Autor Wątek: Silnik buczy przy dodawaniu gazu  (Przeczytany 4937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« dnia: Lipiec 27, 2009, 13:04:07 pm »

spider15

  • Gość
Witam wszystkich posiadaczy Poldków;)
Z moim poldkiem ostatnio jest coś nie tak jak być powinno. Jako iż na razie mamy inne auto (służbowe) nie spieszy się z naprwą ale noo....
Sprawa wygląda tak. Silnik pali tylko na gazie. Jak jest zimny wkręca się tylko na max 3500 obrotów/min, a dalej słychać tylko takie buuuuu jak się da gazu w podłogę to słychać buuu i do 3500 obrotów/min. Gdy się nagrzał do około 60- 70 stopni Przy dodawaniu gazu cały czas buczy, nie wkręca się na obroty. Jak się wciśnie pedał do końca nie gaśnie tylko buczy i obroty tak się chwieją. Panowie o co chodzi ?? Co to może być?? Z góry dziękuję za błędy przepraszam , jestem nowy;):)
Silnik 1.6 Gli
Przebieg 204000km;)
Na boschu;]

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2009, 13:11:37 pm »

bajer@#

  • Gość
Filtr gazu kiedy wymieniany? Objaw jak by gazu za mało dostawał, może parownik - redukor się kończy...

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2009, 13:23:09 pm »

spider15

  • Gość
Kiedy wymieniany zaraz napisze, bo musze zapytac taty ;) Bo to on sie polonem porusza;]
Dodam jeszcze, niewem czy to bedzie mialo cos wspólnego ale, wczesniej na biegu jałowym miał duze wolne obroty okolo 2000. I tak raz obroty sie utrzymywały na poziomie 1000orotów/min, raz nie bylo ich w cale raz bylo 1500 a raz 2000. Nie mógł utrztymac ich w ogole. Przez ostatni czas caly czas mial ponad 2000. Dodam tez ze silnik krokowy był sprawdzany i działa.;)

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2009, 14:36:56 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Silnik krokowy od gazu wywal, załóż śrubę.
Wymienień filtr gazu.
Filtr powietrza.
Sprawdź czy nie ma lewego powietrza.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2009, 15:13:45 pm »

spider15

  • Gość
Silnik krokowy gazu znajduje sie na takim grubym przewodzie? Jeśli tak to mam już śrubę;)

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:08:45 pm »

bajer@#

  • Gość
Tak na gumowym przewodzie wychodzącym z reduktora-parownika


Śruba:



Silnik krokowy:


* zaznaczone na czerwono  :P

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2009, 23:57:17 pm »

szczaw

  • Gość
U mnie takie buuuu (również mam boscha) zniknęło po wymianie świec, kabli, filterka gazu i filtra powietrza. Nie wiem które z tych rzeczy głównie odpowiadałobyza to buczenie, bo wymieniłem wszystko od razu, ale podejrzewam, że kable i świece tu będą winne. Jeśli to nie pomoże, to gdzieś czytałem tutaj, że nawet może być rozrząd przewalony u jeden ząbek... Nie pamiętam u kogo to było. Poza tym temat chyba powinien być raczej w LPG, skoro tu chodzi o LPG?

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2009, 09:08:12 am »

spider15

  • Gość
Filtr gazu nie był chyba troche wymieniany. Trzeba sie bedzie tym zajac. Filtr powietrza wymieniałem;) Wymnienie jeszce przewody i swiece i zobacze efekt;D
szczaw chodzi o lpg, ale na benzynie w ogole nie chodzi wiec moze to tez ma cos do tego;)

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2009, 00:59:44 am »

Logan

  • Gość
spider15,
LPG
- zdejmij obudowę filtra sprawdź w jakim stanie są gumy/uszczelki na reszcie wtrysku - jak trzeba uszczelnij.
- sprawdź czy w okolicy ssącego przy głowicy nie bierze powietrza - jak trzeba zdejmij, załóż nową uszczelkę nawal silikonu i nie pal póki nie przeschnie,
- poluzuj linkę gazu żeby nie była napięta tylko tak po 1cm na boki latała

buczenie to zazwyczaj zła mieszanka za dużo lub za mało powietrza/paliwa (jakie by nie było), przydławianie się mieszanką, zbyt duże obciążenie dla silnika (buczący ustawiony silnik jadący na pusto to raczej trup (w 99% :mrgreen: )

PB
- sprawdź czy Ci chodzi pompa paliwa - odłącz wężyk benzynowy od samego wtrysku i przekręć kluczyk czy poleci coś benzyny,
- jeśli tak podłącz z powrotem, zdejmij obudowę filtra wciśnij gaz i przekręć kluczyk, wtrysk coś powinien puścić, jak nie to rozbierasz i czyścisz gaźnik razem z wtryskiem (lepiej nowy kupić bo drogi nie jest a zawsze spokój na dłużej) - jeśli się na to zdecydujesz przypomnij sobie ile czasu masz filtr paliwa (szkoda nowy lub przeczyszczony wtrysk znowu zapchać).

to takie pierwsze moje sugestie, od tego sam bym zaczął.

Silnik buczy przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:43:51 am »

spider15

  • Gość
Ok Wielkie dzięki dzisiaj sie za to zabieram i zobacze co z tego wyjdzie ;)