Autor Wątek: Jaka realna cena poloneza.  (Przeczytany 2741 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Jaka realna cena poloneza.
« dnia: Marzec 15, 2024, 08:29:32 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Witam
Panowie pomału staje przed decyzją sprzedaży swojego ATU plusa rocznik 1998. Starsi forumowicze i uczestnicy zlotów poczynając od Czerniewic  na spotkaniach pod fabryką kończąc pewnie kojarzą ten samochód. Nie będę tu opisywał co było w nim zrobione  a trochę było ale  mam do was pytanie: Ile realnie można wołać za takie auto. Na portalach ceny są rożne od kosmosu  do cen nieadekwatnych absolutnie  do stanu technicznego. Będzie mi zależało na szybkiej sprzedaży.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2024, 09:54:19 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pamiętam Twoje auto i zapamiętałem je jako totalną lalkę :) jeżeli stan się nie zmienił, to biorąc pod uwagę obecne ceny Polonezów myślę, że do ręki mógłbyś dostać koło 10.000zł. Wystawić warto za ciut więcej bo każdy będzie się targował. Pytanie, czy nie warto poczekać z 2-3 lata bo ceny ładnych Polonezów ciągle rosną. W ogóle, jeżeli to nie tajemnica skąd decyzją o sprzedaży?

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2024, 14:00:15 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie ma lepszej metody niż zrobić ogłoszenie i czekać na reakcję rynku.

My tak zrobiliśmy z cargo, biorąc pod uwagę generalny remont mechaniczny, jak i blacharsko-lakierniczy cene rzucilismy z górnej półki. Dodatkowo auto ma LPG więc na zlombol jak ulał ale i tak zainteresowanie jest mierne, żeby nie powiedzieć zerowe.

Także zrób dokładne, porządne zdjęcia (bo pierwsze wrażenie się robi zdjęciami) opisz co jest porobione bo to druga rzecz na która się zwraca uwagę.

Jak chcesz szybko to nie polecam wystawiania za grube pieniądze - cena czyni cuda, niestety. 
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2024, 16:22:26 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Decyzja podyktowana głównie tym że auto cały czas stoi w garażu
 Place za niego nie jeżdżąc bo nie ma kiedy albo brak czasu albo pogoda do dupy. Generalnie stan auta się nie zmienił oprócz  lekkiej polerki lakieru . Na powoziu nie ma grama piachu.  Do roboty jeżdżę  corsa d na gnój która mi wystarcza
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2024, 16:24:12 pm wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2024, 19:46:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Decyzja podyktowana głównie tym że auto cały czas stoi w garażu
 Place za niego nie jeżdżąc bo nie ma kiedy albo brak czasu albo pogoda do dupy
I to jest właśnie ten ból, że trzeba płacić za auto, które stoi. Ile by to nie było, to jednak jest wydatek, który się nie zwraca. Nie wiem, jaki masz tak naprawdę stosunek do tego auta, ale oby nie było tak, że będziesz później żałował. Niejeden sprzedał, a później przemyślał sprawę, gdy już było za późno. Nowego sobie już nie kupisz. Z polonezami jest tak, że albo się je kocha, albo nienawidzi, albo ma się do nich obojętny stosunek, powiedzmy, zdroworozsądkowy. Sam miałbym problem, do której grupy się zaliczyć, tzn, jednej z dwóch, bo o nienawiści nie ma mowy.

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2024, 10:51:29 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Auto to zawsze jakiś wydatek, w przypadku OC, na Poloneza jest ono tanie ( przynajmniej u mnie ) choć tanie to też pojęcie względne. Bardziej widoczny wydatek, to co miesięczne płacenie za garaż, co prawda jest to kwota nie odczuwalna jednorazowo w miesiącu, ale rocznie to już się robi jakaś tam większa kwota. Mariusz zrobi, jak będzie uważał za słuszne i najlepsze, jednak osobiście potraktował bym tego Poloneza jako lokatę kapitału / zamrożenie pieniędzy. Lokaty w banku są słabo opłacalne, pieniądz traci na wartości, a Polonez tańszy już nie będzie ;) Z drugiej strony, trzymanie auta dla samego jego trzymania nie każdego "bawi" i to też rozumiem.

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2024, 11:09:45 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Jak ma 25lat i znajdziesz rzeczoznawcę, który wypiszę opinie na historyczny to płacenie OC odpada.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2024, 14:26:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat trafiłem na artykuł mówiący o tym, że chyba to się wkrótce zmieni.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/samochody-zabytkowe-powinny-miec-stale-ubezpieczenie-oc-zmiany-w-prawie/kfzebdn
Jednak chyba nie dadzą dożyć w spokoju. Poza tym, tam jest coś o podniesieniu maksymalnych sum gwarancyjnych, czy jakoś tak, czyli sumy odszkodowań do góry, a że nic się nie bierze z powietrza, to OC pójdzie w górę?

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2024, 15:35:57 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Samochody coraz droższe i świeższe,  wypłaty z AC też małe nie są. Dziurę trzeba latac
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2024, 23:15:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Akurat trafiłem na artykuł mówiący o tym, że chyba to się wkrótce zmieni.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/samochody-zabytkowe-powinny-miec-stale-ubezpieczenie-oc-zmiany-w-prawie/kfzebdn
Jednak chyba nie dadzą dożyć w spokoju. Poza tym, tam jest coś o podniesieniu maksymalnych sum gwarancyjnych, czy jakoś tak, czyli sumy odszkodowań do góry, a że nic się nie bierze z powietrza, to OC pójdzie w górę?

