Autor Wątek: Montaż szyberdachu  (Przeczytany 5009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Montaż szyberdachu
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 23:20:29 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1687
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Witam.
Od dłuższego czasu przymierzam się do montażu okna dachowego i nadszedł wreszcie czas na zrobienie dziury w dachu. Mam w związku z tym kilka pytań.

1.Krzywizna dachu a krzywizna szyberdachu - rozumiem że wszystko po skleceniu powinno się dobrze dopasować? Na zdjęciu widać że rama szyberdachu ma trochę większą krzywiznę niż sam dach.


2. Miejsce montażu - tutaj miałbym prośbę do osób które posiadają już szyberdach czy mógłby mi ktoś podać odległość szyberdachu od anteny, tak aby we wnętrzu wypadło to w sensownym miejscu.


3. Uszczelnienie pomiędzy ramę a dach - uszczelka do okien, uszczelniacz dekarski czy może jakiś silikon?
4.Wzmocnienie przeciw-rezonansowe po wewnętrznej stronie dachu - usunąć czy może przesunąć w tył(jeśli tak to jak je ponownie zamocować?)?
5. Szyberdach mam używany i był on zamocowany na jakąś masę uszczelniającą - czym ją usunąć z ramy?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2014, 13:46:34 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1687
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Up, naprawde nikt nie pomoze? Przepraszam za brak polskich znakow-pisze z telefonu.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2014, 16:55:10 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
1. Tak, po skręceniu tego w całość wszystko się dopasuje do dachu
2. U mnie jest 8cm od antenki
3. U mnie jak montowali (firma niedaleko FSO) to mówił facet że mają do tego specjalną uszczelkę w płynie, także jakiś uszczelniacz dekarski powinien dać radę.
4. Wzmocnienie musisz usunąć
5. Tą masę musisz dokładnie oczyścić, tam wszystko musi być czyste przed montażem w dachu. Polecam posprawdzać uszczelkę czy nie jest gdzieś sparciała/przygnieciona i przesmarować talkiem/silikonem 
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2014, 17:44:26 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2285
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
uszczelniacza dekarskiego nie dawaj bo jest bardzo plastyczny i strasznie długo schnie, o ile wogóle zaschnie, będzie się tylko mazał.Ja w swoim CC montowałem na klej do szyb. Oczyściłem powierzchnie papierem ściernym,(zmatowiłem 600-ką na szerokości ramki wokół ) dałem na to klej do szyb, następnie nałożyłem szyberdach  aż klej wylazł na wierzch.Następnie skręciłem ramkę od spodu po założeniu podsufitki. resztę kleju zmyłem benzyną ekstrakcyjną i zostawiłem do zaschnięcia. Puki co 8 tys. km i szyber nie cieknie.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 01:02:29 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Uszczelniacz dekarski do tego śmierdzi jeszcze kilka miesięcy po nałożeniu.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 01:13:50 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Mnie pan w serwisie polecił uszczelkę do szyb profil k.Od momentu montażu zero problemów z przeciekaniem.

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 08:37:29 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Uszczelniacz dekarski do tego śmierdzi jeszcze kilka miesięcy po nałożeniu.
Nie pamiętam ale jakoś nie utkwiło mi to. Zastosowałem kilka lat temu i nie cieknie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2014, 19:09:02 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1687
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Mnie pan w serwisie polecił uszczelkę do szyb profil k.Od momentu montażu zero problemów z przeciekaniem.
Coś w ten deseń?
http://uszczelki24.pl/index.php?p94,uszczelka-samoprzylepna-k-12-505
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2014, 20:32:31 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Klej do szyb samochodowych firmy Boll w tubie pod pistolet do silikonu + grunt tej samej firmy + aplikator do gruntu (kawałek drucika z okrągłą szczoteczką na końcu) to koszt około 30 zł i wg mnie to najlepsze rozwiązanie do montażu szyberachu. Co prawda nie montowałem jeszcze swojego szyberdachu, ale montowałem gumową lotkę na klapę bagażnika i nie ma szans żeby gdziekolwiek się odkleiła. Kwestia porządnego odtłuszczenia lakieru i ramki szyberdachu, nałożenia środka gruntującego do szyb (niekoniecznie, ale wskazane).

Klej: http://www.tanie-lakierowanie.pl/639-boll-klej-do-szyb-samochodowych.html;
Grunt: http://www.e-szyby.pl/product-pol-10299-srodek-gruntujacy-BOLL-do-montazu-szyb-15ml.html (tutaj dość drogi, ja kupowałem za 7 zł);
Aplikator: http://www.e-szyby.pl/product-pol-10300-aplikator-do-srodka-gruntujacego-BOLL.html;
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2014, 21:29:37 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Nie nakładałem środka gruntującego pod klej do szyb bo nie wiedziałem o istnieniu takowego. Szyberdach ponad rok na aucie i nic a nic nie cieknie. Sądzę, że przez telefon Sławkowi wyczerpałem temat :d
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2014, 10:13:09 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Bocian, może kwestia uszczelniacza. Ja kiedyś użyłem na szczęście nie przy aucie i z 3 miesiące było czuć jakby ktoś smołę topił.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: Montaż szyberdachu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2014, 23:41:36 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez