Autor Wątek: alternator w DOHC FIAT'a  (Przeczytany 912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alternator w DOHC FIAT'a
« dnia: Marzec 25, 2013, 07:10:41 am »

Offline Roofi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 491
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj ...
    • Był C+ 2000r 2.0 i.E.
Z racji na to, że prądodawca w moim DOHC dochodzi poszukuję uczciwego zastępcy dla niego. Alternator siedzi nad pompą wspomagania, z tej strony co aparat zapłonowy w gaźnikowcu (u mnie wtrysk).

Cały temat rozchodzi się o to czym zastąpić dotychczasowy MAGNETI MARELLI 55A. Jeżeli mnie oko nie zmyliło to wewnętrzna odległość między łapami wynosi 64mm.

Zastanawiam się czy podejdzie od OHV, może DIESEL .? Który jest wydajniejszy?

Odp: alternator w DOHC FIAT'a
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2013, 09:47:06 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Altek z diesla jest firmy Valeo jeśli dobrze pamiętam i działa dobrze, ale ma tylko 55A więc gdybyś chciał zamontować jakąś elektrykę (choćby dalekosiężne) to możesz mieć problem z brakiem prądu... :)

Odp: alternator w DOHC FIAT'a
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2013, 14:02:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wrzucilem do DOHCa na szybko alternator z Plusa ,
ale u mnie jest montowany praktycznie w tym samym miejscu jak w OHV ,wiec wiekszych problemow nie bylo (poza odkreceniem śrub )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: alternator w DOHC FIAT'a
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2013, 14:41:25 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Ja miałem założony z alfy romeo 156 2.0 alternator 85A  Tylko że ja miałem założony tam gdzie ohv. Trzeba było tylko kolo pasowe zamienić.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata