Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 599176 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3520 dnia: Kwiecień 09, 2023, 20:20:38 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Tak był taki pomysł Tiry na tory, ale po cichu upadł. Bo ktoś wyliczył, że jak Tiry pójdą na tory to spadnie spożycie diesla, i spadną zyski i podatki. Podobnie umarła śmiercią naturalną inicjatywa pomocy sąsiedzkiej , gdzie w zamyśle było, żeby obniżyć koszty , pomoc nawzajem , szczególnie w blokach, . Ktoś potrafi elektrykę, ktoś ogarnia hydraulikę, albo ktoś potrafi pod blokiem naprawić auto. Bo tu również zauważono przez rządzących, że może trochę ubyć podatków.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3521 dnia: Kwiecień 09, 2023, 20:39:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale, że "ŚWIĘTE KROWY" nie znają przepisów, więc w ich rozumieniu nigdy nie utrudniaja jazdy innym uczestnikom ruchu drogowego
Apropo znajomości przepisów. Jak to jest z tymi "mikrocarami"? Czyli taki np. popularny Aixam, czy inne gówienko? Nie do końca rozumiem, jak to w końcu z tym jest, czy potrzebna jest kategoria AM, czy jednak do któregoś tam rocznika urodzenia można tym jeździć bez "prawka"? Bo czytałem o tym kilka razy w google i chyba nie do końca łapię przejrzystość tych przepisów. Ale tak na zdrowy rozum, to to jest jednak uczestnik ruchu i chyba należało by się znać jakieś przepisy i zdać jakiś egzamin? Ja na kat. B musiałem wykuć przepisy, zdać egzamin, a tu sobie jeżdżą tak na dziko? Znajoma, która tym gównem jeździ, wykłóca się ze mną, że "może bez prawka" ale jakoś średnio mi się to widzi. Gdyby tak można było, to po uj robić prawko, skoro można się takim gównem jakoś toczyć? I druga sprawa, to to powinno jechać max 45 km/h, a u niej jest coś pomodzone i wyciąga 70 licznikowe, a tu już prawko by się przydało. Ciekawe, czy by beknęła, gdyby ją na radar złapali, że jednak nieco za szybko względem przepisów?

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3522 dnia: Kwiecień 09, 2023, 21:30:53 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jak nie ma uprawnień to jeździ na przypale. Musi mieć minimum AM albo b1 jak mikrosamochód wyciąga więcej jak 45 albo waży więcej niż 350 kg.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3523 dnia: Kwiecień 09, 2023, 21:41:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Dokładnie jak piszesz. Mam w robocie gościa po 50tce (stary kawaler,prawko obowiązkowo zabrane dożywotnio) który też jeździł takim aixamem bo święcie twierdził że nie musi na to mieć prawa jazdy aż do czasu gdy policja zrobiła pod zakładem łapankę po zakończeniu zmiany,pierdzikoło na lawetę i cyk 500+ do skarbu państwa. Teraz kupił za 25 tyś trzykołowy skuter elektryczny, ciekawe jak sprawa posiadania uprawnień wygląda w tym przypadku  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3524 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:02:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
pierdzikoło
No, tak to gówno właśnie nazywamy. Strach tym jeździć. A widuję jeszcze gorsze gówno, takie na trzech kołach w typie motocykla, ale "z kabiną". To, to już by maluch zmasakrował, a co dopiero tir.
na lawetę i cyk 500+ do skarbu państwa
Pięć stów, to i tak niedużo, ale jakby to było w warunkach "recydywy" to pewnie się kumuluje.
Teraz kupił za 25 tyś trzykołowy skuter elektryczny, ciekawe jak sprawa posiadania uprawnień wygląda w tym przypadku  <lol2>
No, ona wpakowała w to już chyba spokojnie 20 klocków. Kupiła chyba za 14, a po drodze różne tam naprawy, mechanik też coś skasował, więc myślę, że tyle już wyszło. Za taką kasę, to zrobiła by prawko (o ile nie jest głupsza, niż się wydaje) i kupiła cokolwiek małego, ale chociaż z jedną poduszką. To gówno ma dwucylindrowy diesel Kuboty pod maską i chodzi gorzej, niż zajeżdżona C-330. Podziwiam ją, że nie boi się tym jeździć. Ja, jak widzę tira za sobą, to tylko spoglądam w lusterko, czy zwalnia, gdy ja skręcam. W czymś takim, to chyba by tylko zamietli na łopatę, bo zbierać by nie było co.
W każdym, razie, dzięki za wyjaśnienie.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3525 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:18:37 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Jak to jest z tymi "mikrocarami"? Czyli taki np. popularny Aixam, czy inne gówienko?
Jak dla mnie to zatwardzenie drogowe powinno być zakazane, to jak zaburzają te pojazdy płynność ruchu jest wręcz nieprawdopodobne.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3526 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:32:31 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Omijales lub wyprzedzales kiedyś nawet na DK lub DW ciężarówka rowerzystów przy wzmożonym ruchu? O drodze gminnej czy powiatowej nawet nie wspomne. Sytuacja powyżej na memie/zdjęciu w rzeczywistości można powiedzieć, że występuje podwójne zagrożenie. Bezpieczniej mija się gdy jada gęsiego niż jeden obok drugiego
Niestety "święte krowy" chyba szybko chcą się widzieć z którymś prawdziwym Świętym.

