat: "karol-1987"
o ile to krokowiec do abimexa, bo do wtrysku bosha jest na 99% droższy (nie chce mi sie teraz penetrowac allegro).


W boschu nie ma silnika krokowego przy Pb.



Co ty gadasz człowieku..silnik krokowy odpowiada za obroty wieckazda benzyna go ma...a czy to Pb czy nie PB totylkokwestia ilosci oktanów w paliwie.

oczywiscie ,ze nie ma krokowca w boschu
tam jest serwomotor (pozdr. Osfald  :mrgreen: )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

sonda lambda
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 20, 2007, 15:38:22 pm »

Guciu1801

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Co ty gadasz człowieku..silnik krokowy odpowiada za obroty wieckazda benzyna go ma...a czy to Pb czy nie PB totylkokwestia ilosci oktanów w paliwie.

Bzdura. czasami przepustnica tez odpowiada za wolne obroty(bo od tego jest silnik krokowy, steruje dodatkowym kanalem powietrza przy zamknietej calkowicie przepustnicy).

sonda lambda
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 21, 2007, 14:22:32 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "KGB"
tam jest serwomotor (pozdr. Osfald  )


 :mrgreen:
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Problem z sonda lambda
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2007, 19:47:57 pm »

WM

  • Gość
Witam mam poldka 1.6Gli z instalacją gazową zastanawiając sie nad tym czemu mi tak duzo pali sprawdzilem sonde lambda po uruchomieniu silnika mam na niej 0,5V a po lekkim zwiększeniu obrotów wskakuje na ok 5,8V i niezaleznie od obr sie niezmienia i tu moje pytanie czy ta sonda dzial poprawnie??

sonda lambda
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 17, 2007, 21:12:09 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Sonda zaczyna dzialac gdy temperatura plynu chlodzacego osiagnie okolo 63 stopnie, sygnał wynosi wtedy blisko 1V a komputer przestawia sie do pracy w trybie pętli zamkniętej.
Polecam Morawskiego, tam jest to szeroko opisane.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

sonda lambda
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 17, 2007, 22:14:13 pm »

marcij

  • Gość
Sonda lambda w polonezie jak i w znacznej wiekszosci samochodow dziala w zakresie 0-1V , i w zadnej sytuacji nie pokaze wiecej. Jesli faktycznie pokazuje 5,8V to wywal ja odrazu , bo moze uszkodzic kompa. Wydaje mi sie ze jednak mogly pomylic Ci sie przecinki i miales na mysli napiecie 0,58V. Takie napiecie jest poprawne.

sonda lambda
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 17, 2007, 22:22:03 pm »

WM

  • Gość
Sprawdzalem to 3 razy i sam nie moglem uwierzyc specjalnie skoczylem do kolegi po drugi miernik i to samo bylo!!!

[ Dodano: 17 Maj 2007 22:22 ]
0,58V jest kiedy chodzi na jalowym

sonda lambda
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 17, 2007, 22:28:45 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
moze ktos przeszczepił sonde z omegi na  przykład,one chodza od 1-5v :)
  • Jef
  • Czaku

sonda lambda
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 17, 2007, 23:14:31 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Cytuj (zaznaczone)
moze ktos przeszczepił sonde z omegi na przykład,one chodza od 1-5v


co to za brednia - po pierwsze sonda szerokopasmowa nie jest ogniwem ale działa na troszke innej zasadzie - przepłwu prądu i jego natężenia oraz kierunku a on z kolei zależny jest od składu mieszanki. To sterownik na podstawie jego wartosci wyznacza skład AFR.

A 5.8v na sondzie to coś nie tak , 0.5v to norma, po za tym szybkie zmiany napięcia mogą nie zostać odczytane przez miernik cyfrowy.
"jest ryzyko , jest zabawa"

sonda lambda
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 17, 2007, 23:58:44 pm »

Guciu1801

  • Gość
spotkalem sie z tym, ze sonda pokazywala napiecie 2v. Byla ona uszkodzona (oczywiscie). Auto nie chcialo jezdzic, gdyz wysokie napiecie oznaczalo uboga mieszanke. Proba kompensacji przez komputer prowadzila do ogromnego zuzycia paliwa i klebow czarnego dymu z rury wydechowej.

sonda lambda
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 18, 2007, 15:38:00 pm »

WM

  • Gość
Jak nie wierzycie mogę zrobić zdjęcie:D po odpięciu sondy silnik zaczął chodzić równiej i trochę mniej go zamula ale planuje i tak włożyć tam nowa jaka firmę polecacie i jaki jest jej koszt??

sonda lambda
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 18, 2007, 21:32:04 pm »

marcij

  • Gość
Polecamy firmowe , np NGK , niestety nie jest to tania zabawka (od ok 100zl jesli masz jedno-przewodowa , ok 150 jesli masz 4ro przewodowa) , mozna szukac uzywki , ja dorwalem na zlomie malo uzywana z fiata za 40 dychy, trzeba tylko uwazac zeby nie kupic uszkodzonej bo to mi sie tez niestety zdarzylo.