Autor Wątek: Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.  (Przeczytany 994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.
« dnia: Sierpień 01, 2011, 15:10:30 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Witam, jako iż mam rozgrzebane wnętrze to chciałbym sobie wszystko poukładać tak jak od dawna zamierzałem.

Mianowicie chciałbym sobie zrobić podgrzewanie lusterek na osobnym klawiszu, żeby nie było to powiązane z tylną szybą. Jednakże chciałbym aby włączanie ogrzewania lusterek było automatycznie i żeby się samo wyłączało po jakimś czasie tak jak jest to w przypadku ogrzewania tylnej szyby. Może to być kosztem automatycznego włączania tylnej szyby.

To wszystko w Caro Plusie GTI. Do podgrzewania lusterek chcę wykorzystać klawisz podgrzewania tylnej szyby z 'minusa'. Jeśli jest tu jakiś elektryk, który mógłby mi zaprojektować taki układ to byłbym wdzięczny :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2011, 15:51:54 pm »

piciek

  • Gość
za pomocą przekaźnika mógłbyś zapożyczyć czasówkę od tylnej szyby, wtedy włączało by się z automatu przy niższej temp razem z szybą. Ewentualnie 2 mikroklocek mógłbyś połączyć tylko pod sterowanie lusterek. Chyba najszybsze i najpewniejsze rozwiązanie.

Odp: Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2011, 15:52:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Może podłącz elektryczne lusterka zamiast tylnej szyby, a ją samą włączaj przyciskiem? :d
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2011, 01:02:55 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Może to być kosztem automatycznego włączania tylnej szyby
Plus z przekaźnika do tylnej szyby podłącz do podgrzewania lusterek.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Osobny obwód ogrzewania lusterek wraz z czasówką i automatem.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:25:23 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja mam takie finezyjne rozwiązanie. W klawiszu ogrzewania tylnej szyby (włącznik chwilowy) dorobiłem dodatkowy styk (jest na niego miejsce trzeba tylko wydłubać go z jakiegoś innego klawisza plusowskiego). Podłączenia elektrycznego szyby nie zmieniałem natomiast dodatkowy styk inicjuje działanie układu czasowego świetlenia wnętrza z  poldka MR95 (podaje masę jak krańcówka w drzwiach- zasilanie ztcp stały plus z akumulatora). Sama czasówka z caro ma zmieniony kondensator elektrolityczny na największy jaki się tam dało upchać dzięki czemu uzyskałem czas podtrzymania dobre kilka minut. urządzonko to steruje zwykłym przekaźnikiem podającym plus po stacyjce przez bezpiecznik na maty pod lusterkami.

Samo sterowanie odbywa się w sposób manualny poprzez kliknięcie klawisza tylnej szyby. Jako że to ja decyduję kiedy podgrzewanie lusterek jest potrzebne to układ jest niezależny od automatu mikroprocesorowego. Jedynie przy włączaniu podgrzewania lusterek jeśli podgrzewanie tylnej szyby jest zbędne wystarczy dwa razy kliknąć klawisz ogrzewania szyby aby mikroprocesor włączył i wyłączył tylną szybę.

W borku mam to jeszcze bardziej niezależnie bo klawisz włączania szyby wciska się w dół aby włączyć szybę i do góry aby włączyć lusterka...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.