Autor Wątek: Lucas- osłony przeciwbłotne?  (Przeczytany 5915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2011, 19:32:23 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Mój GSI z 2000 roku,takich osłon nie posiada,i nie posiadał.Wiem,bo mam go od początku.Można ewentualnie jakoś to zaadoptować,nic po za tym.Z resztą, w/g mnie jest to nie potrzebne,bo chyba sami konstruktorzy z FSO też doszli do takich wniosków  :?: bo jak by było inaczej,to by je nadal montowali. Rowki obwodowe na tarczach [przynajmniej ja tak zauważyłem] tworzą się przede wszystkim od złych jakościowo "klocków" hamulcowych. Piach i woda mają tu drugorzędne znaczenie[przynajmniej u mnie]W tej chwili jeżdżę na tarczach "Zameto"i klockach fomarowskich , i tarcze są w bardzo dobrym stanie ,bez widocznych gołym okiem zarysowań. :D


Kiedy wcześniej miałem GLE 1,5,i zwykłe "heble" to były osłony,ale one nic nie dawały,gdyż prawie 20 lat temu klocki były marnej jakości,a tarcze pamiętam wyglądały jak zaorane pole rowkami.To tyle. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 19:39:14 pm wysłana przez Mardas#1946 »
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:18:59 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
te osłony wprowadzili nasi w roku bodajże 68 (DF). dobrze pamiętam, wielkimi czerwonymi literami tytuł w Sztandarze Ludu- polscy inżynierowie unowocześnili Polskiego Fiata. a pod spodem małymi literami, malutki tekścik, że skonstruowali i wdrożyli do produkcji, blaszane osłony tarcz hamulcowych. klocki mam TRW za 70 zł. gdyby nasi inżynierowie dochodzili do właściwych wniosków, to my dzisiaj nie mielibyśmy co w naszych samochodach zmieniać. a tak to zmieniamy prawie wszystko- hamulce na lepsze, fotele na lepsze, silniki na lepsze. na zdrowy rozum, nie ma w polonezie nic czego nie należałoby zmienić na lepsze. a osłony tarcz chcę mieć bo uważam, że są potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 01:26:59 am wysłana przez wrb »
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:10:05 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Może usunięcie osłon wiązało się z przeniesieniem zacisku na przód koła. przy feldze 13" zacisk jest zaraz przy feldze więc prawdopodobieństwo dostania się tam piasku spod kół jest znikome. Co innego jak zacisk był za osią koła... Do tej teorii nie pasuje jednak to że te blachy montowali też w lucasie.

Albo jak to bywa w FSO ktoś stwierdził że tniemy koszta to wywalimy ten kawałek blachy. Zaoszczędzimy na materiałach i na wadze auta... Zresztą sporo aut nie tylko z FSO nie ma chyba czegoś takiego...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:51:06 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Niby montowali, ale jeszcze zdjęcia nikt nie pokazał.

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:53:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lucas- osłony przeciwbłotne?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2011, 19:36:31 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
dzięki. no, nareszcie. z tego co widać, to nie mają tej odchylonej przedniej części, już wiem czego mam szukać. czyli, teoretycznie- jeśliby otwory pasowały to można by założyć starą tylko odwrócić ją- przodem do tyłu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.