Może opiszesz to bezpieczne wyprzedzanie. Bo z doświadczenia wiem, że pewnie chodzi "jakoś się wcisnę". Tym bardziej że napisałeś o ciężarówce. Zbawcy Świata...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3527 dnia: Kwiecień 09, 2023, 23:04:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
ak dla mnie to zatwardzenie drogowe powinno być zakazane
Uważam podobnie. Jak widzę coś takiego i jak ktoś tym jedzie, to mam ochotę płakać z litości nad posiadaczem czegoś takiego. To jakby ktoś musiał za karę tym jeździć. Wiadomo, że wypadek może się przytrafić każdemu i czasem nie pomoże najbezpieczniejszy pojazd z 20 toma poduszkami i strefami zgniotu, ale w czymś takim, to praktycznie pewna śmierć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2023, 23:23:15 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3528 dnia: Kwiecień 09, 2023, 23:07:13 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Te mikrocary to jeszcze nic. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę: City EL

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3529 dnia: Kwiecień 09, 2023, 23:11:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
I druga sprawa, to to powinno jechać max 45 km/h, a u niej jest coś pomodzone i wyciąga 70 licznikowe, a tu już prawko by się przydało. Ciekawe, czy by beknęła, gdyby ją na radar złapali, że jednak nieco za szybko względem przepisów?
no raczej powinna beknac przy przekroczeniu 45, pod warunkiem ze psiarnia by sie pokapowala, co nie jest pewne - zawsze moglaby sie wypierac, ze to glosnik blutut, a takich na radar sie nie lapie (bo za szybko lataja)

Brawo. Tiry na tory. Pięknie. Ciekawe kto by Ci pampersy do sklepu dowiózł albo mleko
tak tak, a jak wioza cieple bulki to nie maja czasu zatrzymywac sie na czerwonym swietle <lol2>
mi tam pampersy nie potrzebne, a mleka nie pije, a wszystko inne dowiezie mi kurier dostawczakiem - diluj z tym  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3530 dnia: Kwiecień 09, 2023, 23:36:39 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Te mikrocary to jeszcze nic. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę: City EL
Wpisałem. Jakieś przerośnięte hulajnogi elektryczne. A poważnie, to następne gówno i niepotrzebne generowanie elektrośmieci. Dokąd ten świat (a właściwie, tylko ten kontynent) zmierza?
tak tak, a jak wioza cieple bulki to nie maja czasu zatrzymywac sie na czerwonym swietle
Cóż, faktem jest, że pojebów wśród "zawodowych" nie brakuje, ale mimo to, nie obrażałbym całej reszty. To nie ich wina, że postawiono na transport drogowy, zamiast kolejowego, a że jest zapotrzebowanie na takich kierowców, to i znajdują się tacy, którzy chcą pracować. Ja bym ne poszedł, bo taki tryb życia (np nieregularne godziny snu), nie każdemu odpowiada, ale szanuję tych, którzy to robią i którzy są normalni.Tych wszystkich alkoholików i wariatów,to bym pozamykał i zabrał prawko. Takim tirem, jak się wjebie w dom, albo w osobówkę, to jest tragedia. Pamiętacie słynne "szkolenie" w Kielcach "wal po osobówce"? Tylko że przychodzi kryska na matyska, jak się dwóch takich spotka, nie ma gdzie uciekać i niema osobówki, w która można walić. Raz był taki wypadek, parę lat temu niedaleko mnie. Zderzenie czołowe dwóch ciężarówek. Wąska droga przez "miasto" z obu stron budynki i nie było gdzie uciekać. Z jednej kabiny, to tylko noga wystawała.Mnie ze trzy razy w życiu by jeden z drugim sprzątnął. Raz mi wyskoczył na mój pas, ścinając zakręt, a dwa razy nie ustąpił pierwszeństwa na rondzie, bo mu się hamować nie chciało i tracić cennych sekund. Tak więc, szanuję normalnych, a resztę bym bezwarunkowo pozamykał.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3531 dnia: Kwiecień 09, 2023, 23:40:46 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
To jakby ktoś musiał za karę tym jeździć.
Ale chyba nikt nikomu nie przykłada pistoletu do głowy każąc kupić to woziło, raczej świadomy wybór.

