Autor Wątek: ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,  (Przeczytany 1306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« dnia: Sierpień 23, 2006, 23:38:22 pm »

txxxx

  • Gość
ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody, akumulator szybko sie rozladowywuje:
Najprawdopodobniej to wszystko wina tulejek- luzy

mam problem w rozruszniku sa 3 tulejki 2 na konsach jedna w srodku  za kolem zembatym, nie potrafie jej zdjac
Za kolem zembatym jest tak jakby podkladka samozabezpieczajaca - musze ja zdjac aby wybic tulejke srodkowa, jednak jak zdjac ta podkladke,
jesli wiesz napisz txxxx@tlen.pl
DZIEKI

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2006, 10:18:09 am »

PeNY#1816

  • Gość
Je?li grzej? Ci się przewody to najpierw sprawd? czy masz poł?czenie z akumulatorem dobre, czy klemy nie s? po?niedziałe...

Pó?niej dopiero bierz się za rozrusznik.. nie zawsze przynosi to efekt, bo u mnie wszytkie poł?czenia OK, więc zregenerowałem rozrusznik, a tu dalej nic - zacina się... :|

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2006, 12:16:20 pm »

kan

  • Gość
Polecam tez sprawdzić masę na na plecionce (lub kablu) na poł?czeniu z silnikiem. Drugim powodem takiego zachowania może być padnięta cela na akumulatorze (sprawd? napięcie na wyłaczonym silniku) , je?li jest 10V to mog? być takie objawy.

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2006, 14:02:33 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Czy jak jest padnięta cela to nie grzeje się akumulator... Z tego co kojarzę to wła?nie tak jest - gotuje się elektrolit. A koledze grzej? się przewody.

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2006, 19:36:24 pm »

Arnold

  • Gość
Cytat: "kan"
Polecam tez sprawdzić masę na na plecionce (lub kablu) na poł?czeniu z silnikiem. Drugim powodem takiego zachowania może być padnięta cela na akumulatorze (sprawd? napięcie na wyłaczonym silniku) , je?li jest 10V to mog? być takie objawy.


U mnie cały rok jest 10V i nic się takiego nie dzieje :)

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2006, 20:15:50 pm »

Grzes

  • Gość
ta tulejka to tulejka bendiksa żeby j? zdj?ć wystarczy podważyć ?rubokrętem to jest drut sprężysty wybijasz tulejkę prętem o ?rednicy 14 lub 16 wstawiasz nowe i po robocie nie zapomnij o zabezpieczeniu tulejki dekielkiem metalowym to ważne

ROZRUSZNIK - mulisto kreci, nagrzewaj? sie przewody,
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2006, 10:47:26 am »

kan

  • Gość
Cytat: "PeNY#1816"
Czy jak jest padnięta cela to nie grzeje się akumulator... Z tego co kojarzę to wła?nie tak jest - gotuje się elektrolit. A koledze grzej? się przewody.


Masz rację grzeje się aku, ale jak masz za małe napięcie i musisz długo kręcić aby samochód zapalił to dodatkowo zagrzej? Ci się przewody. Ogólnie mówi?c przewody grzej? się z powodu długiego używania rozrusznika czyli trudno?ci z zapłonem . A tego powodem może być już wiele rzeczy. Znaj?c dodatkowy objaw (mulisto kręci) podałem dodatkowe prawdopodone przyczyny tego stany optrócz wcze?niej wymienionych.