Krętactwo i złodziejstwo. Jakoś w innych krajach pojazd niezabytkowy nie musi mieć OC, a u nas już nawet zabytkowym chcą zabronić? Kraj krętactwa i złodziejstwa, Polska między wschodem, a zachodzem 50% roztwór rosyjskiego złodziejstwa i korupcji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2024, 23:44:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
I co zrobisz, jak nic nie zrobisz? To było do przewidzenia, jak już poprzednicy zaczęli grzebać przy "zabytkach" odnośnie kryteriów przyznawania żółtych tablic itd. Teraz jest drugie podejście z innej strony. Koniecznie chcą się pozbyć "starych gratów'' jakie by one nie były. Może całkowicie nie zabronią, ale tak dowalą opłat, że sami wywieziemy na szrot, bo nikt o zdrowych zmysłach tego nie kupi.

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2024, 23:16:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2024, 12:36:34 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
I za ile się sprzedało Atu?
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2024, 23:00:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Patrząc na to, co się odjaniepawla w nowych samochodach przy przebiegach rzędu "ledwie dotarty", z Chiny ludowe bym nie sprzedał dobrego auta.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2024, 08:37:57 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
I za ile się sprzedało Atu?

narazie się  nie sprzedało, jest oferta na 15 tys z pocałowaniem w rękę  od jednego typa  ale jest jeszcze  krzyknięte z mojej strony  20tys nad którą mocno myśli drugi wiec się wstrzymuje czekam na rozwój wydarzeń
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2024, 08:39:36 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2024, 09:58:21 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Patrząc na to, co się odjaniepawla w nowych samochodach przy przebiegach rzędu "ledwie dotarty", z Chiny ludowe bym nie sprzedał dobrego auta.
Wiesz, dla niektórych jest różnica pomiędzy "sprawnym" autem, a "dobrym" autem. Innymi słowy, niektórzy mogą nie uznawać poloneza za dobre auto, pomimo tego, że jest on sprawny, czy też w bardzo dobrym, czy idealnym, stanie technicznym. Przecież już kiedyś ludzie woleli kupić zjeżdżonego gulfa z DE, niż nowego plusa. Dzisiaj, gdy tych aut jest coraz mniej, to sytuacja wygląda trochę inaczej, niemniej, jest to auto dla wybranych, cokolwiek by to znaczyło.
jest oferta na 15 tys z pocałowaniem w rękę  od jednego typa  ale jest jeszcze  krzyknięte z mojej strony  20tys nad którą mocno myśli drugi
No to rzekłbym, niegłupie kwoty jak za auto, na które pluło i pluje większość naszego wspaniałego narodu. Do tej pory czytam opinie, że te auta nie są warte nawet 5000, tylko waga razy cena złomu, bo klasykiem, to może być jakiś amerykański, niemiecki, czy inny wóz, a nie polski złom.

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2024, 11:16:34 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
jest oferta na 15 tys z pocałowaniem w rękę  od jednego typa

Ale wystawiałeś je gdzieś? Skąd takiego jelenia dorwać? :(
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2024, 11:26:03 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Takiego auta nie trzeba nigdzie wystawiać. Sam często dostawałem propozycje na drodze, stojąc w korku, pod sklepem czy też gdy tankowałem. Jest sporo chętnych na te auta
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2024, 13:42:04 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
No to rzekłbym, niegłupie kwoty jak za auto, na które pluło i pluje większość naszego wspaniałego narodu. Do tej pory czytam opinie, że te auta nie są warte nawet 5000, tylko waga razy cena złomu, bo klasykiem, to może być jakiś amerykański, niemiecki, czy inny wóz, a nie polski złom.
Osobiście inwestując jak dla mnie niemałe już 20 tyś w auto zabawkę chciałbym mieć szersze możliwości na potencjalną sprzedaż w razie potrzeby odzyskania gotówki w przypadku nagłej choroby czy innej życiowej sytuacji a prawda jest taka że 125p/polonez swoje ceny i chętnych na nie mają tylko u nas w kraju więc jak mam inwestować takie pieniądze to w coś co w każdej chwili z braku chętnych mogę sprzedać za granicę nie tracąc.Znajomy jakiś czas temu sprzedawał golfa 1 cabrio za  bodajże 18 tyś i chętnych w kraju nie było mino że opcja dość ciekawa choćby ze względu na bezproblemową dostępność części,w końcu auto poszło na zagraniczny portal i sprzedało za większą kwotę do ojczyzny;)
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jaka realna cena poloneza.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2024, 14:25:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Takiego auta nie trzeba nigdzie wystawiać. Sam często dostawałem propozycje na drodze, stojąc w korku, pod sklepem czy też gdy tankowałem. Jest sporo chętnych na te auta
Sam miałem do tej pory z dziesięciu chętnych na kupno i to na sam wygląd, bez oglądania, a do ideału mu brakuje, ale że lakier się błyszczy, a ludzie kupują oczami, to i się pytają. W takich chwilach mam ochotę powiedzieć coś w rodzaju, że jak były po 500 PLN, to było kupić, doinwestować i trzymać sobie, a nie dojeżdżać po lasach i parkingach. U nas tak jest ze wszystkim, że jak czegoś jest już mało, to nagle dużo ludzi chce to mieć.