Wiadomo, że wypadek może się przytrafić każdemu i czasem nie pomoże najbezpieczniejszy pojazd z 20 toma poduszkami i strefami zgniotu, ale w czymś takim, to praktycznie pewna śmierć.
Szczerze to wali mnie to, patrz punkt wyżej. Jak ktoś kupuje takie coś to chyba świadom jest tego - Volenti non fit iniuria.
Ogólnie w mieście na ograniczeniu do 50 jestem w stanie zrozumieć takie wozidła, ale jak wyjedzie takie coś za miasto na 90, tworząc za sobą wężyk normalnych aut to idzie qrwicy dostać.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3532 dnia: Kwiecień 10, 2023, 00:34:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Te mikrocary to jeszcze nic. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę: City EL

Ee tam. To nic takiego. Jeżdżenie po mieście w pojedynkę samochodem 5-osobowym ważącym powyżej tony- to jest dopiero głupota!


o jak zaburzają te pojazdy płynność ruchu jest wręcz nieprawdopodobne.


Wyprzedzam takie codziennie i nie widzę problemu. Widzę natomiast problem z kierowcami "normalnych" samochodów którzy nie umieją korzystać z pasa rozbiegowego. To jest prawdziwy problem, bo przez nich prawy pas na trasie jest nie do użytku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2023, 00:37:27 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3533 dnia: Kwiecień 10, 2023, 09:25:48 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3534 dnia: Kwiecień 24, 2023, 07:17:20 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Mikroekonomiczne przyczyny inflacji


  W USA największe firmy z listy Fortune500 wygenerowały najwyższy w historii zysk w wysokości 1,8 biliona dolarów przy przychodach w wysokości 16,1 biliona dolarów - przypomina dwutygodnik "Fortune". A to znaczy, że do wzrostu własnych kosztów produkcji, paliw, surowców, dóbr pośrednich, zaopatrzenia, korporacje dołożyły jeszcze niebotyczne marże. W Wielkiej Brytanii marże 350 największych spółek giełdowych były o 74 proc. wyższe niż przed pandemią, a w Hiszpanii o 60 proc. wyższe niż w 2019 roku.To marże firm odpowiadają za połowę, a nawet dwie trzecie inflacji w takich krajach jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy – wynika z badań ekonomistów z najważniejszych banków centralnych. A Albert Edwards, globalny strateg w banku Société Générale mówi o inflacji chciwości (greedflation) korporacji i uważa, że może się to skończyć kontrolą cen.Przedsiębiorstwa, a zwłaszcza zbadane przez ekonomistów wielkie korporacje znakomicie zrozumiały ten mechanizm zanim my, konsumenci, się w tym połapaliśmy. Tylko czekały na sygnał - jest inflacja, ludzie są przekonani, że ceny będą dalej rosły, oczekiwania inflacyjne urwały się z kotwicy - piekła nie ma, ceny można podnosić ile się tylko da. I w ten sposób inflacja jest o wiele wyższa niż byłaby, gdyby nie ich chciwość


I wszystko jasne.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3535 dnia: Kwiecień 24, 2023, 21:36:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tak jest... Wszystko jasne... Tylko co z tego?! Jasne są też prawdziwe intencje - kreującej się na patriotyczną - polskojęzycznej władzy w Polsce. Świadoma część polskiego społeczeństwa już od wielu lat grozi im palcem. I co z tego wynika? Nic... Dosłownie nic...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3536 dnia: Kwiecień 25, 2023, 23:44:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rozmawiaja dwie zony czlonkow pisu:
- co robisz?
- nic
- a w ktorej spolce skarbu panstwa?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3537 dnia: Kwiecień 29, 2023, 00:27:40 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jaguar to mentalne bmw z kierownica po zlej stronie https://www.youtube.com/shorts/pl4LY3hFVCI
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3538 dnia: Kwiecień 29, 2023, 18:33:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tyle że tam tylko tak da się jeździć. Na ogół na trzypasmowych autostradach auta jadą w rzędach obok siebie. Jedyny sposób na jazdę z prędkością większą niż 80km/h to oślepianie tych matołów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3539 dnia: Maj 02, 2023, 07:46:34 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Stymulowanie popytu na kredyty hipoteczne sprawia, że największe korzyści odnoszą z tego wcale nie ci, którzy mieszkań potrzebują najbardziej i najpilniej. - To jest propozycja dla banków i deweloperów. Oni wyjdą na tym najlepiej. Znowu - irytuje się w rozmowie z Interią prof. Agata Twardoch, architektka i urbanistka z Politechniki Śląskiej.


Według prognoz Eurostatu za 17 lat w Polsce będzie żyło o około 1,8 mln mieszkańców mniej niż obecnie
To oznacza, że popyt na mieszkania będzie rok po roku coraz mniejszy
Według naszych szacunków obecnie na rynku jest 2,9 mln mieszkań dostępnych do wynajęcia lub pustostanów czekających na lepsze ceny
Za 17 lat przy realizacji prognozy demograficznej i utrzymywaniu się liczebności gospodarstwa domowego będzie to aż 5,2 mln.     I komu tu wieżyć.